Unpopular opinions

Nasumični razgovori
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12229
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Rio146 »

Zdravstvo, sudstvo, policija ma sve je bolje u Rusiji. Nije se s Putinom za zajebavat.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24420
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Maki »

Treba odvagat sve. Nisu ni jedni ni drugi savršeni. Ja sam recimo htio ići u SAD, ali bih volio i u Rusiju isto tako. Ali to je i ono što kaže @emirates svi su gazili slabije oko sebe i i jedni i drugi su činili zvjerstva i čistili prostore za naseljavanje.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la DVW »

Daleko od toga da pod zapadom mislim samo na SAD. Zapad je Njemačka, Francuska, čak bi i nordijske zemlje svrstao tamo. Tamo treba ići živjeti osim možda Francuske, nez ni zašto sam je nabrojao.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24420
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Maki »

Ali ne vidim po čemu je to Rusija loša? Nema slobode medija? Kao da liberalni lobiji na Zapadu ne idu u witchhuntove svako malo. Reci da se protiviš gej brakovima, da ne podržavaš LGBTTQQIAAP (ovo je zapravo jedna od skraćenica), da su granice bitne i tako to i raspeće te na stubu srama.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la DVW »

Rusija je bila komunistička država dugi niz godina. Represije, Sibir, logori, Staljin i glad. Nakon toga devedesete, terorizam i dva rata u Čečeniji. Sve je to učinilo svoje. Putin se podigao, ojačao i ekonomiju i sve, ali da li je to dovoljno? Da li je konkurentno sa Amerima?
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24420
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Maki »

Je, Rusija ima probleme. Niko to ne spori. Ali isto i SAD imaju istoriju represije tokom Hladnog rata. Dovoljno je vidjet McCarthyizam. Plus samo zato što je društvo ekonomski jako, ne znači da je nužno dobro.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la DVW »

Sa zadnjom rečenicom se definitivno slažem. Da nadodam još koje nepopularno mišljenje, ima nekih malo kontroverznijih, ali moji su stavovi često jedinstveni:

- Komunizam je gori od nacizma
- Ne primanjem migranata spašavate svoju zemlju od napada nožem, silovanja i kriminala
- Izrael je glavni krivac za ratove na Bliskom istoku
- Liberalizam shvatam onako kako mi odgovara. Npr. strogi sam protivnik homoseksualizma, ali istovremeno zadrti ateista što je kontradiktorno sa onim prvim napisanim :mrgreen:
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24420
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Maki »

Meni nije jasno po čemu je komunizam gori od nacizma?
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57606
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Sherpa »

Dal je konkurentna? Pa jedna od tri super sile svijeta koju vodi čovjek koji je uz merkelicu obilježio politiku 21. Stoljeća - nitko nije ni blizu njima pi pitanju utjecaja i napravljenog.
DVW je napisao/la:QR_BBPOST strogi sam protivnik homoseksualizma
Na ovo ti mogu kazati samo jedno - nadam se da će ti jednog dana sin biti gay da shvatiš da su oni sasvim normalni ljudi. Te i i svima koji ig iz nekog razloga preziru.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la DVW »

U suštini @Maki komunisti nisu napravili ništa manje zla civilizovanom svijetu od Hitlera. Sjeti da je Staljin u paktu sa njim dobio istočnu Poljsku čije je hiljade stanovnika deportovao u radne logore koji su doprinosli njegovoj ratnoj mašineriji. Koliko je samo njegovih Rusa umrlo u tim uslovima još i prije WW2, još od Lenjina čovječe. Naravno komunizam je postojao i van granica SSSR-a. Šta su počinili Pol Pot i Crveni Kmeri? Kakva je to tvorevina Sjeverna Koreja? Maova reakcija na proteste krajem osamdesetih, šta s tim? Da ne spominjem Jugoslaviju i tajne Titove policije, partizanske pokolje za vrijeme WW2. Kako god okreneš jedna ideologija strogo usmjerena protiv čovjeka i njegovih ljudskih prava, a ako se za njih bori bude ubijen ili mu bude oduzeta imovina. Moje odjednom postaje naše. I u tome jeste problem. Kompletno uništenje neistomišljenika im je bio cilj kao i Hitleru. Pritom su se zalagali za nemoguće zbog čega zaobići neistomišljenike nisu mogli. Koliko su u 20 vijeku srušili vjerskih objekata, koliko je Crvena Armija silovala žena u Mađarskoj, Poljskoj i Njemačkoj. U globalu nema razlike između ovoga i gasnih komora. Nacisti su statistički odgovorni za manje smrti. Možda je jedino olakšanje komunizmu to što je trajao puno, puno duže.

Btw ovo treba premjestiti u politiku, da ne opterećujemo unpopular opinions
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24420
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Maki »

Sjeti da je Staljin u paktu sa njim dobio istočnu Poljsku čije je hiljade stanovnika deportovao u radne logore koji su doprinosli njegovoj ratnoj mašineriji.
Istina, nema se tu šta sporiti. No ni Poljska nije bila neki bastion slobode i tolerancije.
Šta su počinili Pol Pot i Crveni Kmeri?
A ko je srušio Crvene Kmere? Demokratski Zapad? Ili ipak komunistički Vijetnam?
Kakva je to tvorevina Sjeverna Koreja?

Tvorevina koja je nekih 30 godina bila bolje mjesto za život od Južne, ali Sjeverna Koreja je svakako izbacila komunizam iz zvanične ideologije, sad je samo juche.
Maova reakcija na proteste krajem osamdesetih, šta s tim?
Deng Xiaopingova ali nema veze. I to stoji. Komunistički režimi su bili diktatorske prćije.
Da ne spominjem Jugoslaviju i tajne Titove policije, partizanske pokolje za vrijeme WW2.
Daleko manje su klali od nacista i njihovih balkanskih saradnika.
Koliko su u 20 vijeku srušili vjerskih objekata
Stoji.
koliko je Crvena Armija silovala žena u Mađarskoj, Poljskoj i Njemačkoj.
Ne znam, ali ne toliko u poređenju sa nacističkim žrtvama. Ti zločini SSSRa se stalno pokušavaju izjednačiti sa onim nacističkim. Recimo u bitki za Berlin je bilo oko 25000 civilnih žrtava, toliko je umiralo skoro dnevno u Lenjingradu.
U globalu nema razlike između ovoga i gasnih komora.
Ima. Nacizam je inherentno rasistička, šovinistička teorija. Ne možeš biti nacist a da ne mrziš Jevreje, da ne želiš Lebensraum na istoku, da ne smatraš Germane višom rasom, a Slovene, Jevreje i Cigane nižom. Komunizam ti to ne traži. Upravo suprotno. Često se događalo da upravo manjine i postanu najveći komunisti. Primjer: crnci u SAD u međuratnom periodu.
Nacisti su statistički odgovorni za manje smrti.
Po toj logici su oni Bai Shangdi koji su digli Tajpinšku pobunu na istom nivou kao nacisti.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la DVW »

Nacizam je nešto užasno, kad sam rekao da nije, ali sve se svodi na to ko je usmrtio više nedužnih ljudi. Komunizam naravno. Komunizam je ni od kud nastao i odjednom svima jednako. Ne može to tako. Otkud svima jednako, to je jednostavno neprirodno. Prva prepreka i rokaj svakog ko je dovoljno pametna osoba da se usprotivi takvoj represiji i takvim nametima od strane države. Nacizam je pak nastao kao šovinistički odgovor na Versajski ugovor koji je Njemačkoj zadao takav udarac da je pravo čudo da se ikad oporavila. Drugim riječima nacizam je revolt na siromaštvo odnosno situaciju u koju je zapadni imperijalizam uvalio njihov narod. I pritom ništa ne pravdam. Ne ulazim u jevrejsko pitanje i Lebensraum. Svejedno mi jesam mrtav zboga toga ili crkao radeći u Sibiru.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24420
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Maki »

Nacizam je inherentno zločinačka ideologija, komunizam nije. Šta je cilj komunizma? Besklasno i bezdržavno društvo. Šta je cilj nacizma? Etnički čista Velika Njemačka u kojoj bi nepoželjne rase ili bile robovi ili bile pod zemljom. Ne možeš između toga staviti jednakost.

A što se tiče Versaja:

1. Nije on ništa uništio Njemačku. Nakon što je hiperinflacija prošla, Njemačka se oporavila i bila u solidnom stanju do Velike depresije.

2. Njemačka je sama kriva. I bez ulaženja u priču ko je počeo WW1, da se nisu kurčili Rusima i nametnuli im jebeno drakonski Brest-Litovski mir možda bi Antanta Njemačkoj dala bolje uslove. I na kraju, ako je ko bio imperijalist u tom ratu, bila je Njemačka.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6862
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la crocop97 »

@Maki Jesi li čitao Nečajevljev "Katehizam revolucionara", urnebesan shit :mrgreen:
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24420
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Unpopular opinions

Post Postao/la Maki »

Ne. Pogledaću.
Odgovori