Tenis

Prebacivanje loptice preko mreže

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Cenation Leader »

Mislim da bi uslovi ipak bili malo nemogući da se igra po potpuno natopljenoj šljaci ili betonu. Inače Thiem je juče imao snage samo za sat i po vrhunskog tenisa i do treceg sata je bio strašan meč, nadam se da su organizatori izvukli neku pouku.
slika
Avatar
Tomke
Rank 5
Rank 5
Postovi: 235
Pridružen/a: 07 svi 2018, 12:24
5
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Tomke »

Opet Rolan Garos opet Nadal :doh:
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Što se RG-a tiče, bio je dobar turnir, Nadal je zasluženo pobedio. Meč izmedju Djokovića i Tima se jeste igrao u lošim uslovima, a tenis je sport koji ne bi trebao da se igra kada su prisutni kiša i vetar, mnogo lako može doći do povrede, ali je Tim bio bolji od Djokovića u uslovima koje su imali, u finalu nije imao snage da ostane na visokom nivou, mada bi teško dobio meč, sve i da je bio fit.

Danas je počeo najveći teniski turnir, igra se na sredini sezone i često je presudan kada je prvo mesto u pitanju, ukoliko momci iz velike trojke prežive prvu nedelju, definitivno će biti glavni favoriti.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Sherpa »

Sve po pravilima, al eto, ljude to smeta. Al ih ne sđeta što protiv dobrih servera stoje 100 metara od osnovne crte samo kako bi ulovili servis. Ovo je dobra kontra na to i potpuno legalno.

slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Ovo nije zabranjeno, svako ima pravo da udara kako želi, ali je za tenisere to kvaran potez, nekada se u tenisu ulazak u servis polje tokom protivnikovog servisa gledao kao kvaran potez, gledaju oni na te stvari.
Ali nije zabranjeno i podržavam.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Sherpa »

Je, al nekad se i pri servisu isti čekalo na crti a ne pet metara iza. Ovo je dobar potez protiv toga - zato podržavam. Zato što igra evoluira i treba naći nove načine
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Je, al nekad se i pri servisu isti čekalo na crti a ne pet metara iza. Ovo je dobar potez protiv toga - zato podržavam. Zato što igra evoluira i treba naći nove načine
Tu se slažem, ili kada bi teniseri kombinovali jednoručni i dvoŕučni bekhend, možda je teško održavati oba na visokom nivou, ali bi jebeno promenilo tenis, mada bi i tako nešto naišlo na osude.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Gotovo je sa prvom nedeljom Wimbledona, bilo je nekih iznenadjenja, ali ne prevelikih, nisu me mnogo iznenadile eliminacije Cicipasa,Tima i Zvereva, više su me razočarali Čilić i Anderson, koji definitivno igraju odličan tenis na travi, ali nisu u nekoj formi, pa se to odrazilo na njihove rezultate.

Što se tiče nastavka, tu je velika trojka, od 2003 do 2018 su samo njih trojica i Marej osvajali ovaj turnir, što opet govori da će i ove godine neko od njih uzeti titulu.
Može doći do iznenadjenja, ali jedini koji može da se nadigrava sa njima i kada im je dan je Raonić, koji je pokazao odličan tenis u prva 3 kola.

Očekujem dobre mečeve u nastavku turnira, nadam se polufinalnim mečevima Djoković/Raonic i Federer/Nadal, jer mi se gleda dobar tenis, pa neka najbolji podigne pehar.
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Wulf7X »

Ekstra uzbudljiv meč Kveri Nadal...Kveri izgubio prvi set u kome je imao čak 14 asova :D
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST Ekstra uzbudljiv meč Kveri Nadal...Kveri izgubio prvi set u kome je imao čak 14 asova :D
Jak je Rafa, psihički je jak i za ovakve mečeve, nije ništa gotovo, ali trebalo bi da dobije.
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Wulf7X »

Namučio ga Kveri u prvom setu ali toliko je mogao izgleda da će rutinski Nadal završiti...Fed dobio Nišikoria, Djokovic lagano, trojka i dalje apsolutno neprikosnovena..polufinale Rodžer i vrv Rafa biće poslastica prava :)
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

I konačno imamo polufinalne parove.
Novak/Agut bi mogli pružiti dobar meč, Agut ima poslednje 2 pobede protiv Novaka i to ove godine, možda i najkonkretniji rival posle Raonića koji je ispustio veliku priliku, očekujem Novakovu pobedu, mislim da je 4 seta neki max, dosta će zavisiti od Novakove igre.
Federer/Nadal- Ovo će već biti odličan meč, jedva čekam taj duel, na ovom turniru su uvek imali vrhunske mečeve, pogotovo onaj poslednji. Blagh prednost dajem Federeru, ali blagu.
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Wulf7X »

Kakva završnica čoveče, klase...overall meč barem prvi deo nije bio spektakularan ali kakva borba na kraju, Nadal iako slabije izdanje nije se predao do kraja, a Federer...nikad ga nisam voleo ali i sa 37 godina pokazuje zašto je najveći teniser ikada :) Finale će biti ekstra, ne znam zaista ko bi mogao dobiti Nolo možda favorit iako je ovo Fedovo dvorište :D
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la donniedemonD »

Kod Federera je tih 37 samo broj. Isto kao i kod Lebrona. Cela njegova klasa sa drafta penzionisana, a on covek sledece sezone krece po prsten.
Izgovor za poraz nikako ne smeju da budu godine.

A ishod ce biti kao i u prethodna dva finala na Vimbldonu kad su igrali. Federer sve melje pred sobom (narocito 2015. kad nijedan brejk nije dozvolio protivnicima, a onda dodje Djokovic i brejkne ga u 4-5 gemu meca.), narod se lozi da ce osvojiti, a onda ga Djokovic prizemlji.

slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Wulf7X »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST narod se lozi da ce osvojiti,
jel to misliš na ove Srbende koji se lože na Noloa dok pobeđuje a kad krene naopako onda je sektaš i vegan :lol: :lol:
Odgovori