Ljubav i Sex

Ljubav – ljubav je smisao zivota...

Nasumični razgovori
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Apsolutno je nerazumno. Ako joj vjerujem da me neće prevariti onda je tako svjedno što radi, zato što ne postoje te opasnosti o kojima ti pričaš.
Znači po tebi cura ti može reći: e idem ja kod ovog jednog momka prespavat, al nećemo ništa raditi časna riječ i ti bi trebao reći OK jer joj vjeruješ. Naravno da opasnosti postoje. Niko ne ide ciljano i kaže e baš mi se večeras vara partner. Ljudi se nađu u takvim situacijama gdje ih atmosfera ponese, dodaj alkohol i eto ti sranja. I dalje stojim iza toga da je apsolutno razumno očekivati od partnera da smanji mogućnosti da se nađe u takvim situacijama. Jer nisu isto pijaca i diskoklub.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Mary »

Pa nije bas isto otici na zabavu s hrpom ljudi i otici prespavati kod neke osobe. Nema situacija veze s tim hoce li te osoba prevariti ili ne, do osobe je, netko ce i na pijaci naci priliku da prevari ako to zeli.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Sherpa »

I opet pričaš akademski - niti iz kuta veze niti iz kuta pijanstva.

Nisu svi nerazumne životinje kada se napiju. Štoviše, dobar dio njih zbog alkohola neće prevariti. Bit će budale na drugačije načine, bilo smrtno dosadni bilo agresivni, ali ne i preljubnici. Čak bih rekao da se tada dogodi najmanje prevara, puno više ih se dogodi svjesno. Ciljano.

Znaš kaj, niti jedna cura ti neće to kazati. Osim ako ne biraš takve. Ovaj scenarij se neće dogoditi. Štoviše, ako se i dogodi te ti to kaže - ništa neće biti. Bit će ako ti ne kaže.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Maki »

Ja ne znam zbog čega moje "akademsko" pričanje izgleda poništava svaki moj argument.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la emirates »

Ona moze prevariti i u disku kad ode sa jaranicama da derneci. Onda bi muskarac morao svaki izlazak da joj brani, da je ne bi atmosfera ponijela. Mnogi vjeruju, neki se razocaraju, ali to je stvar u tim osobama. Ako nekoga volis treba da joj vjerujes i da je smijes pustiti na more sa jaranicama ili u disko ili gdje vec a da ne sumnjas da ce te prevariti. Ako to svejedno ucini, ne treba traziti krivca u sebi, vec u toj osobi koja te prevari. A ako se to desi, to bi se vjerovatno kad tad desilo. Drzati je pod kljucem nece puno pomoci, a uopcenito mislim da takve veze nisu zdrave.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Sherpa »

Zato što pričaš bez razumjevanja o tome o čemu pričaš. Kako možeš pričari o ljubavi kada ti je ista nepoznanica? Znati kako je kad čuješ da ona dolazi u grad ili ići na prvi spoj? Ili deseti. Ili znati da je tvoja neka glupost živcira. Ili joj kupiti mešto glupo, što se njoj preko svake mjere sviđa. Ili nešto što misliš da joj se sviđa, a njoj je glupo.

Ljubav je kompleksna i ne vole svi na isti način. No nemreš znati ako nisi prošao barem jednom.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Maki »

Kako možemo pričati o kečerima kad su nam oni nepoznanica? Znati kako je prvi put odbiti se od konopce, napraviti prvi hold ili Suplex, ili osjetiti leptiriće pred PPV debut, ili napraviti neki glupi potez koji se publici nemjerljivo sviđa.

Al sad ozbiljno. Imaš i onu prastaru: ljubav zaslijepi ljude. Možda onaj koji nije u ljubavi jasnije vidi.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Sherpa »

Ljubav je osjećaj. Nemreš pričati o osjećajima ako ih nisi osjetio.

Kako govoriti o strahu ako ti je isti nepoznanti.
Kako znati kako se osjeća čovjek koji je izgubio roditelja ako ti nisi?
Kako znati kako je to biti zlostavljan ako ti nisi?
A čak i tada nisu isti osjećaji od osobe do osobe

Osjećaji nisu kečeri (premda mi malo kada pričamo o osjećajima prije ppv debija). Možda onak koji ne voli jasnije vidi, ali on ne vole.

Zato ti pričaš samo akademski. O onome što misliš da je ljubav, ne o onome što je ljubav.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Maki »

Oke. Ništa nisi pogrešno rekao. Ali to idalje ne čini tvoju tvrdnju da je slijepo vjerovanje dobra stvar tačnom. Pogotovo što si i sam rekao: ljubav je osjećaj. Osjećaji nas lako prevare. Zato je tu racionalni dio da nas ustabili. Možda je iz perspektive ljubavi sasvim OK nekome vjerovati slijepo jer ti se ta osoba čini savršenom, čini ti se da je sveta i čista i ne želiš je povrijediti, čak ni u sebi, time što joj nećeš slijepo vjerovati jer znaš da bi je ubilo da zna da joj ne vjeruješ potpuno. I onda joj vjeruješ potpuno. Ali iz perspektive razuma slijepo povjerenje nikada nije opravdano. A razum je jbg razum...i često je pouzdaniji od osjećaja.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Sherpa »

Nema tu slijepog vjerovanja. Ili joj vjeruješ ili ne.

Ako joj ne vjeruješ, veza nema smisla - pošto ako joj ne vjeruješ propitkuješ sve što radi.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Maki »

Postoje stepeni vjerovanja. Nije ili - ili.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Sherpa »

I opet ti kažem nisi bio u vezi. Ili vjeruješ ili ne.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Melloo »

Oj kod mene situacije haha.Pisem vec 7 dana s curom 19 godina.I hajd sve super izasli jednom sutra opet trebamo.Kaze mi jucer ode na kafu s drugom.Hajd ono znam da se druzi s mojim komsijom i njegovom rajom kontam s nekim ce od njih nisam je ni dozivio hajd reko ureud.Poslije kaze nece samo ce izac malo prosetat sa malom sestrom od 3g.I otisla je ona setat sa sestrom.I kaze mi sinoc javila tom drugu samo ce tu u park kod zgrade sa sestrom nece izaci.I onda taj drugi dolazi u park da sjedi s njom i sestricom joj.Eh sad to nije neki drug nego momak kojeg je upoznala preko instagrama, izalze na isto mjesto i on je 12 godina stariji od nje.Kaze mi stariji je od mene mi smo samo drugovi necu ja s njim nista ja njega ne gledam tako.Mislim ne bi drug dolazio na drugi kraj grada poslije njenog otkazivanja kafe da su hoce da su samo drugovi.
Mislim ne znam jel ona naivna il mene zajebava.
Obicno se u ovakvim sumnjivim situacijama povucem i to je to zavrsim ne zelim da mi se desi sta glupo i da me neko budalom pravi.

Sad stvarno ne znam sta da radim jer mi se mnogo svidja ta cura :/
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST I opet ti kažem nisi bio u vezi. Ili vjeruješ ili ne.
A ja ti opet kažem da postoji razlika između slijepog vjerovanja i normalnog vjerovanja.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Ljubav i Sex

Post Postao/la Maki »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST
Obicno se u ovakvim sumnjivim situacijama povucem i to je to zavrsim ne zelim da mi se desi sta glupo i da me neko budalom
Ovo.
Odgovori