Harry Potter

The Boy Who Lived

Filmoljupci navalite
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Rio146 »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Počela je Rowling debelo retconat ovu franšizu. Sad Nagini nije zmija, već žena koja se pretvara u zmiju.
Šta to nije bilo već rečeno, odmah na početku, da je Nagini žena koja je pretvorena u zmiju?
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Maki »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Šta to nije bilo već rečeno, odmah na početku, da je Nagini žena koja je pretvorena u zmiju?
Ne nije, Nagini je kroz knjige bila obična zmija. Uopšte nije bilo nikakvih znakova da je ikad bila išta drugo sem zmije.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Šta to nije bilo već rečeno, odmah na početku, da je Nagini žena koja je pretvorena u zmiju?
Ne nije, Nagini je kroz knjige bila obična zmija. Uopšte nije bilo nikakvih znakova da je ikad bila išta drugo sem zmije.
Hajde da vidimo da li će nam to kasnije i objasniti.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Maki »

Pa mislim, sad je već canon da Nagini nije zmija, već žena koja se pretvorila u zmiju.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Maki »

I jel još nekome Voldemort odrađen malo pre-klišejizirano? On bi trebao biti Mračni Gospodar, neko ko zavodi na tamnu stranu, neko ko je uspio skupiti ogromnu vojsku, čak je spomenuto da je na svoju stranu privukao i odbačene rase kao što su vukodlaci i džinovi. Čini mi se da je trebao biti predstavljen više kao Grindelwald u Fantastic Beasts, zao, pokvaren, ali harizmatičan, manipulativan, neko ko bi ti mogao prodati prase u Teheranu.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Maki »

I jel još nekome Voldemort odrađen malo pre-klišejizirano? On bi trebao biti Mračni Gospodar, neko ko zavodi na tamnu stranu, neko ko je uspio skupiti ogromnu vojsku, čak je spomenuto da je na svoju stranu privukao i odbačene rase kao što su vukodlaci i džinovi. Čini mi se da je trebao biti predstavljen više kao Grindelwald u Fantastic Beasts, zao, pokvaren, ali harizmatičan, manipulativan, neko ko bi ti mogao prodati prase u Teheranu.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la HunterDX »

Složiću se, mada je Voldemort izgledao dominantno dok nisam video Grindevalda, kao što sam naveo, toliko je dobar govor imao, da bih mu se možda pridružio.
Imali su jedan problem, koji se zvao Dambldor, Grindevald je imao i više sreće jer on i Dambldor nisu mogli da se bore jedan protiv drugog, dok je Voldemort imao drugačiji put, ali je i postao jači čarobnjak od Grindevalda.
Tako da, Voldemort je bio siguran, podelio je svoju dušu na 7 delova i išao na silu, dok je ovaj okupljao vojsku na mnogo bolji način.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Maki »

Ali problem je što ja ne vidim kako je Voldemort skupio vojsku. Rowlingova nam samo daje nekakve nepovezane hintove: pa bio je harizmatičan, igrao je na kartu čistokrvnog elitizma i sl. Okej, to sve stoji ali tu ima ona slavna "show, don't tell". Voldemort u knjigama nema ni trunku harizme, ni trunku bilo čega što bi privuklo likove kao što su Lucius Malfoy na njegovu stranu. Upravo suprotno. Voldemort je paranoični siledžija koji za najmanju sitnicu ubija svoje sljedbenike, a možda ih i muči prije smrti. Jednostavno je napravljen previše jednodimenzionalnim što je možda radilo za one prve, baš dječje knjige, ali kako je serija odmicala i postajala "odraslija" trebalo je i Voldemorta malo izmijeniti.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ali problem je što ja ne vidim kako je Voldemort skupio vojsku. Rowlingova nam samo daje nekakve nepovezane hintove: pa bio je harizmatičan, igrao je na kartu čistokrvnog elitizma i sl. Okej, to sve stoji ali tu ima ona slavna "show, don't tell". Voldemort u knjigama nema ni trunku harizme, ni trunku bilo čega što bi privuklo likove kao što su Lucius Malfoy na njegovu stranu. Upravo suprotno. Voldemort je paranoični siledžija koji za najmanju sitnicu ubija svoje sljedbenike, a možda ih i muči prije smrti. Jednostavno je napravljen previše jednodimenzionalnim što je možda radilo za one prve, baš dječje knjige, ali kako je serija odmicala i postajala "odraslija" trebalo je i Voldemorta malo izmijeniti.
A jbg, prikazan je kao monstrum, čak je bio i gori nego ikada kada se vratio, ispunjen mržnjom prema Poteru i svima ostalima. To ga je i koštalo na kraju, inače je bio mnogo jači od ostalih i ne bi mu mogli ništa da je imao više strpljenja.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Maki »

Shvatam ja sve to, ali po meni je Voldemort propuštena prilika. Očito je da smo trebali povezati paralele između njega i Harryja (obojica odrasli među Normalcima, obojici je Hogvorts bio jedini dom, obojica polu-krvni), ali bilo kakva paralela pada u vodu jer je Voldemort cartoonishly zao i ne možemo se pitati: da li je Harry mogao poći Voldemortovim putem kada je sam Voldemort kao što sam rekao jednodimenzionalno zao.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la HunterDX »

Razumem ja tebe, ali ako ćemo gledati tako, onda su mnogi likovi mogli biti ozbiljniji, mnogo bi se toga moglo promeniti.
Pa bi u uz FB imali 2 slična negativca, ovako imamo 2 negativca sa drugačijim stavovima.
I opet ću reći da se slažem u vezi Voldemorta, ali bilo je kako je bilo.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Maki »

Pa po meni je iskreno taj FB serijal donekle i nepotreban. Volio bih da su neke stvari, tipa taj Grindelvaldov uspon i sve to ostale više mašti na volju. Ali filmovi su OK pa se ne bunim previše.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Pa po meni je iskreno taj FB serijal donekle i nepotreban. Volio bih da su neke stvari, tipa taj Grindelvaldov uspon i sve to ostale više mašti na volju. Ali filmovi su OK pa se ne bunim previše.
Pa i ok je, dovoljno je što me interesuje nastavak.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Maki »

Ali mi se ne sviđa što su napravili da je Dumbledore imao nekakav legitiman razlog zašto nije smio ići na Grindelwalda. Daleko bolje je bilo kad je jedini Dumbledorov razlog bio strah od toga da sazna ko je ubio Arianu.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la HunterDX »

Da li je iko od vas čuo da je Dambldor homoseksualac?
Odgovori