Fudbal/Nogomet

Najvaznija sporedna stvar na svijetu

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje

Ako moram izabrati samo jedno izabrao bih

Domaću nogometnu ligu
9
39%
Ligu Prvaka
14
61%
 
Ukupno glasova: 23

Roman Empire
Rank 7
Rank 7
Postovi: 523
Pridružen/a: 07 tra 2018, 18:39
6
Lokacija: Split
O meni: Pusti me da živim. Ne pitaj, ali odgovorat možeš. Ako pitaš postavljaj pametna pitanja, inače ću te trollat u pojam. Upozoren si.
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Roman Empire »

Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Lokacija: Usa
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la TheBesir »

Dajk/Alisson su osvojili LP,dajk je ima nevjerovatan individualan uspjeh kao i alison + alison osvojio kopa ameriku
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58242
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Sherpa »

Copa america je manje važna od lige nacije, koja je još uvijek prilično bezvezno natjecanje - jedino to ima je tradiciju.

Jedina kontinentalna smotra koja vrijedi je euro. Sve ostalo su pušione po kvaliteti nogometa.

Plus, ako gledamo individualno, po sofa scoru je samo jedan igrač liverpoola bio u top 50 skorom, i to arnold četrdeseti. Individualno se nitko nije istaknuo. Pogotovo ne ko messi koji ima suludih 8.9 prosječno i 12 golova
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Lokacija: Usa
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la TheBesir »

Dajk imo 27 CS-a i niko ga nije predriblo ove sezone
Alison 3 golden gloves.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58242
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Sherpa »

Dobre sezone, ali ne i povijesno dobre sezone spram nekih drugih obrambenih i golmana. Pogotovo maldini i neuer padaju na pamet u svojim top sezonama, kada su svuda dominirali. A nisu jedini, nego samo dva primjera.

Dok je ovo jedan od 4 trofeja. Samo lp, ni prvenstvo niti jedan od dva kupa.

Dok je messi bio ponovo na nivou dalekom od svih ostalih.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la emirates »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Dajk/Alisson su osvojili LP,dajk je ima nevjerovatan individualan uspjeh kao i alison + alison osvojio kopa ameriku
Ribery je u 2012-13 sezoni osvojio superkup, kup, ligu i ligu prvaka, imao sjajnu individualnu statistiku, izmedju ostalog bio i najbolji asistent Bundeslige za tu sezonu, te je izabran za najboljeg UEFA igraca za tu sezonu. Opet je bio tek treci kad se dijelila zlatna lopta. Da, bio je drugaciji sistem tad, ali i dalje mislim da to nosi svoju tezinu. Pogotovo kad uzmes u obzir kakav je backlash imao izbor Modrica prosle godine + kako je i Messi individualno ove sezone bio odlican. Mislim da ga ovaj put nece zaobici.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24839
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOSTDok je messi bio ponovo na nivou dalekom od svih ostalih.
I Barselona realno nije osvojila ništa osim lige koju svakako uvijek osvajaju. Plus je floppao sa reprezentacijom opet.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58242
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Sherpa »

Točno @maki ali je imao fantastične brojke. I u prvenstvu i u europi. Jedino s repkom flopa, al opet ro je copa america koja svake godine gubi značaj (koja ke bila jaka tamo do devedesetih) Zato ja recimo ne otpisujem ronalda koji je nakon prelaska osvojio seriu a (teško nema što) ali i prvu ligu nacija - što je jako dobar narativ.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24839
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Maki »

Naravno da je imao fantastične brojke, to stoji. Ali se te brojke nisu pretvorile u trofeje. I mžd Copa America gubi na značaju, ali Messi ih idalje ima 0.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58242
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Sherpa »

Ništa više od liverpool PL :).

Zato je pitanje što će se sve gledati. I kako se glada, meni je sistem glasanja jako retardirany al hej
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la azo »

Osvajac lige prvaka (najveceg klupskog takmicnjea), covjek kojeg niko nije predriblao ove sezone, liga mu je izmakla za 1 poen, igrao finale, lige nacije.Liverpool je izbacio Barcu, Van Dijk Messija, valjda se i to broji.

Sve u svemu mrtva trka, ali mislim da je Van Dijk tu nagradu vise zasluzio, ofc da sam malo subjektivan...
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8779
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Wulf7X »

I dalje ne razumem zašto se timski uspeh i broj trofeja uzima kao preduslov za nagradu za najboljeg igrača...i da nije osvojio ni jedan jedini trofej ako je neko bio najbolji treba dobiti nagradu kao priznanje za svoj rad na terenu u prethodnoj godini. E sad pitanje je šta se uzima kao merodavnost pošto ovde imamo različite pozicije i različite uloge igrača, da li je Mesijeva rola u napadu bitnija ili pak Van Dajkova u odbrani pošto su i jedan i drugi bili odlični i ključni igrači svojih ekipa. Prema kladionicama VD je favorit mada uopšteno na napadače i golove se svi lože još je to Mesi dobijao je i kad nije trebao pa me ne bi iznenadio da on to uzme iako mi je nekako ok da on i Ronaldo ostanu na 5 to bi nekako najviše bilo fer :)
Zadnja izmjena: Wulf7X, dana/u 09 srp 2019, 14:19, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Lokacija: Usa
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la TheBesir »

Messi/Dajk ako ne uzmu to će bit prevara.Samo ću to reći.Kakav Ronaldo kakvi bakrači.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58242
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Sherpa »

Prvo, još jenpola sezone pred nama (premda smo vidjeli koliko je taj dio apsurdan)

Drugo, zato što je nogomet postao takva igra gdje top klubovi okupljaju vrhunske igrače, što znači da ciljaju na trofeje. Kog je briga koliko tacklea ima neki igrač manjeg kluba? Što je postotkom možda bio više od prosjeka kluba nego bilo koji od top igrača u svom klubu. Zato što se na kraju igra za trofeje.

E sad, svi oni koji govorw ovo ili ono. Nađi mi osobu koja se razumije u nogomet te kada bi slagala svoju momčad danas ne bi htjela messija i ronalda kao prvi pick. Kakav vvd, alison, modrić - realnost je da su to daleko dva najbolja nogometaša današnjice. I što su i jedan i drugi opet imali vrhunske sezone. Oni su igrači koji sami mogu dobiti utakmice. Zato što je nogomet igra gdje golovi dobivaju utakmice. Štogod pričali o obrani, ako ne zabiješ nećeš dobiti, ni pod razno. Zato su uvijek na cijeni, zato su uvijek top u izborima, zato i jesu ponajbolji igrači svih vremena igrali prema naprijed.

To ne znači da su obrambeni bili loši - bilo ih je sjajnih kroz povijest (vvd još nije u toj kategoriji, no ima šanse biti. Kao što ni alison nije u kategoriji najboljih golmana svih vremena). Messi i ronaldo jesu, i kada ti iz godine u godinu ponavljaju takve sezone... Jednostavno su ljudi prestali percipirati koliko su iznad svih ostalih
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Lokacija: Usa
Status: Offline

Fudbal/Nogomet

Post Postao/la TheBesir »

Bili su dobri prije,za to su dobili nagrade.To se ne gleda.
Gleda se isključivo ova sezona a Dajk je bio ključan igrač u Liverpoolu.Da njega nije bilo ne bi smo osvojili LP.Plus imamo jos 3 finala za odigrat.
Odgovori