NXT TakeOver: XXV

Za WWE događaje koji su iza nas
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la Sherpa »

Ili imaš onaj česti nxt storytelling problem - prelazak na main roster
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la emirates »

Sami Zayn je isto imao nula odbrana nakon svoje underdog price. Ima tu i faktor da se Ciampa povrijedio, sto je ubrzalo malo sve ovo. Da je ostalo kako je bilo zamisljeno, osvojio bi titulu od Ciampe, odbranio protiv Colea u prvom matchu sinoc i konacno izgubio u Torontu. Ali se zbog te povrede, i cinjenice da nemaju heela na tom nivou trenutno osim Adama Colea, jedna stepenica preskocila.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la Melloo »

emirates je napisao/la:Sami Zayn je isto imao nula odbrana nakon svoje underdog price. Ima tu i faktor da se Ciampa povrijedio, sto je ubrzalo malo sve ovo. Da je ostalo kako je bilo zamisljeno, osvojio bi titulu od Ciampe, odbranio protiv Colea u prvom matchu sinoc i konacno izgubio u Torontu. Ali se zbog te povrede, i cinjenice da nemaju heela na tom nivou trenutno osim Adama Colea, jedna stepenica preskocila.
Da,tripsu su izgleda underdogovi bolji chaseri nego prvacipa im odmah skida titulu
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la AlenB »

fantastičan main event još jednom :clap: :clap: ****3/4 zbog nepotrebnog ref bumpa
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la ejdzejp1 »

Roderick Strong vs. Matt Riddle
Priča nije bila toliko razvijena pa je i logično da ovo bude opener, iako sam ja očekivao da će ladder meč dobiti do mjesto. Svejedno, meč je bio odličan. Obojica su imali svojih trenutaka, pogotovo Strong sa svojim sjajnim Backbreakerima, te jako dobrim back workom. Riddle nije bio ništa lošiji, imao je nekoliko odličnih udaraca. Svidjelo mi se kako su ukomponovali back work u završni stretch kada Riddle nije mogao zaključati Stronga u Bromission. Još i povratak Bro-stroyera, odlično. ****1/4

The Street Profits vs. Lorcan & Burch vs. The Forgotten Sons vs. Undisputed ERA - Ladder meč za NXT Tag Team titule
Ja stvarno ne znam kako je O'Reilly još živ, bumpao je kao lud, primio je najviše udaraca i dao je sve od sebe, svaka čast. Od ostalih bih istakao Fisha koji je takođe primio dosta bumpova. Bilo je dosta odličnih trenutaka, kao callback na UE/Lorcan&Burch meč. Rykerov dolazak je malo usporio meč, ali imao je odličan payoff kada su se svi udružili da ga se riješe. I na kraju odličan feel good moment, pobjeda Dawkinsa i Forda. ****1/4

Velveteen Dream (c) vs. Tyler Breeze - NXT North American titula
Išli su malo sporijim tempom, ali to mi se jako svidjelo jer su imali dva odlična meča iza sebe. Breeze je dobro odradio ulogu underdoga i pokazao je da itekako može kada mu se da prilika, dok je Dream imao standardno dobar rad na vrhu i dobar character work. Čini mi se da nisu dali sve od sebe i da mogu još više, a sudeći po kraju vrlo lako bi mogli vidjeti njihov revanš. ***1/2

Shayna Baszler (c) vs. Io Shirai - NXT Women's titula
Moram priznati da sam očekivao bar malo više od ovog meča. Shirai je odlična i pokazala je to i u ovom meču, sjajno je sellala i dobro odradila comeback, ali Shayna je zakazala. Imala je mnogo bolja izdanja u mečevima protiv Kairi i Belair. Post match segment je zanimljivo odrađen i čini mi se da spremaju No DQ meč za sljedeći TakeOver. To mi se sviđa. ***1/4

Johnny Gargano (c) vs. Adam Cole - NXT titula
JWill! Baš sam se iznenadio kad sam ga vidio, od rađenja remixa do nastupa na TakeOveru. Meč je ponovo bio fantastičan. Imali su odličnu strukturu i jako mi se svidjela arm-leg dinamika koju su počeli na početku, a dotakli su se i u stretchu. Možda će neki reći da su otišli u overkill, ali po meni ne bi imalo smisla da su odradili ikako drugačije jer je prethodni meč imao sličan takav stretch. Bilo mi je odlično i to što nisu ponavljali iste spotove iz prethodnog meča već su svaki na neki način nadogradili. Uz sve to, nije mi bilo dobro kao prethodni meč jer je taj imao neke od najboljih nearfallova koje sam vidio u životu. Na kraju Cole uzima, što me jako iznenadilo. Nastavljaju tu priču kako Johnny ne može nanizati nekoliko velikih pobjeda i to nikako nije loše po meni. Na kraju krajeva, Coleovo uzimanje titule je bilo samo pitanje vremena. Vjerovatno bi bilo bolje da se Ciampa nije povrijedio, ali i ovako je dobro. ****1/2

Bolje od Phoenixa, ali ne od New Yorka. Još jedan odličan TakeOver.
slika
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5109
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Online

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la ante »

Meni je onaj kickout iz Panama Sunrisea vani bio totalno sulud, zadnjih deset minuta su bili overkill. Van toga, sjajan mec i sjajan show po obicaju.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Velveteen Dream vs Tyler Breeze me pomalo razočarao jer moj dream match nije bio 5/5 match, ali je bio solidan match all things consider! :clap:
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23781
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la Maki »

Stage je bio divan, poseban i dosta je dobro to izgledalo.

Roderick Strong vs Matt Riddle
Veoma zabavan opener, baš su ih predstavili kao da se stvarno žele izubijati. Svidjelo mi se kad je Strong razvalio Riddlea serijom forearma dok je ovaj bio kod konopaca. Zaista zabavan meč u kojem je Strong jako predstavljen sa silnim Backbreakerima i submissionima. Kraj mi se takođe veoma svidio jer je pokazao i Riddleovu snalažljivost. Bromission nije radio zbog povrijeđenih leđa pa je Riddle improvizovao i došao do pobjede. Dobar opener i dobar novi početak za Strongovu singles karijeru.
8/10

Tag team ladder match
KYLE JEBENI O'REILLY!!!! MOTN definitivno, prejaka makljaža. Nemam pojma šta se sve izdešavalo, bilo je svega, lupanja od ljestve, highflyinga, brawlova na ljestvama. Fenomenalno. O'Reilly je dao svoje sve onim bumpovima na ljestve. Onaj ulazak Rykera je bio OK, pogotovo kad su ga svi napali. I publika je dosta cheerala. Moj problem je samo što su baš tad Cutler i Blake potpuno nestali. Ustvari bio je taj jedan period meča u kojem njih dvojica zaista nisu bili nikakav faktor. O'Reilly i Fish su iznijeli meč, najviše su se pokazali zaista, pogotovo Kyle. Kraj je isto bio dobar. Dawkinsonov Spear je izgledao dobro zato što se baš vidjelo da je išao oboriti Cutlera, a ima Spearova koji izgledaju previše uigrano pa nije baš realistično. Ovo je bilo odlično. Montezov Springboard na ljestve i obaranje Blakea te skidanje titula. Fenomenalan momenat za završiti fenomenalan meč.
10/10

Velveteen Dream vs Tyler Breeze
Još jedan odličan meč. Dream je odlično predstavljen kao arogantni asshole koji podcijenjuje Breezea. To se najviše vidjelo u onom spotu sa telefonom jer je očito Dream mislio da se može priuštiti zajebavanje sa telefonom. Fenomenalno je bilo kad je Dream radio selfie, onda se okrenuo, vidio da Breeza nema i spušio Superkick. Mislio sam u jednom momentu da će Breeze uzeti titulu, pogotovo kad je pogodio Unprettier, ali ipak je Dream retainao na jedan dobar način koji štiti Tylera: možda bi i dobio da se nije svađao sa sudijom. Bio je onaj jedan upitan spot kad je Breeze napravio Enzuigiri u prazno. Nezz je li to botch, ali i ako jeste, odlično su se izvukli jer je Dream to primijetio i odmah sišao sa konopaca i iskoristio situaciju za Dream Valley Driver. Drago mi je što je bio retain, NA tituli treba jedan ovako duži reign da se malo podigne i kredibilitet. Jedino mi nije jasan onaj post match segment. Zašto bi Breeze odao poštovanje nekome ko je bukvalno koji minut prije probao varati i spucati ga pojasom?
9/10

Ko je Damian Priest?

Shayna Baszler vs Io Shirai
Eh, slabiji meč od prošlih to je sigurno. Sporo je bilo i većinu vremena su to bili Shayninin mat holdovi i tek se na kraju malo poboljšalo kad je Io imala comeback. Svidjelo mi se kao je Io vratila Shayni uslugu za uslugu i nije je pukla nogom po leđima. Io je imala svoje Moonsaultove i brzu ofanzivu, Shayna je imala svoje holdove. Ono uključenje Duke, Shafir i LeRae podsjeća na TO WarGames kad su se Duke, Shafir, Io i Kai uključile u onaj 2/3 falls meč između Sane i Shayne. Kraj je bio odličan. Baš se napravilo da je Io sama kriva jer se bukvalno postavila za Kirifuda Clutch. Naravno, ja sam vrisnuo kad je Shayna retainala. Nema titule za Japanku haha. Onaj post match beatdown je bio kul. Mislim da će mi ova agresivna Io biti zanimljivija od ove Kairi 2.0 verzije koja mi je užasno meh. Slab meč, no odličan rezultat koji ostavlja prostor da se feud nastavi nekim mečom sa stipulacijom.
6/10

Johnny Gargano vs Adam Cole
Ne znam šta da kažem o ovom meču. Meč kao meč je bio odličan. Na početku je bilo sporije, Gargano se fokusirao na Adamovu ruku, a Cole na Garganovo koljeno i dobro je bilo. Onda se tempo ubrzao i dobili smo tonu odličnih stvari. Coleov Burning Hammer Facebuster, Coleov Superkick letećem Garganu, Garganov Superkick Coleu sa stolicom, krađe finishera, Panama Sunrise na ringside, tona odličnih stvari. Fenomenalno je bilo kad je Cole fakeoutao Gargana pozivanjem Undisputed Ere. Gargano je predstavljen veoma jako, kickoutao je iz dosta toga, no meni nije otišlo u overkill, ne bi bilo sad realno da Gargano toliko kickouta iz svega u New Yorku, a sad ne može. Dakle, što se tiče in-ring stvari, meč je bio fenomenalan. Ne na nivou onog prvog, ali idalje sjajan. No, booking. Ne shvatam. Očito je da ćemo imati i 3. meč jer su Gargano i Cole 1:1 i da će, ako Gargano ide na MR, Cole opet dobiti. No, zar ne bi bilo bolje da su ovdje Garganu dali odbranu protiv nekog drugog, a da onda na sljedećem TakeOveru izgubi od Colea? Tako bi Johnny dobio makar jednu odbranu. Ovako ispada kao NXT verzija Sashe Banks. Osvaja titule, ali ih ne može odbraniti. I ja ovo govorim kao fan Undisputed Ere i kao neko ko smatra da Cole treba biti NXT Champion. Ali, mislim da je ovdje pobjednik pogrešan.
8/10 - uglavnom zbog bookinga, 10/10 za sam meč.

Odličan TakeOver još jednom. Zadovoljan sam svim rezultatima osim main eventom. Mečevi su ispunili očekivanja. Eh sad, mečevi su ovdje bili bolji nego na Double or Nothingu, no DoN je pamtljiviji jer je debut show nove, potencijalno odlične promocije. Tako da mi je DoN nešto bolji od ovoga, ali i ovaj show je bio ekstra sa dosta odličnih stvari.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la Sherpa »

Još nisam odgledao show, ali poataje sve jasnije kako nxt poataje sve kontraproduktivniji za wwe. Gdje nam pokažu što ljudi mogu, a onda ništa od toga me vidimo na main rosteru.

Plus kod mene je sve manji interes na nxtom zato što
Pokušavaju pokazati kao indy show, a to nisu pošto su multimilijunska kompanija
Pošto su prestali biti razvojni program
I pošto je prošlo vrijeme u kojem je hhh mogao biti 'spasitelj' hrvanja, a i dalje to pokušavaju pokazati
I za kraj, zato što su druga liga po pitanju važnosti
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23781
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la Maki »

Pokušavaju pokazati kao indy show, a to nisu pošto su multimilijunska kompanija
A dobro, to je taj NXT stil koji ih dobro služi. Samo zato što imaju pare, ne znači da se moraju razbacivati njima u facu publike. Uostalom, vjerujem da će se i AEW predstavljati slično kao NXT.
Pošto su prestali biti razvojni program
Istina. Slažem se.
I pošto je prošlo vrijeme u kojem je hhh mogao biti 'spasitelj' hrvanja, a i dalje to pokušavaju pokazati
Pa HHH je jedina nada za WWE. Ako Vince ostane još, WWE bi mogao otići u....
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la Sherpa »

Da, al zadnjih par godina je hhh bio jedini koji može nešto napraviti. Taj voz je prošao sada uz aew

Ja sam govorio da hhh nije toliko dobra opcija koliko ljudi misle, ali da je bolja nego vince.

Plus, slažem se - ne trebaju se razbacivati novcima, ali doslovno postoji razmišljanje kako su oni wweov indy. Nemreš biti indy kada nisi nezavisan, a još manje kada si na platnoj listi najveće kompanije i nesmiješ nigdje drugdje raditi. Na to sam ciljao. I pogotovo kada su prestali stvarati svoje likove. Doslovno je sve hottest free agent
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23781
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOSTDoslovno je sve hottest free agent
Ne mogu se složiti sa ovim. Da, NXT je tokom dugog perioda zaista bio hottest free agent show, ali mislim da je to uglavnom prestao biti debutom Undisputed Ere (koji su ironično hottest free agenti). Naravno, idalje oni imaju te hottest free agent, ali više nisu toliko istaknuti kao ranije.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la Sherpa »

Jebiga, drugačiji pogledi. Velikoj većini toj ljudi ne treba ni sekunda razvojnog programa, štoviše, većini je naštetila.

Imaš percepciju manje vrijednosti pošto su morali proći kroz nxt. Nema više potpisa vrućeg imena s indy scene ili iz druge kompanije - aj styles je dobar primjer. Adam cole koliko god bio popularan bi bio popularniji da je imao veliki i jaki debi na nekom rr nego to je čovjek koji je dvije godine bio nxt. To je kod onih koji ga neznaju, pošto misle da je neki iz razvojnog programa, dok kod onih koji ga znaju je pitanje zašto nema prilike biti dobar kao što je u nxtu
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23781
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la Maki »

A dobro, to je sad subjektivno. No, ja sam više mislio da je dolazak TUE promijenio onu formulu koja je dugo vremena dominirala NXT-om:

1. hottest free agent dođe

2. malo ga upoznaju sa publikom

3. uzme NXT titulu

4. izgubi NXT titulu i ode na MR, ponekad nakon revanša, a ponekad odmah nakon izgubljene titule.

Tako je bilo sa Joeom, Nakamurom, Roodeom, McIntyreom. Adam Cole je prvi hottest free agent u dugo vremena kojem je trebalo dosta, dosta vremena da osvoji NXT titulu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

NXT TakeOver: XXV

Post Postao/la Sherpa »

Broj 4 je ono di kažem da je nxt druga liga. Kada se titula bookira ovisno o tome tko bude pozvan na main roster.
slika
Odgovori