Eurovision

Interaktivna zabava
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la Sherpa »

eto, prospavana noć nakon koje mogu konkretnije kazati neke stvari vezane uz ovaj eurovision.

Krenimo od pobjednika. Nizozemska nije moj izbor, ali nakon 2015. godine mogu kazati kako imamo pobjednika s kojim sam zadovoljan. Zato što iako nisu bili moj favorit bili su u kategoriji onih 'nemam problema ako oni dobiju'. I ako pogledaš, skoro sve pjesme koje su mi se svidjele su dosta visoko.

Glavno pitanje koje će se opet potegnuti je taj da li su zaslužili dobiti. Da se razumijemo, ovogodišnje glasovanje je bilo jedno od najzanimljivijih u povijesti, no nizozemska nije dobila niti po glasovima žirija, niti po glasovima publike, nego zbirno. godinama govorim da je glasovanje žirija precjenjeno. kada pogledaš kroz sve zemlje 200 ljudi imaju jednaku glasovnu moć kao i 400 milijuna ljudi koji gleda. I to je prilično apsurdno zbog nekoliko razloga - a dio njih se svodi da ti žiriji nisu ništa profesionalniji od ostalih ljudi. odavno nemam problema s time da susjed glasa za susjeda u televotingu, ali kada to rade žiriji (cipar grčka relacija je bila najbolji primjer ove godine), onda se nameće pitanje koliko je trenutni sistem dobar. trbeaju li glasovi žirija vrijediti manje. iz tog razloga je mnogima nizozemska u kategoriji 'nisu bili moj favorit, al me ne smeta'. pošto su i kod kritike i kod publike bile visoko, ali nisu pobjedili.

I tu dolazi do ogromne diskrepance u glasovanjima. Češka dobije 150 od žirija, a 7 od publike. Ili Norveška koja dobije 291 bod od publike (koja bi po starom sistemu bila pobjednik), a svega 47 od kritike, ili makedonija koja je od publike dobila 58 od svojih ukupnih 295. BIlo je još primjera, ali ovo su daleko najizraženiji. I svake godine imamo jedan takav primjer, dovraga, čak je i jacques hodak to doživio prije dvije godine premda ne na ovako visokim brojakama. Ako mene pitaš, što bih radije da mi publika da puno ili da mi kritika da puno - mislim da bi publika uvijek bio moj odgovor. I to je nešto na ćemu će (nadam se poraditi). Kritičari upitne kvalitete ne mogu vrijediti isto koliko i milijunski auditorium.

Prije početka mislio sam kako će ovo biti slaba godina, no sada kada je sve gotovo... pa moram kazati kako je jedna od boljih unazad zadnjih par godina. bit će puno više pjesama koje ću s vremena na vrijeme poslušati (najčešće prije budućih eurovizija kada me ulovi groznica eurovizije). Moj favorit je bila švedska, a u svoj top tier sam stavio još norvešku. Italija mi je imala super pjesmu, kao što sam rekao pobjednik jeisto u toj grupi. Rusja neće imati taj tretman zato što mu je pjesma iz 2016 bolja i kada pustim nešto od njega teško da će to biti ova. Švicarac mi je polako ušao u uhu, australija mi je imala vraški dobar nastup, a španjolska mi je imao baš zarazan ritam. Dok su mi makednija, malta i island (neću puno o njihovoj političkoj poruci)bile teže dno. no čak i svi zajedno su bili bolje od onog smeća što je madona odradila (ni o njenoj politčkoj poruci).

ljudi me pitaju zašto volim eurovision. neka je sajam kiča, neka je parada nakarada, neka je festival loših pjesavam, i koje god mu epitete pripisivali. meni je zabavan, toliko raznolikosti na jednom mjestu, po pitanju kultura, glazbenih stilova i kada vidim publiku koja maše svim onim zastavama raznih država - to je nešto najbliže ujedinjenoj europi što imamo. kada se barem na jedan dan svi sjednemo pred ekrane i gledamo istu stvar i manje više se zabavimo.
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10297
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la ~MandyRose~ »



nije dobro ostario tweet, ali je urnebesan :lol: :lol:
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la Wulf7X »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST

nije dobro ostario tweet, ali je urnebesan :lol: :lol:
kakav megakul jebački rant/sprdanje siromašne zemlje, zaista visok nivo humora :roll:

Meni je zanimljivo što Italija već drugu godinu zaredom ima pesmu vrednu pobede a završava iza po meni lošije pesme :) možda im se posreći dogodine :D

Btw najveći fail Evrovizije sad već standardno Britanija i Španija (i Nemačka nije daleko), plasiraju se direktno u finale (iz nekog razloga) a retko kad pređu 20. mesto :roll: postali su maltene eurovision meme :lol: :lol:
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10297
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la Wulf7X »

Ovaj dečko je među favoritima za pobedu na Beoviziji te bi trebalo predstavljati Srbiju na Evroviziji...

inače u pitanju je pazi sad ovo...jutjuber. Ja sam gledao neke njegove klipove još pre par godina, zanimljiv je kulturan dobar lik, bavi se iz hobija glumom, manekenstvom, muzikom ali problem je on nije pevač. Njegove pesme nisu loše ali sve to kompjuterski doteraju i uživo se vidi da to nije to. Ako ništa drugo barem će se tinejdžerke naložiti na njega pa možda dobije hrpu glasova :D

Mislim da je sve to sa jutjuberima malo predaleko otišlo, imaju velii uticaj i lobi te će ga verovatno i progurati na ESC. Sad shvatam zašto ovi muzičari toliko počinju da pizde zbog njih :lol: :lol:

slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la TheViper »

Meni je Andrija Jo gotivan lik i dobro peva. Mozda jos nije profesionalni pevac, ali ima potencijal da postane.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10297
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la ~MandyRose~ »

još jedna Eurovizija bez Hrvatske u finalu
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la Melloo »

Sasa Tin i Kedzo
Welcome to 2003
365 jeee proslooo danaaa
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la Sherpa »

Nije loša pjesma, ali nije za Euroviziju
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Dora katastrofa, ove godine ni onog krindž faktora samo živa dosada tako da me ne čudi da je najneuvredljivija pisma dobila. Tribali smo poslat vrati se iz Irske bar bi bila dobra zajebancija :lol:
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la Wulf7X »

Ipaj Hurricane, brza pesma tipično Evrovizijska...meni je ovo ok, ima neke šanse za dobar plasman :)

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la Sherpa »

Uh. Znaš kaj, teško je prognozirati. Imate šanse biti visoko, a imate šanse i ispasti ako bude puno grčko ciparskog stila kakva je i vaša. Pošto pjesma ima neki ritam za Euroviziju, al nije potpuno takva da ulazi u uho.

Po kladionicama ste ispod pola, s laganim padom nakon odabira pjesme. To ne mora biti ništa značajno, ali je dosta indikativno, mi smo recimo četvrti odozada. Kod vas će sutra biti jasnije kada se dodatno promjene tečaji.

Btw po kladama ovo vodi. Tipična eurosong pjesma, ali ima catchy melodiju.

slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la HBK »

Meni je baš drago za Hurricane. Navijao sam da one pobede. I od ove konkurencije na Beoviziji, one su realno bile najbolje.

Da je Neda Ukraden pobedila tačno bih skočio sa prozora. :mrgreen:
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST Meni je baš drago za Hurricane. Navijao sam da one pobede. I od ove konkurencije na Beoviziji, one su realno bile najbolje.

Da je Neda Ukraden pobedila tačno bih skočio sa prozora. :mrgreen:
Mogle su Neda i Kovacicek skupa :lol:
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Eurovision

Post Postao/la Mary »

Njemacka pjesma je grozna, Srpska jos gora.

Divlji vjetre je divna pjesma ali nemam pojma kako zvuci nekome tko ne zna Hrvatski.
Odgovori