Kucni ljubimci

Nasumični razgovori
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Wulf7X »

Uh imao sam napetu situaciju danas :doh: otkako su se rodili mačići sve je bilo ok mačka je bila mirna ode do wc i odmah se vrati nazad međutim danas je nešto bila uznemirena, stalno je napuštala mesto i dolazila kod mene u sobu, ja je vratim ona opet, tako par puta dok jednom je nisam vratio i primetio da grize mačiće, u prvi mah rekoh ok ništa opasno međutim jedno mače kako je uhvatila zubima i stisnula krenulo baš da cvili, onako uplašeno pomislio sam udaviće ga odma sam je odvojio, odneo sam zatim korpu sa mačićima i mačku kod mene u sobi rekoh možda se tu oseća sigurnije, namestim mačku da legne i mačiće da sisaju ona ih malo liže i posle par sekundi opet krene da ih grize.

E sad malo pre ovog incidenta ja sam verovatno napravio veliku glupost koja je uzrokovala ovo, pustio sam mačku malo napolje ona se zadržala neko vreme i meni je već dosadilo čekanje pa sam odlučio da je prevarim jednim trikom, nađem na telefonu neki video sa mačićima gde cvile ili šta već pustim to pojačam ton i odmah je utrčala unutra, malo sam konsultovao neke poznanike i rođake koji mi rekoše da s obzirom da pokazuje zaštitničke znakove mačka ne bi trebalo da im naudi već ju je taj video malo uznemirio i verovatno pokušava da ih negde premesti na sigurnije mesto a ne da ih davi kako sam ja pomislio. Trenutno su na tavanu, stavio sam ih u kutiji velikoj, nahranjena je ima vodu, pesak, adekvatan smeštaj..proveriću ih ujutru pa šta bude, valjda će biti dobro :?
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Sherpa »

di ih je grizla? za vrat sa stražnje strane? ako da, tu nemaš problema

ako misliš da će ih ostaviti, ili nešto tako napravi još ovo - odi nađi neku bocu, napuni je toplom vodom (ne vrućom), omotaj nekom krpom i polegni tu bocu tamo. mačke vole toplinu, to im može dobro doći, pogotovo ako ti je na tavanu hladnije. naravno, neće cijelo vrijeme biti toplo, mo držat će sat dva, nije puno, no pomaže
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Wulf7X »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST di ih je grizla? za vrat sa stražnje strane? ako da, tu nemaš problema
U predelu glave sad zaista ne mogu tačno da kažem da li je bio vrat ili šta, prihvatila ih je od odmah i zaista je pokazivala zaštitničke znakove pa mi je čudno da bi mogla sad da ih odbaci ili im nešto naudi. Neko mišljenje u kući preovladava da je samo htela da ih zaštiti i odnese negde, sad ih neću uznemiravati dodatno pa ću ih proveriti ujutru.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Sherpa »

ovo



znači ovo je sasvim normalno, ja isto svoje mačke tako primim ako nemrem drugačiji do njih doći. nema tu boli (nemam pojma zašto, ali to ih uopće ne boli iako izgleda bolno), tako mama mačka nosi svoje mlade.
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Wulf7X »

Izgleda da je sve u redu sa mačkom i mačićima :D napravio sam frku oko ničega, sad mi je pomalo i smešno ali jbg nemam iskustva sa ovakvim stvarima. Mačka sada hoće stalno da izlazi napolje ne znam da li je pametno da je pustim, da li ona mora stalno biti uz mačiće, i još me interesuje koliko dugo će mačići biti zavisni od mačke, kad bi otprilike mogli biti samostalni i eventualno spremni za udomljavanje? :)
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Wulf7X »

Ne mogu nikako lepo da ih slikam jer mnogo mrdaju i beže :lol: :lol:

Ovo sa belom njuškom je primetno manje, nzm da li ovaj drugi napredniji ili je muško pa je veći...kaže moja majka primetila ovaj manji slabije sisa nekako je nespretan :roll: :lol:
► Prikaži “Spoiler”
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Mary »

Uvijek ima jedan manji psic, jedna manja maca. To je normalno. :D
Preslatki su. :D
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Mary »


<3
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Wulf7X »

:(

Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Mary »


@Sherpa
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Mary »

Danas sam se prvi put u zivotu osjecala nelagodno u susretu s psom, zbilja je grozno kada vlasnici ne odgoje velike pasmine. Rottweiler iz susjedstva, vidjela sam ga vec par put u setnji, ali iz Auta, dolazi mi u susret i gleda u mene i rezi. Ne plasim se pasa i niti u jednom trenutku nisam pomislila pobjeci jer znam da bi samo bilo jos gore da se vlasniku pustio s povodca, vlasnik je zapustiti muskarac (vidno sjeban od alkohola) u srednjim 40-im, tezak 60kg i visok jedva 1.70m, a pas je tezak 70+ kg s problemom s kukovima od tezine, dakle ne treba puno razmisljati koliko bi imao uspjeha u drzanju psa na povodcu da je pas imao zelju da krene na mene, buduci da sam i ja svog koji je bio pet put manji od ovog psa, jedva drzala kada su situacije bile ozbiljne.
Vlasnik psu apsolutno nista nije rekao, niti ga povukao u znak kazne niti podigao glas, nista. Kao da je to nesto normalno. Htjela sam stati i ocitati mu lekciju ali strah da tada pas zbilja krene na mene i ovaj ga pusti s povodca je bio prevelik.
Pokusati cu ih izbjegavati u buducnosti.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Mary »

Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Wulf7X »

Damn mačka mi je nešto izgleda bolesna :cry: :cry: :cry:

Već par dana ništa ne jede i povraća, samo leži i gleda u jednu tačku jedva se kreće nije živahna kao ranije. Kontaktirao sam lokalnog veterinara koji je delovao zainteresovano za problematiku kolko i ja za nuklearnu fiziku, kaže verovatno su paraziti i dao mi tablete za čišćenje. E sad ja sam nešto tražio na internetu prema simptomima i naišao na stvar zvanu panleukopenija ili kod nas poznato kao mačja kuga, ako je to onda skoro pa da nema spasa :cry: :cry: :cry: :cry: Kontaktirao sam onda malog stručnijeg veterinara koji radi sa psima i mačkama (on je mačku sterilisao) pa će je pregledati sutra, na prvu loptu preko telefona rekao da je moguće da je pojela nešto otrovno miša ili nešto sl i da ne veruje da je nešto ozbiljnije. Ako joj se nešto desi joj pa nzm šta da radim, ubiću nekog :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Sherpa »

Ako je otrovno bojim se da bi bila bivša već

Ubuduće reagiraju ranije. Ja reagiram drugi dan, pošto prvi danmože biti nešto što prođe, no ako misliš da je opasno reagiraj već tad.
slika
Odgovori