Game of thrones

O seriji sa spojlerima

Filmoljupci navalite
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24473
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Ali nije bilo nikakve potrebe da Mountain siluje Eliu sa ostacima njenog sina na rukama. To je bila čista Tywinova osveta Martellima.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57704
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Silovanje nije bilo potrebno, ali nakon svega ona nije imala šanse preživjeti, ni ona ni njezina djeca.

Štoviše, i dalje se pitam zašto je to ikada naredio. Taj dio mi nije bio pretjerano jasan, osim što je čisti sadistički moment.
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HBK »

Znači ako loza mora da se likvidira, to je u redu? Nije zločin? Iako je reč o nedužnoj deci?
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57704
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Naravno da je zločin, ali je to zločin koji se kroz povijest radio kako ne bi bilo potomaka koji se mogu osvatiti. Štoviše, turci su čak dozvolili zakonski pobiti braću u jednom periodu u povijesti kada je bilo pitanje trona.

I sve to je manji zločin nego zmajem ubiti tisuće žena i djece nakon što se cijeli grad predao.
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HBK »

Pa kroz istoriju su i osvajači kad su osvajali zemlje ubijali na hiljade civila. Čitajte malo o Aleksandru velikom, Napoleonu Bonaparti, Sulejmanu veličanstvenom...
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57704
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Naravno, no ne i nakon predaja. Recimo postojala su pravila ratovanja prilikom opsada, gdje se znalo što će se dogoditi s populacijom koja se brani i što s onom koja se preda.

No što ti znaš o tome? Pogotovo nemoj meni govoriti da čitam o navedenima pošto mi je brat povijesničar i to je česta tema priča. Imam knjige o njima u svojoj privatnoj zbirci. Nemoj se postavaljati iznad drugih kada ti je obrazovanje i znanje ispod drugih. A isto tako @maki je budući povijesničar (ako sam shvatio to mu je želja)
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HBK »

Pa moguće je da se plašila izdaje i zato je htela da im stavi do znanja kolika je njena moć. Ili je prsla jer su svi koji su je voleli mrtvi. U svakom slučaju ja od 1 knjige/sezone čekam ovaj trenutak tako da sam iskreno uživao kako ih pali. :mrgreen:
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24473
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Silovanje nije bilo potrebno, ali nakon svega ona nije imala šanse preživjeti, ni ona ni njezina djeca.

Štoviše, i dalje se pitam zašto je to ikada naredio. Taj dio mi nije bio pretjerano jasan, osim što je čisti sadistički moment.
Tywin je htio osvetu jer su Martelli sjebali njegov plan da vjenča Rhaegara i Cersei.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HBK »

Nego kakav kraj očekujete, a kakav biste voleli?

Realno očekujem da "velikomucenik" Jon ubije Deneris i sedne na tron :roll:

Lično bih voleo da se završi tako što Deneris sve pobije i sedne za tron i onda njen gorak izraz lica- shvata da vlada pepelom. E to bi bio kraj :cool:
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la Mary »

Ja se i dalje nadam da ce svi biti mrtvi. Bilo bi super kada bi zmaj prezivio i zadnja scena bila zmajeva jaja ili mali zmajevi.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24473
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Najradije bih da kuća Targerijena, koja je nanijela tolilo zls Vesterosu, izumre.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HBK »

Targarjeni su i stvorili Vesteros. A podjednako je svaka kuća odgovorna za zlo koje im se desilo, izuzev Martelovih.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24473
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST Targarjeni su i stvorili Vesteros. A podjednako je svaka kuća odgovorna za zlo koje im se desilo, izuzev Martelovih.
A Martelovi su pošteđeni jer
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57704
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Ma da, stvorili kontinent koji je tu tisućama godina i koju je preživio i prije njih...
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HBK »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ma da, stvorili kontinent koji je tu tisućama godina i koju je preživio i prije njih...
Oni su ujedinili sedam kraljevstava u jedno i uz pomoć zmajeva stvorili Iron throne. Zato i jedini imaju pravo na njega.
Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HBK je napisao/la:QR_BBPOST Targarjeni su i stvorili Vesteros. A podjednako je svaka kuća odgovorna za zlo koje im se desilo, izuzev Martelovih.
A Martelovi su pošteđeni jer
Uvek su se trudili da bude mira i nikad nisu otvoreno izazivali sukobe.
Odgovori