Wrestling Dontaku 2019

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la AlenB »

vidim pohvale za main event, bit će ga red pogledati čim prije
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Taichiiiiiiiiiiiiiiiii
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la Melloo »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:Taichiiiiiiiiiiiiiiiii
B o r i n g
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST
Eumaus The Swineherd je napisao/la:Taichiiiiiiiiiiiiiiiii
B o r i n g
Melloo wa kaere
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la Melloo »

Miho Abe ima tituli.Taichi nebitan
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la Melloo »

Brutalan dontaku i danas
Mecina evila i ishija
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la Melloo »

JERICHOOOOOOOO
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la Sherpa »

neznam dal sam kazao tu na forumu ili ne, ali bilo mi je za očekivati kako bi on mogao biti taj koji će imati priliku. i dalje je relevantan, dolazi veliki show pa trebaju draw, a on se pokazao kako je za američku publiku, a osim toga, ovo je meč za kojeg smo svi znali da ga želi odraditi
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la Melloo »

U 2 sedmice radi okadu i omegu.Goat
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la Melloo »

El Phantasmo je inace izledao kao od milion dollara.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la Sherpa »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST U 2 sedmice radi okadu i omegu.Goat
o njemu se puno premalo govori kao o jednom od najboljih svih vremena. nevjerojatno je koliko je čovjek relevantan kroz svoju karijeru.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la Maki »

Nadam se da će ovaj put Naito skinuti titulu sa Okade. Biće kul vidjeti Jericho vs Okada.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Miho Abe ima tituli.Taichi nebitan
Cope

Fantastičan event, kad triba NJPW se uvik iskaže.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la ejdzejp1 »

konačno završio sa Dontaku tourom (bez road to showova naravno). gledao sam sve mečeve ali ne da mi se pisati review za sve tako da ću to uraditi samo za bitnije mečeve. i da, znam da svaki show ima zasebnu temu ali mislim da nema svrhe pisati u svaku temu tako da ću sve ostaviti ovdje.

Sengoku Lord

Juice vs Fale - rijetki su oni koji mogu izvući dobar meč iz Falea, a može se reći da je Juice jedan od tih ljudi. Meni se meč svidio, jako lijepo su izgradili strukturu imo izvođenja Bodyslama i Robinson je bio vrlo dobar underdog. Faleov control segment je trajao predugo i to je oduzelo od kvalitete ali šta je tu je. ***

Ibushi vs ZSJ - ova dvojica nikad ne promašuju. Iako je meč trajao skoro 30 minuta, meni niti u jednom trenutku nije bilo dosadno niti je bilo nekih rupa u strukturu. Sve je teklo jako fluidno i odlično su odradili tehničar-striker dinamiku. Jedina zamjerka bi bila nedostatak napetosti po pitanju pobjednika na kraju, ali sve u svemu odličan meč. Ne znam šta da mislim o još jednom Ibushi/Naito meču, sigurno će biti super ali više bih volio vidjeti nešto novo. ****

Hi No Kuni

GoD vs MVPs - standardan GoD meč. Malo varanja, dug i dosadan control segment i all over the place završnica. **

White vs Goto - moram priznati da su nadmašili moja očekivanja. Još uvijek sam malo skeptičan po pitanju Whiteovog rada u ringu, a Goto je za mene hit ili miss tako da nisam očekivao nešto naročito. Dobio sam jedan vrlo dobar meč. Ne 5-star classic ili išta slično, ali zadovoljavajući main event jednog ovakvog showa. Posebno bih istaknuo onu prelijepu seriju kontri kada ni jedan ni drugi nisu uspijevali uraditi finisher. Slično kao u Whiteovim mečevima sa Tanom i Okadom, ali uvijek me uvuče u meč. ***1/2

Dontaku dan 1

Cobb vs Taichi - kvalitet meča zavisio je od toga u kakvom će se svjetlu Taichi prikazati. Na kraju smo dobili neki miks hard-hitting Taichija i BS Taichia, pa je i sam meč ispao osrednji. Promjenu prvaka sam iskreno očekivao i nije mi pretjerano drago zbog toga. Valjda Ishii izvuče dobar meč kao i u New Japan Cupu. **3/4

Lee vs Boner - meč toura po meni. Stvarno odlično, iako je bilo nekih trenutaka kada nisam baš osjetio meč ali nadoknadili su to jako ludim sekvencama i spotovima. Nadam se da se Hiromu uskoro vraća. ****1/4

Dontaku dan 2

Ishii vs EVIL - najveće iznenađenje toura. Interakcije u tag mečevima su im bile veoma dobre, ali iskreno nisam očekivao nešto ovakvo. Odradili su odličan hossfight sa nekoliko sjajnih izmjena udaraca i nekoliko odličnih sekvenci. EVIL se stvarno iskazao ovdje i protiv uvijek odličnog Ishiija imao breakout performans. Sjajno. ****1/4

Okada vs SANADA - meni njihov najgori meč uz onaj iz G1-a 26. Predugo je trajalo, previše su koristili repetitivnu Okada formulu i završni stretch to nije mogao nadomjestiti do te mjere da meč bude odličan. Da se razumijemo, bilo je jako dobro ali od njih dvojice sam očekivao dosta više. Okada/Jericho na Dominionu će biti odlično, jedva čekam vidjeti malo drugačiji main event nego inače. ***1/2

Uglavnom je bilo dosta solidno (osim Hi No Kunija koji mi je bio loš), nošeno sa par odličnih mečeva i LIJ-CHAOS (& Ibushi) tagovima koji su bili vrlo dobri. El Phantasmo je izgledao kao milion dolara na debutu i jedva čekam da ga vidim u BOSJ turniru. Kad već spominjem taj turnir, dobro su buildali hype sa random interakcijama, pogotovo Shingo-SHO. Liger i Suzuki su isto bili odlični, jedva čekam njihov meč. Sve u svemu, mogu reći da sam zadovoljan.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Wrestling Dontaku 2019

Post Postao/la Sherpa »

dave

Night 1


Dragon Lee vs. Ishimori 4.5
Jeff Cobb vs. Taichi 3.75
Tomohiro Ishii & Kazuchika Okada vs. EVIL & SANADA 4
Mikey Nichols, Juice Robinson & Hirooki Goto vs. Chase Owens, Bad Luck Fale & Jay White 2.5
Roppongi 3K (SHO,YOH & Rocky Romero) vs. Los Ingobernables de Japon 3.5
Will Ospreay, Toru Yano & Togi Makabe vs. Hikleo, Tama Tonga & Tanga Roa 2.75
Rysuke Taguchi, Tiger Mask IV, Jyushin Thunder Liger & YOSHI-HASHİ vs. Suzuki Gun 2.5
Ren Narita, Shota Uminu & Tomoaki Honma vs. Yuya Eumura, Yota Tsuji & Toa Henare 2.5


Night 2


Kazuchika Okada vs. SANADA 4.75
EVIL vs. Ishii 4.5

Will Ospreay & Dragon Lee vs. Taiji Ishimori & El Phantasmo 3.75
Roppongi 3K & Kota Ibushi vs. Los Ingobernables de Japon 3.75
Tomoaki Hona, Mikey Nicholls, Juice Robinson & Hirooki Goto vs. Bullet Club 2.75
Jyushin Thunder Liger, Togi Makabe & Toru Yano vs. Jado, Tama Tonga & Tonga Roa 2.75
Rysuke Taguchi, Jeff Cobb, Tiger Mask IV, YOSHI-HASHI & Toa Henare vs. Suzuki Gun 2.75
Ren Narita & Shota Uminu vs. Yuya Eumura & Yota Tsuji 3
slika
Odgovori