Kucni ljubimci

Nasumični razgovori
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5109
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la ante »

slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Mary »

Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Wulf7X »

Zadnje vreme moja mačka je počela da jede znatno više i znatno češće, u početku sam mislio ok ona sad već ima 6 meseca malo je porasla ali baš preteruje, prođu dva sata i traži da jede. Pre nekih mesec dana smo noću čuli urlikanje mačke pa je moja majka posumnjala da nije trudna (ili kako se već kaže kod mačaka) mada u ovom uzrastu ne verujem u tako nešto.

Stvar koja me interesuje je koliko puta dnevno je normalno hraniti mačku (čuo sam dosta priča tipa uveče i ujutru ili eventualno i jednom u podne) i da li joj neće biti ništa ukoliko sada krenem da je privikavam novom režimu ishrane :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Sherpa »

moje cijelo vrijeme imaju suhu hranu dostupnu, kada su gladne dođu i prigrizu

nije ništa čudno ako jedu i po 10 puta na dan :D po malo :D
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Wulf7X »

Ne znam kako i kada se to desilo ali izgleda da je mačka zaista trudna :roll: Prvo sam mislio da je nemoguće još je mlada pitanje je da li je polno zrela ali simtomi ukazuju na to. Uglavnom se krije po ćoškovima i u ormanu pa sam dobio savet da je nikako ne pustam da se ne bi omačila unutra.

@Sherpa zanima me kakva je procedura, kako da znam kad će obaviti posao, da li treba neka priprema kako bi joj olakšao posao i šta posle toga da radim sa malcima, kako ih hraniti da li zahtevaju neki medicinski tretman i sl.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Sherpa »

Iskreno nemam pojma, ja sam svoju sterilizirao sa oko 6 mjeseci starosti (ili 8)

Moj savjet ti je pitaj veterinara i steriliziraj je kako ne bi imao drugu turu

e sada, s mačićima... uh... opet, pitaj veta, ali ako ih ne misliš zadržati, probaj naći nekoga tko će ih preuzeti. nemoj biti jedan od onih koji ih baci u smeće i pusti da umri.
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Mary »

ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5109
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la ante »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST Ne znam kako i kada se to desilo ali izgleda da je mačka zaista trudna :roll: Prvo sam mislio da je nemoguće još je mlada pitanje je da li je polno zrela ali simtomi ukazuju na to. Uglavnom se krije po ćoškovima i u ormanu pa sam dobio savet da je nikako ne pustam da se ne bi omačila unutra.

@Sherpa zanima me kakva je procedura, kako da znam kad će obaviti posao, da li treba neka priprema kako bi joj olakšao posao i šta posle toga da radim sa malcima, kako ih hraniti da li zahtevaju neki medicinski tretman i sl.
Racunam da je zatrudnila u 2. mjesecu jer je to mjesec ljubavi kod macaka. :D Macke inace nose oko 2 mjeseca tako da bi se cak mogla i omaciti ubrzo. Takodjer racunaj na to da postoji mogucnost da ce odbacit macice posto joj je ovo prvi okot pa mozda nece znati sto da radi s njima. Najbolje da je pustis da radi svoje a ako nesto ne bude ok ima veterinar.
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Wulf7X »

:lol: :lol: Skroz je ludo :D

Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Wulf7X »

Joj izgleda da je maca spremna za porađaj, baš se muči i stenje auh :cry: :cry:
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Wulf7X »

Stigle nove mace :D :dance: dva komada..piće za sve :obscene-drinkingcheers: :lol: :lol:
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Sherpa »

Čestitam!

Napravi par slika, sada i kroz idućih par tjedana

Gledaj dal ih odbaci, ako da, bum ti rekao što možeš napraviti da ih spasiš. Nadalje, kaj ćeš s njima? Si odlučio i btw kakva je reakcija doma?

Si išao do veta? Ps obavezno steriliziraj macu osim ako ne želiš još koji put ovako :)
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Wulf7X »

Mislim da ih je prihvatila, ne odvaja se od njih, čak i na trenutak kad sam im menjao peškir odmah je pojurila nazad u korpu hah..reakcije su ok u suštini znali smo da je mačka trudna, majka se doduše malo uznemirila hah. Kod veterinara nisam išao ne znam ima li potrebe, možda tek kasnije za vakcinu. Za sada ne znam šta ćemo sa njima, neka ih neko vreme dok ne stanu na noge pa ću pokušati da ih udomim negde :) Sterilizacija ide obavezno to sam planirao još pre ove situacije hah.

E sad jedino ne znam da li i kakav tretman zahtevaju ovi mali, oko ishrane pretpostavljam da će se majka (njihova) postarati :D
► Prikaži “Spoiler”
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Sherpa »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST oko ishrane pretpostavljam da će se majka (njihova) postarati
yap, ona će odraditi sav posao manje više. iskreno nemam pojma kada ih ti možeš početi hraniti. goooglaj, ali nije hitno odmah :)

preslatki su :D
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Kucni ljubimci

Post Postao/la Mary »

:romance-heartspink:
Zelim ih ja. :cry: Posalji mi ih autobusom kada porastu. :D
Odgovori