Game of thrones

O seriji sa spojlerima

Filmoljupci navalite
Odgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57657
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Kako je finalna sezona krenula, evo teme za raspravu. Sa spojlerima. Stoga, ako još niste gledali, upozoreni ste :)
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24449
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Pros
-Bran/Jaime susret za kraj
-Sjevernjaci ne vjeruju Daenerys. To je odlično i trebaju to maksimalno koristiti. Koliko god bila opravdana iz nekih drugih razloga, iz političkih razloga Jonova odluka za prizna Dany za kraljicu je glupa.
-Sam Tarly. Najbolji lik epizode, kako je lagano proniknuo Danynu licemjernost. Titule nisu bitne, osim kad je ona u pitanju.
-Bronnova dilema
Cons
-niko nije poginuo u padu Zida izgleda
-nema šansa da Euron preživi sve što je rekao Cersei
-Tyrion je prestao biti politički mastermind, a postao je patuljak sa pošalicama
-pola reuniona je bilo prilično meh

Mixed bag, ali sam oprezno optimističan.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57657
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Sam Tarly. Najbolji lik epizode, kako je lagano proniknuo Danynu licemjernost.
apsolutno se slažem, ali daj samo pogledaj koliko je glupa. znači ako hoćeš vladati, što nije samo vojni nego i politički manevar. onda naučiš koje je tko kuće. i onda ne dođeš liku i kažeš, e znaš kaj, koknula sam ti oca i brata. oca nije volio, al brata je.
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Tyrion je prestao biti politički mastermind, a postao je patuljak sa pošalicama
to je prestao biti odavno, i malo me je smetalo što je sansa bila kučka prema njemu. on je prema njoj cijelo vrijeme bio fer, u koliko god lošoj situaciji bila.

i šamar epizode. kada je theon došao spasiti sestru... to nije imalo nikakvog smisla. pošto se njih par prišuljalo floti od pedesetak brodova i oteli je? not happening
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24449
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Iskreno, meni je sjajno što je Dany glupa. Pokazuje se koliko je ustvari arogantna. Daenerys Targaryen je Roman Reigns GoT-a, neko ko je stalno pushan kao no.1 iako je užasno bland i nezanimljiva, a puno bolje bi radila kao heel.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57657
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

u mojim očima ona je heel, od onog dana kada je kupila vojsku tako da je ubila prodavača
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24449
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST u mojim očima ona je heel, od onog dana kada je kupila vojsku tako da je ubila prodavača
Eh, taj lik je svakako bio govno. Za mene je turnala kad je spalila Tarlye.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57657
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Eh, taj lik je svakako bio govno.
možda je bio, al ona je ispala veće

to je ko da od mafijaša kupuješ auto i onda ga izbodeš. nema veze što je mafijaš, ti si ga ubio.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24449
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Jebiga, ima smisla, ali ne mogu joj uzeti za zlo što je ubila likove koji su hvatali malu djecu, sjekli im kurčeve i pretvarali ih u mašine za ubijanje.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57657
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Znam, no onda dolazimo do toga da li je moralno koristiti sve te mašine za ubijanje koji su oni tim putem stvorili. Za mene nije, što znači da joj je bilo važnije imati vojsku nego njega maknuti - zato je za mene to heel turn
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24449
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Dala im je izbor. Mogli su otići.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57657
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Dala im je izbor. Mogli su otići.
i sam znaš da je lažan izbor. kamo da odu kada im je to jedino što znaju i jedino u čemu su dobri. To su ljudi koji više ne mogu imati familije, to su ljudi koji mogu biti samo strojevi za ubijanje. Jedino što poznaju. došla je ona tamo s prilično jasnim razlogom, dobiti vojsku
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24449
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Istina, no za to nije kriva ona, nego upravo oni koje je ubila. Ponudila im je izbor, istina, moglo se očekivati da će pristati da rade za nju, ali šta je trebala napraviti?
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57657
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

sam ti kažem, tu vojsku je kupila tako da je ubila trgovca. a došla je po vojsku (ne ih osloboditi), te kada je nije mogla platiti je smislila način kako prevariti. ako ga ubijaš iz moralnih razloga, onda nije moralno ni koristiti tu vojsku.

njena startna motivacija nije ono što je konačno napravila, to joj je samo izgovor kako bi se opravdala (ponajprije sebi)
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24449
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

I onda je tu vojsku iskoristila da uništi truli sistem i da spriječi da nova generacija djece bude podvrgnuta istim torturama. Sori, ali zato ona meni nije heel. Upravo suprotno. Mislim da je to namjerno tu predstavljena previše dobro da bi se usadilo to sjeme arogancije u nju.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57657
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST uništi truli sistem
problem je što si je ona dala pravo odlučivati što je trul sistem, a što ne. (filozofski se apsolutno možemo složiti da je to trul sistem) I to na jednako podmukle načine kao i drugi.

Što kasnije vidimo kada joj robovi dolaze prigovarati i tražiti se vrati u roblje, pošto su tamo imali status, a sada su nitko i ništa. Nema pojma o svijetu i politici svijeta u kojem se nalazi (kada prijeti onoj 13orici na vratima njihova grada, i zahtjeva brda i doline), no daje si za pravo odlučivati da će biti onako kako ona kaže. Ona nema znanje što i kako funckionira, onda odlučuje potpuno impulzivno, ne poznaje pravila ni zakone svijeta gdje se nalazi. Možda sistem ponegdje odlično funkcionira, no to nju ne zanima. bit će kako ona kaže. Premda ne polaže čak ni prava na teritorije na kojima se nalazi, nego stalno polaže na sedam kraljevstava
slika
Odgovori