UFC/MMA

Oktagon fight

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

UFC/MMA

Post Postao/la Sherpa »

Dobro, dal se bar slažeš da usprkos oduzimanju bodova on tu rundu ne bi smio dobiti nakon ilegalnog udarca?

Moraš imat i malo sreće, da ga je onesvijestio bio bi dq, gotovo sigurno
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

UFC/MMA

Post Postao/la donniedemonD »

Sreca je veliki faktor bila. Da je pao u nesvest odmah je kraj.

Propozicije su takve da borac moze najmanje 8 poena po rundi da dobije. Njemu su oduzeli 2, i ta runda se zavrsila 9-8 za Smitha, mozda 8-8. Da su i rundu uzeli, Jones bi isao na 7 poena sto nije po propizicijama. Tako da... jebajes ga... pipavo je.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

UFC/MMA

Post Postao/la Sherpa »

Zato je to 10-9 računanje glupo kad nemreš ispod 8
Meni godinama taj sistem nevalja, al izgleda da nema volje za nečim boljim

Potpo uzmi rundu di samo skakucu i kruđe jedan oko drugog, najgore što im moš dat je 8-8. Bez da padne ijedan udarac
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

UFC/MMA

Post Postao/la donniedemonD »

“Jona Jonesa može pobjediti samo Stipe Miočić!”
http://fightsite.hr/rubrike/ufc/jona-jo ... yQyth-lcNA

Cak i u teskoj nema ko, ukljucujuci i Stipu. Ako te olimpijski rvac Cormier ne srusi nijendom za 40 minuta u dve borbe, vec ti njega nekoliko puta razbacas, taj segment o rvanju otpada da ce ga neko srusiti, a teska divizija ni nema rvaca dominantnog koji borbu svodi na to, sve strajkeri. A sto se strikinga tice, Jones je covek sa velikim fight IQ, nema tog lika koji moze da ga dohvati i isprebija. Uspeo je Gustafson jedino jer se ovaj dve nedelje pred mec drogirao, a u revansu se videlo kako izgleda to kad se Jones spremi, nije primio udarac i takticki razbio Gusa koji je dosao napaljeniji nego ikad.

Jedva cekam da predje u tesku, u poluteskoj nema sta vise dokazivati, a u najboljim je godinama da dominira jos dugo dugo.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

UFC/MMA

Post Postao/la Sherpa »

Mislim da, kao i mnogi drugi, podcjenjuješ miocica. To je kategorija gdje s razlogom nitko nema puno obrana. To su ljudi koji mogu srušiti s jednim potezom. Nema tu fighting iq puno veze - možeš dominirati cijelu borbu i onda te jedan lucky punch ulovi. Ne treba ga nitko isprebijati da ga dobije, ne treba biti ni bolji od njega. Jedan udarac je dovoljan.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

UFC/MMA

Post Postao/la HunterDX »

Ne mora da znači, možda bi Miočić imao rešenje, koje DC nije imao, stojim iza toga, da bi Jones i u toj borbi bio favorit, ali mislim da bi Miočić imao dobre šanse.
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

UFC/MMA

Post Postao/la donniedemonD »

Precenjeno je to misljenje o one punch segmentu.

Imas Caina i Werduma kao 2 od 3 najbolja teskasa ikada, nikog dobili nisu one punch metodom. Zapravo, jako se to retko i desava kad se zadje duboko u statistiku, ali je mainstream za tesku diviziju. To je udarac koji cesce prolazi u boksu nego u MMA. To je prolazilo pre svega u PRIDE danima i dok nije dosla USADA, od kad je usada dosla, taj segment je bas utihnuo... slucajno ili ne...

Statisticki, vise od dve trecine one punch-a u teskoj prodje u kasnijim rundama (od trece pa na dalje) jer teskasi nemaju kardio za toliko rundi i kad se izmore lakse i prodje. A Jonesov kardio je drugi najbolji odmah posle Fergusona. On ni ne dodje u poziciju da bude umoran.

McGregor je dobio 10 godina neporazenog prvaka jednim udarcem u 10oj sekundi, Cody Garbrandt vise puta svoje protivnike, Vudli, Cejudo... njih sam se prvo setio, sve su to niske kategorije i desava se i tamo itekako da oni na taj nacin zavrsavaju borbe.

Najjaci punch u UFC izmeren je od strane dva poluteskasa. Prvi je neprikosnoveni Anthony Johnson, drugi Gustafson, slede dva teskasa, te jedan velteras verovali ili ne (Vudli) i onda redom nekoliko teskasa i poluteskasa.

Ne potcenjujem Miocica, jednostavno mislim da nije Jones nivo iz mnogo razloga, mnogo je faktora ukljuceno da ne pisem sad previse jer nema ovde mnogo fanova MMA.

A Jonesov fight IQ je nivo iznad bilo koga drugog u istoriji MMA, to je nesto... ne znam, ne mzoe se opisati osim ako ga ne pogledas 10x u mecevima i sam shvatis kako to izgleda.

Ovo sam sacuvao za kraj, statistcki, one punch nokauta nije bilo najvise u UFCovoj istoriji u teskoj diviziji, sta vise, bili bi ubedljivo na drugom mestu da nije sad ovaj talas raznih likova ko sto je Ngannou ili Lewis... ispred njih je poluteska.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

UFC/MMA

Post Postao/la HunterDX »

Pa ako bih mogao da biram protivnika za Jonesa, to bi bio Miočić, Cian bi mogao da ga ugrozi. Stoji da je Jones ispred ostalih, ali su u pitanju, neverovatno snažni ljudi, sa visokim borbenim IQ-om. Ne postoji borac koji bi bio favorit protiv Jonesa, smatram ga najvećim majstorom u borilačkim sportovima, ali kao što rekoh, postoje ljudi, koje nikako ne možeš otpisati pre meča sa njim.
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

UFC/MMA

Post Postao/la donniedemonD »

Ajde da uprostim za slucaj da sam pogresno protumacen.

Itekako ima ljudi koji mogu da ga dobiju, mma je to ipak. Al ne postoji borac koji ima taj skill da pred mec sa Jonesom bude favorit. Jednostavno neka.

Ma kakav Cain, si vido sta mu nganu napravi? Istrosen je on.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

UFC/MMA

Post Postao/la Sherpa »

Slažem se, nitko neće progiv njega biti favorit. Al zapravo taj narativ je onaj koji je dogurao miocica do vrh - da nitko ne vjeruje u njega. Pa pogledaj protiv nganua kada nije bio favorit, a ne da ga je dobio nego ga je odškolovao u meču (pa opet izgubio od cormiera u lucky punch maniri, i da se razumijemo, izgubio je zasluženo).

No ako gledamo tko sad ima najviše šanse dobiti ga, mislim da odgovor mora biri miočić. Pošto je cormiera već dobio, kao i ostatak svoje divizije. Kada zbožrojiš i oduzmeš, tko ostaje? Par teškaša, a miočić je trenutno najbolji od njih. Tako da iz te perspektive ima smisla. Ja čak i ne želim kazati da je taj nivo pošto mislim da nije, no miočić je često bio podcjenjivan, a crocop (koji mu je idol) je mnogo puta pokazao najbolje baš u toj situaciji. Ima taj neki inat.
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

UFC/MMA

Post Postao/la donniedemonD »

Mislim da ce do meca doci, da ce ga Stipe docekati kao top contender (ako do tad ne povrati titulu), gde bi Jones u slucaju pobede odmah radio nakon toga za titulu.

Meni je to jedan od dream matcheva pa cemo videti. Valjda ce mi se zelja ispuniti.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

UFC/MMA

Post Postao/la Sherpa »

Koji scenarij predviđaš ako jones izgubi taj meč? Nastavak u toj diviziji ili povrataktamo di je dominantan?
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

UFC/MMA

Post Postao/la donniedemonD »

Prelazak u tesku s godinama je neminovan. Lik ipak ima gabarite koje nema nijedan teskas maltene.

Licno, mislim da ce ostati u teskoj uprkos potencijalnom porazu i nastaviti borbu za titulu, ipak je i dalje premlad za borca. I ako izgubi, ima vremena da krci put ka tituli iznova.

On nema sta dokazivati nikome u poluteskoj, dva najveca rivala je pobedio po dva puta, Gustafsona i Cormiera.
Realno, ta divizija nije kvalitetna kao pre, kad je razbio 7 hall of fame boraca bez pretrpljene stete. Sad je konkurencija mnogo slabija. Od instant boraca samo ludak Johny Walker je neko ko je koliko toliko kompetitivan za Jonesa, i par talenata, pre svega u vidu Rakica... Top contendera nema koji moze da ugrozi Jona.

Cak se pominje povratak Anthony Johnsona da bude protivnik Jonesu, ali sumnjam, covek se odao powerliftingu, ima preko 130 kila trenutno, a poluteska je do 93. (verovao ili ne taj Johnsom se borio u kategoriji do 77 kila pre nekoliko godina... JE BO TE!!! ).

U pitanju je brutalni nokauter, On je neko ko je Cormiera spucao u glavu i bacio u knockdaown posle 10ak sekundi borbe, ja ne znam kako je Cormier ustao i dan danas se cudim. Ali je neko ko posle prve runde nema vazduha i onda ... Dva pputa je izgubio od Cormiera, ali u prvoj rundi ima sansu protiv svakoga pa i Jonesa.

Ako se Johnson vrati, mislim da ce to biti oprostajni mec za Jonesa u toj kategoriji i znak da tu vise nema sta da trazi. (oni su BTW trebali da imaju mec pre par godina, ali se izjalovilo)

Evo te situacije sa Cormierom.


A i Gustafsona je brutalno nokautirao, coveka koji je prebio i Cormiera i Jonesa (i oba meca izgubio odlukom sudija :D )

slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

UFC/MMA

Post Postao/la HunterDX »

Johnson, nisam neki njegov ljubitelj, stoji da je odličan borac, ali ima veliku mani, dobri borci mu lako uzimaju ledja i guše ga, to su bar njegovi porazi pokazali.
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

UFC/MMA

Post Postao/la donniedemonD »

Pa rekoh ja, covek koji u prvoj rundi moze da bije svakoga, vec u drugoj napune se pluca i covek nema snage da stoji. Klasican powerlifter :D
slika
Odgovori