NXT

Rasprava o TV epizodama NXT-a

Razvojni program 2.0
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la AlenB »

uh sad sam nahajpan za pogledat epizodu
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la ejdzejp1 »

ne sjećam se kad sam gledao bolju TV epizodu, stvarno su razvalili ove sedmice

DIY/UE meč večeri, praćen sa tri dobra-jako dobra meča i par dobrih angleova
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la AlenB »

main event je samo takav klasik, ****1/2

epizoda je bila fenomenalna sve redom predobri mečevi
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la TheBesir »

Dobra epizoda iako sam propustio 2 meča. (Profitse i Forgottene).
ME nije baš odličan al ono,dobar je meč bio.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la HunterDX »

Kakav ME, jako zanimljiv tag meč, Gargano ispao pametan na kraju.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Forgotten Sons vs Moustache Mountain
Sasvim solidan meč. Svidjelo mi se što smo i ovom meču imali dio tijela na koji su se Sonsi fokusirali. Dobro su odradili to sa Sevenovom nogom. Malo me začudilo što su Sonsi dobili, ali ne smeta mi previše.

Ne znam baš koliko mi se sviđa ovaj Coleov gimmicka lika opsjednut NA titulom. Gimmick ima smisla, ali mi nekako ne leži.

Io Shirai vs Bianca Belair
Meč je bio veoma dobar, ali post-meč Shaynin napad je bio genijalan. Sve ih je poredala. Shayna Baszler je u ovom trenutku po meni najbolji heel u WWE-u i to mjesto dijeli sa Bryanom. Ne skidajte NXT žensku titulu sa nje. Fatal 4 Way na TakeOveru će biti odličan.

DIY vs Black/Ricochet
Fenomenalan meč. Bilo je svega, a posebno su mi se svidjeli DIY double submission, Garganovi Slingshot Spearovi, Ciampini Knee Strikeovi i kraj mi je takođe bio odličan. Kul su odradili to oko Garganove noge, s tim da je bilo očito da je to navlakuša za Ciampu, ali neka, ne smeta mi. Vjerujem da će Black i Ricochet i uzeti turnir što mi se ne sviđa.

I na kraju, DIY breakup 2.0. Odlično izvedeno, prije svega mi se sviđa što je Ciampa opet krenuo napasti Gargana, pokazuje se da je idalje heel kojeg boli kurac za Johnnya i koji je bio uz njega samo dok mu je trebao. Garganov kontraudar je bio dobar, ali je mogao biti bolji. Trebali su baš napraviti reprizu Chicaga 2017. tj. Gargano je trebao ubiti boga u Ciampi što bi poslužilo kao odličan razlog da otpišu Ciampu. Šteta što se ovo rivalstvo neće završiti sada. Nastaviće se, ali najvjv na main rosteru gdje neće biti ni upola ovoliko značajno.

Odlična epizoda
9/10
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la AlenB »

NXT ne dobiva ni približno toliko zasluga koliko zapravo treba dobivati za ovaj Gargano/Ciampa storyline. I pritom mislim na sve od onog trenutka kada ga je Ciampa napao prije dvije godine. Mislim, koliko su samo uspjeli stvoriti kompleksnu priču koja ni u jednom trenutku nije postala dosadna ili da je izgledalo kao da se sad tu nešto ponavlja ili da kupuju vrijeme. Razvoj oba karaktera je za svaku pohvalu, Ciampa nikada nije prestao biti šupak nego se samo poigravao Garganom koji zadnjih godinu dana jednostavno nije znao što se s njim događa, kome treba vjerovati, treba li Ciampi pružiti ruku ili ne i sada se desi još jedan napad koji označava još jedan raspad DIY-a prije nego je on do kraja zaživio. Zaista fantastičan storyline koji eto traje toliko dugo, a i dalje je idejno svjež i zaista je šteta što će ova ozljeda Ciampe to prekinuti na 8 mjeseci i što će se storyline nastaviti na main rosteru jer oni ne znaju biti ovoliko kompleksni i istovremeni kvalitetni i logični u pričanju priča poput ove. Ali do ovog trenutka, ovo je najbolji storyline u WWE-u u zadnjih tko zna koliko godina, a vrlo vjerojatno i u cijelom wrestlingu. Jer se toliko toga desilo da se može mala knjiga ispisati, ali definitivni bih jednoga dana volio vidjeti u obliku nekog videa ili barem pisanih natuknica da se podsjetimo na sve detalje koje su se desile u zadnje dvije godine.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Maki »

I još jedna stvar koja mi se svidjela u epizodi: Gargano je nešto naučio. Namjerno je navukao Ciampu jer je znao da će ga ovaj pokušati napasti. Ogroman kontrast sa većinom main roster faceova koji trilion puta padnu na istu foru.
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT TV pregled (13.3.2019.)

Post Postao/la AlenB »

slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la ejdzejp1 »

Gargano/Ciampa je najbolji storyline u wrestlingu trenutno. Gargano je sjajno testirao Ciampu da vidi kako će ovaj reagovati na prvi neuspjeh tima i imao je spreman odgovor. Odlična epizoda.
AlenB je napisao/la:QR_BBPOST definitivni bih jednoga dana volio vidjeti u obliku nekog videa
say no more :D
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la HunterDX »

5 m meč, odličan, mogao je biti bolje izbookiran, ali je svakako bio zanimljiv, od onakvih 5 momaka se ne može očekivati manje.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Okej, ne mogu baš ocijeniti ovu epizodu jer je očito morala biti promijenjena. Trips je imao kul promo, ali moram biti picajzla i pitati po kojem kriterijumu Gargano zaslužuju direktan shot na NXT titulu. Okej bi bilo da je Ciampa još uvijek šampion, pa da naprave da žele završiti to DIY rivalstvo, ali Gargano kao Gargano u kayfabeu nema dovoljno uspjeha. Jedini uspjeh u zadnjih godinu dana mu je bilo uzimanje NA titule koju je odmah u prvoj odbrani izgubio. Bolje da su napravili tako da i Gargano mora dobiti neki meč i probiti se do TakeOvera.

Backstage segmenti su bili cringy, pogotovo promo Forgotten Sonsa. Zvučali su užasno robotski.

Fatal 5 Way je bio veoma dobar, posebno mi se svidio onaj mega suplex sa top ropea spot, a isto tako mi se sviđa i to što su tokom ovog meča nastavili i neke druge priče. Dream je dva puta koštao Riddlea meča jer je 2 puta prekinuo Bromission, a zatim ga je Riddle uhvatio. Sviđa mi se što Dream nije tapkao iako je Cole izvukao sudiju. Na MR-u bi odmah tapkao čim bi sudija bio povučen. Dakle, Dream-Riddle priča se nastavlja. Onda, Ricochet i Black se uopšte nisu sukobljavali što znači da je jedinstvo njihovog tima kompletno pred Dusty Classic finale. Cole očekivano dobio, on je jedini bio slobodan za TakeOver. Očekujem da Gargano ipak dobije titulu.
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la AlenB »

izvrstan main event, čista preporuka da ga pogledate, predobar meč
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la HunterDX »

Otkazao bih skoro sve WM mečeve i dao 1 h ovim momcima, uključujući i Gargana, da se ljudi nagledaju wrestkinga.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Opening segment fenomenalan. Malo mi je bilo awkward kad je Cole pokušao zaustaviti double chantove publike, ali sve ostalo odlično. Nahypan sam za Gargano-Cole nakon ovog jednog segmenta više nego za bilo koji ne-Bryan/Kofi meč na WM.

Ženski tag meč ništa, malo su bezveze potrošili debut Kacy Catanzaro, ali je makar ispala dobro u konfrontaciji sa Shaynom.

Matt Riddle vs Kona Reeves
Meč je bio okej za jedan polu-squash, Riddle je imao par dobrih poteza. Velveteen imao prejak ulazak. Mislio sam da će možda dati Reevesu neku miracle pobjedu, ali to se nije desilo što i ima smisla. Nadam se da Dream brani.

Forgotten Sons vs Ricochet/Black
Sasvim solidan meč, bilo je par dobrih momenata tipa Ricochetov Springboard Tag, Backstabber u Elbow Drop Cutlera i Blakea, par dobrih double team poteza. Nastavlja se niz mečeva u kojem Sonsi fokusiraju na jedan dio protivnikovog tijela. U ovom slučaju to su bila Ricochetova leđa. Nije bila nikakve sumnje oko pobjednika.
Tag meč na TakeOveru će biti odličan, u to sam siguran.

Onako, okej epizoda koju izvlači odličan početni segment.
7/10
Odgovori