Oscar 2019

Filmoljupci navalite

Best Picture

Black Panther
0
Nema glasova.
BlacKkKlansman
0
Nema glasova.
Bohemian Rhapsody
2
33%
The Favourite
0
Nema glasova.
Green Book
2
33%
Roma
2
33%
A Star Is Born
0
Nema glasova.
Vice
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 6

Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la Mary »

Da je se islo po tom snobovskom kriterijumu (samo po tom bi i Roma ove godine pobjedila) godine kada je Kum pobjedio, bi pobjednik bio Utvandrarna. :roll:
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6859
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la crocop97 »

I treba uzeti u obzir kako su tada popularni filmovi kvalitetniji, sad se ne bira bolji, nego manje loš
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la Mary »

^ Slazem se. 1993. kada je Schindler's List osvojio nagradu, u konkurenciji su bili filmovi poput: The Fugitive, In the Name of the Father, The Piano, The Remains of the Day. Nije bilo lako u takvoj konkurenciji.

Meni je 1975. Godina (Barry Lyndon, Dog Day Afternoon, Jaws, Nashville, One Flew Over the Cuckoo’s Nest) najjaca godina ikada. :romance-heartspink:
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la HBK »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST Da je se islo po tom snobovskom kriterijumu (samo po tom bi i Roma ove godine pobjedila) godine kada je Kum pobjedio, bi pobjednik bio Utvandrarna. :roll:
Zasto je snobovski ako insistiras na kvalitetu umesto na kvantitetu?
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la Mary »

Kakav kvantitet kada je u pitanju kvaliteta filma? Nikad manji broj gledatelja nije znacio da je film kvalitetniji, i to je opet to snobovsko razmisljanje.
Roma nije kompletan film, nema radnju koju pratimo, nema razradjene likove, nema atmosferu. Ima neobicnu kameru i nista vise od toga.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6859
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la crocop97 »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST Roma nije kompletan film, nema radnju koju pratimo, nema razradjene likove, nema atmosferu. Ima neobicnu kameru i nista vise od toga.
Eksperimentalni filmovi ni ne ciljaju na to, ali za njih zato i postoje festivali i druge nagrade. Na Oscarima će pokupit neku od tehničkih nagrada, ali da, za najbolji film bira se onaj koji najbolje funkcionira kao cjelina
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la Mary »

^ Na temi smo o Oscaru, i Oscara film nije zasluzio. Film mora dobro funkcionirati kao cjelina, samo tada je to zbilja dobar film. Vjerujem ja da postoji jos puno filmova poput Rome, ali eto nisu imali srecu da Netflix ulozi hrpu novca u njegovu reklamu.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la HBK »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST Kakav kvantitet kada je u pitanju kvaliteta filma? Nikad manji broj gledatelja nije znacio da je film kvalitetniji, i to je opet to snobovsko razmisljanje.
Roma nije kompletan film, nema radnju koju pratimo, nema razradjene likove, nema atmosferu. Ima neobicnu kameru i nista vise od toga.
Ima radnju. To je film o zivotu obicne sluzavke iz nize klase. Ne sumnjam da je tvoj zivot prepun uzbudjenja i dinamike, ali vecini je svakodnevni zivot dosadan kao u Romi.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la Sherpa »

To nije način na koji život funkcionira. Većina ima zabavniji život nego što žele prikazati. A oni koji teže nekoj turbo zabavi ubrzo shvate da ih to ne ispunjava
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la Mary »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST
Ima radnju. To je film o zivotu obicne sluzavke iz nize klase. Ne sumnjam da je tvoj zivot prepun uzbudjenja i dinamike, ali vecini je svakodnevni zivot dosadan kao u Romi.
Tebi je njezina prica bila dosadna? Prica je mogla biti zanimljiva, ali je snimljena na takav nacin da kao gledatelj ne osjetis niti jednu njezinu emociju i uzbudjenje. Film nema tipicnu "Three Act Structuru", glazba je minimalna zapravo uopce se ne sjecam da ju i ima. Kao takav nije zasluzio nagradu za najbolji film, koliko god svi ostali Oscari bili opravdani i zasluzeni.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10241
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la ~MandyRose~ »



dobar video

slika
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la HBK »

Mary je napisao/la:
HBK je napisao/la:QR_BBPOST
Ima radnju. To je film o zivotu obicne sluzavke iz nize klase. Ne sumnjam da je tvoj zivot prepun uzbudjenja i dinamike, ali vecini je svakodnevni zivot dosadan kao u Romi.
Tebi je njezina prica bila dosadna? Prica je mogla biti zanimljiva, ali je snimljena na takav nacin da kao gledatelj ne osjetis niti jednu njezinu emociju i uzbudjenje. Film nema tipicnu "Three Act Structuru", glazba je minimalna zapravo uopce se ne sjecam da ju i ima. Kao takav nije zasluzio nagradu za najbolji film, koliko god svi ostali Oscari bili opravdani i zasluzeni.
Ne, naprotiv, ja sam bas uzivao u celom filmu. I uopste uzivam u takvim umetnickim filmovima sa malo radnje. All vecini je dosadan jer nisu navikli na takvu vrstu filma.
Muzika? Ne vidim zasto je toliko bitna za film. Kod Tarkovskog isto ima malo muzike. Da li bi zbog toga trebalo osporiti njegovu genijalnost?
Emocije? Sad sam subjektivan, all na mene je Roma ostavila bas jake emocije. Posebno kraj i scena na plazi. Dok mi je Green Book bio vise patetican nego emotivan. Film koji igra samo na kartu emocija ne zasluzuje Oscar po meni.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la Mary »

Emocije uopce nisu bitne, niti je Green Book osvojio zbog toga Oscar. Green Book je kompletan film, ima apsolutno sve sto treba dobar film imati, bez obzira svidja li se nekome radnja ili ne (osobito mi prica ni nije bila zanimljiva), nekad treba biti i objektivan pa se sve puno bolje vidi.
Tarkovski nije imao glazbe? Pa sto je onda radio Artemjew osim skladao glazbu za njegove filmove?
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la HBK »

Po meni Green Book je (mada mi se dopao) prosek. Nista sto nije vidjeno sto puta. Ako govorimo o kompletnim filmovima puno bolji je The Favourite i bolje taj da je dobio Best picture kad vec nije Roma.
A za Tarkovskog nisam rekao da nije uopste imao muziku, vec da ju je imao malo. On je prednost davao atmosferi, reziji i emocijama. Moguce da me je zato Roma toliko oduvala. Jer je jako bliska radovima Tarkovskog.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6859
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Oscar 2019

Post Postao/la crocop97 »

Radi se o različitim mišljenjima o tome što čini kvalitetan film i oboje ste potpuno u pravu :)
slika
Odgovori