Obrazovanje

Kako vam ide škola?

Nasumični razgovori
Odgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57668
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

I ja se slažem da sustav obrazovanja treba ogromne preinake, uči se po stvarima iz devedesete. Nitko ne preispituje što je potrebno, a što ne.

Roboti nisu tu da nas zamjene već u školama, nego da klinci nauče kako ih se programira i što se sve s njima može napraviti. Kreativno razmišljanje je i tu moguće.

Tehnologija je tu ionako svakodnevno. Klinci od malih nogu lupaju po mobitelima i tabletu, ajmo ih onda barem naučiti nečem korisnom. Formirairanju teksta u wordu, izrade grafa u excelu, prezentacije u power pointu. Ajmo napraviti informaticki pismene generacije

@AlenB nije beskorisno nego se na krivi način uči, potpuno je nevažan točan datum nekog povijesnog događaja, to je samo bubanje brojki do kojih se lako dođe, al ajmo imati rasprave i učiti zašto je taj događaj važan

Ili latinski, tebi ide, al padeže u latinskom koriste samo studenti latinskog. Ostale profesije koriste izraze, ne dekliniraju ih
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57668
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

AlenB je napisao/la:QR_BBPOST Možeš ti učiti redovito
Možeš, ako si japanac

Po pitanju predmeta si potpuno u pravu, no kazat ću ti da pravi pakao tek kreće na faksu, pošto svi profesori smatraju da je njihove predmet najvažniji. I svi se zgražaju što nešto ne znaš. Naravno da on zna ko pjesmicu, jebenih 30 godina predaje istu...

Odavno zagovaram razdvajanje hrvatskog na gramatiku i književnost. uvijek mi je bilo apsurdno čitati strane pisce na predmetu koji se zove hrvatski jezik. I ja ću odmah priznati da nemam jebene ideje kada se treba izvedba riječi Hrvatske pisati velikim, a kada malim slovom, mjesto da jebeni lingvisti kažu uvijek je velikim (kao i za druge slučajeve, primjerice imena su u tim izvedbama pišu velikim stalno). Pomogli bi apsolutno svima, olakšali stvar, a ništa se ne bi izgubilo. A književnost? Treba čitati, ja se slažem, ali ne zbog intelektualnog snobizma. Najbolji primjer je legenda o Cesariću i njegovoj analizi voćke poslje kiše, kada su se pisala brada i doline o tome što je on mislio i kako se osjećao, da bi on rekao kako je samo vidio voćku nakon kiše, kako mu je to izgledalo super i da je napisao klasik.

I onda kada krene priča oko kurikuluma nađu se dežurni dušobrižnici, koji pokušavaju vjeru i politička uvjerenja ugurati tamo di im nije mjesto. Sve kako se vjeronauk ne bi izbacio iz škola....
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la emirates »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Ista stvar je i potraga za životom u svemiru, ne znamo na koga/što možemo naići i hoće li nas spržiti čim dođe do prve interakcije
Prije mislim da ce covjek pokusati da kontrolise to sto nadje, ko po njegovoj prirodi da sve drukcije od sebe porobi, i da bi ovima dopizdilo i krenuli bi u kontru.
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sake »

Sutra je veliki dan. Najbitnije je da nemam neka velika očekivanja, šta bude bude.
slika
Avatar
FilipS
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1769
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:02
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la FilipS »

AlenB je napisao/la:QR_BBPOST No problem je što se onda krive učenici jer se uči kampanjski, a drugačije ne možeš jer je program tako prilagođen. Možeš ti učiti redovito, dan i noć i biti ukorak sa svakim predmetom, jedino ako ćeš propustiti prvi dio svog života, a onda kasnije malo skrenuti s pameti tako da od tebe na kraju neće biti ništa.
Opća gimnazija, svi predmeti bi se trebali učiti do neke opće razine, a ne da kada ti dođeš na latinski imaš osjećaj da si u jezičnoj gimnaziji, kada dođeš na povijest, geografiju ili biologiju, da imaš osjećaj da već studiraš neki od tih predmeta na faksu iako ti uopće nije plan. Previše se forsiraju predmeti. Na redovnoj nastavi neka se uči do neke određene razine do koje se treba, a ako netko želi naučiti nešto više, ako nekoga interesira povijest, on će učiti to dodatno bez obzira na sve, a za to postoje dodatne nastave, izborne i što ja znam treće.

Svaka čast književnosti, ali što će meni neki tamo pjesnik iz 18. stoljeća koji je napisao neku pjesmu za koju trebam znati da sadrži ljubavne motive, metafore i usporedbe i to je to? Zašto bi se to recimo trebalo pojavljivati na maturi.
Ili kad iz biologije učiš dijelove nekog kukca u detalje i moraš znati svaki dio njegovog tijela. To radiš na faksu ako ideš taj smjer, to nije potrebno za neko opće znanje. Toliko ne forsiraju čovjeka koliko forsiraju kukce i ostale organizme za koje ćeš čuti jednom i više nikad.
joj,šta se u školi ne izjašnjavaš tako. :D :D
Dobro je, napreduješ
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la AlenB »

Sake je napisao/la:QR_BBPOST Sutra je veliki dan. Najbitnije je da nemam neka velika očekivanja, šta bude bude.
Na školska natjecanja ideš turistički pa ako prođeš prođeš.

@FilipS ne seri...kad bih se usprotivio ravnateljici rekla bi mi da sam nepismen :D
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sake »

AlenB je napisao/la:QR_BBPOST Na školska natjecanja ideš turistički pa ako prođeš prođeš.
Dok god se ne osramotim dobro je :lol:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57668
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

Uh, ja sam na nekoliko bio zadnji, pa što onda :)

Prestao sam ići kada su ih prebacili na subotu :D
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sake »

Ma ja sam budala što nisam izabrao engleski, već biologiju. Zgadili su mi se i životinje i biljke i ljudi :lol:
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la AlenB »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Prestao sam ići kada su ih prebacili na subotu
Gdje to još ima? :D Na natjecanje ideš da taj dan ne moraš ići u školu ili eventualno na tih par sati koji se poklope s natjecanjem. :D
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sake »

AlenB je napisao/la:QR_BBPOST Gdje to još ima?
Kod nas u Bosni su subotom sva općinska i kantonalna takmičenja, bar u Tuzli.
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sake »

@Cenation Leader ideš ti na kakva takmičenja?
slika
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Cenation Leader »

Ma išao sam iz matematike, fizike, literature ali realno to nije ništa na koliko sam takmičenja mogao otići a nisam htio.

Sami nastavnici su mi samo ovo polugodište nudili iz bosanskog, informatike, geografije i čega sve ne ali ja nisam htio.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la emirates »

Jedino takmicenje na kojem sam bio je iz engleskog u osmom razredu. Drugo mjesto, dan danas se izvlacim da mi je paznju omeo dekolte od nastavnice :mrgreen: Ali da, dobra je to stvar, kasnije se mozes kurciti kad budes nesta upisivao sa diplomama i trofejima. Mozda posluzi, mozda ne, ali et. Ako nista mozes slikati i staviti na u statusu pod opisom "ZA STA SAM SE JAA BORIJO" :mrgreen:
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sake »

školsko, kantonalno, općinsko ili državno @emirates
slika
Odgovori