Povijest i geografija

Opisujemo svoje regije i državu

Nasumični razgovori
Roman Empire
Rank 7
Rank 7
Postovi: 523
Pridružen/a: 07 tra 2018, 18:39
5
Lokacija: Split
O meni: Pusti me da živim. Ne pitaj, ali odgovorat možeš. Ako pitaš postavljaj pametna pitanja, inače ću te trollat u pojam. Upozoren si.
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Roman Empire »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Ma nek me i čipiraju, ionako ništa korisnog neće saznat od mene a trošit će bar malo resursa bezveze. Ruši državu! :lol: :lol:
Pazi ako te čipiraju vidjet će sve što ti vidiš, čuti sve što ti čuješ i vrlo lako ćeš se moći razboljeti zbog zračenja i drugih stvari, npr. moguće hrđe, pa će to navući vakterije i viruse, ukratko boljet će jako. Također kad se budeš updateo stat ćeš nasred pješaškog dok pijani vozač isto čipiran vozi k'o lud i pregazi te. Također, osim znanstvene postoji i duhovna teorija čipa kao tome što ćete ono što te sad malo boli u budućnosti puno boljeti. Istina, prije će detektirati neke bolesti, ali pritom je i sam uzrok neke druge. Tako da čipiranje nije dobra ideja... koliko god ljudi za njom bili ludi i poslodavci davali otkaze ako se ne čipiraš.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la ~MandyRose~ »

trenutno sam u fazi istrazivanja drevnih civilizacija, ali necu lagati, kada vidim kostura starog 10 tisuca godina, baci me u depresiju jer tako cu i ja jednog dana izgledati. jezivo
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST trenutno sam u fazi istrazivanja drevnih civilizacija
Ikoje specifične?
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST trenutno sam u fazi istrazivanja drevnih civilizacija
Ikoje specifične?
više njih, drevne civilizacije u Americi, Aziji, Sjevernoj Africi i Južnoj Europi
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la ~MandyRose~ »

BREAKING: Pronađen grad Sodome
Archaeologists excavating the Bronze Age city of Tall el-Hammam in Jordan believe it to be the biblical city of Sodom, destroyed some 3,700 years ago.

According to the Bible, God obliterated the sinful cities of Sodom and Gomorrah and the plain upon which they stood by raining down on them “brimstone and fire.”


A report last Tuesday on the Universe Today website, which publishes space and astronomy news, quotes archaeologists as saying there are clear indications that a meteorite exploded in the air above what is now the Middle Ghor plain, wiping out a civilization that existed there for over 2,500 years.



Archaeologist Phillip Silvia of Trinity Southwest University presented the findings on November 15th at the annual meeting of the American Schools of Oriental Research. He and colleague Steven Collins say that the damage to the structures as well as to the 100-foot-thick and 50-feet-high walls around Tall el-Hammam was directional, which supports the theory of an immensely strong shock wave hitting the city from a mid-air explosion.


The huge magnitude of the blast destroyed an area of no less than 500 square kilometers. It is estimated to have been the equivalent of a 10-megaton nuclear warhead exploding about one kilometer above the ground.
https://worldisraelnews.com/archaeologi ... -of-sodom/
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Maki »

@~MandyRose~
Kako ide proučavanje? :geek:
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST @~MandyRose~
Kako ide proučavanje? :geek:
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Maki »

Zamolio bih te da ne stavljaš videe tog bezbožnog sataniste.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la ~MandyRose~ »

kako moze biti bezbozan i sotonist? ako je sotonist, onda mora imat svoga boga
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
Tomke
Rank 5
Rank 5
Postovi: 235
Pridružen/a: 07 svi 2018, 12:24
5
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Tomke »

Imaju satanisti lucifera
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la HunterDX »

@Maki Šta ti misliš o Dušanovom carstvu, da li misliš da je danas precenjeno kada se priča o njemu?
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Maki »

Carstvo je bilo impresivno, ali bez jakog temelja. Zato se veoma brzo i raspalo. Međutim, prije svega mislim da je pogrešno protumačeno kroz onu nacionalističku "Dušan je htio pokoriti Vizantiju" po kojoj je navodni Dušanov cilj bio napad na Carigrad i uspostavljanje Srpskog carstva umjesto Vizantijskog.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Carstvo je bilo impresivno, ali bez jakog temelja. Zato se veoma brzo i raspalo. Međutim, prije svega mislim da je pogrešno protumačeno kroz onu nacionalističku "Dušan je htio pokoriti Vizantiju" po kojoj je navodni Dušanov cilj bio napad na Carigrad i uspostavljanje Srpskog carstva umjesto Vizantijskog.
U potpunosti se slažem. Dušan je bio dosta ispred svog vremena, njegova rana smrt mu nije dozvolila da se razvije koliko je želeo. Nakon toga, sin koji je mlad i neiskusan, kao i vlastela uništavaju sve.
Po svemu što je on radio, mislim da nikako ne bi ulazio u rat sa Turcima, već bi se združili kao dve velike sile.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la Maki »

Ne vidim nikakav dokaz da bi se Dušan udružio sa Osmanlijama. Upravo suprotno. Svaki kontakt sa Orhanom on je prekinuo 1351. i pred smrt je planirao da se ujedini sa papom u borbi protiv Osmanlija. Znamo da je u avgustu 1354. patrijarh Joanikije došao u Žiču gdje je razgovarao sa Stefanom Dušanom. Očito mu je ovdje Dušan izložio svoj plan, no prema svemu sudeći Joanikije se usprotivio bilo kakvoj uniji sa katolicima. To je dovelo do toga da sam papa Inoćentije VI uputi pismo Joanikiju u kojem ga optužuje da je nekanonski došao na svoj položaj (Joanikije je već tada bio mrtav, no papa to još nije znao). 25. avgusta 1354. papa je uvjerio Dušana da će poslati svoje legate u Srbiju. 24.12.1354. papa piše Dušanu i govori mu da želi i Srbiju da vidi u rukama rimske crkve. Misiju u Srbiji papa je povjerio Francuzu Petru Tomi i trogirskom episkopu Bartolomeju. Papa je osim Dušanu pisao i uglednim velikašima u Srbiji, očekujući i od njih pomoć u katoličenju Srbiju. Petar Toma zaista i jeste došao u Srbiju. Da sad ne ulazim u detalje, posjeta nije završila dobro. Ima tu više razloga zašto, prvi od njih je taj što je nestao neposredni razlog Dušanovog obraćanja papi: rata sa Ugarskom. No, ničim mi ne vidimo da je Dušan ikad imao planove da se udružuje sa Osmanlijama niti je takvog saveza moglo biti.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Povijest i geografija

Post Postao/la HunterDX »

@Maki Sve ovo što si naveo, stoji, prema istorijskim činjenicama.
Samo se u realnosti veliki rat ne bi isplatio ni njemu ni Osmanlijama.
Sa odredjen brojem ljudi se slažem po pitanju toga.
Odgovori