Tema sedmice: ženska divizija u WWE-u

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
Maki
Rank 11
Rank 11
Status: Offline

PostPostao/la Maki » 14 sij 2019, 19:50

@
HunterDX
oprosti mi što otvaram još jednu temu sedmice. :text-imsorry:

Sve je izglednije da će WrestleManiu 35 main eventati ženski meč. Ovo se sa razlogom smatra vrhuncem ženskog pro hrvanja u Americi, ali ne smijemo dozvoliti da ovaj potencijalni ME zamaskira velike probleme u WWE ženskoj diviziji koji su još uvijek prisutni. Ovdje ću se fokusirati na probleme specifične za žensku diviziju, dakle neću pričati o scriptovanim promoima i tim stvarima jer se to odnosi i na muškarce.

1. WWE još uvijek tretira žensku diviziju kao manje važnu od muške. Nedavno je Mandy stavljao neke cifre koje dobijaju žene. Sad, koliko su te cifre provjerene ne znam, ali je očito da žene dobijaju manje novca od muškaraca. WWE daje ženama sve te silne "historic" momente, ali ostavlja se utisak da to ne rade jer zaista cijene ženski wrestling već jer je to dobar marketing za njih. Zato stalno ubacuju Stephanie McMahon u sve te momente. Poznato je i da novi WWE writeri prvo rade na ženskoj diviziji, a tek onda na muškoj što znači da ženske storye pišu neiskusni writeri koji se tek upoznaju sa WWE-om.

2. ženska divizija nema nikakvu strukturu. Postoji feud za titulu, a žene koje nisu u feudu za titulu su mahom u nebitnim tag mečevima ili ne rade ništa. Nema nekog razrađenog undercarda, uglavnom imamo mečeve radi mečeva, a ne radi nekih priča. Imali su priliku da naprave interesantnu priču bez titule oko Sashe i Bayley (mada znate da ja nisam baš neko ko podržava ideju tog feuda u ovom trenutku), ali su to prekinuli i samo ih vratili u kolotečinu nebitnih tag mečeva. Ja se ne mogu sjetiti ijednog zaista važnog ne-title ženskog feuda koji je dobio neki meč na redovnom PPV-u. Eventualno onaj feud Riott Squada sa Bellama i Rondom, ali i taj feud je uglavnom dobio pažnju zbog Bella i jer je trebao postaviti temelje za kasniji title feud.

3. još uvijek WWE pusha žene uglavnom zbog fizičkog izgleda, a ne zbog talenta. Ovaj problem postoji donekle i kod muškaraca, ali kod žena je baš izražen. Charlotte Flair je sigurno pomoglo njeno porijeklo, ali joj je pomoglo i to što je plavuša. Plavuša Carmella je postala prva Ms. MITB iako je bilo i boljih opcija. Alexa Bliss nema nikakvo porijeklo, ali je zato dobila najveći push od svih žena uprskog tome što je prilično grozna u ringu. Zašto? Jer je plavuša. Ustvari, mislim da bi Alexa idalje bila šampion da se Ronda nije pojavila. Toliko talentovanih žena je propalo na main rosteru jer ih se gurnulo u stranu da bi se pushale plavuše ili eventualno neko kao Nia Jax, ali opet i Niain push se može povezati sa njenim fizičkim izgledom. Fat acceptance i te stvari.

4. Stephanie McMahon. Ne znam za vas, ali njeno konstantno ubacivanje u sve što je vezano za žene je zaista iritantno i u suštini šteti diviziji jer kad god se ona pojavi, meni u glavi samo prolaze misli kako je to toliko providan marketing bez ikakvog pravog pokrića i ikakvog truda da se ženska divizija zaista predstavi u najboljem svijetlu.

Eumaus The Swineherd
Rank 13
Rank 13

Druga tema sedmice: ženska divizija u WWE-u

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 14 sij 2019, 19:54

Da se strpit 7 dana :lol:
Više manje si sve reka, još da nadodam kako situaciju ništa neće popravit ženske tag titule, umisto nasumučnih tag mečeva sad ćemo imat nasumične tag mečeve.
Seth "The Tarpitect" Rollins

slika

Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

PostPostao/la Sherpa » 14 sij 2019, 19:57

editirao sam ti ime teme, ideja ovog je da je to za pisanje o bilo čemu (wrestling ili non wrestling). I ne mora biti na tjednoj bazi, nego je više kao oznaka rasprave :D
slika

HunterDX
Rank 11
Rank 11

Druga tema sedmice: ženska divizija u WWE-u

PostPostao/la HunterDX » 14 sij 2019, 20:11

Pa ženska divizija dosta zaostaje za muškom, fali im mnogo toga, uglavnom su bitne samo one koje su oko titule.

Feudove bez titula i nemaju. Možda bi spas bio više ženskih PPV-a, ili da razdvoje Raw i SD PPV-e i daju više prostora ženama, mora se naći rešenje.

Sad da li su plavuše,barbike,starletice...
Bilo je mnogo grešaka što se tiče šampionki, uglavnom su nabrojane, trenutno cela situacija izgleda nešto bolje. Nadam se da Bliss,Mellu i ostale nećemo više vidjati sa titulama, ima dosta devojaka koje ih stvarno zaslužuju.

Steph je očigledno svima iritantna, ne znsm kako im to više nije jasno, ona nije klasični heel GM, ona jednostavno smeta kao pojava.
Nikakav problem ne bi bilo ni njeno pojavljivanje, samo da je bookirana kako treba u celoj priči.

Sve u svemu, mogu reći da ženska divizija dista napreduje u WWE kompaniji, bilo je i dosta kriminalnih odluka, ali svakako bolje izgleda od Divas ere.
slika

BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO!

AlenB
Administrator
Administrator

PostPostao/la AlenB » 14 sij 2019, 20:13

moj prvi i najveći problem sa women's revolucijom što se main rostera tiče je taj što je sve djelovalo usiljeno i da je sve napravljeno samo radi toga da se pokaže da će WWE tretirati diviziju bolje (samo na papiru u početku uglavnom), gotovo sve što se desilo došlo je na umjetan način

zbog pritiska fanova došlo im u glavu da bi mogli napraviti revoluciju i diviziji i boom, odmah prvi hiac meč, onda fca meč, onda iron man meč, onda tables meč, onda steel cage meč i da ne nabrajam dalje...sve se desilo u roku par mjeseci i ne možeš ne pomisliti da je išta od toga značajno kad nije djelovalo značajno nego su recimo Charlotte i Banks imali HIAC meč samo kako bi se pokazalo da mogu imati HIAC meč i da mogu main eventati PPV....i još su kad svakog tog naglašavali da je to prvi ikada ženski meč tog tipa

dok recimo kod NXT-a se to sve desilo prilično spontatno, krenuli su najprije sa serijama vrlo dobrih mečeva odmah od prvog Takeovera odnosno Arrivala, pokazalo se da cure imaju potencijala i da su bolje od onoga kako ih fanovi percepiraju, ali nisu ništa prisiljavali, i onda se desio taj po meni vrlo važan meč između Banks i Bayley u Brooklynu koji je po meni možda i ključan trenutak koji je istinski pokrenuo revoluciju i sve što je NXT napravio je odlučio kapitilizirati na tom momentumu što je ono što bi svako normalan napravio
slika

HBK
Rank 9
Rank 9

PostPostao/la HBK » 15 sij 2019, 02:48

Ja ne znam šta imate toliko protiv Blisove? Pored Miza Jedna od boljih heel mic workera.

Maki
Rank 11
Rank 11

PostPostao/la Maki » 15 sij 2019, 07:58

HBK je napisao/la:Source of the post Ja ne znam šta imate toliko protiv Blisove? Pored Miza Jedna od boljih heel mic workera.

Zato jer jednostavno nije zaslužila da 80% svog vremena na main rosteru bude šampion. Nema ni dovoljno ring talenta, a bogami ni mic talenta za tako nešto. Uostalom, ako se pogleda prema nekim širim kriterijumima, Bliss je bila užasan heel. Jedan od glavnih zadataka svakog heela nije samo da on ispadne cool, već da podigne i facea. Bliss je u ovom aspektu potpuno floppala i to ne samo zbog glupog WWE bookinga, već i zbog toga što je tamo negdje 2017. imala fazu kada uopšte nije ni sellala.

HunterDX
Rank 11
Rank 11

PostPostao/la HunterDX » 15 sij 2019, 09:12

Bliss je umela u par navrata da napravi dobar promo, ali to ništa ne menja. Ona je jednostavno daleko od neke klase, samo je imala loš uticaj na čitavu žensku diviziju. Pre bi Nikki Bella dobila titulu kod mene, jer je i ona bolje od nje u ringu, čak mi je i zgodnija od nje. Da ne pričam o velikom broju devojaka koje su mnogo kvalitetnije od Bliss. Ta Bliss je pokopala i Becky u prošlosti.
Samo da njih 2 uporedim, Bliss 5 titula, nije se mnogo pričalo o njoj, a Becky su samo pustili kroz ME scenu i svi pričaju o njoj.
To je više nego jasan pokazatelj kakvim devojkama treba davati push i koliko vrede.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

PostPostao/la Sherpa » 15 sij 2019, 11:38

Bliss je imala i najgori promo godine, nije ona kriva što je neki moron to izmislio, al ni to ne treba zaboravit.
slika

Maki
Rank 11
Rank 11

PostPostao/la Maki » 15 sij 2019, 11:43

Sherpa je napisao/la:Source of the post Bliss je imala i najgori promo godine, nije ona kriva što je neki moron to izmislio, al ni to ne treba zaboravit.

Podsjeti me, koji je to bio promo? Bayley, this is your life?

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

PostPostao/la Sherpa » 15 sij 2019, 12:38

yap, taj, vjerojatno najlošiji promo godine, jedan od najlošijih segmenata unazad zadnjih x godina (premda je bilo konkurencija, kao lashleyeve tri sestre)
slika

Maki
Rank 11
Rank 11

PostPostao/la Maki » 15 sij 2019, 12:39

Iskren ću biti, meni je Carmella daleko bolje odigrala Alexinu ulogu nego sama Alexa.

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

PostPostao/la Sherpa » 15 sij 2019, 12:43

moguće, no i tu imam problem što je i ona truba u ringu (i ide mi na živce njen moonwalk pošto ga ne radi dobro) - i nemam problem da netko tko je loš dobije meč, ili čak dođe do naslova (pogotovo na način na koji je došla). Imam kasnije problem kada obrani te titule protiv boljih hrvačica, a ne pokaže ništa. jedini meč u kojem je pokazala nešto više je onaj triple s becky i charlotte - jedini put da je izgledala kao netko tko može biti prvak.
slika

HunterDX
Rank 11
Rank 11

PostPostao/la HunterDX » 15 sij 2019, 12:43

Sherpa je napisao/la:yap, taj, vjerojatno najlošiji promo godine, jedan od najlošijih segmenata unazad zadnjih x godina (premda je bilo konkurencija, kao lashleyeve tri sestre)

Meni je sve to više nego zabrinjavajuće, sad je pitanje da li su wrestleri i koliko primorani da rade segmente po naredjenju.
Da su mslo pametni, pa da kažu kako ne žele takav promo, lično i ne znam kako bih prihvatio tako nešto.
Jeste tu novac i treba raditi profesionalno, ali je profesionalno skrenuti pažnju kompaniji koliko greši.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

PostPostao/la Sherpa » 15 sij 2019, 12:46

@
HunterDX
osim možda par ljudi, koji su češće parttimeri nego tu svaki tjedan, nitko nemre reći ja to ne želim. I tu imamo još jedan problem. Oni dobiju loš tekst, odrade taj loš tekst, i onda im progovaraju kako su imali loš promo tog tjedna. Naravno da su imali loš promo kada ništa, ali baš ništa ne zvuči stvarno. Pa uzmi bilo koji meč, ali manje više bilo koji - slušaj ih kako govore, u 99% slučajeva ćeš čuti da to nije način na koji ljudi razgovaraja. Tako da je prvo i osnovno loše napisano, a drugo, kako bi bilo istinito kada ovaj već zna što će mu sugovonik kazati. Postaju čisto kazalište, pamte skriptu, koja je nedovoljno dobra ni za neko dječe kazalište
slika

Natrag na “WWE”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.