Football Manager

FM

Interaktivna zabava
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

azo234 je napisao/la:QR_BBPOST Ja vodim Torino za sad, 2. sam Juve na +9 (24. kolo), dole je makljaza za ostanak, a nesto se sjebalo sa financijama uprava dovodila igrace bez moje zelje Peluso, Albrighton (koji je super), nekog crnca i z Troya kojeg sam dao na loan...Dobar je ovaj FM samo malo realizacija je***
Vidi jel ti Director of Football ima dozvolu dovodit igrače, moj dovodi al su generalno mladi, mukte i s dosta potencijala pa mi ne smeta.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la azo »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
azo234 je napisao/la:QR_BBPOST Ja vodim Torino za sad, 2. sam Juve na +9 (24. kolo), dole je makljaza za ostanak, a nesto se sjebalo sa financijama uprava dovodila igrace bez moje zelje Peluso, Albrighton (koji je super), nekog crnca i z Troya kojeg sam dao na loan...Dobar je ovaj FM samo malo realizacija je***
Vidi jel ti Director of Football ima dozvolu dovodit igrače, moj dovodi al su generalno mladi, mukte i s dosta potencijala pa mi ne smeta.
dap, al ne mogu to promijenit nikako
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Melloo »

Zavrsio prvu sezonu sa Feynoordom na FM.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Melloo »

:cry:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Sherpa »

Pa kaj se nije umirovio i van igre? Mislim da je
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Melloo »

Je, na pocetku igre dobijes imas ovu sezonu i on ide.Odigrao mi je dobro 20 golova zabio kao rezerva.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Sherpa »

Malo koji je igrač napravio toliko u prvoj sezoni kada ga je tim kupio, mislim na prelazak iz Arsenala u United.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la emirates »

Zadnje dvije sedmice igram novi save na FM 2017. Neko je napravio Jugo ligu (samo sto se zove Community of Bank of China...ili tako nesto, mislim da su Kinezi investirali ili nesto :mrgreen: ) gdje su uveli sumanuto visoke nagrade sto omogucava pobrz rast klubova u ligi. Djelovalo mi je interesantno vidjeti ko ce kako igrati i koliko ce vremena biti potrebno da udjemo u lige 5. Poceo sam sa Sarajevom ofc i iznenadjujuce, uzeo sam titulu u prvoj sezoni, i to sa oko 8 bodova prednosti. Iz nekog razloga nisam igrao Evropu naredne sezone (mislim da je neki glitch u igri), tako da smo odmah presli u drugu sezonu. Tu sam vec bio slabiji, jedva sam nekako sklepao trece mjesto, u kupu izgubio u finalu od Maribora. U toj drugoj sezoni se svasta izdesavalo:

-Dinamo je uzeo titulu
-Olimpija Ljubljana je najambiciozniji klub u ligi, svaki transfer rok budu najveci potrosaci i uvijek dovode velika imena. Dinamo isto dovodi jaka imena iz lige petice
-Maribor nam je vjerovatno najveci rival od nebosanskih timova, sa njima je uvijek najdramaticnije i uvijek su visoki ulozi
-Crvena Zvezda nakon solidne prve sezone gdje su se veci dio borili za titulu, u drugoj sezoni ispada u drugu ligu. Imaju uzasno poslovanje, dosta igraca prodali, pokupovali poluproizvode. Djeluje mi kao da bi i Partizan mogao tim putem u narednoj sezoni.
-Imamo dosta giant killers timova u ligi - Sutjeska, Siroki Brijeg i Cukaricki su svi kidali bodove protiv ekipa iz top 5. Cukaricki je cak drzao prvo mjesto mjesec-dva na pocetku sezone.
-Na pocetku savea sam u Sarajevu imao mozda 3-4 miliona eura budzeta, za transfere sam imao na raspolaganju mozda milion. Sad u ovom transfer roku sam imao ukupno 40 miliona eura, i 25 miliona na raspolaganju za transfere. A nije ni cudo kad u ligi za jednu pobjedu dobijes 400k, remi 200k i za osvajanje lige 10 miliona. Nakon razocaravajuce druge sezone, kupio sam 11 novih igraca u pripremi za novu :D
-Pohodi u Evropu ove sezone su impresivni, ali sam htio da bar 3 kluba imamo u Evropi a nismo uspjeli. Dinamo je izbacen u trecem pretkolu LP, a u playoffu za EL ispao od Zorye. Zeljeznicar (koji odlicno posluje btw, prvu sezonu bili sesti, drugu bili viceprvaci) ispao u playoffu za EL od ceske Mlade. Maribor i Sarajevo su se uspjeli plasirati u grupe EL, Sarajevo izbacio Kayzerija i Lokomotiv Moskvu. U grupama Maribor igra sa Tottenhamom i Sportingom, mi sa Marseillom, Bolognom i Augsburgom.
-Uz srecu, ako prodjemo i mi i Maribor grupe, mogli bismo one tamo sezone imati po jedno mjesto osigurano u grupama LP i EL, sto bi bilo fantasticno za dalji razvoj lige.

Mislim da bi ovo moglo biti jako zabavno :D
slika
Avatar
mone
Rank 7
Rank 7
Postovi: 518
Pridružen/a: 03 vel 2019, 10:31
5
Lokacija: Zagreb
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la mone »

Zakon, sretno. Napiši tu i tamo da vidimo kako ide
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la emirates »

Polusezona gotova - utisci su mijesani. Liga nam je bila katastroficna na pocetku, proveli smo veci dio sezone u donjoj polovini tabele, ali smo solidnim rezultatima (remi sa Dinamom, pobjeda protiv Maribora) uspjeli da se vratimo u dobro mjesto sa utakmicom manje. Mucili smo se dosta sa nekim protivnicima koje smo trebali rutinski rijesiti, ne znam do cega je jer mi je taktika koju sam koristio super sluzila u Evropi. Mislio sam mijenjati, ali sam ostao uporan i zadrzao sam istu taktiku, vidjet cu koliko ce mi pomoci u nastavku. Sto se ostalih klubova tice, Zeljo je i dalje dobar, Hajduk i Olimpija i ove godine kucaju na vrata Evrope, Rijeka je iznenadjujuce najbolja za sad, Dinamo je u maloj krizi, Partizan je po mojim predvidjanjima u teskoj borbi za opstanak.


slika


slika

slika

Eh sad, dolazi na red Evropa. Igrali smo prilicno dobro tamo. Od Marseilla smo izgubili obje, ocekivano. Bolognu smo uspjeli dobiti kuci, a onda smo se obrukali od Augsburga u gostima porazom 6:2. Uzvratnu utakmicu sam odlucio igrati ultra defanzivno, i nekako smo uspjeli iz tog bunkera da pobijedimo 4:1, i to da smo ih dominirali u svim aspektima igre. Na kraju se svelo na posljednju utakmicu protiv Bologne u gostima, gdje nam je bio dovoljan remi sve ukoliko Augsburg ne pobijedi Marseilla u gostima. Gubili smo 2:0 do 80e minute (dva igraca povrijedjena u prvih pola sata i morali van), odlucio sam ubaciti sve karte u igru i stiglo je - omladinac Obradovic (kojeg cu izgleda vec sad u zimskom roku morati prodati Juventusu..) zabije prvi gol u 81. minuti, a posljednji u 91. minuti za konacnih 2:2. Kontam ja mi prosli dalje, gotovo, kad kurac - Augsburg zabio pobjednicki gol u 92. minuti :mrgreen: I dalje sam emotivno potresen zbog ovoga... :(


slika

Maribor je u Evropi uspio kod kuce dobiti Celtic i remizirati sa Tottenhamom, ali u zadnjem kolu im je trebala pobjeda u Londonu, i izgubili su 4:2. Tako da su i oni ispali, i direktan plasman u grupe LP cemo morati pricekati jos koju sezonu. Nadam se da ce se vec u narednoj uspjeti bar 3 kluba od ovih 5 plasirati u grupe, pa da one tamo napravimo veci skok.
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la TheBesir »

Ne znam za vas,ja igram samo career mode,i zavrsio sam sezonu (liverpool) sa 3 trofeja.yea
Zadnja izmjena: TheBesir, dana/u 04 vel 2021, 14:10, ukupno mijenjano 1 put.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la emirates »

https://prnt.sc/nm4qnj

AJDEEE :cool: Jest da smo dali vise zbog nihove greske nego nasih sposobnosti, ali opet, I'll take it! :D
Btw, igramo Ligu Prvaka obv, obzirom da smo uspjeli maznuti titulu u onoj zadnjoj sezoni. Ove godine Sarajevo igra LP, Rijeka kao viceprvak igra EL (ispali u playoffu za LP, ali su uspjeli izbaciti Sporting u trecem pretkolu,sto je super) i Olimpija isto EL. Prvu smo izgubili od Napolija 4:2 kod kuce, remizirali sa Besiktasem 1:1 u Istanbulu, sad se tucemo sa Barcom :3
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maži.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la emirates »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:Maži.
Ma ispustio sam ja to, klasika :mrgreen: Tih prilika sto smo imali do 20e minute je sve sto smo uradili do 70e. Tad smo ostali sa igracem vise, pa sa 1:2 ponovno poravnali na 2:2 u 87. i bukvalno su ponovno poveli iz kickoffa za 2:3 :mrgreen:
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Football Manager

Post Postao/la Wulf7X »

Igram ja FM međutim stalno mi u report stoji da nemam quality players za squad depth..ispucao sam dosta para doveo tu i tamo ponekog igrača na kritičnim pozicijama i sad igram sa tom najboljom postavom međutim ovi rezervni se naravno žale što ne igraju, ubacim tu i tamo ponekog malo rotiram ali više gledam da mi ovi bolji igrači igraju. Napravio mi se totalni haos, uprava mi sere što trošim pare, igrači nezadovoljni hoće da idu, jednog sam morao i da prodam bila dobra ponuda, doveo sam nekog iz u23 squada na tom mestu on je rupa živa. I sad zanima me kako da imam dobrog rezervnog igrača a koji će biti ok sa tim što je rezerva :lol: :lol: Jel ima neki stručnjak rešenje za ovakve stvari hah :D
Odgovori