ProHrvanje anketa

Pravila postoje kako bi nam svima bilo ugodnije, pridržavajte ih se
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57694
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

ProHrvanje anketa

Post Postao/la Sherpa »

samo da napomenem, ako još niste, ispunite anketu

prosjek trajanja je ispod tri minute :D
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10297
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

ProHrvanje anketa

Post Postao/la ~MandyRose~ »

jesam
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57694
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

ProHrvanje anketa

Post Postao/la Sherpa »

anketa će biti aktivna do kraja tjedna, ako još niste - ispunite je

dovoljno ljudi je ispunilo pa imamo podatke s kojima nešto možemo napraviti, dio podataka ćemo predstaviti, no strpite se još malo, vjerojatno tek koncem idućeg tjedna, možda i kasnije.
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10297
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

ProHrvanje anketa

Post Postao/la ~MandyRose~ »

yay!
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57694
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Rezultati ProHrvanje ankete, prvi dio

Post Postao/la Sherpa »

prvi dio je gore, sutra drugi dio, na forumu uz jednu veliku temu za rasprave

http://prohrvanje.com/rezultati-prohrva ... -prvi-dio/
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57694
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

Prije nego krenemo, evo nekih stvari koje morate znati (iako ću skroz na kraju staviti i graf). Jedan predstavlja 'ne zanima me', tri predstavlja 'nemam mišljenje' (ili u ovom slučaju neku zlatnu sredinu, dok pet predstavlja 'jako me zanima'. Dat ću svoje viđenje svakog pojedinog aspekta. Svako u posebnom postu, kako bi bilo preglednije. Slobodno raspravljajte. Pitanja će ići redom kako sam ih ja postavio (vama nisu bila tim redom pošto sam postavio nasumičan raspored stavki).

Jednogodišnje okupljanje

Ideja o kojoj se uvijek onako negdje i nekako priča je vezana uz jednogodišnje okupljanje. Ideja koja je mnogima privlačna što kazuje kako je najveći broj ljudi glasao 'podržao bih ako i drugi to naprave' te u konačnici ima 4.11 prosjek. Prilično je jasno što ta ideja podrazumijeva, ali čak i tu imamo dva različita aspekta kako je realizirati.

Prvi aspekt je direktno vezan uz wrestling, znači dogovarati to okupljanje u danima kada se održava neki wrestling show. A kako veliki broj ljudi prati WWE, to znači održavanje u noćnim satima, a to samo po sebi znači okupljanje koje traje minimalno dva dana, i vrlo vjerojatno uključuje noćenje. Druga opcija je okupljanje nevezano uz wrestling, znači na bilo koji dogovoreni dan, gdje se odradi neki roštilj / druženje / nešto treće. Gdje se može gledati wrestling, ali nije da se nalazimo kako bi ga zajedno gledali, nego kako bi se našla grupa ljudi koja voli wrestling, da pijemo / jedemo / pričamo / pjevamo / družimo se / nešto deseto.

I dok je ovaj gornji dio jasan, a iskreno vjerujem kako je i mnogima privlačan. On traži puno logistike. U kojem god slučaju, treba se odabrati dan (ili više njih), oni koji rade moraju to uskladiti sa svojim radnim obavezama, a veliki dio broj ljudi mora to uskladiti i sa svojim novčanikom. Budimo realni – čak i ovakvo putovanje košta, nije da bi od njega bankrotirali, ali morate ga uračunati. Zašto kažem kako bi koštalo za veliku većinu? Zato što bi se negdje trebali naći, a generalno je bolje naći se negdje gdje netko poznaje kraj. Taj netko ne bi morao putovati, ali onda bi on imao druge organizacijske obaveze. Neću sada ulaziti u to koje su sve to obaveze, mislim da je otprilike jasno. Ipak, želim naglasiti da čak i kada bi ovo zaživjelo (ne kažem da hoće, no ne kažem ni da neće), ne mora mjesto okupljanja svake godine biti isto.

Najveći problem ove ideje leži u tome tko bi mogao i htio doći, te kako bi uspio doći. Stvar je jasna. Znam kakva je demografija članova našeg foruma, imamo određen broj maloljetnika koji to ne bi mogli napraviti bez dozvole i financiranja roditelja, imamo studenata, koji najčešće nisu u bajnoj situaciji, te imamo dosta manji broj onih koji su zaposleni i mogli bi odvojiti vremena i novaca za ovako nešto. To je svakako problem. Iduća točka dnevnog reda je udaljenost. Na žalost, kako je ovaj Balkan rupa, tako čak i neke manje udaljenosti traže puno previše sati vožnje. Daleko najbrža opcija je auto (što je super ako netko može, pogotovo ako može još nekoga pobrati usput), no vlakovi koji bi mogli i trebali biti dobra opcija su prespori, a niti autobusi nisu puno bolja opcija. Tako da se tu ponovo vraćamo na problem logistike, što dolazaka i odlazaka, što potencijalnog noćenja. Ona stvar koja mnoge plaši mislim da ne bi trebala predstavljati problem – a to je vezano uz nacionalnost. Neće vam se ništa dogoditi ako ste srbin u Hrvatskoj ili hrvat u Srbiji. Velika većina ljudi je potpuno normalna i neće napraviti apsolutno ništa po tom pitanju.

Eto, ovo su neke moje misli o ovoj temi, koja izgleda i mnoge od vas zanima, ali sa dozom zadrške. Pa eto, slobodno izrazite svoje mišljenje, pa ako i treba pomake prema tome da napravimo prvo okupljanje.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57694
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

Gledanje showa putem interneta

Daleko najbolja ocjena u ovom skupu pitanja je upravo vezana uz ovu temu. 4.61 prosječna ocjena, od toga najviše glasova u kategoriji 'jako me zanima', čak dvije trećine ljudi je glasalo za tu opciju. U cijelom setu pitanja niti jedan odgovor nije skupio toliko kao ovaj. Bez ijednog glasa u kategorijama koje su ispod trojke.

Sve to je prilično jasno. Svi ionako gledamo wrestling putem interneta, to je jedina opcija koju imamo, nismo u Americi, Meksiku ili Japanu gdje bi na redovitoj bazi mogli gledati u živo, a i ono što ima na (hrvatskoj) televiziji dolazi s dosta kašnjenja u odnosu na događanja koja su aktualna. Isto tako, znamo kako je zabavnije gledati u društvo, a kako je teško naći nekoga tko je zainteresiran za to u krugu prijatelja, ostaje nam gledati s onima koji su ljubitelji toga. Prve poteze smo odavno napravili, odradili smo već dosta događaja, i imamo plan odraditi ih još dosta.

Iz moje perspektive, nemamo tu što puno pričati. Ovo je nešto što već radimo, što i dalje planiramo raditi, gdje imamo chat i gdje uvijek netko gleda skupa. Jasna nam je problematika gledanja live, pošto veliki dio događaja su u vremenima kada ih nije baš lako gledati – ergo sum u noćnim satima.

Stoga, ako imate kakve prijedloge kako bi ovo poboljšali, rado ćemo ih poslušati.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Melloo »

Mogli bi mozda ovako.Evo od mene neki prijdelog.Da Sherpa ili Alen 5-6 historijski vaznih i dobrih evenata stavi na glasanje.I koji pobjedi dogovoirmo se nekad vikendom po danu da gledmao zajedno sa chatom :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57694
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

@melloo to zapravo spada u gledanje starijih showa :D dio koji još nisam obradio :D no i planu je , sa sličnim razmišljanjem, to jest s dva pogleda na tu tematiku :D
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Melloo »

A too :mrgreen: Pa sto se tice lajv gledanja tu smo bas dobri.Kada god ima vise ljudi da hoce da gleda postavi se sve :D Tu nemam zamjerke.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57694
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

znam, zato mi je zanimljivo vidjeti kako ljudi hoće još toga. što je jedna od malobrojnih kategorija gdje imamo to na gotovo redovitoj bazi

al kužim, ljudi žele gledat što više tog zajedno, zato ima najviš skor od sveg
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57694
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

Discord kanal

Prije nego krenem dalje, pretpostavit ću kako znate što je Discord te neću ulaziti u detalje oko njega. Na pitanje oko njega prosjek je 3.64, što govori koliko postoji skepticizma oko njega, iako i jasnog interesa.

Moja ideja iza pokretanja Discord kanala je bila ta da preko njega proširimo opcije prilikom zajedničkog gledanja showa, uključujući i audio opcije, ili ako vam je draže – razgovor. Mislim da to zbilja može biti idući korak kojeg možemo napraviti u zajedničkom gledanju showa, premda je i tu pitanje da li želimo krenuti tim putem. Znate, onaj jedan frend koji cijelo vrijeme priča dok gledate neku utakmicu, a vi bi je htjeli gledati u miru (premda postoji mute opcija). Ali…

… glavna zamjerka Discord kanala je ta što je on danas postao moderno sredstvo komunikacije, i dok bi nam s jedne strane mogao donijeti pokojeg novog člana, razmišljanje prohrvanje tima ide u smjeru toga da želimo ostati forum-centrična zajednica. To znači da Discord neće biti korišten za komuniciranje ili vijesti, ne želimo da to ubije sve što smo do sada napravili na forumu. Samim time to znači kako bi Discord bio aktivan samo za vrijeme događaja koje gledamo (recimo da bi on mogao zamijeniti chat, kao neku glavnu ideju iza ovoga).
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Melloo »

Moje misljenje je da bi diskord za krakto vrijeme imao vise clanova nego forum :D
Jedan pro cycling forum je imao jedva 15 forumsa koji su pisali.Sad diskord ima oko 1000 clanova :mrgreen:
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la AlenB »

Što se tiče ovog okupljanja smatram da je okupljanje na neko neodređeno popodne za roštilj ili nešto slično puno jednostavnija i efikasnija ideja nego da tempiramo kada će biti neki šou u 2 ujutro zbog kojeg ćemo mi se sada okupiti. Ja bih volio da to ipak ako se desi bude nešto lezernije, da se ne okupljamo kako bi isključivo gledali neki wrestling nego kako bi se podružili i popričali.

Što se tiče live gledanja nemam tu što za dodati. Što se tiče discorda, da, otprilike se slažem da to bude aktivno samo za vrijeme gledanja nekog showa jer u protivnom koncept foruma je gotov.
slika
Odgovori