Crown Jewel

Za WWE događaje koji su iza nas
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6876
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la crocop97 »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Osnovna skola, srednja i fakultet. Tu postoji razlika u znanju.
Samo što bi se ta razina znanja trebala odnositi na wrestlere kao pojedince koji pripadaju određenom razdoblju, jer nisu svi wrestleri iz nekog razdoblja jednako dobri. Zašto bi neki stariji stil bio lošiji ili bolji od novog, isto vrijedi i za obrnutu situaciju. Jedan današnji wrestler ne može biti bolji samo zato što zna izvesti pedeset poteza više nego jedan wrestler iz 80-ih, te poteze treba stavit u kontekst.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la HunterDX »

@crocop97 Sve to ide uz wrestling, vise dobrih poteza i bolji mecevi.
Ali kazem, te zvezdice i nisu zvanicne ocene, pa neko moze u svojoj glavi i 3 staviti za max.
Sad nemamo svi iste poglede na to.
Mogu da navedem jos 100 razliga zasto treba da ima vise, kao i ti zasto ne.
Bitno je da gledamo bolji wrestling, a zvezdice ce svakako rasti. ;)
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6876
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la crocop97 »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST vise dobrih poteza i bolji mecevi.
Ne nužno. :mrgreen: (Dobar) Meč nije samo nepovezano izvođenje poteza, meni je bitnije kako netko barata tim potezima. Naravno da treba raditi na movesetu, ali priča se može ispričati i sa samo nekoliko poteza, od kojih niti jedan ne mora biti klasičan wrestling potez (npr. shoot mečevi). Makni psihologiju i nemaš ništa, potezi su samo instrument prenošenja priče

Počeli smo previše filozofirat, wrestling je u konačnici ipak zabava :mrgreen:
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la emirates »

Slazem se sa crocopom. Po meni ako postoji skala, nje se treba drzati. Kao na fakultetu, student ce dobiti 10ku ako bas odlicno poznaje neki predmet, a onda dodje neki drugi student i apsolutno rasturi i bude bolji od ovog, njemu se sigurno nece dati 11ka, vec 10 kao i ovom. Beznacajno je u konacnici, ali me ovakve sitnice kopkaju :mrgreen:
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la HunterDX »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Slazem se sa crocopom. Po meni ako postoji skala, nje se treba drzati. Kao na fakultetu, student ce dobiti 10ku ako bas odlicno poznaje neki predmet, a onda dodje neki drugi student i apsolutno rasturi i bude bolji od ovog, njemu se sigurno nece dati 11ka, vec 10 kao i ovom. Beznacajno je u konacnici, ali me ovakve sitnice kopkaju :mrgreen:
Jeste, ali onaj stari wrestling je daleko od danasnjeg i mora se dalje.

Opet kazem, mogu da razumem i vas. Mada svakako podrzavam zvezdicu vise. :D

Sve je do nasih staviva u ovom slucaju, mislim da na kraju i nije toliko bitno.
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la ejdzejp1 »

razumijem zašto je dao 6 prvih par puta, ali bar po meni je pretjerao sa 5+ ocjenama jer svaki drugi NJPW main event dobije bar 5.5 i onda 5-star meč ne izgleda kao nešto specijalno
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6876
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la crocop97 »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Jeste, ali onaj stari wrestling je daleko od danasnjeg i mora se dalje.
To opet ne znači da je bolji ili lošiji, nego drugačiji. "Dobro i loše" je već subjektivan dojam, a meni kvantiteta nikad nije ispred kvalitete, "više" nije uvijek "bolje". Osobni mi ti epski New Japan veliki mečevi zadnjih godina ne sjedaju, tj. ne do te mjere da bi im dao peticu. Baš zato što im ne bih dao "niti" peticu, ne mogu podržati ni proširenje sustava kad za to ne vidim razloga. Čak i kad bi bilo, vjerojatno bih se i dalje držao 5 stars sistema :mrgreen:

I da napravim analogiju s filmovima, zar je jedan od ovih novih Star Wars filmova bolji od bilo kojeg dijela iz originalne trilogije samo zato što je tehnološki (ne nužno i tehnički) napredniji?
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la AlenB »

Ovo da svaki meč treba staviti u kontekst vremena je odlično rečeno! Po meni najbolji primjer nečeg takvog je Hogan/Andre meč s WM3. Da se ne zadržim samo na Meltzeru, čitao sam kako je dosta ljudi koji su taj meč doživjeli svojevremeno, a ne naknadno kao mi, dosta njih je tom meču dalo 5*. Iz današnje perspektive, odnosno da se taj meč dogodio danas, bilo bi apsurdno uopće pomisliti da taj meč može dobiti 5*. Bio je vjerojatno svima negdje na rangu HHH/Taker meča sa SSD-a, ako ne i niže. Malo su se valjali, back body drop, bodyslam i ćao. Ali, stavite se u to vrijeme bez tolikog pristupa internetu i svakodnevnim glasinama o tome kako će meč završiti i koliko će trajati, u vrijeme kada je ovo bio jedan od istinskih dream mečeva, apsolutno je razumljivo zašto bi netko tom meču dao 5. Zato je meni iz današnje perspektive malo i nezgodno ocjenjivati te stare mečeve i ne bavim se time.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la HunterDX »

Ovo ne vodi nikud. :D
Ma mozemo mi da postujemo stari wrestling, i svaka njima cast na svemu sto su uradili, da nije bilo njih tada, ne bi bilo ovih momaka danas.
Licno vise uzivam u novom wrestlingu.
Kada covek vidi vrhunske wrestlere pomisli da bi i on mogao da odradi sve one tacke, toliko to dobro rade, da izgleda jednostavno.
Ne kazem da toga nije bilo u proslosti.

Ili kada kazu da je precenio meceve Japanskih wrestlera, nikako ih nije precenio, ljudi rade kvalitetne meceve i citavih pola sata, pa i jace...

I sam Dave se drzao limita u ocenjivanju, ali je i on shvatio da su neki momci prevazisli sva ocekivanja.

Kao sto si rekao @crocop97 najbolje bi bilo da batalimo sa filozofiranjem. Jer jednostavno ovde niko ne moze biti u pravu, sve je u tome da li nesto podrzavamo ili ne. :D
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24456
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la Maki »

Trebali bismo prvo definisati šta je tačno "stari wrestling". Slažem se da se današnji mečevi ne mogu porediti sa onim starim NWA klasicima iz 50-ih i 60-ih, ali recimo AJPW klasici iz 80-ih i 90-ih su prilično dobro položili test vremena.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24456
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la Maki »

AlenB je napisao/la:QR_BBPOST Ovo da svaki meč treba staviti u kontekst vremena je odlično rečeno! Po meni najbolji primjer nečeg takvog je Hogan/Andre meč s WM3. Da se ne zadržim samo na Meltzeru, čitao sam kako je dosta ljudi koji su taj meč doživjeli svojevremeno, a ne naknadno kao mi, dosta njih je tom meču dalo 5*. Iz današnje perspektive, odnosno da se taj meč dogodio danas, bilo bi apsurdno uopće pomisliti da taj meč može dobiti 5*. Bio je vjerojatno svima negdje na rangu HHH/Taker meča sa SSD-a, ako ne i niže. Malo su se valjali, back body drop, bodyslam i ćao. Ali, stavite se u to vrijeme bez tolikog pristupa internetu i svakodnevnim glasinama o tome kako će meč završiti i koliko će trajati, u vrijeme kada je ovo bio jedan od istinskih dream mečeva, apsolutno je razumljivo zašto bi netko tom meču dao 5. Zato je meni iz današnje perspektive malo i nezgodno ocjenjivati te stare mečeve i ne bavim se time.
Upravo je tom Hogan-Andre meču Meltzer dao -4* što je apsurdno.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6876
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la crocop97 »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Trebali bismo prvo definisati šta je tačno "stari wrestling". Slažem se da se današnji mečevi ne mogu porediti sa onim starim NWA klasicima iz 50-ih i 60-ih, ali recimo AJPW klasici iz 80-ih i 90-ih su prilično dobro položili test vremena.
Ne samo da su položili test vremena, nego im je psihologija i sellanje wrestlera na nedostižnoj razini
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57672
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Crown Jewel

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Upravo je tom Hogan-Andre meču Meltzer dao -4* što je apsurdno.
I je i nije

zato što ako gledaš samu kvalitetu meča onda je on zaista loš

ako gledaš njegovu važnost, onda je on zaista dobar.

Tako da nemre biti apsurdno nešto za što postoji jako dobra osnova zašto je to napravio.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24456
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la Maki »

Loš jeste, ali za -4 nije. To je pretjerano.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57672
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Crown Jewel

Post Postao/la Sherpa »

Nije pretjerano, to je njegova ocijena. Ali kada malo analiziraš, ima i tu stvari koje su potpuno bezveze, jedna od njih je Andre kao heel kojem ta uloga nije baš ležala te su i tada govorili kako izgleda malo isforsirano. Pošto je Andre bio pozitivac, div nježna srca i tako to.

Nekome je meč 5*, isto kao što je u pravu onaj koji kaže da mu je 1*. Ukusi.
slika
Odgovori