Randy Orton ili John Cena?

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice

Ko je bolji?

Anketa je završila: 14 sij 2021, 11:00.

Orton
6
67%
Cena
3
33%
 
Ukupno glasova: 9

Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la DVW »

Ovakvih tema je već bilo samo sa drugim kečerima. Ja bio htio baš uporediti ovu dvojicu. Da čujem vaše mišljenje. Ko je od njih bolji u ringu? Ko je bolji na micu? Ko ima bolji gimmick? Ko je overall ostavio veći uticaj na WWE?

Ja bi to složio ovako. U ringu bi rekao da Orton ima malu prednost nad Cenom. Tehnički gledano je bolji iako su obojica miljama daleko od tehničkog kečeranja. Orton preciznije izvodi poteze. Uporedite im samo Dropkick. Uporedite im DDT. Uporedite im Cross Body koji obojica rijetko rade, ali znalo se desiti. Kod Ortona je to prirodnije. Kod to Cene često izgleda botcherski i sporo. Tokom samih matcheva oni su tu negdje. Cena ne kaska za Ortonom jer statistički gledano ima više odličnih matcheva od Ortona. To je i do protivnika i do bookinga što je i jedno i drugo na strani Cene. Svejedno Ortona smatram boljim in-ring performerom.

O mic skillsima je suvišno govoriti. Premda je Orton underrated na micu, često čujem da pljuju njegov način držanja promoa, a nije uopšte loš, Cena je ipak iznad Ortona. Cenini promoi su zabavniji. Jasniji. I pogađaju u srž. Kome god nešto da je rekao ispadao je u pravu. Samom Ortonu. Batisti. CM Punku. Rocku. Nevezano za taj kayfabe aspekt Cena je bolji showman od Ortona. Zna taj svoj promo učiniti ne samo promoom nego i performansom. Samim tim je i harizmatičniji od Ortona. Ortonovi promoi se svode na to on je zmija otrovnica čuvaj ga se. Cenini su kompleksniji jer se svode na razoktrivanje nečijeg karaktera.

Gimmick je svakako bolji Ortonov. Legend Killer, Viper, Apex Predator, sve su to cool koncepti. Cool su kad je heel. Ortonu se potrefilo da zna da se uživi u ulogu. Da zna da glumi. Da zna da dočarava i bolje sve nabrojano radi od Cene. Koncept superheroja je već viđen prije Cene. Takvog nečeg će biti i poslije Cene. Ortona prije Ortona nije bilo niti će biti nakon. Orton je jedinstven primjerak. Vjerujem da je zbog toga i Ortonova karijera duža i kompaktnija. Kada gledamo razvitak jedne kečerske karijere Ortonova karijera je rađena po nekim normama. Ne po megapushanju kao Cenina.

Overall uticaj ide Ceni pa imamo 2:2. Nema se tu šta nadodati. Cena je headliner velikih evenata. Šampion. Merch seller. Draw. Kroz karijeru se Orton manje bavio tim stvarima. Manje tim marketinškim dijelom. Sve to za posljedicu ima da prosječan čovjek koji nema pojma šta je pro wrestling zna ko je Cena, a da sigurno ne bi znao ko je Randy Orton. Sa Cenom je Vince postigao šta je želio jer je stvorena ta ikona ovog biznisa. Hogan nakon Hogana, ali i više od samog Hogana jer se nisu usudili da ga heel turnaju nikad smatrajući da bi uništili jednu čitavu generaciju za razliku od Hogana koji je kao heel žario i palio WCW-om.

Kako da odlučim ko je bolji kad su u mojim mjerilima izjednačeni. Lako. Po bitnosti tih mjerila. Ring skills je bitniji od mic skillsa, ali nije toliko izražena razlika u ringu koliko na micu. To što je Cena znatno bolji na micu utiče da ovu draw priču od maloprije. To ne može promjeniti činjenica da Orton bolje odradi gimmick lupam psiho heela. Mislim da su aspekti u kojima je Cena bolji možda ne nužno bitniji, ali presudni u ovom slučaju. Koliko god mi teško bilo priznati na kraju ipak mislim da je Cena > Orton.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24839
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la Maki »

Cena. Orton nikad nije bio lice kompanije. Obojica su imali dosta užasno dosadnih faza kao i zanimljivih faza pa je neki tiebreaker to ko je više pozicioniran bio a to je nesumnjivo Cena.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17703
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Premda je Orton underrated na micu, često čujem da pljuju njegov način držanja promoa,
Ove godine je imao iznimno dobrih promoa, nekih toliko da zaboravim da je gluma.

Cena je veća mainstream zvijezda od Ortona, ali Orton je isto jako poznat u svijetu hrvanja, a imao je i neke filmove ja mislim.

Meni je bolji Orton jer je svoje gimmicke odrađivao bolje i dobivali su bolje reakcije od publike. On je jedan od najopasnijih heelova ikad dok Cenin pokušaj da bude American superhero nije baš uspio i publika se okrenula protiv njega. Nije on kriv za to koliko kompanija i način na koji je predstavljen. Koliko god Cena napravio za WWE u mainstreamu, toliko je Super Cena po pitanju samog hrvanja prilično odmogao WWE-u. Ali što kaže Maki, svaki je imao dobrih i loših faza ali Cena je oduvijek više pozicioniran.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17556
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la Dynamite 7 »

Iskreno ne volim ni jednog,ali mi je Orton nekako zanimljiviji.Cenini mečevi su skoro svi isti.Prednosti za Ortona su i finišer i ulazna pjesma.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58252
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la Sherpa »

Cena je bolji u manje više svim aspektima
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la DVW »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Cena je bolji u manje više svim aspektima
Jasno mi je da to kažeš za sve sem ring skillsa.
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Lokacija: Usa
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la TheBesir »

Ring - Orton.
Mic - Cena
Gimmick - Orton
Overall - Cena

Iako izjednaceno, rekao bih Cena.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58252
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la Sherpa »

Cena je jako dobar u ringu, samo mnogi to ne žele vidjeti. I vjeojatno je imao osjetno više dobri mečeva nego Orton. Koji je jako čist u ringu, ali zna biti dosadan
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la DVW »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST Ring - Orton.
Mic - Cena
Gimmick - Orton
Overall - Cena

Iako izjednaceno, rekao bih Cena.
Sve identično kao i ja :D
Sherpa je napisao/la:Cena je jako dobar u ringu, samo mnogi to ne žele vidjeti.
Istog smo mišljenja da je dobar što neće da vide. Jedino što mislim da je Orton bolji u ringu.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24839
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la Maki »

Cena nije loš u ringu ali je definitivno bio limitiran od strane kompanije koja ga je svela na tzv. Five Moves of Doom.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58252
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la Sherpa »

Stavi x vs orton ili cena

I u 90% slučajeva će me više veseliti meč protiv cene zato što smatram da će biti bolji i zanimljiviji.

@maki ali je i s tih poteza mogao podići publiku, kad je imao malo više slobode imao je sjajne sjajne mečeve
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24839
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la Maki »

Kad ih je podizao? Dječicu iz publike da, ali većina ostalih su mrzili te poteze.
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Lokacija: Usa
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la TheBesir »

Cenin meč kao što kaže dvw, je uvijek bio isti.
Mislim ono u većini slučajeva.

Orton je više pokazao jednostavno.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la DVW »

Pogledajte matcheve Orton vs Cena 2009 ako ste ih pozaboravljali jer ja jesam nedavno i vidjećete isti šablon. Cena pogriješi prilikom Five Knuckle Shufflea i onda ga Orton muči pola sata do kontre out of nowhere i pobjede. Ima nešto u tih 5 moves of doom.
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3047
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Randy Orton ili John Cena?

Post Postao/la lemonzoo »

Orton ima RKO, najbolji finisher na svijetu,
slika
dok Cena izvodi
ovakve generične stvari
slika,
ovakve gluposti
slika
ovaj mu je jedini da valja
slika
Uvijek u pravu.
Odgovori