Tema sedmice: Poredjenje NXT-a i MR scene.

WWE

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
HunterDX
Rank 11
Rank 11
Status: Offline

PostPostao/la HunterDX » 24 lis 2019, 20:06

Pa ajmo ovako... NXT je godinama deo WWE kompanije, promocija koja je prvobitno trebala poslužiti gradjenju zvezda koje bi odlazile na MR scenu...
Nažalost, nije sve bilo tako bajno za zvezde koje su iz NXT-a odlazile sa velikim momentumom, već je uglavnom bilo suprotno.
Mali broj ljudi sa žutog brenda je došao do većeg uspeha, ili su im ipak dali neku priliku, ali nisu uspeli da ih održe na pravi način, ili bolje objašnjenje da ih jednostavno nisu interesovali.

Za mnoge je NXT druga liga, što u neku ruku i razumem, uostalom, to je jedina, velika prednost koju glavna scena ima, što dovodi do većeg broja zainteresovanih fanova za glavnu scenu, u odnosu na NXT.
NXT champ nije uvažen kao champ sa glavne scene.
NXT ulaže manje novca.
Puni manje dvorane.
Na papiru jeste druga liga i sama činjenica da je tako, udaljava ljude od NXT-a.

Lično sam neko koga ne zanima da li je NXT druga liga, niti ih tako gledam kada sednem da propratim epizodu ili TO.
Sad kada sam izneo svoj stav o NXT-u, hteo bih o samom kvalitetu, sa jedne strane Raw i SD koji su na glavnoj sceni, sa druge NXT.

Šampioni: NXT je sklon promenama šampiona, takodje se i nikad ne zna ko može dobiti priliku.
MR: Na glavnoj sceni ima svega bar ljudi i žena koji se vrte oko četiri glavne titule.

Izazivači: NXT u svakom trenutku ima gomilu likova koji to mogu postati i biti legitimni izazivače. Takodje dobijaju veću pažnju i pošto budu poraženi, jer nije mala stvar kada ste blizu titule, ili ste se borili za istu.
MR: Kod njih je situacija obrnuta, medju gomilom nebitnih wrestlera se uvek postavlja pitanje ko bi uopšte mogao ići na šampiona, pa tako ubace nekog u priču za titulu, ili pripreme nekog novog, bookiraju ga jako, da bi posle poraza nestao i postao nebitan.

Wrestleri koji se ne vrte oko titule: NXT odlično zna da radi sa njima, uvek imaju gomilu njih koji imaju dobre mečeve, rivalstva i ličnost, zbog čeka će se publika povezati sa njima.
MR: Kod njih je totalno drugačije, wrestleri koji nisu oko titule su totalno bezlični. Medju njima često mogu biti i oni koji su držali glavnu titulu na glavnoj sceni.

Ljudi koji nisu držali glavnu titulu: u NXT-u nije moranje da wrestler drži titulu da bi neko rekao da je jak i dovoljno dobar za velike mečeve,čak ima gomila njih koji nisu imali titulu, a izgledaju kao da bi je u svakom trenutku mogli imati.
MR: Opet drugačija priča, ako neki wrestler nije imao titulu, niko ga neće gledati kao legitimnog,na cardu je daleko od vodećih i uglavnom služi kao luda. Napomenuo sam gore da nisu bezbedni ni oni koji su stizali do glavnih titula.

Sadržaj epizoda: U NXT-u se uglavnom zna zašto je neko izašao da odradi meč, nema tih nebitnih mečeva gde će se neko pojaviti, uzeti pobedu, onda samo nestati.
MR: Kod njih je prisutna gomila grupnih mečeva, mnogi se pojave da bi glumili budale ili poslužili kao jobberi wrestlerima iz ME scene.

Kvalitet mečeva: NXT često ume da pruži dobre mečeve, bilo za titulu, ili ne, uvek se može očekivati dobar meč. Uostalom, ovo je jedan od glavnih razloga kada je gledanje wrestlinga u pitanju.
MR: Kod njih je totalno drugačije, gomila ljudi koji nisu za wrestling loše bookirani mečevi, kao i manjak vremena da bi se došlo do dobrog meča... Sve to je dovelo do toga da ni dva sjajna wrestlera ne uspeju da odradi meč prema očekivanjima.

Ima još dosta toga što bih mogao dodati, ali mislim da je dovoljno.
Takodje sam svestan da svi već znate sve što sam naveo, te da je svima jasno da je NXT po kvalitetu daleko iznad MR scene.
Moj vam je savet da uživate u kvalitetu koji NXT pruža, i bez razmišljanja o glavnoj sceni.
slika

BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO!

TheViper
Član mjeseca
Član mjeseca

PostPostao/la TheViper » 25 lis 2019, 20:14

Main roster je toliko-koliko bio solidan 2016 i pocetkom 2017 (pogotovo SD). Tad su kao promovisali pocetak Nove ere, Balor cim je dosao dobio Reignsa clean, kasnije Rollinsa na SSlam, Owens uzeo UN titulu, Ambrose MITB pa zatim i titulu, kasnije je uzeo i Wyatt itd... ali kasnije su sve zasrali, part timeri Goldberg i Lesnar se vrteli oko Universal titule, A Mahal pola godine drzao WWE. Od tog trenutka niko nije mogao da uzme titulu, a da nije part timer, Regins, Styles ili Rollins. Jednostavno ko da ne zele da neko novi bude prvak, sramota je da wrestleri poput Joea, Zayna, Drewa itd... ne mogu da dobiju barem jedan main title run, vec moraju da skupljaju mrvice i da se zadovoljavaju mid card titulama (neki ne mogu ni to).
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:

PostPostao/la Sherpa » 25 lis 2019, 20:20

HunterDX je napisao/la:Source of the post Za mnoge je NXT druga liga

ja spadam u ovu grupu. i to jako utječe na to kako gledam nxt. ne po pitanju mečeva, nego više po pitanja važnosti ljudi koje imaju.

prije mi je bio razvojni brand i to me nije smetalo, no onog dana kada su krenuli u dirketnu borbu s aewom postali su druga liga. tamo gdje se nitko ne bori za weavyweight titulu kompanije, nego za neku nasumičnu titulu koja je tek jedno petnaesta po važnosti u kompaniji (iako je jedna od najbolje predstavljenih i građenih titula, realno je njena važnost nikakva). koju i kompanija šikanira kada dođu na main roster, kao važni, no zapravo nisu. pa pogledajte kako su prolazili nxt prvaci i koliko njih je postalo važno odmah, a koliko nije uopće, ili tek nekako nakon par godina? zato je za mene balorov povratak u nxt silazak u nižu ligu.

Kada gledam neku drugu kompaniju, neovisno koju, oni se bore za najvažniju stvar što kompanija pruža. NXTevci se bore za mrvice sa stola. I znam da to mnoge ne smeta, niti gledaju tako. mene smeta i ne mogu ne gledati tako. ne želim gledati na to kao indy promociju, kada nije.

plus, uložio sam dosta vremena u neke nxt prvake koje su onda uništili kada su otišli na main roster, ponajprije zayn i roode
slika

Maki
Rank 10
Rank 10

PostPostao/la Maki » 25 lis 2019, 20:22

Kako je NXT titula, najbolje bookana titula u kompaniji, nebitna? Kad je neko NXT Champion znaš da je taj neko zaslužio taj pojas. Istina je da sjebu većinu na MR, ali onda je i WWE titula nebitna jer sjebu i većinu njenih holdera.

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

PostPostao/la Sherpa » 25 lis 2019, 20:26

ništa manje nego što drugoligaš zasluži titulu prvaka druge lige. no to ne znači da je trenutno prvoligaš. nije

zarađuju manje, manje ih ljudi gleda, manje ljudi zna tko su oni uopće, a na kraju krajeva, ne dobijaju priliku biti na cetnralnom događaju kompanije WM. ili ako budu su u potpuno nevažnim royalima.
slika

Maki
Rank 10
Rank 10

PostPostao/la Maki » 25 lis 2019, 20:29

Sherpa je napisao/la:Source of the post ništa manje nego što drugoligaš zasluži titulu prvaka druge lige. no to ne znači da je trenutno prvoligaš. nije

zarađuju manje, manje ih ljudi gleda, manje ljudi zna tko su oni uopće, a na kraju krajeva, ne dobijaju priliku biti na cetnralnom događaju kompanije WM. ili ako budu su u potpuno nevažnim royalima.

Po toj logici Universal titula je vrh pro hrvanja. A znamo da nije.

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

PostPostao/la Sherpa » 25 lis 2019, 20:34

ali je vrh wwea. svi će rado pristati nositi tu titulu, koja donosi popularnost, moć, novac, ugled.

a koliko njih će pristati nositi nxt titulu? hoće li brock lesnar? neće, zato što bi mu to bio korak nazad. goldberg, undertaker? Pa neće čak ni seth rollins ili roman reigns. jedino tko hoće je HHH, no on je egoist pa zato.

Universal titula je premier liga, nxt je championship. nitko neće osporiti to što je potrebno za osvojiti championship, ali je činjenica kako nije premier liga.
slika

Maki
Rank 10
Rank 10

PostPostao/la Maki » 25 lis 2019, 20:39

Dalo bi se pričati koliko Universal titula donosi bilo šta od tog. Novac možda jedino. Ona jeste u teoriji najvrijednija titula u hrvanju jer je top pojas no.1 kompanije, ali je u praksi bezvrijedan pojas. Kada osvojiš UC, postaješ li velika faca Rawa? Rekao bih ne. Ako osvojiš NXT pojas, postaješ velika faca branda čiji pojas nosiš.

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

PostPostao/la Sherpa » 25 lis 2019, 20:43

Jinder kada je postao prvak svi su odjednom čuli za njega. Ista skupina ljudi, koliko je čulo za Colea koji je trenutni NXT prvak?

dovoljno je kazati gledanost. I dalje je tri puta manja. Znači dolaze u samom startu do puno manjeg broja ljudi. Jednostavno su u takvoj situaciji da ne mogu biti iznad onoga što trenutno jesu.

ili ajmo ovako. možeš li kud iznad kada osvojiš universal? ne. Možeš li kuda iznad kada osvojiš nxt titulu. svaka od 4 muške singles titule na main rosteru je u percepciji važnosti korak naprijed. zato što je main roster korak naprijed (premda češće nije nego je, ali s keyfabe strane je)
slika

Maki
Rank 10
Rank 10

PostPostao/la Maki » 25 lis 2019, 20:55

Istina, no opet u kečerima moramo uzeti u obzir i priče oko pojaseva. Recimo AEW pojas već ima dobru priču u Jericho-Cody, dok Universal titula ima Seth-Fiend revanš nakon HIAC debakla. Universal titula > AEW titula, no to ne znači ništa za kvalitet. U pravim sportovima je drugačije. Osvajač LŠ je zaslužio taj pehar dobrom igrom, čime je Jinder zaslužio glavni pojas? Dobrim partijama sigurno nije.

HunterDX
Rank 11
Rank 11

PostPostao/la HunterDX » 25 lis 2019, 20:58

NXT bi trebao da postane treći brend, žalosno bi bilo da pored onakvog kvaliteta, njihove titule nemaju značaj kao glavne.
slika

BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO!

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

PostPostao/la Sherpa » 25 lis 2019, 21:03

al tu možemo doći do toga kako i na koji način se gdje dolazi do titule. pošto je wwe jedina kompanija gdje se radom i trudom nemreš probiti ako nisi odabran. Druge kompanije će, ako vide da si vruć, to iskoristiti

nxt je to napravio kada je ty dillinger imao priliku na titulu, iako nije bio zamišljen kao top card, niti u jednom trenu, čak ni tog branda. a pogledaj koliko sjajnih radnika je dobilo takav šamar kada je s nxta prešlo na main roster. i dalje mi je jedna od najboljih nxt priča ona kada je zayn došao do prve titule. prirodni babyface. a što sada radi na main rosteru? čak i ne hrva, nego je heel menadžer... kevin owens nije dobio priliku zato što je bio predebeo? a sada kada nije izgleda kao svi ostali na rosteru... roode i njegov glorius su bili najover stvar u wrestlingu, di je sada? ima neke glupe brčiće i u tag timu s odavno nebitnim zigglerom. i svi redom znaju da oni nisu ti koji su odabrani. i mogu se truditi koliko god hoće. neće biti odabrani.

Univesal titula trenutno ima veću snagu nego aew titula, koja je nova, tek nastala. neovisno o tome koji je trenutni program, no za par godina (ili kako wwe lijepo bookira možda i za par mjeseci) možda neće biti tako. no ni tradicija ne znači sve, no pomaže - nwa je također prva liga. ako ćemo nogometnom poredbom, možda je to prva liga bugarske, ali je i dalje prva liga. nema ničega većega i važnijeg u kompaniji. zato je nxt druga liga. makar bili bolji i jači od puno prvih liga, postoji nešto iznad njih.
slika

Maki
Rank 10
Rank 10

PostPostao/la Maki » 25 lis 2019, 21:08

A ono zavisi po čemu ćemo gledat? Ratinzima? Neće AEW tako brzo stići main roster. Pričama? Već su ih prešli.

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

PostPostao/la Sherpa » 25 lis 2019, 21:11

skupi više čimbenika. kako se prvaci nose (koliko su dobri prvaci i koliko dobre mečeve pružaju), priče, nasljeđe same titule. no mislim da će ovisiti o osobnom čimbeniku više nego o bilo čemu drugome.
slika

Maki
Rank 10
Rank 10

PostPostao/la Maki » 25 lis 2019, 21:12

Sherpa je napisao/la:Source of the post skupi više čimbenika. kako se prvaci nose (koliko su dobri prvaci i koliko dobre mečeve pružaju), priče, nasljeđe same titule. no mislim da će ovisiti o osobnom čimbeniku više nego o bilo čemu drugome.

AEW je onda manje-više bolja od WWE pojaseva. :D

Natrag na “WWE”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.