Nekoliko stvari koje bi vi trenutno promijenili u WWE-u

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6879
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Nekoliko stvari koje bi vi trenutno promijenili u WWE-u

Post Postao/la crocop97 »

WWE uspješno sjedi na dvije stolice, za Zapad ubacuju aktualne liberalne ideologije u product, dok se istovremeno uvlače Arapima. Zna Vince šta radi, samo dokle će to ići tako
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24476
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Nekoliko stvari koje bi vi trenutno promijenili u WWE-u

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST a jedno je poslovati s njima, drugo je biti njihovo sredstvo propagande
Ovo je ključno. WWE ne drži tamo showove za saudijski narod, nego za princa Salmana i njegovu ekipu.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Nekoliko stvari koje bi vi trenutno promijenili u WWE-u

Post Postao/la DVW »

Ipak je u pitanju politika. WWE kaže da im je cilj da se prošire na arapsko tržište. Zašto u Saudijskoj Arabiji, a ne npr. u Kataru ili Emiratima? Nisu to čista posla nego naftne igre momci. Ko zna kakvi su to talovi i kakve veze Vince ima sa tim. Razumijem wrestlere koji su otišli, ali i one koji nisu kakav je Daniel Bryan i Cena koji je trebao nastupiti na turniru da bi Lashley uzeo njegovo mjesto na Rawu pred PPV.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12235
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Nekoliko stvari koje bi vi trenutno promijenili u WWE-u

Post Postao/la Rio146 »

Briga Vincea (a i mene bi bilo) za to što će se neki moralisti pobuniti protiv toga. Ipak se radi o 100M na godinu. Kako bilo, tako i prošlo. Za 20 godina se nitko neće sjećati. To jest vjerovatno hoće, jel je show bio sranje, al da je bio neki prosjek nitko ga se nebi sjećao.
Yes Sir!
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Nekoliko stvari koje bi vi trenutno promijenili u WWE-u

Post Postao/la emirates »

Ima dosta stvari sto ste spomenuli sto bih i ja uradio (Raw na 2 sata, NXT kao treci brand, sloboda u promoima), ali bih dodao tu i jos par stvari:

1. Camera work - Ovo je meni najgora stvar u vezi njihove prezentacije. Oni dosadni zoom in/zoom out tokom brawla su smor. Jebo te nije dovoljno sto si prosao 2 sata Rawa, jos te u trecem satu jebu sa tim i ubiju ti volju za zivotom a ne za Rawom.



Shvatam ja da zele sakriti nekad botcheve i te stvari, ali je ovo kao primjer iznad bolesno uradjeno. Kaznjavas gledaoce sto gledaju Raw jbt.
Pored ovoga, mrzim sto im je sav cilj stvoriti momente umjesto da pricaju pricu u ringu. Odmah mi pada na pamet kad je AJ debitirao, i odlucili su ostaviti kameru na Romanovo zbunjeno lice 15 sekundi umjesto da ciljaju na ring, da se stvara hype kod gledaoca. Zatim najnovije sto mi pada na pamet, kad je Kofi isao preko sat vremena u Gauntletu. Odlicna pricai zmedju njega i Bryana u ringu se prica, akcija je sjajna, drama je na vrhuncu, i oni umjesto da se usredotoce na ring i ono sto se unutra desava, oni kamere prebacivaju na gledaoce i reakcije crne populacije u gledalistu. I zbog toga su propustili Bryanov finisher ako se ne varam, i 2 count koji je uslijedio.
Jos bih dodao kako ne koriste wide shot ni blizu dovoljno. Kad gledam utakmicu, nekad mi je toliko relaksirajuce kada je kamera udaljena i kada imam potpun pregled terena. Isto bih tako volio i sa ringom. Lakse bi gledaoci mogli da procesuju sta se desava i bilo bi odmah lakse za pratiti. Cini mi se da su testirali onu pokretnu kameru za wide shot kada su tek uveli brand split 2016., ali su izbacili iz upotrebe iz nekog razloga.

2. Organizirane price - Citao sam kako je u AE dosao jedan pisac da radi kod njih, frajer nije nikad radio u biznisu ali je radio u nekim drugim emisijama/serijama. Predlozio je da uvedu tabele gdje ce moci pratiti svakog hrvaca i sta je radio, te da planiraju sta ce raditi dalje, ali da prate da mu lik bude konzistentan. To je sjajna ideja. Ali su ga i u toj divnoj Attitude Eri ismijali jer su mislili da komplikuje previse. Mada je sam rekao da je on to radio i da je njemu funkcionisalo. Imas svu tehnologiju svijeta, excel tabele koje znam i ja koristiti, neka neko unese sve hrvace u dvije tabele (Raw i SD) i neka prate sta ko radi i mogu isplanirati otprilike sta ce ko raditi u naredni period. Niko ne trazi da bookiraju godinu unaprijed, ali bi meni licno bilo nedopustivo da imam 7 dana do Rawa i da vec nemam koncept za taj show postavljen, a kamo li da pisem skriptu pola sata pred pocetak.

3. Vratiti inovativne setove i pirotehniku - Poceo sam pratiti WWE dok su jos imali tu filozofiju da se trude da sve svoje setove za PPV cine unikatnim. I jedan od bisera tih PPVa je sto bi stvarno znali imati jako kul setove. Cak i oni losi PPVi ostanu u sjecanje zbog dobrih setova (Night of Champions, Capitol Punishment, Backlash, Vengeance, New Years Revolution) i uspiju nabrijati atmosferu. Isto je isa pirotehnikom. Da, u sustini nije potrebno i show se moze odrzati i bez toga, ali jebemu nema nista tuznije nego kad cold open Rawa bude tiha i mrtva publika dok Michael Cole govori '...Welcome to Monday Night RAW.....', i tu su mi vec ubili zelju za gledanjem. Pogledam neki klip na yt i slusam kako je JR otvarao Raw prije i kako se trudio da je to sto slijedi zapravo bitno, i vidim koja je razlika. LED ekrane koje koriste isto mogu biti ok ako ih koriste kako treba, da ubace malo dizajna nekog, neku dobru pozadinu, neke logoe. Ali ne, njima je apsolutno sve isto kao Raw, samo malo boje promijene.

4. Odmori - Fizicki crpe svoj roster. Pogotovo jer njihov ring style njima otezava da prebrode uzasan raspored koji im WWE uvali. House showi su bezvezarije i nemaju vise profit od toga. Imaju svoju ulogu, da dobace do manjih mjesta gdje inace Raw ili SD ne bi dolazio, ali mislim da je sasvim ok da skrate to malo. Ja bih licno uveo da Raw i SD imaju house show u razlicitim danima u sedmici umjesto da svi imaju svaki dan. Raw da ima house show srijedom i petkom, a SD cetvrtkom i subotom. ponedjeljak i utorak su svakako rezervisani za sedmicne showove, a nedjelja da bude dan odmora ako nema PPV. Uz to bih izbacio house show u potpunosti nakon Rumblea pa sve do Manije. Uveo bih mozda jedino obavezno javljanje u PC jednom sedmicno, da se odrade neki treninzi, obave probe za neke bitne matcheve koji dolaze i slicno, da ne bude ring rusta. To je najstresniji period u godini, dovoljno je sto moraju raditi pojavljivanja u medije, silne intervjue koji se skupe + sedmicni showovi i PPV. Izbaciti house show bi im skinuli nepotreban teret i omogucio bi im da se u potpunosti koncentrisu na Maniju i da tamo imaju najbolji nastup.

5. Vise pre-taped segmenata - Sad je tako genericno da show otvori promo u ringu, pa match, pa backstage interview (koji je iz nekog razloga live, ni sam ne znam zasto, snimajte to) itd itd standardna formula. Wyatt Compound brawl sa New Dayom, Randy Orton koji pali Wyattovu kolibu, ovi Firefly Funhouse vignettei, sve je totalno drugacije od WWE formule i sve je to tako sjajno bilo. Zasto ne bi cesce radili takve stvari? Pro hrvanje je tako lud vid zabave, zasto ga ograniciti na ring i backstage? Mogao je i Trips izaci u ring i pozvati Ortona da se tuku, ali smo ipak vidjeli kako je Trips dosao njemu u kucu, demolirao i nju i njega, te bivao odveden od strane policije. Tako stvaras momente, tako radis drugacije stvari. I dok House of Horrors jeste flopao, mislim da i dalje ima mjesta za takve stvari, samo ne kao matcheve. Uz to bi i oni koji inace ne zrace karizmom mogli doci do izrazaja ovom metodom.

6. Koristiti moc Networka - Imaju citav network a po meni ga ne koriste u punom potencijalu. Mogu toliko interesantnih stvari raditi sa tim. Zasto ne bi napravili Bray Wyatt origin story dokumentarac? Kazu kompleksan mu je lik, ne shvata ga publika - evo nacina na koji ces uspjeti na predstavis taj lik, da mu posvetis sat vremena kako bi to objasnio ljudima. Imate i studio, ulozite to sve, napravite tako neke interesantne stvari koje bi pomogli talentu da se poveze sa publikom. NJPW radi press konferencije, AEW radi i weigh in sa press konferencijama, zasto WWE to ne radi pred Maniju ili SummerSlam? Cisto da se stvori hype, da to izgleda bitno. Mozes izgraditi jos pokoji feud ako nisi imao vremena u build upu, ili cak i sastaviti neki preshow match 5 do 12 kao sto to inace rade preko twittera, samo sto bi ovako bilo bolje.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Nekoliko stvari koje bi vi trenutno promijenili u WWE-u

Post Postao/la DVW »

Sjajan post stadione Arsenala :mrgreen:
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Nekoliko stvari koje bi vi trenutno promijenili u WWE-u

Post Postao/la Melloo »

Udjem na temu vidim neki dugi post.Haj reko necu ni citat ko ga yebe, sad se vratim vidim emir to pisao i procitam :D
Odlicno kao i uvijek komšija :mrgreen:
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Nekoliko stvari koje bi vi trenutno promijenili u WWE-u

Post Postao/la emirates »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Udjem na temu vidim neki dugi post.Haj reko necu ni citat ko ga yebe, sad se vratim vidim emir to pisao i procitam :D
Odlicno kao i uvijek komšija :mrgreen:
Nas Alpasince ionako niko ne voli, ko ce nas pripaziti ako necemo medjusovbno :mrgreen:
slika
Odgovori