Zajedničko gledanje u subotu u 20 sati NWA The Great American Bash 1989 - Stream na Twitchu, chat na Discordu.

Najbolji svih vremena

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
DVW
Rank 9
Rank 9
O meni: Loyal follower of WWE from past and present, but now also a little bit of AAA :)

Huge fan of BRM (Becky, Randy, Miz) <3
Status: Offline

Najbolji svih vremena

PostPostao/la DVW » 29 tra 2019, 15:32

Odavno hoću da otvorim ovu temu. Pitanje je jasno. Ko je za vas najbolji kečer svih vremena? Po čemu je to baš taj jedan? Kakve su mu kvalitete? I ostale kečerske promocije dolaze u obzir. Ja ću samo o WWE-u jer jedino to znam, a i realno nigdje drugo nemaš toliku istoriju i uticaj na američku pa i svjetsku pop kulturu kao kod njih. Jednostavno vladaju ovim biznisom jer su ga zapravo i stvorili. Btw meni nije mrsko napisati top 10 listu onako hronološki sa kraja.

10. Kurt Angle
Čovjek kroz čije povlačenje iz WWE-a smo nedavno prošli. Šta reći? Legenda naše scriptane zabave, ali i pravog hrvanja. Zlatna medalja osvojena sa slomljenim vratom govori sama za sebe. Jako dobro građen, jako dobra atleta. U ringu neprkosnoven jer je sposoban za neke stvari potpuno neočekivane od relativno niskog lika. Savršena preciznost u zahvatima za koju sam slobodan reći da je niko drugi nije imao. Nema se šta nadodati. Onaj segment sa mlijekom se ne zaboravlja i spominjanje Kurt Anglea će uvijek stvoriti sentimentalnost kako u fanovina tako u njegovim kolegama koje su se upustile sa njim imati match.

9. Chris Jericho
Y2J je najbolji trash talker svih vremena i samim tim jedan od bolji heelova. Žao mi je što još toga nismo vidjeli. Takođe nije pao na testu in-ring performinga. Naprotiv, dosta je iskusan, tehnički potkovan i što je najbitnije jedan je od rijetkih za koje ne znam da su išta botchali u svojoj karijeri. Sve ovo ga čini dosta kompaktnim i dragim starijim fanovima kojima je wrestling neizostavan dio živoga. Gdje god da bio, po tim svojim turnejama, čak i suparničkom AEW-u svima bi nam bilo razočarenje da na WWE titantronu ne vidimo neonsku jaknu i ne čujemo BREAK THE WALLS DOWN bar još jednom.

8. Edge
Karijeru toliko bogatu HOLY SHIT trenucima je eventualno napravio Mick Foley. Kakvi Hardyevi, kakav njegov najbolji frend Christian. Razlika između Edgea i Foleya je sljedeća. Foley po meni nikad nije imao tu potrebu harizmu koju Edge jeste. Nebitno kakav je gimmick imao uloga je perfektno odglumljena. Ring sposobnosti bi bilo suvišno hvaliti jer nisu ni bajne, a bome ni prosječne. Još šta je vrijedno spomena su Edgeova postignuća u karijeri. Prvi je ikad imao dvije različite World titule, dvije različite mid-card titule i dvije različite vrste timskih pojaseva. Prvi je ikad uzeo RR, MITB i KOTR. Uspio je jer je svojim odlaskom toliko rastužio fanove među kojima sam i ja. Definitivno zaslužuje svoje mjesto na ovoj listi.

7. Triple H
Za Tripsa ljudi mogu trabunjati svašta. Mnoga toga je i istina. Egomanijak koji je oženio šefovu kćer, potkopavač mladih talenata i sl s tim da se ne mogu osporiti činjenice da se kroz godine trudio, izložavao svoje tijelo opasnosti u krvavim gimmick matchevima i ako ništa bio konstantan. Tu mjesta za razgovor nema i zaslužio je dvije stvari. Biti World Champ onoliko puta koliko i je i srušiti Undertakerov streak. Šteta da mu to drugo nije pošlo za rukom, a pošlo je glupom Lesnaru. Nebitno sad to. Na micu ga uživam slušati. Theme mu je mrak. To što NXT obara sve rekorde njegova je zasluga. I na kraju imamo DX gdje je bio samoproglašeni lider. Ništa posebno osim što je po mnogima DX najbolji stable i Tag Team ikad u WWE-u.

6. Hulk Hogan
Počinjemo sa kategorijom drawova. Hulkster je jedan od njih svakako. Šta više, po meni je Vince idejni tvorac WWE-a, ali da prvih godina nije imao zvijezdu poput Hogana pitanje je kad bi sve propalo i da li bi danas wrestling bio ovako popularan. Ovdje ne trebamo gledati skillse i osvojene turnire i titule. Ovdje se treba isključivo pozvati na uticaj, zabavu i fenomen kakav je Hogan sam po sebi. On je stvorio nešto posebno. Prvi ovakav pokret kad je kečeranje u pitanju. Prvi ikad magnet za gledaoce svojom pojavom i ničim drugim. Ne vidim razlog zbog kojeg bi on bio izostavljen sa ove liste. Neki ga smatraju dosadnim u ringu? So be it, ništa strašno koliko je valjao svijetu wrestlinga i WWE-u. Moje skromno mišljenje mada za većeg mjesta i nije.

5. The Rock
Kad već govorimo o likovima koji bacaju dvoranu u trans Dwaynea ne možemo zaobići. Po meni najharizmatičniji i najbolji na mikrofonu ikad. Jednostavno kad god bi držao promo posebna vibra bi se osjetila u vazduhu. Valjda ga zato i zovu najelektričnijom osobom ili kako već. Takvo nešto je potrebno bilo wrestleru bilo glumcu što on oboje radi sjajno. Ne volim kad mu se prigovara zbog Hollywooda. Šta bi ljudi htjeli, lik radi ono šta mu više odgovara finansijski i kraj priče. Svejedno to ga nije spriječilo da u WWE-u ima karijeru za pamćenje. Osam World titula u tako kratko vrijeme. Priličan broj odličnih matcheva. Neizostavan dio Attitude Ere i WWE istorije bez pogovora, možete ga mrziti ili voljeti. Dovoljno vam kažu i reakcije na Rock Bottom i People's Elbow. To nećete doživjeti ni od jednog drugog poteza.

4. John Cena
Nemojte me ubiti zbog ovoga, ali ono lice PG Ere, onaj John Cena koji je uveo spinner belt za WWE i US titule je veći draw od prethodne dvojice zajedno. Ne znam zašto je postao part-timer i briga me. Za ovu kompaniju niko nikad nije niti će uložiti toliko napora i dati toliko od sebe kao ovaj čovjek. Istinski World Champ 16 puta za razliku od Flaira koji je od te iste brojke imao dvije titule u kompaniji o kojoj pričam cijelo vrijeme, ništa WCW, ništa TNA. Cena je zapravo showman. U novom vremenu kad je rating bio najnižiji on nije nužno popravljao situaciju, ali je zasigurno zbog njega WWE ostala najpopuparnija kečerska promocija na planeti sa tim nekim statusom quo. Ne, nije to samo do mercha. On ima nešto što ostali nemaju. U ringu ili na mikrofonu nebitno. Da je to nešto harizma ne bi rekao. Ima tu do njegove ličnosti. Takav je, zabavan, zna sa ljudima. Već rekoh, showman, po meni sam ga trebao i visočije, ali eto.

3. Shawn Michaels
Bez pretjerivanja HBK je najbolji kečer svih vremena ako gledamo na sirovo kečeranje, sirovi in-ring performans ustvari. Sve vam je jasno kad shvatite da mu je nadimak Mr. WrestleMania. Imao je više vrhunskih klasika na najvećem wrestling događaju od samog Undertakera koji je imao taj veliki streak. To stoji i bez WM. Niko nije imao toliku masu jednostavno epskih matcheva. Zbog čega je to tako? Zbog njegovih sposobnosti. Kao i za Huntera vrijedi naglasiti da je član DX-a. Vrijedi reći i da mi njegov theme i njegov način izvođenja Superkicka predstavljaju jednu od slika WWE-a uopšte. Shawn je ta legenda koja nam padne na pamet kad neko upotrijebi riječ legenda. Dalje je zabavan za slušati. Za razliku od mnogih fakat je humorističan, a i da ne mora biti. Šta je o njemu još moguće napisati? HBK-a ne možeš ne obožavati ako imaš pojma o wrestlingu.

2. Undertaker
Pojava poput Takerove se ne ponavlja dva puta u istom sportu. Čvrsto stojim iza toga. To izgrađeno ime je drugo ime za ovaj biznis. To je drugo ime za WrestleManiju u koju se svake godine uloži toliko para i koju posjeti preko 80 hiljada ljudi. Taj spontani streak koji nije namjerno bookiran od 1990 je simbol prošlosti, a da McMahon nije dao smrdljivom Lesnaru koji to ne zna cijeniti da im to uzme bio bi i simbol budućnosti. Kad HBK i HHH nisu uspjeli, kad Kane nije, nije trebao niko i to je end of the story. Dosta o streaku jer je Taker više od toga. Taker je predobar u ringu. Takerov gimmick ne zvuči nešto, ali Mark to prenese tako da boljeg gimmicka od Deadmana nije bilo na rosteru svih godina. Njegov entrance izaziva trnce. Njegova spremnost na poraze kao nikoga drugog ruku na srce ga čini nesebičnom ljudinom. Ja iskreno nikad nisam bio neki njegov fan, ali poštovalac hoću uvijek jer Undertaker = pro hrvanje i tako ću gledati na stvari dok u meni ima imalo fana ovog svega.

1. Steve Austin
Ko drugi nego Stone Cold da bude najbolji svih vremena kad u globalu pogledamo sve aspekte koji nekoga čine najboljim svih vremena u nečemu jer to mala stvar nije. Ovaj čovjek je original badass rebel fighting authority. Ovog čovjeka je sam Vince McMahon proglasio za najboljeg ikad. Ovaj čovjek je i najzanimljiviji ikad jer toliko unikatnih segmenata i feuda i matcheva sa odličnim storytellingom napravio što se zajedno teško može mjeriti sa ičim. Sve to u ono doba Attitude Ere kad je zbog Monday Night Warsa nešto revolucionarno bilo od značaja za opstanak porodičnog biznisa McMahona je bilo prvi put viđeno na američkim ekranima. Da seljak razbije šefu pičku i da ga zalijeva pivom. Netradicionalno. Anti-heroj. Njegov gimmick je očito nekakva kritika što nisam provalio. Uglavnom zahvaljujući njegovim inovacijama rating se popravio toliko da je Nitro nestao sa TV-a, a WCW bankrotirao. Ako je Hogan sve ovo stvorio Austin je sve ovo spasio. Shvaćeno je. On je uz to sve i najpopularniji ikad, da sad ne serem o ring skillsu, te reakcije se neće ponoviti i eto, završena lista, nadam se da se slažete sa mnom u nekim stvarima.

Rio146
Rank 11
Rank 11

Najbolji svih vremena

PostPostao/la Rio146 » 29 tra 2019, 15:48

Prošli smo ovu temu barem 200 puta. Neki će reći Shawn Michales, neki će reći Undertaker, Eddie Guerrero, Misawa, Inoki, SCSA, The Rock, Cena, Hogan, Sammartino...tu nema pravog odgovora
Yes Sir!

slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca
Status: Online

Najbolji svih vremena

PostPostao/la Maki » 29 tra 2019, 15:52

Slažem se. Jednostavno ima previše kategorija po kojima bi mogli gledati.

DVW
Rank 9
Rank 9
O meni: Loyal follower of WWE from past and present, but now also a little bit of AAA :)

Najbolji svih vremena

PostPostao/la DVW » 29 tra 2019, 15:53

@
Maki
zar ti nisi negdje pisao da ti je Hogan all time best?

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

Najbolji svih vremena

PostPostao/la Maki » 29 tra 2019, 15:58

A to je više bilo onako u šaljivom tonu, Hogan meni jeste no.1 što se tiče Amerike, no ima kečera i van SAD-a.

Mortiis
Rank 9
Rank 9

Najbolji svih vremena

PostPostao/la Mortiis » 29 tra 2019, 15:59

kad procitam john cena, odmah zatvorim topic i vise ga ne otvaram - NIKADA

Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:

Najbolji svih vremena

PostPostao/la Sherpa » 29 tra 2019, 16:01

Ric flair

To je bar jasno
slika

Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Najbolji svih vremena

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 29 tra 2019, 16:02

Ma, ovakve rasprave su suvišne, moš imat najdražeg al za nikog ne moš reć da je najbolji.
slika

DVW
Rank 9
Rank 9

Najbolji svih vremena

PostPostao/la DVW » 29 tra 2019, 16:05

Najdraži i all time best su mnogo različiti. Ja Austina npr. uz sve navedeno ne volim mada je po meni najbolji ikad.

Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Najbolji svih vremena

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 29 tra 2019, 16:08

Zato i kažem, nije se rodia niti će se rodit onaj koji je apsolutno najbolji.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Najbolji svih vremena

PostPostao/la Sherpa » 29 tra 2019, 16:10

Sherpa je napisao/la:Source of the post Ric flair

To je bar jasno
slika

Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Najbolji svih vremena

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 29 tra 2019, 16:12

Sherpa je napisao/la:Source of the post
Sherpa je napisao/la:Source of the post Ric flair

To je bar jasno

Manji draw od Hogana.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Najbolji svih vremena

PostPostao/la Sherpa » 29 tra 2019, 16:17

Bolji u svemu ostalom :)

Peemda i draw možemo osporit, nitko nije tako drawao u krevet ko on :p
slika

Melloo
Rank 12
Rank 12

Najbolji svih vremena

PostPostao/la Melloo » 29 tra 2019, 16:19

slika

Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Najbolji svih vremena

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 29 tra 2019, 16:23

Melloo je napisao/la:Source of the post slika

Manji draw od Hogana.
slika

Natrag na “WWE”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.