Teme tjedna/sedmice/nedelje

Za sve druge wrestling stvari
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: tag divizija u WWE-u

Post Postao/la Maki »

Pošto se zadnjih nekoliko dana dosta priča o mogućem odlasku Revivala iz WWE-a, postavila su se mnoga pitanja o WWE tag diviziji. Očito je da WWE smatra tag diviziju nebitnom i da joj ne daju nimalo pažnje. Situacija je loša širom WWE-a.

RAW: Raw tag divizija je u očajnom stanju. Kredibilitet Raw tag titula se nikad nije oporavio od onog debakla sa Strowmanom na WM. I upravo tu vidimo veliki problem WWE bookinga tag divizije. Tag timovi se često koriste da bi se podigli singles likovi. Zato imamo mali milion primjera random sklepanih timova koji dobiju već uspostavljene timove ili još gore neki lik nekad sam pobjedi tag team u handicap meču. To smo faktički imali na WM 34, što je grozno. WWE-ov dalji booking Raw tag divizije je bio još i gori tako da ne trebam ponavljati ono što već svi znamo.

SmackDown: Tag divizija je u malo boljem položaju, ali idalje imamo timove kao što su Sanity i Club koji se nikad ne pojavljuju. Tag divizija na SD-u ima 3 tima: Usose, Bar i ND. To nije baš dobro. SD divizija je bila na vrhuncu 2017. sa feudom Usosa i New Daya, ali je od tada dosta opala na značaju.

NXT: Eh, NXT ima daleko jaču tag diviziju od main rostera, ali je i na NXT-u očito da je tag divizija najmanje bitan dio showa. Obično imamo samo jedan TakeOver feud za titule koji uvijek donese neki odličan meč, ali ostali timovi ili imaju mečeve na NXT TV-u protiv jobbera ili su u međusobnim feudovima koji manje-više rijetko donose neke dobre mečeve ili kul momente. Tako da, i NXT tag divizija bi se mogla popraviti i ponekad bi NXT mogao na TakeOver staviti i neki non-title tag meč. Svakako obično na svakom TakeOveru imaju po jedan non-title meč, pa nekad bi mogli staviti i neki tag meč da bi se podigao značaj divizije.

Tag wrestleri su oni za koje najprije smatram da bi mogli otići u AEW koji će sasvim sigurno dati tag diviziji više pažnje jer ipak su Bucksi osnivači promocije (pod uslovom da Bucksi ne postanu kao Jeff Jarrett). Da li će WWE, po vašem mišljenju, uopšte ulagati ikakve napore da poprave tag diviziju? Za razliku od ženske divizije, popravljanje tag divizije WWE-u ne donosi nikakve pozitivne PR poene. Ja mislim da je sasvim moguće da WWE jednostavno nastavi kako žele sa tag divizijom jer je svakako nikad i nisu smatrali pretjerano važnom.
Zadnja izmjena: Maki, dana/u 21 sij 2019, 18:29, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tema sedmice: tag divizija u WWE-u

Post Postao/la Sherpa »

RAW i SD - hej, nemamo ideje koji ćemo k s vama dvojcom, sada ste tim. Sheamus i Cesaro, Roode i Gable, a možda najbolji primjer je kada nisu znali što s Sethom i Deanom, pa su onda sethu dodali jordana.

NXT pak ima jedan puno veći problem - koliko god ti timovi zgledaju dobro, vidio sam kako su svi prošli i koliko su bili važni na main rosteru.
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Tema sedmice: tag divizija u WWE-u

Post Postao/la TheBesir »

NXT Timovima je bolje da ne idu na MR.Evo sad su HM došli na SD,i samo su u backstage segmentima (i na rawu su bili).Bolje nek idu na RAW - na SD-u nemaju šta radit.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8833
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Tema sedmice: tag divizija u WWE-u

Post Postao/la KOMANIA »

TheBesir je napisao/la:QR_BBPOST NXT Timovima je bolje da ne idu na MR.Evo sad su HM došli na SD,i samo su u backstage segmentima (i na rawu su bili).Bolje nek idu na RAW - na SD-u nemaju šta radit.
Slazem se da je bolje na Rawu, jer je tamo divizija slaba.
Ovako bi HM pojacali tu diviziju u kojoj samo vrede AoP, Revival iiiiiiiiii Glorious mans.
Sd sa druge strane ima prejaku tt diviziju: Bar, Usosi, New day, I kada bi koristili Sanity I Club, gde bi im kraj bio. Tu takodje imaju Colonse koji mogu da jobbaju.
NXT- UE i WR su trenutno u centru paznje sto je u redu, ali je vreme da jos neki tim postane bitan: Street profits, Forgotten sons, Lorcan I Burch... to su ti timovi, a TM61 nisu koristili kako treba, I desilo se sta se desilo.
NXT UK - Ne pratim bas, ali znam od prilike i mogu da kazem da je jako dobra divizija: Gibson i Drake, MM, Coffey, Onda onaj nemac I italijan, Andrews I Flash.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tema sedmice: tag divizija u WWE-u

Post Postao/la HunterDX »

U tag diviziji nema feudova van priče za titule, ima svega nekoliko timova koji su dobro uzgradjeni, to je problem, nešto slično kao u ženskoj diviziji. A na takav način se ništa ne postiže.
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Tema sedmice: tag divizija u WWE-u

Post Postao/la Melloo »

Divas divizija>Tag divizija na rawu
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Tema sedmice: tag divizija u WWE-u

Post Postao/la ~MandyRose~ »

2011 je bio peak tag team divizije kada su Primo i Epico (w/ Rosa Mendes) bili tag team champovi

slika
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Tema sedmice: ženska divizija u WWE-u

Post Postao/la TheBesir »

slika

Ember,Asuka,Lita moj izbor :D
tesko je bilo u drugoj liniji ali kad bi NJPW uveo zensku diviziju mislim da bi Asuka dobrodosla
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tema Sedmice: Part-timers WM u najavi

Post Postao/la HunterDX »

Kako je sada najavljeno, opet je u pripremi WM sa starim zvezdam, ne mora da znači da će sve biti tako, ali ako pogledamo prethodne godine, onda je to i skroz realno.


WM ne može uspeti bez njih, Ako će neko pitati nas, sa foruma, uglavnom bi 90% nas bilo protiv...
Ali to nije slučaj sa dobrim delom publike u Americi, publike koja će kupiti kartu, pa i gledalaca širom sveta.

Mnogima uveliko ističe rok trajanja, nekima je već i istekao, ne znam samo dokle misle da rade tako, Taker,Triple H, Najavljen HBK. U slučaju da se sve to desi, zauzeće velik deo carda.
Tu su Lesnar i Cena, za koje se nadam da će izgubiti svoje mečeve.
Pa i Orton u borbi za WWE titulu, mislim da je Bryan više nego dobar u toj ulozi i ne treba skidati titulu sa njega.

Part-time zvezde nisu nepoželjne na PPV-ima, ali im mesto treba biti iza glavnih zvezda.
Zašto The Rock ili Goldberg ne bi došli i npr izgubili od Bryana ili nekog drugog borca na WM, oni su došli da izgube od Cene i Lesnara. Pa da je moja kompanija, pukao bih veliki novac za njih, da dodju i izgube od novijih zvezda.

Jedini bi im spas bio da na ovoj WM mladja generacija uništi stariju i da se o tome priča, mogu i od toga da naprave priču, da bar tako nešto iskoriste, pošto su već godinama pravili greške.
Jer ove legende koje oni koriste neće moći ni da stanu u ring za par godine, pa me zanima šta će posle.

Neka ih oni tu, samo neka im mesto na cardu bude iza novih zvezda.
Ne smeta mi meč Triple H vs Batista, daš im meč na sredini carda i lepo odredjenom delu publike, lepo i mladjim wrestlerima.
Ne smeta mi ni pojavljivanje Lesnara,Ortona i Cene, samo da ne budu u nekoj glavnoj priči, ili neka izgube ukoliko budu.
Mogu opet da se ukrste Cena i Orton za kraj svog rivalstva na WM, za par godina npr, ne štete nikom, ali tu su.
Realnost je da će oni morati da se pojavljuju još u budućnosti.
Orton nije Part-time borac, ali bi uskoro trebao da postane, mada još nema ni 40 godina.
Taker i HBK, ja se samo nadam da se neće pojavljivati.


Sve ovo što kompanija radi, može je odvesti u propast, mladi momci rade na B PPV-ima tokom cele godine, da bi na kraju izgubili mesto na WM zbog staraca ili uveliko izgradjenih zvezda, ili se ipak bore protiv njih i izgube, to ne vodi nikud i samo se nadam da su svesni da će kroz 5 godina biti u velikom problemu. WM35, 2019-ta godina, a PPV vode zvezde iz 90-tih i početka 2000-tih
Možda mnogi fanovi žele da ih vide, ali ima i dosta nas koji hoćemo nešto novi, pa ukoliko tako nastave, neće mi smetati da ih AEW pokopa.

Šta vi mislite, da li će WWE kompanija naći rešenje za ovaj problem? ili ipak misle da je problem rešen, zato što su penzioneri tu?
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema Sedmice: Part-timers WM u najavi

Post Postao/la Maki »

U suštini na samom početku si uočio šta je problem: ljudi će radije gledati stare fosile nego nove kečere. WWE nije napravio nikoga ko se može mjeriti sa Takerom, Tripsom i ekipom. Jedina zvijezda koju su uspjeli napraviti od 2001. je John Cena, mada ni on nije na nivou Austina i Rocka koji su bili prije njega. Nije samo tu problem bookinga, već i prezentacije. Može neko pobijeđivati sve redom i dominirati, ali uzalud sve to kad ti isti moraju recitovati WWE scriptovane promoe i naravno da zvuče vještački i neuvjerljivo. Čitav program je toliko izvještačen da se jednostavno ne možeš uživiti.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tema Sedmice: Part-timers WM u najavi

Post Postao/la HunterDX »

Tu leži problem.
Prvi je što kompanija nije stvara nova imena.
Drugi je publika koja želi stara.
E sad, kompanija udovoljava sebi i danovima, ali gde će ti isti fanovi biti kada se Taker,Trips i ostali skroz raspadnu? Neće ih biti, jer ih niko od mladih neće zainteresovati.
Raspad sistema moj Maki.
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tema Sedmice: Part-timers WM u najavi

Post Postao/la Wulf7X »

Mislim da bi WM i uopšteno WWE product mogao sasvim dobro funkcionisati i bez part time zvezda, naravno ne pod ovim okolnostima. Ja ne verujem da će iko gledati WM striktno zbog Lesnara, Batistu ili sl. Takeru bi trebalo više dati taj retirement (evo ako ga Balor penzioniše to bi bilo huge za njega i uz dobar booking imaš zvezdu), Rollinsa bi trebalo polako pushati kao neko lice kompanije, verujem i da trenutni roster koji je pun dobrih wrestlera može i sam izneti show. Treba samo malo kreativnosti i zanimljivog storyline :)
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Tema Sedmice: Part-timers WM u najavi

Post Postao/la Melloo »

Al i fanovi su drugaciji danas.Ako nekog nece jednostavno nece.Mislis da bi Hulk Hogan bio u 2019 isti kao u 1984 :D
Koliko bi ljudi radntovalo sto Macho Man ne ide over Hogana jer je bolji wrestler :mrgreen: Kolko bi bilo rantova sto Ricky Steamboat nije sampion.Sto Mr.Perfect nije sampion a hogan koji se jedva krece jest :D
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tema Sedmice: Part-timers WM u najavi

Post Postao/la HunterDX »

I sad kao treba slušati retardiranu publiku. Neka nastave tako, pa će izgubiti veliki broj fanova. Meni se kao jednom normalnom čoveku ne gleda dom penzionera. :D
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Tema Sedmice: Part-timers WM u najavi

Post Postao/la Cenation Leader »

Part timeri su trenutno jedan od većih problema kompanije, a zasto, sami su ga sebi napravili, nisu kako treba buildali nove zvijezde i to je to. Sve dok jedan wrester koji ne hrva pola godine dođe i uzme main event wrestlerima koji tu 12 mjeseci godišnje se kidaju.
Današnjim fanovima koji nisu bili zreli u doba Attitude ere je također mozak zatrovan sa tom nostalgijom, svi pričaju o toj eri kao nešto najposebnije što se ikad desilo i kako je danas sve sranje, naravno da ce mlađi fanovi automatski sebi stvoriti takvu sliku u glavi.
Problem je to na kojem WWE mora poraditi ali ocito ne žele, misle da je ovako u redu i sami nisu svjesni šta će ih zadesiti jednom kada part timeri budu morali otići.
slika
Odgovori