Tema sedmice: ere WWE-a

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
DVW
Rank 9
Rank 9
O meni: Loyal follower of WWE from past and present, but now also a little bit of AAA :)

Huge fan of BRM (Becky, Randy, Miz) <3
Status: Offline

PostPostao/la DVW » 24 tra 2020, 10:28

Da li i treba uključivati Invasion u Attitude Eru nisam baš siguran. Ja bi taj storyline svrstao u neki prelazni period za Ruthless Aggression Eru. Kad se sleglo to sa WCW-ovcima, tipa Goldberg je ostao neko vrijeme, Sting nije ni došao i sl tad nastupa ova era. Debutovao je Cena, debutovao je Lesnar, počela je Triple Hova vladavina o kojoj si govorio i sl.

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

PostPostao/la Maki » 24 tra 2020, 10:31

DVW je napisao/la:Source of the post Da li i treba uključivati Invasion u Attitude Eru nisam baš siguran. Ja bi taj storyline svrstao u neki prelazni period za Ruthless Aggression Eru. Kad se sleglo to sa WCW-ovcima, tipa Goldberg je ostao neko vrijeme, Sting nije ni došao i sl tad nastupa ova era. Debutovao je Cena, debutovao je Lesnar, počela je Triple Hova vladavina o kojoj si govorio i sl.

Ma ja bih uključio. Isti su to glavni akteri bili, Stone Cold, Rock, Angle.

DVW
Rank 9
Rank 9
O meni: Loyal follower of WWE from past and present, but now also a little bit of AAA :)

PostPostao/la DVW » 24 tra 2020, 10:36

Isto tako mi nije jasno to što neko govori o nekoj Reality Eri unutar PG Ere. Jel TV 14 vraćen? Nije. Pod TV 14 je zadnji event održan The Great American Bash 2008 i poslije toga nije nijedan. Sve je to ista era, post-Benoit case era. Steroidi su smanjeni, nema chair shoota u glavu, a glavna zvijezda (više nije) je Cena. Šta se to desilo 2014 da postoji razloga za vjerovati u novu eru?

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

PostPostao/la Maki » 24 tra 2020, 10:40

DVW je napisao/la:Source of the post Isto tako mi nije jasno to što neko govori o nekoj Reality Eri unutar PG Ere. Jel TV 14 vraćen? Nije. Pod TV 14 je zadnji event održan The Great American Bash 2008 i poslije toga nije nijedan. Sve je to ista era, post-Benoit case era. Steroidi su smanjeni, nema chair shoota u glavu, a glavna zvijezda (više nije) je Cena. Šta se to desilo 2014 da postoji razloga za vjerovati u novu eru?

Promjena garde, prije svega početak pusha Romana Reignsa kao novog Cene što znači da je WWE prestao gledati Cena Cenu kao glavnog baju, onda početak pusha ostalih Shieldovaca, kraj dominacije stare garde Cena, Orton, Batista, promjena imidža kompanije sa novim logom i novim setovima sa showove i prije svega pokretanje Networka i kraj starog PPV sistema.

DVW
Rank 9
Rank 9

PostPostao/la DVW » 24 tra 2020, 10:46

To može biti da kažem manja era unutar PG Ere, ali zasebna nikako. Kako se može smatrati zasebnom kad je sadržaj isti. Jel Roman poput Cene? Jel i dalje forsiraju mišićave merch sellere na koje se lože klinci iz prvih redova? Internet je učinio promociju nikad jačom to stoji, a i dalje su na snazi restrikcije krvi i gadnih udaraca. Ne žalim se, naprotiv, ali ne vidim tranziciju. Gdje bi kao neku i mogao primjetiti je 2016 od Triple Threata Becky vs Sasha vs Charlotte. Da se ovo sad zove Women Era imalo bi smisla koliko-toliko. Mada je i to PG iz više razloga.

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

PostPostao/la Maki » 24 tra 2020, 10:49

DVW je napisao/la:Source of the post To može biti da kažem manja era unutar PG Ere, ali zasebna nikako. Kako se može smatrati zasebnom kad je sadržaj isti. Jel Roman poput Cene? Jel i dalje forsiraju mišićave merch sellere na koje se lože klinci iz prvih redova. Internet je učinio promociju nikad jačom to stoji, a i dalje su na snazi restrikcije krvi i gadnih udaraca. Ne žalim se, naprotiv, ali ne vidim tranziciju. Gdje bi kao neku i mogao primjetiti je 2016 od Triple Threata Becky vs Sasha vs Charlotte. Da se ovo sad zove Women Era imalo bi smisla koliko-toliko. Mada je i to PG iz više razloga.

Pa PG era je jednostavno neki prikladan naziv za tu Cena eru, mada je ta era zapravo počela 2005. Ali od 2014. jeste novi period u WWEu, kao što sam rekao, nova lica su došla i po prvi put u dugo vremena su zapravo konzistentno pushana. Neke stvari su ostale iste naravno, ali promjene su ipak očite.

DVW
Rank 9
Rank 9

PostPostao/la DVW » 24 tra 2020, 10:53

I Cena i Orton su bili WWE Championi 2017. Ko se pushao osim Romana, Rollinsa i AJ Stylesa, a pitanje je jesu li i oni dovoljno. Eventualno Roman mada i on kako smo ranije rekli nije imao sreće u toj ulozi Cena 2.0. Kao ni CM Punk, Daniel Bryan i forever Champ Brawk.

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

PostPostao/la Maki » 24 tra 2020, 10:55

DVW je napisao/la:Source of the post I Cena i Orton su bili WWE Championi 2017. Ko se pushao osim Romana, Rollinsa i AJ Stylesa, a pitanje je jesu li i oni dovoljno. Eventualno Roman mada i on kako smo ranije rekli nije imao sreće u toj ulozi Cena 2.0. Kao ni CM Punk, Daniel Bryan i forever Champ Brawk.

I ti reignovi su bili po 14 i mjesec dana nakon 3 godine bez pojasa. 2014. je bila curtain call za Cenu i Ortona kao stalne maineventere i šampione.

DVW
Rank 9
Rank 9

PostPostao/la DVW » 24 tra 2020, 11:38

Tako jeste, ali bili su. Nije to neki part-timer title reign. Kako god meni to čak i sa novim licima i načinom vođenja medijske kampanje više baca na PG Eru nego na neku novu. Jedino da se PG Erom smatra sve od kad je TV PG, a da su manje ere unutar iste Cena Era, Roman Era, itd. Da su tako hronološki posložili onda da.

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

PostPostao/la Maki » 24 tra 2020, 11:39

DVW je napisao/la:Source of the post Tako jeste, ali bili su. Nije to neki part-timer title reign. Kako god meni to čak i sa novim licima i načinom vođenja medijske kampanje više baca na PG Eru nego na neku novu. Jedino da se PG Erom smatra sve od kad je TV PG, a da su manje ere unutar iste Cena Era, Roman Era, itd. Da su tako hronološki posložili onda da.

Pa PG Era je samo prikladno ime, možeš je zvati kako želiš. No era koja je počela 2005 ili 2008. je završena 2014. i sad smo u ovoj novoj eri koja ima razna imena.

The A-Lister
Rank 8
Rank 8
O meni: Nøŧ Ɇvɇɍɏønɇ Łɨꝁɇs Mɇ. Nøŧ Ɇvɇɍɏønɇ MȺŧŧɇɍs.

PostPostao/la The A-Lister » 24 tra 2020, 12:11

Ja bi to ovako po mom redoslijedu koja je najbolja:

6. PG Era -nabrojali ste sve, mislim meni je jedino najiskrenije žao onih koji su išli gledati Raw a nisu bili John Cena fanovi, ti se i nisu baš proveli. Valjda je i Trumpu to bilo jasno kad je na Raw epizodi nekad 2009. platio svima ulaznice i hranu :lol: . Ženska divizija je bila kriminalna, osim možda par njih ali stvarno skromno je to bilo. NXT je bio smeće u početku. Da mi je netko tad rekao da će 2020. biti najbolji WWE Brand ne bi mu vjerovao. Ne bi vjerovao ni da će doživjeti 2020. Bilo je tu i dobrih feudova u to doba ali osim toga zbilja slabo.

5. Golden Era - Kao što gore piše titule su bile važne i relevantne više nego ikada. IC Titula je bila skoro na razini world titule. Gdje je danas? Važna otprilike kao 24/7 Titula. Bilo je tu važnih imena, Hogan i DiBiase meni omiljeni, i Ultimate Warrior naravno. Ipak je plasirana ovako nisko zato što mi tadašnji mečevi, izuzev njih par nikako ne sjedaju, nisu mu nimalo zanimljivi.

4. New Generation Era - Bila je bolja od Golden Ere zbog boljih mečeva, vidjelo se da wrestling postaje sve ozbiljniji, ali ipak nije mi toliko impresivna da ju plasiram malo više na listi. Imala je svoje dobre i loše trenutke, zadnja pure wrestling era po meni, poslije je wrestling postao sports entertainment. Nekako mi se čini da je već tu relevantnost titula lagano opala

3. Reality Era - Mislim da je ova stvarno jako varirala. Imala je sjajnih trenutaka a i potpunih fijaska. Najveća prednost ove Ere je definitivno rast NXTa. NXT je postao najbolji brand i dao neke nove talente. Raw i SD su imali uspona i padova. Nakon brand splita 2016. SmackDown postaje relevantniji zbog čega mi je drago. U ovoj eri je streak završen, što sam i očekivao da će se desiti... Sad problemi su ovom erom su kao prvo scripted promoi zbog čega show izgleda generičnije nego ikad, a kao drugo, nikad nebitnije midcard i tag titule. I naravno ovi arapski shitshowovi. Fun fact: najvišu ocjenu od arapskih PPPova dobio je meč Team Flair vs Team Hogan (***¾). Da ne zaboravim vrhunac ženskog wrestlinga. Stvarno jako bookiraju današnju diviziju tako da sadašnje zvijezde squashaju legende, u muškom je rosteru nažalost obratno.

2. Ruthless Agression Era- Bit ću kratak- dijelim ju na dva dijela;
1. Od 2002-2005 - neka nova lica, odlični mečevi, ekstrajak SmackDown, relevantna WWE Titula.
2. Od 2006-2008 - meh... ovo je bilo ko PG Era praktički
Ipak dovoljno da bude visoko plasirana.

1. Attitude Era - vrlo dobri mečevi, vrhunski segmenti i promoi, nijedna epizoda ne bi bila dosadna, jedina zamjerka malo previše titula, ova Light Heavyweight Titula je bila bespotrebna, ali PPVovi su bili izvrsni. WM17 je još uvijek za mene najbolji WWEov PPV svih vremena. Može se nazvat i Stone Cold era ako se mene pita. Mislim da je gore već navedeno, previše se malo miješalo McMahonove u mečeve i to, ali to mogu oprostit pošto je Vince bio odličan heel. Sve u svemu najbolja Era za WWE.

DVW
Rank 9
Rank 9

PostPostao/la DVW » 24 tra 2020, 12:39

Kad već kažeš arapski shitovi htio bi reći kako smatram da se WWE slabo promoviše van SAD-a. Da, saudijski PPV-i, first time ever u velikim arenama nalik na WM i legende koje se bore za casual fanove tamo. Međutim morali bi poraditi na međunarodnom imidžu van Saudijske Arabije. Kad je Jinder Mahal bio prvak target im je bilo indijsko tržište od čega ne bi ništa jer su ga opet bacili da jobba. House showovi se dešavaju svugdje, to stoji, ali kakav bi odjek na konkurenciju u Japanu imao Nakamura sa WWE titulom i Asuka koja je ženski main eventer? Kakav bi odjek imalo da su više toga napravili sa latinosima? Da je Rey bitno ime poput John Cene, dobro Eddie bilo je šta je bilo, ali šta bi od Del Ria? Nedovoljno toga. Od Andradea tek nedovoljo. Poznavajući Vincea i marketinške sposobnosti ovo je ispalo iznenađujuće loše.

The A-Lister
Rank 8
Rank 8
O meni: Nøŧ Ɇvɇɍɏønɇ Łɨꝁɇs Mɇ. Nøŧ Ɇvɇɍɏønɇ MȺŧŧɇɍs.

PostPostao/la The A-Lister » 24 tra 2020, 12:44

DVW je napisao/la:Source of the post Kad već kažeš arapski shitovi htio bi reći kako smatram da se WWE slabo promoviše van SAD-a. Da, saudijski PPV-i, first time ever u velikim arenama nalik na WM i legende koje se bore za casual fanove tamo. Međutim morali bi poraditi na međunarodnom imidžu van Saudijske Arabije. Kad je Jinder Mahal bio prvak target im je bilo indijsko tržište od čega ne bi ništa jer su ga opet bacili da jobba. House showovi se dešavaju svugdje, to stoji, ali kakav bi odjek na konkurenciju u Japanu imao Nakamura sa WWE titulom i Asuka koja je ženski main eventer? Kakav bi odjek imalo da su više toga napravili sa latinosima? Da je Rey bitno ime poput John Cene, dobro Eddie bilo je šta je bilo, ali šta bi od Del Ria? Nedovoljno toga. Od Andradea tek nedovoljo. Poznavajući Vincea i marketinške sposobnosti ovo je ispalo iznenađujuće loše.

A dobro, u Indiji i dalje dosta ljudi prate WWE, ali iz nekog meni već godinama neobjašnjivog razloga samo zbog Reignsa prate WWE, a ne zbog Mahala. Šta je njima sa reignsom pitaj Boga.

Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

PostPostao/la Sherpa » 24 tra 2020, 12:44

Nakamura ili asuka kao prvak bi napravili jako malo za wwe u japanu. Jako jako malo.

Slično i s Meksikancima u meksiku. I jedni. Drugi imaju svoje promocije s većim zvijezdama.
slika

DVW
Rank 9
Rank 9

PostPostao/la DVW » 24 tra 2020, 12:49

@
The A-Lister

To da, ali sa Romanom Reignsom ne mogu napraviti indijski brand koliko god ga tamo obožavali. On je kad kažemo drugi Cena upravo to. Drugi Cena. Top zvijezda main rostera u Americi. Ne promoter kakav bi radije mogao biti Jinder. Potpuno bi bila drugačija slika da neki Indijac kaže volim onog Romana, ali onaj naš Mahal je Champ.

Natrag na “WWE”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.