Teme tjedna/sedmice/nedelje

Za sve druge wrestling stvari
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Tema sedmice: tvrdi ili meki brand split

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Jesam za izolaciju izmedju brendova, ali i nemam ništa protiv feudova izmedju njihovih wrestlera, bar na velikim PPV-ima.
Tu ću se složit, OK mi (dapače i prosto logično) je eto ako DBry feuda s AJ-om i onda AJ priđe na drugi brend da će nastavit feud na ovaj ili onaj način, samo bi takve stvari tribale bit rijetke da se proda važnost feuda.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10618
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tema sedmice: tvrdi ili meki brand split

Post Postao/la HunterDX »

Ma samo neka svaki brend radi kvalitetno za sebe, pa i da se spajaju nekad, neće biti nikakavih problema.
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Tema sedmice: tvrdi ili meki brand split

Post Postao/la AlenB »

tvrdi jer meki ne bi znali napraviti kako spada ni u ludilu, to bi se tad odlazilo, prelazilo a niko ne bi znao kako ni zašto
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10432
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Tema sedmice: tvrdi ili meki brand split

Post Postao/la ~MandyRose~ »

meki
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
Lujaa
Rank 7
Rank 7
Postovi: 809
Pridružen/a: 07 svi 2018, 22:40
5
Lokacija: Nis, Srbija
O meni: I love puroresu
Status: Offline

Tema sedmice: titule u WWE-u

Post Postao/la Lujaa »

Jedina titula koja sada nesto znaci u WWEu je NXT titula, eventualno NXT tag titula.
Avatar
CookieMonster
Rank 3
Rank 3
Postovi: 42
Pridružen/a: 02 vel 2019, 18:40
5
Status: Offline

Tema sedmice: titule u WWE-u

Post Postao/la CookieMonster »

Vidjeh da niko ne pomenu važnu stavku:

Shane McMahon - WWE World Cup winner & best in the world. :mrgreen:
slika
Avatar
Lujaa
Rank 7
Rank 7
Postovi: 809
Pridružen/a: 07 svi 2018, 22:40
5
Lokacija: Nis, Srbija
O meni: I love puroresu
Status: Offline

Tema sedmice: tvrdi ili meki brand split

Post Postao/la Lujaa »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST meki
:hand:
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Tema sedmice: tvrdi ili meki brand split

Post Postao/la DVW »

Tvrdi i što rigorozniji. Jako bi volio da samo Big Four PPV-i budu interbrand, ništa više. Svakome njegovo i neka fura svoju priču. Jedino kad bi napravio iznimku je Shakeup i od Rawa nakon PPV-a koji prethodi Survivor Seriesu do Smacka pred sam Survivor Series ako shvatate. Plus pobjednik Royal Rumblea ima pravo doći da izabere protivnika pod uslovom da se ne pojavljuje više na starom brandu. Trenutno i jeste manje-više ovako osim sa Becky s tim da je ona suspendovana pa se ne računa. PPV-i jedino nisu kako bi trebali po meni biti.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24575
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: WWE komentatori

Post Postao/la Maki »

Svi mi vrlo dobro znamo koliko WWE komentatori mogu zvučati vještački i koliko to šteti showu. Komentatori svako malo moraju govoriti corporate buzzworde, konstantno spamati glupim nadimcima i generalno zvuče kao roboti. Problem sa komentatorima je, bar po meni, daj što se oni često uopšte ne bave showom, već uvijek moraju nešto promovisati, pričati nešto deseto. To je ono što nam je svima poznato. No, ja sa WWE komentatorima imam još nekoliko problema:

1. heel komentatori su uvijek predstavljeni bolje nego face komentatori. Na main rosteru su svi face komentatori harizma usisivači. Ili stalno spamaju corporate talk (Phillips i Cole) ili su jednostavno loši (Byron i Renee). Sjećam se kad je 2017. bio Sami/KO vs. Shane feud i Byron je opravdavao to što Shane stalno zakida ovu dvojicu time što je Shane šef i time je u pravu. Dakle, face komentator govori da šef ima pravo raditi šta hoće. Ne znam za vas, ali to mi se čini kao nešto što bi trebao govoriti heel komentator. Naravno, Graves je tu ispao kao racionalniji iako je bio heel komentator.

2. kad smo već kod heel komentatora, previše oni pokopavaju faceove u zadnje vrijeme. Graves je mali milion puta spomenuo kako Banks ne može odbraniti titulu kad je dobije, da je Carmella dobila Asuku i Charlotte po dva puta (to je govorio tamo još dok je Mella bila šampion) itd. JBL je naravno bio poznat po pokopavanju novih zvijezda. Najpoznatije žrtve su bili Ascension. Stariji heel komentatori kao Ventura i Heenan nikad to nisu radili. Nalazili su opravdanja za heel postupke, ali nikad nisu navodili sve poraze faceova i slične stvari tj. siguran sam da su nekada i to napravili, ali u daleko manjoj mjeri.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tema sedmice: WWE komentatori

Post Postao/la Sherpa »

Grozni su :D mislim da je to generalni zaključak i bez puno analize. a dio razloga je to što zapravo ništa ne doprisonose meču. praktički se deru iste fraze, neovisno koji je meč, niti koliko je važan. gledati meč je bolje bez njih nego s njima

recimo na EC kada objašnjava kako rope break ne funkcionira u EC i onda imamo rope break u meču. pa nemoj to reći, ako se to dogodi, reci kako je sudac pogriješio, a ne da objašnjavaš pravila koja oni kasnije krše. ili kompletno ignoriraj, ljudi će zaboraviti da to en prekida ako je meč dobar. ili reci da je refleksno pustio da zbog adrenalina se nije sjetio da to nije morao u ovom tipu meča.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6953
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Tema sedmice: WWE komentatori

Post Postao/la crocop97 »

Ali i oni su, kao i cijeli roster, ograničeni na te određene fraze i hrpu besmislenih pravila. Neprirodni su, ali kao takvi u skladu su s ostatkom produkta
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Tema sedmice: WWE komentatori

Post Postao/la Melloo »

Sta kaze Moody Alister Black.Pa daj mu gimmick Hank Moodya yebem te glupa lol.Syebase ga komentatori sinoc samo tako
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Tema sedmice: WWE komentatori

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Vince i njegovo inzistiranje na određenim frazama ubija komentatore, nije slučajno Graves lošiji nego je bia u NXT-u, nije slučajno Cole bia dobar u onom UK specialu bez Vincea u uvu.

Ovo da su neki od njih loši ću probat objasnit ovako, prvo nisu izvježbani za tu ulogu i drugo nemaju se ni prilike uvježbat. Evo npr imaš za stolom Gravesa i Colea koji su play by play i color, kog kurca će njima Saxton ili Young, šta oni dodaju? I onda sidiš tu dok Graves i Cole pričaju o meču (ili shillaju nešto realnije jer Vince), i onda kad dođe trenutak di možeš nešto reć ne dobiješ puno vremena, i onda u to kratko šta dobiješ moraš reć nešto šta je smisleno i dobro i korisno, ali i nešto šta je Vince odobria da smiš reć. Drugim riječima generalno moraš branit postupke faceova (jer ti si onaj balans za pro heel Gravesa) koji su u pravilu gluplji i lošiji od onog šta radi heel. I onda to dovodi do toga da te prvo ova dvojica pokopaju jer iole znaju šta rade i zato jer je heel generalno opravdan, i drugo da si gledateljima naporan. To dovodi i do tog da nikad komentatori ne umuknu, JR je zna kad ne govorit ništa i pustit akciju u ringu da radi svoje al jebiga, ti si treći komentator i nikad ništa ne govoriš i sad je tvoje vrijeme.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Tema sedmice: WWE komentatori

Post Postao/la DVW »

Ja volim slušati Colea. Oduvijek sam volio jer mi bez njegovog glasa, one fraze vintage i raznoraznih poređenja i anegdota koje navede WWE nije ono što me privuklo. Kao heel fan Miza mi je bio još bolji. Jim Ross je isto bio sjajan u svoje vrijeme. Danas mi se rasprave Renee i Coreya uopšte ne čine dosadnima. Naprotiv cool twist tj. neka promjena makar bila komentatorska. One koje nisam volio su Lawler i većina SD komentatora, ne znam zašto. Bilo bi dobro ponekad vidjeti neku WWE legendu kako bi komentarisala. Npr HBK ili Austin. Kad je mogao JBL zašto oni ili neko treći ne bi mogli. Razmislite malo. Inače nisam kritičan prema WWE komentatorima kao mnogi. Cole je vrhunski. Iskreno to mislim.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6953
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Tema sedmice: WWE komentatori

Post Postao/la crocop97 »

Ma Coleu svaka čast što uspijeva radit u takvim uvjetima već godinama
slika
Odgovori