Zajedničko gledanje u subotu u 20 sati NWA The Great American Bash 1989 - Stream na Twitchu, chat na Discordu.

John Cena

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
Maki
Član mjeseca
Član mjeseca
Status: Offline

John Cena

PostPostao/la Maki » 21 svi 2020, 13:11

emirates je napisao/la:Source of the post
Maki je napisao/la:Source of the post Bret se oporavio

Jeste, ne zahvaljujuci Hoganu.

To stoji, ali Bret Hart nije pokopan na WM IX. Da li je to odrađeno loše, jeste, ali Bret nije ponižen, nije ispao jadan kao Nexus ili kao Sandow. O Hoganu kao pokopaču se može govoriti u WCWu, ali u WWFu ne, barem ne u tolikoj mjeri.

emirates
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

John Cena

PostPostao/la emirates » 21 svi 2020, 14:30

Ne slazem se, ostao je stajati po strani haman u suzama dok big boy Hulk zavrsava ono sto on nije mogao u nekoliko sekundi. Hulk izasao kao prvak, Bret kao luzer. A bilo je i prije toga sto razlicitih stvari, samo mi mrsko izvlaciti sad. Jos jedna stvar koja mi pada na pamet je kad je izgubio od Ultimate Warriora. Frajer nije ni tad mogao mirno leci i izgubiti nego je morao kick outati na 3 da sacuva svoj krhki ego. Zamisli da je Cena kick outao Punku na 3 na MitB.
slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

John Cena

PostPostao/la Maki » 21 svi 2020, 14:39

emirates je napisao/la:Source of the post Ne slazem se, ostao je stajati po strani haman u suzama dok big boy Hulk zavrsava ono sto on nije mogao u nekoliko sekundi. Hulk izasao kao prvak, Bret kao luzer. A bilo je i prije toga sto razlicitih stvari, samo mi mrsko izvlaciti sad. Jos jedna stvar koja mi pada na pamet je kad je izgubio od Ultimate Warriora. Frajer nije ni tad mogao mirno leci i izgubiti nego je morao kick outati na 3 da sacuva svoj krhki ego. Zamisli da je Cena kick outao Punku na 3 na MitB.

1. Hulk je dobio u par sekundi jer je Mr. Fuji bacio so Yokozuni u lice. To je i Harta dokrajčilo. Uostalom Yokozuna je upravo imao meč, naravno da će Hoganu biti lakše da ga dobije. Isto kao što Mr. MitB dobije meč u 20 sekundi kad cash ina.
2. Da, taj 3,001 kickout je bio powerplay, ali ispostaviće se potpuno opravdan. Warrior je floppao kao šampion i Hogan je ponovo morao biti no. 1.

emirates
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

John Cena

PostPostao/la emirates » 21 svi 2020, 14:59

Problem je sto to on nije to uradio za dobro biznisa, vec za dobro njega licno. To bi isto napravio (i jeste) i drugima.
slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

John Cena

PostPostao/la Maki » 21 svi 2020, 15:12

emirates je napisao/la:Source of the post Problem je sto to on nije to uradio za dobro biznisa, vec za dobro njega licno. To bi isto napravio (i jeste) i drugima.

Da, napravio je to radi sebe. Jer je znao da će Warrior propasti i to je odmah i rekao Vinceu nakon showa. Da li je to bilo pošteno sa njegove strane? Ne. Da li se pokazalo tačnim? Da. U WWFu ćeš rijetko naći da je Hogan nekog pokopao. U WCWu je druga priča i to ja priznajem.

Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:

John Cena

PostPostao/la Sherpa » 21 svi 2020, 15:57

Maki je napisao/la:Source of the post
emirates je napisao/la:Source of the post Problem je sto to on nije to uradio za dobro biznisa, vec za dobro njega licno. To bi isto napravio (i jeste) i drugima.

Da, napravio je to radi sebe. Jer je znao da će Warrior propasti i to je odmah i rekao Vinceu nakon showa. Da li je to bilo pošteno sa njegove strane? Ne. Da li se pokazalo tačnim? Da. U WWFu ćeš rijetko naći da je Hogan nekog pokopao. U WCWu je druga priča i to ja priznajem.

Ovo možeš okrenuti i tako da je izmanipulirao vinca da se sve postavi da ovaj propadne

Meni je drago što danas ima puno manje takvih stvari
slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

John Cena

PostPostao/la Maki » 21 svi 2020, 16:12

Sherpa je napisao/la:Source of the post
Maki je napisao/la:Source of the post

Ovo možeš okrenuti i tako da je izmanipulirao vinca da se sve postavi da ovaj propadne

Meni je drago što danas ima puno manje takvih stvari

Pa nije Hogan kriv za to. Warrior nikada nije ni trebao biti stavljen u poziciju glavnog baje. Bio je popularan i sve to stoji, ali publika se jako teško mogla identifikovati sa njim za razliku od Hogana, u ringu je bio malo je reći ograničen pa su ga odmah nakon WM morali vratiti u feud sa Rick Rudeom da bi Rude izvukao makar nešto no taj feud je već viđen i naravno da je bilo repetitivno.

emirates
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

John Cena

PostPostao/la emirates » 21 svi 2020, 19:07

Benefit hindsighta. To je uradio jer je gladio svoj super ego, ne jer nije imao povjerenje u Warriora. Koji je izgovor sto nije legao pod Savagea barem jednom, ili sto nije predao titulu Bretu pred odlazak. Hogan je bio krhka pahuljica i u WWFu, a u WCWu je skinuo ruku sa rucne.
slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

John Cena

PostPostao/la Maki » 21 svi 2020, 19:14

emirates je napisao/la:Source of the post Benefit hindsighta. To je uradio jer je gladio svoj super ego, ne jer nije imao povjerenje u Warriora. Koji je izgovor sto nije legao pod Savagea barem jednom, ili sto nije predao titulu Bretu pred odlazak. Hogan je bio krhka pahuljica i u WWFu, a u WCWu je skinuo ruku sa rucne.

Nije bilo logike da on izgubi od Savagea te 89. Fanovi retroaktivno gledaju na to iz ove perspektive gdje je Savage preminuli voljeni veteran a Hogan rasistički rušitelj boljih talenata. No to nije bilo tako te 89-e. Publika je idalje bila luda za Hoganom i on je u tom WM V meču dobio podršku, a ne Savage. Hogan je tada još uvijek bio megapopularan i staviti ga da te godine izgubi bi jednom riječju bilo glupo.

emirates
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

John Cena

PostPostao/la emirates » 21 svi 2020, 19:50

Pa i ocekivao bih da face Hogan dobija vise cheerova od heel Savagea, pogotovo u tom vaktu. I Cena je protiv Nexusa dobijao bolju podrsku, ne znaci da je njegova pobjeda manje bezvezna. Ali eto, sve i da je morao na WM dobiti, nije morao poslije a dobijao ga je svaki put. Citava politika stavljanje svih cipova na jednog frajera je i jedan od kljucnih razloga sto su patili pocetkom devedesetih (a i sada), koliko god im on bio kljucan u usponu.
slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

John Cena

PostPostao/la Maki » 21 svi 2020, 19:55

emirates je napisao/la:Source of the post Pa i ocekivao bih da face Hogan dobija vise cheerova od heel Savagea, pogotovo u tom vaktu. I Cena je protiv Nexusa dobijao bolju podrsku, ne znaci da je njegova pobjeda manje bezvezna. Ali eto, sve i da je morao na WM dobiti, nije morao poslije a dobijao ga je svaki put. Citava politika stavljanje svih cipova na jednog frajera je i jedan od kljucnih razloga sto su patili pocetkom devedesetih (a i sada), koliko god im on bio kljucan u usponu.

Ne može se to porediti. Cena je pokopao Nexus i ubio svaku šansu da oni, prije svega Wade, postanu moćna frakcija. I to je učinio na najgori mogući način. Hogan tom pobjedom na WM V nije uništio Savagea. Kasnije pobjede u WCWu su druga priča. Ali u WWFu nije Hogan ubio Savagea. Jednostavno je Randy uvijek bio bolji heel nego face, a WWF tog doba je više išao na face šampione.

Super_Cena
Rank 4
Rank 4

John Cena

PostPostao/la Super_Cena » 22 svi 2020, 13:14

John Cena i The Rock kao partneri u meču sa Awesome Truthom.

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

John Cena

PostPostao/la Maki » 22 svi 2020, 21:10

Kad smo kod kickouta na 3,1 Randy Savage je to isto uradio Hulku Hoganu. Sjetio sam se ovog maloprije i trebalo mi je vremena da se sjetim koji je meč bio u pitanju ali sam našao.

emirates
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

John Cena

PostPostao/la emirates » 22 svi 2020, 23:19

Samo sto su okolnosti totalno drugacije :D Npr ovdje je bio screwy finish sa drugim sucem. Ali glavno, nije na Savageu da stavlja Hogana over jer je ovaj svakako veca zvijezda. Hoganu za Warriora jeste.
slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

John Cena

PostPostao/la Maki » 22 svi 2020, 23:22

Samo što ja nisam siguran koliko je taj 3,1 naštetio Warrioru. Warrior je na kraju ipak ostao u centru pažnje kao pobjednik. Nije bilo sumnje ko je bio bolji te večeri. Warriorov run je oštetilo to što su od njega probali napraviti novog Hogana, a to nije išlo.

Natrag na “WWE”

Trenutno korisnika/ca: Google Adsense [Bot] i 6 gostiju.