WWE – pregled 2009. godine

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9030
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la KOMANIA »

Od kada je Bryan keširao titula je izgubila na značaju, do duše za to je verovatno i kriv kraj brand splita. Swaggeru su dali prebrzo titulu, a što se tiče Mark Henrya on je po meni bio dobar, ali nakon njegove vladavine titula se spušta na nižem nivou.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la Maki »

KOMANIA je napisao/la:QR_BBPOST Od kada je Bryan keširao titula je izgubila na značaju, do duše za to je verovatno i kriv kraj brand splita. Swaggeru su dali prebrzo titulu, a što se tiče Mark Henrya on je po meni bio dobar, ali nakon njegove vladavine titula se spušta na nižem nivou.
Kraj brand splita je dotukao WHC to nema šta, ali je titula i prije toga gubila na značaju.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9030
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la KOMANIA »

Pa da, ali opet kad se setim ECW titule. :doh:
Pa 2010 je možda polako počela da se gubi, a po mom mišljenju je Swagger bio jedan od najgorih šampiona, Kane, Mysterio, Taker i Edge su je činili bitnom te godine i Jericho do WM. Mnogo je bolje bilo da su tada gradili McIntyra, a ne Swaggera.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la Maki »

Sa Edgeom je titula bila opener WM.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la DVW »

Može se reći svašta o Reign of Terroru, ali kad je Triple H uveo World Heavyweight titulu i kad je za istu imao feude sa Shawnom i dvojicom iz Evolutiona titula je bila kredibilna. Bila je takva do WrestleManie 28. Nema opravdanja misliti da je nije tako bez obzira što je bila opening Edge vs Del Rio godinu prije toga.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la Maki »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Može se reći svašta o Reign of Terroru, ali kad je Triple H uveo World Heavyweight titulu i kad je za istu imao feude sa Shawnom i dvojicom iz Evolutiona titula je bila kredibilna. Bila je takva do WrestleManie 28. Nema opravdanja misliti da je nije tako bez obzira što je bila opening Edge vs Del Rio godinu prije toga.
Ne mogu se složiti. 2011. je WHC dobrano izgubila kredibilitet. World titula ne može biti opener velikog PPVa. Ne može. Cijela poenta world titule je da je to karta za mainevent. No ajde te 2011. je još i držala WHC zbog sjajnog Orton-Christian feuda i zbog lijepe priče da je Mark Henry konačno dobio svoje, no opet...daleko je WHC bila od svojih slavnih dana.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la DVW »

Nije isto kad titula tek nastane, kad je Bischoff uruči Triple Hu jer je Lesnar na SmackDownu i kad se za nju bore u prvom ikad Elimination Chamberu ili HHH i HBK u 3 Stages of Hell matchu na Armageddonu sa periodom 2009-2012 svakako jer je evidentno opala, ali držalo se do nje do Sheamusovog squasha DB-a, čak i za vrijeme njegovog reigna jer je imao poduže feude sa Del Riom i Big Showom za nju, što znači da su se oko nje otimali. Ne bi se baš mogao složiti da se WHC ikad mogla uporediti sa IC titulom, čak su je na kraju i Ceni dali i sl.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la Maki »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Nije isto kad titula tek nastane, kad je Bischoff uruči Triple Hu jer je Lesnar na SmackDownu i kad se za nju bore u prvom ikad Elimination Chamberu ili HHH i HBK u 3 Stages of Hell matchu na Armageddonu sa periodom 2009-2012 svakako jer je evidentno opala, ali držalo se do nje do Sheamusovog squasha DB-a, čak i za vrijeme njegovog reigna jer je imao poduže feude sa Del Riom i Big Showom za nju, što znači da su se oko nje otimali. Ne bi se baš mogao složiti da se WHC ikad mogla uporediti sa IC titulom, čak su je na kraju i Ceni dali i sl.
WHC je bila iznad IC titule, ali poslije negdje 2010. ne bi se moglo reći da je bila WORLD titula. Bila je nešto između. Deklarativno je idalje ostala world titula, ali to je bila i ECW titula, no zapravo je bilo očito da je ne tretiraju kao world titulu i da je to više neka upper midcard titula. WHC je dokrajčio kraj brand splita jer dok je postojao split WHC je mogla biti glavna titula na SmackDownu koji je istina bio očiti B show, ali ipak, glavna titula B showa je idalje glavna titula. Trebali su jednostavno spojiti title krajem 2011. i kraj.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la DVW »

Nije baš kao ECW titula. Za nju jesmo bili svjesni da nije World titula jer je nijedan Royal Rumble winner nije izabrao kao svoj WrestleMania target. Za ovu smo pak svake godine kontali da li pobjednik bira nju ili WWE titulu. 2009 sa Ortonom se nije znalo jer Trips nije bio Champ, a Edge, Del Rio i Sheamus su izabrali baš WHC. Tri godine zaredom, samo 2013 Cena bira Dwaynea, a onda dogodine je više nema nego Champ nosi oba belta nakon TLC matcha gdje Orton unifikuje. Nije da WHC nije bila World title, možda sa manjim kredibilitetom ukidanjem brandova 2011, ali daleko je to od nebitnoće ECW titule.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la Maki »

Nije bila ECW titula, ali iskreno negdje 2012. nije bila ni puno više. To za Royal Rumble pobjednike ne znači puno ako pobjednik RRa bude u openeru na Maniji.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la DVW »

Na WM 29 je Swagger se borio za WHC. Trebao je osvojiti po meni. Jako dobar šampion bio 2010.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la Maki »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Na WM 29 je Swagger se borio za WHC. Trebao je osvojiti po meni.
Ma joj 2013. je već sve bilo gotovo za WHC pojas. Tad stvarno nije bila ni blizu world title statusa.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la DVW »

Tad je Dolph nosio.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la Maki »

Da. To samo pokazuje da WHC nije bila world titula te godine lol.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
It’s my birthday
Status: Offline

WWE – pregled 2009. godine

Post Postao/la DVW »

A bila je iz razloga kojeg je Dolph postao Champ. Cash-inom.
Odgovori