NXT

Rasprava o TV epizodama NXT-a

Razvojni program 2.0
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la ejdzejp1 »

ako iko treba pobijediti Shaynu, to je Dakota Kai

inače jako dobra epizoda, turnirski meč je bio super za dobiveno vrijeme, main event je bio jako jako dobar i heel turn (valjda) nakon meča je bio odličan
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Maki »

ejdzejp1 je napisao/la:QR_BBPOST ako iko treba pobijediti Shaynu, to je Dakota Kai
Da mogu dao bih +10 reputaciju za ovo. Ali maks mi je +3. :(
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Melloo »

Sta je Shayna opet dobila Io
to je isto da wwe potpise Okadu i ovaj jobba Crobinu 2 puta zaredom :lol: :lol: :lol:
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Markovic619 »

Ja mislim da je Shayna trebala davno izgubit titulu, cak na Takeoveru u New Yorku.
Ali ko bi mogao sad uci u priču za titulu možda Mia Yim ili Candice LeRae ali ipak mislim da na sledećem Takeoveru će Candice ići na Io Shirai.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Melloo je napisao/la:Sta je Shayna opet dobila Io
to je isto da wwe potpise Okadu i ovaj jobba Crobinu 2 puta zaredom :lol: :lol: :lol:
Samo što je u ovom slučaju "Corbin" zabavniji od "Okade". :P
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Mia Yim vs Aliyah
Najbolji dio meča je kad je Yim trznula Aliyu. Ostalo ništa. Znači bukvalno meč se mogao preskočiti. Služio je samo da Yim dobije još jednu pobjedu prije ulaska u priču sa Shaynom. Borne i Aliyah jednostavno nisu dobre.
3/10

Koji je ovo put da Forgotten Sonsi bijesno ulaze u Regalovu kancelariju? Dajte molim vas nešto novo sa njima.

Ovi Cole segmenti su okej i sve, ali ako Gargano opet spuši (a 99% hoće) ispašće toliki jadnik i opet ćemo imati heela koji piša po faceu, a onda bude potpuno u pravu. Samo zato što je u ovom slučaju heel Adam Cole ne znači da je to sve išta bolje.

Kushida vs Jeff Parker
Jedan kul Kushidin submission na početku meča, ostalo ništa specijalno. Tipični squash.
N/A

Još jedan isti Breezov intervju. On je NXT OG, on je bio tu kad TUE nije ni postojala. Jednom je bilo dovoljno.

Ne zanima me previše Killian Dain.

Isaiah "Swerve" Scott vs Cameron Grimes
A konačno nešto dobro. Kul meč. Scott ima kul Dropkick, a Grimes jeben Lariat. Meč je fino išao, dobili smo dva dobra nearfalla, prvi poslije Scottovog Flatlinera, a onda poslije Grimesovog Sitout Powerbomba. Istakao bih još onaj Scottov Cartwheel Splash i Reverse Moonsault. Dobro je taj potez odrađen. Meč iskreno nije bio neki showstealer, ali je pružio dovoljno. Nekoliko dobrih sekvenci i kraj mi je bio dobar. Grimes je odlično odradio onaj Stomp i dobio meč. Solidno sve u svemu.
8/10

Haha, All Out i TakeOver Cardiff u istom danu.

Bianca Belair vs Zuniga
Zabavan squash. Bilo je kul vidjeti kako Belair šalje Zunigu preko ringa jednim right handom.
5/10

Ona Riddle trening montaža bi bila okej da muzika nije bila toliko glasna i da Riddle počne normalnije pričati.

Roderick Strong vs Tyler Breeze
Solidan meč. Svidjelo mi se kad je Breeze nonšalantno gurnuo Stronga sa stepenica, a ovaj mu vratio Backbreakerom na te iste stepenice. E da, obožavam onog proćelavog lika što je uvijek u prvim redovima. Lik je toliko uživljen. Derao se na Stronga "you jerk". Mislio sam da je WWE plant, ali bio je i na Fyter Festu isto takav. I Breeze je imao jeben Single Arm Backstabber. Koliko je njega NXT preporodio. Svidjelo mi se i kad Strong nije htio pustiti Breezovo stopalo iako ga je ovaj narokao kickovima. Upad TUE očekivan, ali je onaj finalni End of Heartache prebrutalno izgledao. Očekivana pobjeda Stronga.
8/10

Prva polovina epizoda nizašta, ali onda se malo poboljšalo. Dva okej meča smo dobili na kraju.
7/10
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la ejdzejp1 »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Haha, All Out i TakeOver Cardiff u istom danu
NJPW Royal Quest u Londonu isto

inače solidna epizoda, izdvojio bih Breeze/Strong i Grimes/Scott kao dosta dobre mečeve
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Eh, Io je dobila dobar heat od Full Saila ali mi je onaj njen dvorečenični promo nekako što se kaže fell flat. Radije bih da se izderala na japanskom. Imala je dobar entrance doduše.

Zašto je Dream napustio pressicu bez pojasa? Lol.

Damian Priest vs Blanco Loco
Zabavan squash, pogotovo Priestov početni Kick. Ono, squash je squash, tu ne bude ništa specijalno, ali mi je ipak bilo zabavno. Archer of Infamy je prejak nadimak.
6/10

Jako mi se sviđa ova priča sa Dainom. Je, to je tipična "ja sam došao sa ulice, nisam imao ništa" priča, ali kad se poveže sa svim onim što se stvarno dešavalo u Sj. Irskoj postaje dosta zanimljivije. Da WWE ima muda, dali bi Dainu gimmick IRAovca ili makar Ulster Volunteera.

Jordan Myles vs Boa
Solidan meč. Myles je bio prilično over i dobio je, ali se meni Boa bolje pokazao. Ima prebrutalan Axe Kick i isto tako mi se svidjela sekvenca kad je Boa poslao Mylesa u ugao, zaletio se da ga pukne nogom, Myles je pomjerio, ali se Boa zaustavio i samo ga uhvatio i prebacio u Butterfly Suplex. Onako kad sad napišem to ne izgleda nešto specijalno, ali obično se ti što trče zabiju u ugao kad se meta izmakne...Boa nije pa mi je zato bilo kul. Myles je imao kul rokadu Kickova u corneru i shvatam zašto je on dobio. Sve u svemu, dobro je bilo.
8/10

Prejak intervju Shayne. Bukvalno je sve tačno rekla. Ta priča "došao sam sa ulice" je stvarno česta i više ni ne izaziva nikakvu reakciju upravo zato jer izgleda kao da je svako ima.

Infinite Keith Lee. Kul nadimak, ali meni je najzabavniji dio segmenta bio kad sam skontao da WWE PC ima zastavu Srbije.

Kushida vs Crews će biti kul. Možda će se Crews pridružiti Breezu i Dainu kao lik koji se sa main rostera vraća na NXT.

Street Profits (c) vs. Oney Lorcan/Danny Burch - NXT Tag Team Championship
Zabavan meč. Bilo je dosta dobrih momenata. Fordov Crotch Drop na oba protivnika recimo. Onda Fordov Shiranui od Dawkinsa. Fordov Dive na Burcha. Hahaha, Montez Ford je zapravo imao najbolje momente u meču. Dobru su priču ispričali. Burch i Lorcan nisu najozbiljnije shvatili Profitse koji su to iskoristili i preuzeli inicijativu pa je Burch onda morao napraviti heel potez i puknuti Dawkinsa tokom rukovanja da bi spasio stvar za svoj tim. Meč je odlično tekao. Nije tu sad bilo nekih megapoteza, to su bili Suplexi, Uppercutovi, Kickovi, ali je bilo OK. Ne treba svaki meč da ima neke superpoteze pogotovo jer Lorcan i Burch imaju gimmick brawlera pa ne bi baš odgovaralo da oni rade neke komplikovane poteze. Sviđa mi se što su Profitsi dobili clean. Mislio sam da će Forgotten Sons upasti u meč, ali eto nisu. Profitsima je trebala jedna ovakva pobjeda pošto nisu osvojili titule na najbolji način.
9/10

Profits vs TUE će biti super, ali nadam se da to ne znači da Profitsi idu na main, a da Era vraća pojaseve.

Zabavna epizoda. Dva dobra meča, jedan zabavan squash. Da je opening segment bio malo efikasniji, bilo bi još bolje.
8/10
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST dali bi Dainu gimmick IRAovca
Doslovno dozvola za printat pare :pray: Samo nema šanse da bi im dozvolilo da neko ima gimmick terorističke skupine :mrgreen:
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la AlenB »

There’s been increased speculation, apparently stemming from Dave Meltzer riffing on Wrestling Observer Radio, that NXT could move to FS1 to compete directly with AEW’s TV show on TNT.
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la AlenB »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Myles je pomjerio, ali se Boa zaustavio i samo ga uhvatio i prebacio u Butterfly Suplex.
meni je ovaj spot više izgledao kao botch hahaha

inače dobra epizoda, jako zabavan main event, okej turnirski meč i jako mi se svidio početni segment s Io Shirai, odlična prezentacija njenog novog heel karaktera
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT TV pregled (10.7.2019.)

Post Postao/la AlenB »

slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Znaju da ni RAW ni SD se ne mogu mjerit s AEW-om :mrgreen:
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Maki »

AlenB je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Myles je pomjerio, ali se Boa zaustavio i samo ga uhvatio i prebacio u Butterfly Suplex.
meni je ovaj spot više izgledao kao botch hahaha
Možda je i bio botch, ali mi je bolje nego kad se neko zabije u corner iako se protivnik izmaknuo dobrih 2-3 sekunde ranije i ostavio ovom dovoljno vremena da se zaustavi.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Matt Riddle vs Arturo Ruas
Ovdje su išli na onaj MMA stil koji je prešao u submission wrestling. Zabavno je bilo, ali kraj mi je bio glup. Zašto je meč zaustavljen? Riddle je Ruasa puknuo kickom i onda ga krenuo udarat, to se u svakom meču dešava i nikad se ne prekine. Loš kraj definitivno.
6/10

Dainovo prebijanje Riddlea je bilo prejako, pogotovo kad su prošli kroz stage, Dainu je trebao jedan ovako eksplozivni re-debut.

Kul Street Talk. Nadam se da Kyle i Bobby ne uzimaju pojaseve.

Jako mi se sviđa ova priča sa Miom Yim. Naučila je od prošlih Shayninih izazivača da prvo mora eliminisati Duke i Shafir.

Dexter Lumis vs Bronson Reed
Jel ovaj Lumis ima gimmick serijskog ubice? Meč je bio okej, ništa specijalno. Reed je imao kul Crossbody na ringsideu, a Lumis odličan Legdrop iz skoka. Ostatak meča ništa pretjerano sjajno, ali nisam nešto puno ni očekivao pošto ne znam ni jednog od ove dvojice. Čudno mi je bilo samo što je Reed dobio, a tokom meča fokus je stalno bio na Lumisu. Reed je imao solidan Splash za kraj i to je to.
7/10

Breeze-Forgotten Sons segment je bio okej, ali Breezova Buddy Murphy šala je bila prejaka i izvukla je segment.

Kushida vs Apollo Crews
Vrlo dobar meč, možda se očekivalo malčice više, ali opet je ispalo super. Crews je odmah na početku imao kul Gutbuster i predstavljen je kao snagator kad je držao Kushidu u onoj poziciji za Vertical Suplex. Dobru su hemiju imali. Kushida je imao onaj kul sekvencu kad se izvukao iz Headscissorsa u corneru i puknuo Crewsa u ruku. Kasnije su napravili i dobru priču sa tom rukom jer se Kushida baš fokusirao na nju pred svoj finisher. Naravno vrhunac meča je bio onaj Kushidin Rolling Armbar sa top ropea kojeg je odmah preokrenuo u Hoverboard Lock i dobio meč. Dakle, sve je dobro ispalo, meč nije neki 5* klasik, ali je bio sasvim dobar.
9/10

Jel se meni čini ili oni Keith Leeja prebacuju u Ohno ulogu? Neko ko se žali da novi likovi uzimaju spotlight i onda izaziva te nove likove. Ako sljedeće sedmice izgubi od Priesta, to će biti potvrđeno.

Znao sam da će Cole izabrati nekog jobbera. Garganov beatdown je bio kul, ali ako Gargano opet izgubi, ispašće toliko jadan. Lik mi valjda trebao biti najveći face u NXTu, a ima možda dvije važne pobjede u zadnjih godinu i nešto danas. Mislim, postoji mogućnost i da ga pošalju na main roster, ali šta će tamo? MR je svakako i prepopunjen. Radije bih da Gargano vrati pojas i da konačno neki NXT face ima pravi run jer zadnji face koji je imao neki pravi run sa NXT titulom je bio Nakamura.

Okej epizoda, Kushida-Crews je popravilo sveukupni utisak.
8/10
Odgovori