Premijer Liga BiH 2018/19

Najelitnije sportsko takmicenje ikad

Arhiva nogometnih događanja sezone 2018/19
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la emirates »

slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la azo »

Cekao sam Emira da otvori temu, da bih se mogao pohvaliti za odlicnu pobjedu nad Zrinjskim.Ne znam da li samo meni ali mi nasa liga izgleda, dosta izjednačenije, nemam pojma ko bi mogao ispast, nekako su mi se tu namecali GOŠK i Zvijezda, mada nista nije ne moguce.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la Sherpa »

azo234 je napisao/la:QR_BBPOST Cekao sam Emira da otvori temu
zaš svi imaju taj strah od otvaranja tema :(
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la azo »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
azo234 je napisao/la:QR_BBPOST Cekao sam Emira da otvori temu
zaš svi imaju taj strah od otvaranja tema :(
prije bih rekao ljenost, ali ok
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la emirates »

Evo izgleda da bi Husref mogao otici uskoro. Sa ovakvom politikom cemo mi cekati na narednu titulu bar 10 godina. Husref nije Bog zna kakav trener, ali je za nase uslove jedan od boljih. To sto on ne moze cuda praviti sa ovim igracima je druga stvar, koga god da dovedu nece biti nista bolje, moze samo gore. Nesto sam bas gledao, imamo citavu wikipedia stranicu sa svim nasim trenerima u historiji, i zanimljiv podatak:

Od kraja rata do sad (22 godine) mi smo izmijenili trenera 34 puta, dok smo od osnivanja do rata (45 godina) to uradili 28 puta. I to se pretezno vrti oko istih imena - Mehmed Janjos, Husref Musemic i Dzenan Uscuplic. U zadnje 4 godine smo 8 puta promijenili trenera, od toga niti jedan nije izdrzao citavu sezonu. Zapravo, u zadnjih 10 godina, od 17 mandata, samo su tri izdrzala barem jednu sezonu. Kad smo bili prvaci 2007. godine, to je bilo sa Musemicem, koji je vec bio trener Sarajeva 3 godine. Najveci uspjeh u Evropi 2009 smo ostvarili pod Janjosem, kad nam je falio samo jedan gol za grupe EL, a on je do tad bio trener 2 godine. Po meni, najveci uspjeh se pravi kada dadnemo povjerenje nekome na barem sezonu i po, pustiti ga da to prekroji kako on zna i umije, pa cemo vidjeti na cemu smo. Ali ne, Horde odmah polude, imamo 2-3 tekme za redom koje nisu bile dobre, tjeraj trenera. Ocito trebamo jos 30 trenera promijeniti dok ne skontamo da to nije rjesenje. I koga ce sad dovesti? Kao da gledam opet jadni Dzeno stupa na scenu, a ni on nece sa ovim kadrom nista ostvariti, tako da vjerovstno ni on nece izdurati kraj sezone, a mi cemo se opet zadovoljiti nekim cetvrtim mjestom. Za par godina ce onda svi traziti Husrefa nazad, po obicaju.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12194
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la Rio146 »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST U zadnje 4 godine smo 8 puta promijenili trenera, od toga niti jedan nije izdrzao citavu sezonu. Zapravo, u zadnjih 10 godina, od 17 mandata, samo su tri izdrzala barem jednu sezonu.
Ista stvar je i u Dinamu. U zadnjih 10 godina, bili su Vaha, Jurčević, Čačić, Soldo, Mamić, Ivanković, Zajec, Tot, Krznar, Bjelica...s tim da su neki bili i po dva puta.
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la Sherpa »

@rio146 Dinamo je radi toga što niti jedan od tih trenera nije imao pravo na svoju momčad, nego su je slagali u upravi, Bjelica je sada iznimka, a prije njega je to bio Vahid. Ti treneri su bili podobni, a letjeli su ko žrtveni janjci. Neki su slušali psovke na račun matere, govorili kako nema šanse da će opet raditi u Dinamu dok je Mamić tu, pa kada je došla ponuda potpisali su.

E sada, dal je i tam tako, to može @emirates kazat.

No realnost je da svakom novom treneru treba neko vrijeme da provede svoju filozofiju, zato je najbolje kada taj trener ostane cijelu sezonu, počevši od starta. gdje si može dovesti potrebne igrače i ustaliti igru
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12194
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la Rio146 »

@Sherpa Ma znam ja to sve. Dinamo je uvijek imao trenera zato sto mora, a ne zato sto im je potreban. Odavno se zna da Mamić i Vrbanovic slažu ekipu. Ja vjerujem da će se tek sad, stvari posložiti na svoje kad njih vise nema. Pogledaj ekipu Dinama od prije 5 godina i sada, 100% ekipe je promjenjeno. I kako ćeš ti kao trener nešto napravit kad ti se na jednom transfer roku promjeni 5 igrača. Na kraju sezone ti je kompletno druga ekipa, u odnosu na početak sezone.
Yes Sir!
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la azo »

Kod nas je jos gore,ako ne osvojiš titulu na kraju sezone letiš,dzaba sto si bio 2. i uzeo kup.Vec vidim da se isto dešava i sa Odovicem...
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la TheBesir »

Tuzla City vs Sloboda derbi ko Manchester City i United
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la emirates »

Pa kod nas nije bas da imamo jednog lika poput Mamica da upravlja svime, to je vise stvar tala u upravi. Neki igra i poput Bekica i Hebibovica su zasticena vrsta u Sarajevu, Said je i dalje tu radi starih zasluga, talentovane mlade igrace iz Akademije salju za sitne pare u inostranstvo da zarade brzo. Meni se cini da se teneri nekako uklope u taj sablon, jer se, vjerovatno kao u Dinamu, ne pitaju previse oko takvih stvari. A navijaci kao navijaci, kad nesta krene po zlu, nadju zrtvenog jarca u igrackom kadru, tjeraju trenera, i kao ocekujemo da ce biti bolje. A ocito ako nam je teebalo promijeniti 15 trenera da uzmemo jednu titulu, i pogotovo kad su medju njima imena poput Pliseka, Kodre pa i stari trofejni treneri kao Janjos i Musemic, onda ne moze biti do njih, nego je do nas (tj do uprave i citave politike kluba).
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la azo »

Irem Karišik 1992.-2018.Zauvijek u našim srcima.

slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la emirates »

Celik - Sarajevo 0:0 sa posjetom od 11 000 navijaca, sto je jebeno odlicno za nase standarde. Steta za remi, jer smo i bili jaci od njih, pogotovo prije prekida kojeg su izazvali nasi navijaci, koji jbg toliko vole Sarajevo da su ga umalo doveli do toga da se registruje 3:0 za Celik. Jebla vas vasa ljubav, ona je kostala Sarajevo zadnjih par decenija i previse. Ostajemo prvi, do sutra, ovisno od toga kako Zeljo odigra.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la azo »

6K u Mostaru ljudi jbt...sutra Željo sa bodom sam sretan ali ova zvijezda je odron uzas...
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga BiH 2018/19

Post Postao/la azo »

Sretan Rodjenadn skripari ;)
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Odgovori