Best of the Super Juniors 2018

Arhiva prethodnih događaja
Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

PostPostao/la Sherpa » 07 lip 2018, 10:07

dave

Night 13

ACH vs. Tiger Mask: 3.25
BUSHI vs. Kanemaru: 3.25
Sabin vs. Taguchi: 4
Desperado vs. Lee: 4.25
Gordon vs. Ospreay: 4.75
Ishimori vs. YOH: 4.25
Scurll vs. SHO: 4.25
KUSHIDA vs. Takahashi: 4.25

Finals

Gordon & Sabin vs. Tiger Mask & Umino: 3
Ishii, Yano & YOSHI-HASHI vs. Suzuki, TAKA & Iizuka: 2.75
Desperado, Kanemaru & Taichi vs. Goto & Roppongi 3K: 3.25
Scurll & Yujiro vs. Tanahashi & Henare: 3
ACH, KUSHIDA, Lee & Taguchi vs. LIJ: 3.5
Ibushi & Owens vs. Okada & Ospreay: 3.75
Taiji Ishimori vs. Hiromu Takahashi: 5.5

+ kaže da je razmišljao dati 6* finalu, ali da nije htio nagraditi meč s toliko opasnih poteza s takvom ocjenom
slika

Eumaus The Swineherd
Rank 13
Rank 13

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 07 lip 2018, 13:27

Očekiva sam 5* za finale, al nikako priko 5. Živimo u zlatno doba :D
Btw ako je Cody 3* savior, onda je Iizuka 2* savior.
Seth "The Tarpitect" Rollins

slika

azo234
Rank 11
Rank 11

PostPostao/la azo234 » 07 lip 2018, 22:54

DAN 9
Taji Ishimori vs Tigre Mask IV = 3.00
► Prikaži “Spoiler”

BUSHI vs ACH = 3.00
► Prikaži “Spoiler”

YOH vs Flip Gordon = 3.25
► Prikaži “Spoiler”

Yoshinobu Kanemaru vs Will Ospereay = 3,75
► Prikaži “Spoiler”

DAN 10
Marty Scurll vs Dragon Lee = 2.75
Ryusuke Taguchi vs SHO = 3.50
Hiromu Takahashi vs Chris Sabin = 3.00
El Desperado vs KUSHIDA = 3.75
slika

ejdzejp1
Rank 10
Rank 10

PostPostao/la ejdzejp1 » 08 lip 2018, 13:04

dan 13

Tiger Mask IV vs. ACH - A blok
Neloš opener, ali obojica su imali boljih mečeva u turniru. Početak i control segment su mogli biti bolje odrađeni, ali dio sa comebackom ACH-a je bio sasvim dobar. ACH uzima pobjedu i time završava jedan solidan turnir za sebe. **3/4

BUSHI vs. Yoshinobu Kanemaru - A blok
U ovom meču susrela su se dvojica ljudi sa najviše varanja i prljavih stvari u svojim mečevima. Sam taj podatak je dovoljan da mi itekako smanji interesovanje za meč. Kanemaru je ovdje ponovo bio u dosadnom izdanju, ali na sreću BUSHI je bio na nivou i pokazao je da se negdje u njemu krije super performer, onaj Suicide Dive je bio odličan. Završnica je opet imala puno gluposti ali sve u svemu bilo je donekle zabavno. **1/2

Chris Sabin vs. Ryusuke Taguchi - B blok
Obojica su odradili jedan dosta dobar turnir po meni, pogotovo Sabin kojem je svaki meč bio jako dobar (izuzev onog protiv Desperada, ali to ćemo zanemariti) pa sam očekivao dobar meč. Dobio sam ga. Akcija je bila zabavna sa uobičajenim komedijašem Taguchijem na početku kojeg je onda Sabin natjerao da se uozbilji i tada je meč postao dobar. Nije bilo nekog dužeg control segmenta, skoro cijelo vrijeme je bilo back-and-forth što mi se svidjelo. Očekivana pobjeda Taguchija, nisu ga htjeli ostaviti na 2-5. ***1/4

Dragon Lee vs. El Desperado - B blok
Leeov tribute Shibati je bio super. Meč je bio vrlo dobar, stvari sa maskama su uvukle publiku u meč i bilo je na putu prema odličnom. Mislim da bi čak i bio da se nije desila nezgoda sa Despyevom maskom koja se skroz pocijepala (sreća da ima onoliku kosu) što ih je natjeralo da na brzinu i pomalo antiklimatično završe meč. ***1/4

Will Ospreay vs. Flip Gordon - A blok
Ospreay je našao novog Ricocheta. Meč je bio sve ono što sam od njega očekivao. Flipovi, diveovi, kickovi i veliki spotovi, a pored toga i velika doza agresivnosti. Jako preporučljivo. ****

Taiji Ishimori vs. YOH - A blok
Do zadnje 2-3 minute bilo je dobro, ali ništa pretjerano posebno. A onda su te zadnje minute pokidale i dovele meč skoro do odličnog nivoa. Stvorili su dosta napetosti dolaskom Ospreaya u YOH-ov korner i to je bilo odlično odrađeno. Na kraju je Taiji uzeo očekivanu pobjedu, ali u zadnje 2 minute su me par puta uvjerili u swerve. ***3/4

Marty Scurll vs. SHO - B blok
I ovo je takođe bio jako zanimljiv match-up jer je Scurll i dalje imao matematičke šanse za prolaz u finale, dok je SHO silno želio završiti turnir pobjedom i pomrsiti račune zlikovcu. Jako lijepo su to odradili po meni, Scurll je imao jedno od zabavnijih izdanja a SHO je bio standardno odličan. Jako bitna pobjeda za njega, ovaj turnir je baš digao kredibilitet i njemu i YOH-u. ***3/4

KUSHIDA vs. Hiromu Takahashi - B blok
Možda nije njihov najbolji, ali zato jeste odličan meč. Klasičan početak kao i u svim Kushidinim mečevima sa dosta odmjeravanja i mat wrestlinga, ali kad su ubacili u veću brzinu postalo je zaista dobro. Moram pohvaliti i publiku, stvarno su bili odlični ovdje. Hiromu je očekivano uzeo pobjedu, što je super. ****

finalni dan

Highlighti sa tag mečeva: Suzuki ubija lione, Roppongi pinaju prvake, Liger je u odličnoj formi, ACH-ov ples uz Naitovu pjesmu, Naito u šupačkom izdanju, Jerichov promo, Ospreay-Ibushi sekvenca i loš V-Trigger Okade.

Hiromu Takahashi vs. Taiji Ishimori - finale
Očekivao sam ovo finale, ali bio sam skeptičan po pitanju kvalitete samog meča pogotovo zbog Ishimorija koji je kroz ovaj turnir na trenutke bio odličan, ali isto tako je imao jako dosadne control segmente u određenim mečevima. Na kraju sam ostao apsolutno oduševljen. Meč je bio fenomenalan, sjajno građeno od početka do kraja i sa jako puno opasnih poteza. Ovoliko ludosti u jednom meču sam zadnji put vidio u meču Takahashija i Leea. Hurricanrana sa stepenica, onaj Piledriver i svi oni potezi na glavu, sve je to bilo jako jako opasno. Završni stretch je imao nadrealnu napetost i fantastične nearfallove, te odlične kontre. Hiromu je na kraju pobijedio za izvanrednu reakciju publike, moram priznati neočekivano ali ne bunim se nimalo. Taiji je maksimalno zaštićen i porazom u ovakvom meču nije ništa izgubio, nego samo dobio. Ospreay i Hiromu će pokidati. Nije bilo boljeg načina za završiti jedan dobar turnir. ****3/4
slika

Natrag na “Arhiva”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.