Zajedničko gledanje u subotu u 20 sati NWA The Great American Bash 1989 - Stream na Twitchu, chat na Discordu.

AEW Dynamite

Tjedni show na TNT-u

All Elite Wrestling
Fallen
Rank 5
Rank 5
Status: Offline

AEW Dynamite

PostPostao/la Fallen » 07 svi 2020, 22:12

Iznenađen sam da Lee ide na Moxa za titulu. Bio sam uveren da je sledeći izazivač MJF.

Street fight bio vrh! Baš sam uživao u meču, posebno u segmentu sa gaženjem. :clap:
Guevara mi je inače omiljeni trenutno u AEW. Dečko ima strašnog potencijala.

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca
Status: Online

AEW Dynamite

PostPostao/la Maki » 08 svi 2020, 09:52

Cody vs Joey Janela
Solidan opener. Bilo je i dobrih i loših stvari. Ajmo prvo dobre stvari. Codyev Disaster Kick na ringsideu pa onda Moonsault sa platforme, Janelin Diving Elbow Drop, prelijep Codyev Cutter. Dakle, stvarno je bilo lijepih trenutaka. No imali smo i onaj Janelin "Superkick" koji je zapravo pogodio zrak ali se Cody bacio kao da ga je udario voz. I ona ranija situacija kad se kao Janela htio popeti sa ringsidea na rampu pa nije mogao što je Cody iskoristio. To nije u teoriji loše, ali je izvedba bila loša jer je bilo preočito da se Janela ni ne trudi skočiti. No hajde nije bilo loše.
7/10

Nyla Rose vs Kenzie Paige
Squash.
N/A

MJFov promo mi je bio sasvim solidan, imao je i boljih, ali i nije bilo loše zaista. Ono, tipični heel promo.

Okej, zašto svi moraju biti opsjednuti sa Codyem? Darby, Archer, evo sad Spears, čak i MJF nastavlja shottati na Codya iako je to rivalstvo privremeno završeno sada. Spearsov promo je bio solidan, ali mi ide na živce to što je Cody uvijek u centru pažnje svih. Ne mora biti.

Stavljanje MJFa protiv Jungle Boya je korak nazad za Maxa. Na prošlom PPVu je dobio Codya, a sad će Cody imati priliku za pojas, a MJF će biti u throwaway meču sa Jungle Boyem. Nema smisla.

Jon Moxley vs Frankie Kazarian
Solidno. Početak je bio meh, no kasnije se poboljšalo. A joj kako su se sjebali Excalibur i Schiavone kad je JR krenuo pričati kako se SCU možda raspadne ako Kaz dobije. Lijep Backstabber i kasnije Unprettier od Kazariana, lijepa sekvenca kad je Kaz Dropkickom odbacio Moxa do cornera, a ovaj mu vratio istom mjerom. Kraj je lijepo ispao. Fluidno stvarno od Kazovog promašaja sa top ropea, roll througha pa do Paradigm Shifta na kraju. Zadovoljan sam.
7/10

Najbolji trenutak Dark Order napada na Moxa mi je bio kad je Daniels Bodyslaman od rampu. Brodiev promo je bio predug i na kraju se više pretvorio u rambling nego u nešto koherentno. Ne sviđa mi se ovo. Niti je Brodie imao ikakvih bitnih pobjeda niti ijedan od njih dvojice može priuštiti poraz u ovom trenutku. Koliko god se to ljudima ne sviđalo, ovo mora imati non-finish.

Brandin promo mi je bio...zapravo prejak foreshadowing. Svaka čast.

Lance Archer vs QT Marshall
Brutalan Chokeslam od apron Archera i haha kako je odzvonila kad je Britt roknula QTa cipelom. To je to.
4/10

Stavljanje zmije na Brandi je definitivno bio vrhunac ovog showa. Prejako odrađeno, prejako.

Nemam komentar na Darbya.

Kenny Omega/Matt Hardy vs Le Sex Gods
Znate šta, highlight showa je bilo kad je Pineapple Pete roknuo Jericha. Joj šta reći o ovom meču. Zabavni trainwreck. Na početku sam mislio da ćemo imati jednu novu dinamiku gdje bi 2 facea napadala 1 heela no vrlo brzo je Hardy eliminisan pa smo se vratili na tipičnu 2 heela-1 face. Drago mi je što su vrlo brzo odustali od toga i onda se izdešavalo svašta. Prejak Hardyev Splash sa laddera Guevari kroz sto. Kad su otišli u backstage to je bilo fenomenalno. Hager i Jericho koji ubacuju Hardya u frižider, Omegin Powerbomb Guevari od garažna vrata. Damascus koji ustaje iz mrtvih, Guevara kako bježi od golf kolica dok se Omega cereka i onda Guevara koji biva pokošen. Hilariozno. Kraj je bio eto brutalniji jer je Inner Circle riješio i Hardya i Omegu. Šta reći. Prezabavno.
9/10

ME je baš, ali baš izvukao show, ostatak nije bio loš, ali nije ni bio nešto specijalno. No main event je bio...wow.
8/10

HunterDX
Rank 11
Rank 11

AEW Dynamite

PostPostao/la HunterDX » 08 svi 2020, 20:03

Kako su dobro odradili ME! Fantastično za jednu nedeljnu epizodu. Videli smo odličanu tuču, Omega me je prijatno iznenadio svojim ponašanjem tokom meča, svidja mi se i što je IC odneo pobedu, ostatak mi je bio poprilično mlak, ali svakako vredi pogledati.
slika

SwitchBlade
Rank 8
Rank 8

AEW Dynamite

PostPostao/la SwitchBlade » 14 svi 2020, 17:05

Roberts pružio klasični old school heel promo, sasvim solidno. Codyev ulazak ovdje mi je bio nekako meh, ali zato je ostatak brawla sa Archerom bio vrlo dobar, mali preview što možemo očekivati na DoN-u.

Opening tag meč je ovdje poslužio za build-up tri feuda ( MJF/Jungle Boy, Wardlow/Luchasaurus, Lucha Bros/Best Friends), što su lijepo odradili, nemam ništa protiv toga, a što se tiče in-ring akcije bilo je dobro. Highlight mi je definitivno ono bacanje Stunta od strane Wardlowa, te onaj brutalni mortal kombat kick od Fenixa na OC-u.

Four way meč mi je bio onako okej, na trenutke i traljavo, ne znam jednostavno mi ovaj meč nije nekako tekao fluidno. Očekivana pobjeda od Shide, tu smo još dobili sastrane sasvim novi feud između Baker/Statlander za DoN.

Kratak promo Pineapple Petea, imao je mnogo bolji promo na Road to DoN-u, bolje da su to stavili na show.

Omega & Hardy vs. PnP je bio posve solidan meč, fallout meč od prošlotjednog street fighta. Lol na Sammyev ulazak ovdje. :mrgreen:

Još jedan intervju Allina sa Tazzom, izgleda da pokušavaju ovdje stvoriti neko partnerstvo između njih, što se meni uopće ne sviđa, jer Darby mnogo bolje funkcioniše kao loner lik.

Squash meč MJFa, solidan promo nakon meča. Ima smisla da ide na Stunta sljedeći tjedan, jer se to još više builda njegov feud sa Jungle Boyom, te trebalo bi biti zabavno za vidjeti taj meč.

Squash Jericha. Nadao sam se da će ovo potrajati malkice duže, ali okej. RIP Vanguard One.

Pristojan main event, nije me nešto posebno zanimalo, ali solidno odrađen post meč attack od Moxa.
slika

~MandyRose~
Rank 11
Rank 11
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

AEW Dynamite

PostPostao/la ~MandyRose~ » 14 svi 2020, 19:54

Penelope morala jobbati, baš krasno
slika slika slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

AEW Dynamite

PostPostao/la Maki » 15 svi 2020, 09:52

Jakeov promo mi nije bio nešto. Išli su na najjeftiniji mogući heat sa onim "ženama je mjesto u kući". Može se to puno bolje. Šta je bila svrha onog kamiona? Cody se čak nije ni zaletio sa njim u arenu, samo je razbio neke barikade koje je mogao i preskočiti. Čudno. Brawl kao brawl, standardno.

Jurassic Express vs Best Friends
Zabavan opener. Lijepa Spinning Kick - Flatliner kombinacija Jurassic Expressa, Trent imao kul Spear nad Luchasaurusom i lijep Running Knee Kick nad Jungle Boyem. Vrhunac je ipak bilo kad je Fenix otkinuo Cassidyu glavu. Uplitanje MJFa očekivano kao i konačni rezultat.
7/10

Britt Baker vs Hikaru Shida vs Kris Statlander vs Penelope Ford
Kod ovog meča je bio problem što nisu dali da meč malo "diše" i da svarimo akciju već je svake sekunde bio neki potez ili kontra. Shvatam ja da je ovo 4 Way i da nisu imali puno vremena, ali ipak, mečevi trebaju imati prostora da se sve to prihvati i svari. No bilo je stvarno finih dijelova. Baker imala sjajan Canadian Destroyer, Penelope lijep Stunner, bilo je kul i kad ih je Statlander sve pobacala. Kraj je bio glup. Britt Baker se zamarala sa Statlander na ringsideu umjesto da je uletila u ring i spriječila Shidu da dobije. Komentatori su se potrudili da to objasne, ali nije upalilo jer nema smisla. Tako da, ne mogu baš reći da je ovo bilo dobro. Lijepih stvari je bilo, ali je egzekucija bila loša.
6/10

Kratki promo Pineapple Petea koji je bio okej.

Santana/Ortiz vs Kenny Omega/Matt Hardy
Solidno. Svidjela mi se Boston Crab - Camel Clutch kombinacija Santane i Ortiza. To mi je baš bilo upečatljivo. Hardy je radio Hardy stvari, Poetry in Motion, Side Effect, legdrop, Twist of Fate, Omega je radio Omega stvar, V-Trigger, Snap Dragon. Sve je to bilo dobro i zadovoljan sam. Guevarino pojavljivanje mi je bilo čudno jer bilo bi logičnije da je Jericho poslao Hagera, ali smo dobili prelijep Twist of Fate. Očekivan rezultat.
7/10

Promo Allina i Taza je bio potpuno random.

Lol kad je Nyla roknula Shidu kendo stickom u facu.

MJF vs Lee Johnson
Zabavni squash, pogotovo kad je MJF oborio Leeja šamarom.
N/A

MJFov promo solidan, nekako je i očekivano bilo da ide na Stunta prije Jungle Boya.

Chris Jericho vs Pineapple Pete
Prezabavno kad je Pete krenuo rokati Jericha svim i svačim. No naravno to je kratko trajalo i Le Champion je sa jednim Judas Effectom, koji je idalje užasan finisher btw, završio posao.
N/A

Da, da, Stadium Stampede, biće to dobro. No vrhunac meča je kad je Inner Circle razbio Vanguarda. Umro sam od smijeha kad je Hager prebacio Inner Circle majicu preko Vanguardovih ostataka i kad je Inner Circle pozirao preko njegovog "leša". Kao da su porazili world championa haha. Prejako.

Brodie Lee vs Christopher Daniels
Eh, prilično razočaravajuće. Prvih 7-8 minuta je bukvalno bilo samo Brodieovo lemanje Danielsa što nije pretjerano interesantno. Daniels je kasnije poslije onog DDTa imao neke ofanzive tipa onaj Double Underhook Slam ili onaj submission. Na kraju je Brodie naravno dobio, no sve u svemu ovo je bilo prilično loše i zaboravno.
4/10

Moxleyevo pojavljivanje i napad na Dark Order je bio solidan, no promo mu je bio stvarno dobar. Konačno su mu dali priliku da ima pravi promo, a ne generični face promo gdje uzdiže kompaniju.

Sve u svemu, nije bilo loše, ali kao i NXT, ništa što će se pamtiti sem uništavanja Vanguarda.
7/10

Markovic619
Rank 9
Rank 9

AEW Dynamite

PostPostao/la Markovic619 » 15 svi 2020, 14:03

Solidan Dynamite ove sedmice

Da li se meni učinilo ili je na ovoj epizodi bio mali dio publike?

AleksaVP
Globalni moderator
Globalni moderator

AEW Dynamite

PostPostao/la AleksaVP » 15 svi 2020, 17:14

slika

Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:

AEW Dynamite

PostPostao/la Sherpa » 18 svi 2020, 23:13

Solidan followup

slika

SwitchBlade
Rank 8
Rank 8

AEW Dynamite

PostPostao/la SwitchBlade » 21 svi 2020, 20:28

Dolazak Inner Circlea sa limuzinom je prvi kadar showa, nakon čega slijedi jedan kratki tipični heel promo u kojemu Jericho prijeti Eliteu. Ništa specijalno.

Brodie Lee je pružio okej promo, nije me nešto posebno zaintrigirao. Nakon toga slijedi meč između Moxa i 10. Solidno odrađeno, bilo je tu par lijepih poteza kao što su gotch piledriver od Moxa koji je bio tribute Suzukiu, te spinebuster od 10a koji je čak i imao pomalo ofenzive u ovome meču, što mi nimalo nije zasmetalo, naprotiv svidjelo mi se. Post meč segment je isto posve solidno odrađen.

Očekivana dominacija MJFa, te izrugivanje Stunta. Imao je i Stunt ofenzive u ovome meču koju je MJF čak i sello, ima da Cornette ludi oko toga. Posve zabavan meč sa solidnim promom na kraju od MJFa i da Wardlow je umalo pao lol.

Segment između Andersona i Robertsa mi je bio posve dobar. Fino sučeljavanje između dvojice legendarnih hrvača.

Kul vinjete Allina i Paca.

Vrlo dobar Fenix/OC meč. Svidio mi se callback na prošlu sedmicu gdje je Fenix išao na running kick prije početka meča, ali Cassidy se ovaj put izmiče. Bilo je ovdje sjajnih poteza i near fallova. Upletanje ostalih učesnika poslije meča je bilo meh, Fenix je imao jako ružan botch ovdje, ali navodno je sve okej s njime.

Baker/Rose vs. Shikaru/Statlander je bio prosječan meč. Izgleda da je Britt ozljeđena. :/

Dobri promoi od Moxa i Spearsa.

Sasvim solidan main event uz zabavan brawl na kraju. Prizor Hangmana koji trči u kaubojskim čizmama je apsolutno genijalan.
slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

AEW Dynamite

PostPostao/la Maki » 22 svi 2020, 09:18

Dolazak Inner Circlea je otvorio show i nemam o tome ništa za reći.

Joj kako užasan promo Brodiea. Nemam pojma ni šta je htio reći ni na šta su ciljali sa ovim. Grozno. Dark Order je u takvoj banani.

Jon Moxley vs 10
Lijep Ripcord Cutter od 10, ali naravno Moxley ga je dobio. Vidjeli smo i lijep Sitout Piledriver od šampiona.
N/A

Sviđa mi se što je Moxley odlučio da vrati Brodieu i povrijedi njegovog miljenika. Idu na to da Brodiea zapravo boli briga za njegove sljedbenike no to se kosi sa promoom u kojem je rekao da mora dobiti da bi opravdao povjerenje svojih sljedbenika. Joj.

MJF vs Marko Stunt
Joj MJF je takav odvratni siledžija. Prelijepo. Smijao sam se kad se roknuo Double Axe Handleom od apron. Stunt je imao svoje trenutke i istaknulo se ono kad je Hurricanranom bacio MJFa facom od top turnbuckle. Očekivano sve.
4/10

Naravno da je MJF nastavio napadati Stunta i da je ostatak Jurassic Expressa stigao. Sve je to bilo očekivano.

Jake je pojeo Arna, ali pojeo. Arn je bukvalno najmanje pričao o meču, više je pričao o tome kako je Jake zao i hvalio AEW. Jake je imao jače riječi, mada mi se ne sviđa konstantno potezanje za seksističkim uvredama, a i više se držao priče o meču. Hypao je Archera i sve to. Naravno da je tu došlo do sukoba. Eh sad što se tiče Tysona, pokušavaju rekreirati WrestleManiu XIV, ali vidjećemo kako će to ispasti.

Allinov vignette je bio loš. Ne znam zašto svako mora srednji prst pokazivati. Ko da su djeca pa vole to raditi jer im roditelji brane.

Pacov vignette je pak bio dosta bolji.

Orange Cassidy vs Rey Fenix
Začuđujuće MOTN. Fenix imao krasan Legdrop sa rampe preko konopaca. Naravno bilo je kul i vidjeti Cassidya kako ruši Fenixa sa rukama u džepovima no kada je Cassidy postao ozibljan, meč je ušao u veću brzinu. Lijep Diving DDT Cassidya kao i Top Rope Powerbomb Fenixa. Fluidan meč i stvarno mi se svidjelo to sve. Kraj je isto sasvim dobro odrađen. Sabian ima motiv da košta Cassidya meča.
9/10

Brawl poslije toga okej, hypa se ladder meč, ali se Fenix baš loše složio na ringsideu.

Hikaru Shida/Kris Statlander vs Nyla Rose/Britt Baker
Jooooooj. To je riječ kojom se može opisati AEW ženska divizija a i ovaj meč. Ono jedine neke upečatljive stvari su bile kad je Shida odbacila Statlander ramenom preko ringa i kad se Baker povrijedila. Loše su odradile taj spot u corneru. Što se tiče rezultata, ne znam koliko je pametno da Nyla pina izazivaču tik pred PPV i to u situaciji gdje je Nyla morala ići 2 na 1 a plus je Nyla i heel. Shida mi ovako ispada dosta jadno.
3/10

Ajde eto lijep Superplex kroz sto poslije.

Solidan promo Moxleya.

Shawn Spears Network je bio prejak. Highlight showa, pogotovo kad je shottao na Dustinovo korišćenje pilula. To je bilo nisko.

Matt Hardy vs Sammy Guevara
Solidno. Guevara je na početku imao prelijepo izvlačenje iz Twist of Fatea. Naravno prejaka faca kad ga je Hardy nabio od ringpost. Ostatak meča dobar. Hardy je radio Hardy stvari, headbutti od turnbucklea, Side Effect, još Twist of Fateova. Guevara imao lijepe Superkickove. Fino. Nisam znao ko će pobjediti, eto ipak je Matt no iskreno mi je bilo i svejedno.
7/10

Kako prejak način za završiti show. Koga briga za Buckse, Hangman se vratio. Kako je pretrčao preko stadiona lol. Prejako. Super stvar. Jedva čekam ovaj Stadium Stampede.

Hit and miss show, no generalno nije bilo baš loše. Bilo je dobrih stvari.
7/10

SwitchBlade
Rank 8
Rank 8

AEW Dynamite

PostPostao/la SwitchBlade » 24 svi 2020, 21:28

Već predviđam segment u kojem će Tyson nokautirati nekog npr. Sammya. :mrgreen:

slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

AEW Dynamite

PostPostao/la Maki » 24 svi 2020, 21:29

SwitchBlade je napisao/la:Source of the post Već predviđam segment u kojem će Tyson nokautirati nekog npr. Sammya. :mrgreen:

Al' zamislite da dopuste da neko njega nokautira. Pa taj bi u stratosferu odletio.

SwitchBlade
Rank 8
Rank 8

AEW Dynamite

PostPostao/la SwitchBlade » 24 svi 2020, 21:30

Maki je napisao/la:
SwitchBlade je napisao/la:Source of the post Već predviđam segment u kojem će Tyson nokautirati nekog npr. Sammya. :mrgreen:

Al' zamislite da dopuste da neko njega nokautira. Pa taj bi u stratosferu odletio.

Istina. Archer bi bio perfektan za to.
slika

Markovic619
Rank 9
Rank 9

AEW Dynamite

PostPostao/la Markovic619 » 24 svi 2020, 21:34

SwitchBlade je napisao/la:Source of the post Istina. Archer bi bio perfektan za to.

Ili Hager. Pa čak i Wardlow.

Natrag na “AEW”

Trenutno korisnika/ca: RolandDeschain i 2 gosta.