La Liga 2017/18

Primera

Arhiva nogometnih događanja sezone 2017/18
Odgovori
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la Melloo »



U Petak utakmicom Leganesa i Alavesa zapocela nam je i Spanjolska Primera.U sezonu kao najveci favorit za osvajanje ulazi proslogodisnji prvak i prvak Evrope Real Madrid.Barcelonu naravno nikada ne treba otpisati ali u kakvom su belaju sa igacima trenutno i ako im propadnu Ousmane i Cou mogli bi se boriti sa Atletijem za 2. mjesto. Najvece iznenadjenje bi mogla biti Sevilja koja je ukomponovala ponovo fantastican tim i ja ih ocekujem u borbi za drugo ili trece mjesto.
Od svih liga timovi primere su ove godine najmanje trosili na pojacanja ali bude tu jako dobirh igraca koje osrednji timovi kupe za 2-3 mil i onda prodaju za 40 nekom Englezu.Villareal, Real Sociedad CElta i Bilbao bi mogli isto tako da se bore za Evropska takmicenja naredne godine a ako neko od cetvorke faila mozda i za LP
Ova liga je sto se tice infrastrukture najlosija mozda od liga 4 jer neki timovi imaju stvarno sramotne stadione za ovaj nivo takmicenja.
Veceras igrau Real i Barcelona svoje prve utakmice pa cemo vidjet cemu se mozemo nadat ove sezone pogotovo mi koji najvise gledamo ovu ligu( malo nas je :D
I da najlosiji dio ove lige su sudije koje su katastrofa :D Bilo je prijedloga da se uvede VAR ali nista od tog ove sezonei to je po meni greska( vidjelo se u superkupu najvise)
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Jedini klub koji u ovoj ligi zaslužuje poštovanje je Bilbao.
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13657
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la AleksaVP »

Stvarno zaluzuju svaku pohvalu, ne idu brzim putem uspeha nego lepo idu jednom jedinom putanjom od pocetka. Naime ko ne zna, kod njih ne sme da bude u timu stranac nego iskljucivo igrac koji ima Baskijsku krv, znaci igrac koji je redjen u Baskiji ili ko ima poreklo od tamo.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Prije koje godine, ono kada su opasno visili na ivici ispadanja iz lige i kada su izborili opstanak, su priupitali fanove što bi radije: igrali u prvoj ligi redovito sa stranicima, ili zadržali svoju filozofiju makar to znacilo ispadanje iz lige. Fanovi su vecinom izabrali ovo drugo.
slika
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la Cenation Leader »

Idemo po obranu naslova dakako, bez dileme ove godine najbitniji trofej je liga, u Ligi prvaka smo napravili takav posao da je možemo prespavati ove godine komotno ali bitno je sada opet uspostaviti dominaciju u svome dvorištu. Barca je zaista osakaćena i po svim proračunima ne mogu se s nama nositi ali vjerujem da će opet biti teška borba. Atletico je uvjek tu naravno ali teško da će se kao prije moći nositi u borbi za naslov, Sevilli također treba još da bi se priključila.

I slažem se sa Mellom, apsolutno sramotno kakve stadione imaju neki timovi u ligi, mora se na tome poraditi.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Naravno da je sramota, kada savez godinama daje sve pare Realu i Barci.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la Melloo »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Naravno da je sramota, kada savez godinama daje sve pare Realu i Barci.
E pa tu je razlika u Engleskoj se dijele pare od tv prava sivma isto
U spaniji je koga najvise gledaju toliko para tako da real i barca dobijaju velike pare a oni manji skoro nista
I to bi se trebalo promjeniti
npr Leganes igra na stadionu koji bi ejdva i u Bih ligi ispunio uslove


Veceras do pobjede i u odbranu titule
nadam se da barca kiksa fali im pola tima :mrgreen:
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la Cenation Leader »

Ma teško će Barca kiksati, Betis na Camp Nou ba. Ali generalno vjerujem da će se previše mučiti kroz sezonu, ekipa je u rasulu totalnom. I prošle sezone je vezni red bio mrtav i obrana veoma kritična ali barem su imali taj strašni MSN koji je svakome umio dati po nekoliko komada i tako riješiti tekmu a sada su i to izgubili odlaskom Neymara, jer MSN može funkcionirati na onakvom nivou samo kao cjelina, Messi je desetka koja se izvlači po loptu i kreira, Neymar je krilo koje probija i radi dar mar, Suarez kao inteligentni golgeter, ako fali jedan nastaje problem. Delofeu je planiran kao zamjena ali već u prvom Clasicu se vidjelo da on to ne može ni u snovima iznijeti.

Vezni red mrtav, ostarjeli Iniesta je jedini potkovaniji igrač u toj vezi a vise ne može držati ovakav tempo, Rakitić i Busquets su odavno van forme i zaista sada liče na spore panjeve, Paulinho je došao ali šta očekivati od igrača koji je sa 29 godina došao iz Kine i bio epski promašaj u Tottenhamu on će ponuditi trkačke usluge ali ništa vise, Roberto je veoma vrijedan vojnik kluba ali prokleto limitiran igrač.

Sve pada na Messijeva leđa i to moramo iskoristiti.
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la Wulf7X »

Partizan daje golove u 6. 26. i 36. minutu - 666 nisu ovo čista posla :lol: :lol: Ajmo sad i Zvezda pa da imamo 2 predstavnika :)
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la TheViper »

Da nisi mozda omasio temu :lol:
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la Wulf7X »

Ah jest :lol: :lol: slično ime pa se zbuni čovek :blush:
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la Wulf7X »

Real u 3 kola 2 remija i već su na -4... zanimljivo :think: Atletiko takođe loš start :roll:
Zadnja izmjena: Wulf7X, dana/u 09 ruj 2017, 19:36, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la Melloo »

Real je katastrofa bez Ronalda, niko ne zna dat prilika
100 suteva 70% posjeda al mase se ziceri.
Ja sma pisao kako je Morata morao ostat trebao bit prvi napadac i evo ispostavilo se da je to istina
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Najznačajnije političko pitanje ovih dana itekako je važno za sport. Volio bih malu raspravu oko toga, vaše viđenje, vaša razmišljanja, poradi toga sam stavio i anketu.

Nogoemtni klub Barcelona jedan je od prilčno važnih i glasnih čimbenika u neovisnosti Katalonje. I dok bi oni vrlo rado ostali u ligi, iz službenog Madrida dolaze informacije da ako se odvoje, i oni lete van. Koliko je to važno? Jako, sportska Barcelona (ne samo nogomet, nego i ostali sportovi pod tom organizacijom) je jedan ogroman brand i turirstički magnet. El Classico je jedan od najvećih sportskih rivaliteta, a bez njega i bez lige, klub vjeorjanto pada na vrlo niske grane, što financijski, što igračima.

S druge pak strane, igrati ligu države čiji više ne želiš biti član, je licemjerje samo takvo. Što s opcijom igranja u nekoj susjednoj ligi? Da ili ne?

slušam vas :)
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

La Liga 2017/18

Post Postao/la Melloo »

Evo ja prvi kao mozda neko ko najvise prati ovu ligu na forumu :D
Barcelona je osnovana kao klub kao bunt protiv rezima i protiv Madrida .U njihovih 100+ godina postojanja uvijek su uz fudbalske ciljeve bili i ti politicki.
Sada ako se KAtalonija odvoji a oni odluce da ostanu u ligi prakticno bi se popisali na klub, njegovo znacenje i historiju.
Ja ne vidim nijedan razlog da ostanu u ligi ako toliko zele da se odvoje.Naravno sto se tice fudbala njima bi najbolje bilo da ostanu u ligi.Liga Katalonije bi bila zaqurac Barca Espanyol Girona i ostalo bi cinile ekipe koje su slabije i od timova iz Bih premier lige.Vjerovatno bi izgubili mnogo sponozra novce od tv prava i igraci ne bi htjeli da ostanu u tom klubu
Sad ovo sto govore da bi u englesku ili francusku, mozda ali da krenu od zadnjeg ranga pa naprijed.Mada izgleda po izjavama njihovog predsjednika oni su Barcelona i oni mogu sta hoce te ce ih svi primit gdje oni odaberu da igraju
Odgovori