Premier Liga 2017/18

engleski nogomet

Arhiva nogometnih događanja sezone 2017/18
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Tema o najzanimljivijoj ligi Europe gdje na početku sezoen skoro pola lige razmišlja o naslovu (zbog čega i je najzanimljivija, najpopularnija i zašto joj popularnost i dalje raste)

Favoriti: Pola lige
U borbi za ispadanje: također pola lige

Ekipa od koje se očekuje najdosadniji nogomet: United
Ekipa koja ponovo želi osvojiti 4. mjesto: Arsenal
Najviše sezona u premier ligi bez trofeja: Liverpool, Everton, Tottenham
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la emirates »

Iskreno, ja samo vidim City i Chelsea kao neke jace favorite, a Arsenal i United kao dark horses, a Tottenham kao malo mracnijeg konja :mrgreen: (tj, imaju kvalitet za naslov, ali sam uvjeren 100% da nece uzeti). Ostali se mogu boriti za EL.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Po meni je Chelsea prvi favorit. City nije i neće biti dok ne nađe golmana kako spada.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la TheViper »

Chelsea je po meni daleko od favorita. Imaju odlicne pojedince i trenera, ali su prosle sezone imali srece sto nisu igrali LS i skoro uvek su igrali u najjacem sastavu, rotirali su svega 13-14 igraca. Njihov problem je to sto Conte nije u dobrim odnosima sa upravom i tu bi mogao da nastane problem, plus njihov igracki kadar nema preveliku dubinu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Liga prvaka englezima znači samo dodatni prihod. nitko se nece buniti ako je osvoji, no nece biti niti puno tuge ako ne osvoje

Real je za osvajanje LP dobio 90 milja eura (deset manje od Juventusa). Chelsea je za PL dobio oko 170 milja eura. skoro duplo više.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la TheViper »

Znam to, nego sam mislio da ce im biti problem da sa skracenom rotacijom igraju 2 tekme nedeljno + 2 kupa, sada ne mogu da rotiraju 13 igraca kao prosle sezone. Trebaju im 2 wing beka i eventualno jos jedan veznjak za rotaciju.

Stro se Citya tice, nije golman toliko problem, na poziciji stopera im fali balans, kao i u veznom redu. Njima je bitno da su natrpali sve one silne ofanzivce.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la emirates »

City je uvijek imao losu odbranu. Onih godina kad su postali prvaci im je Hart skidao sve, ak ad je on postao losiji, odbrana je ostala slaba i poceli su pustati.

Ima tu dosta i do ponosa. Biti prvak Engleske je jedna stvar, ali biti prvak Evrope je ono cemu teze klubovi.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la azo »

Iskreno nas svi isključuju iz borbe tako da mislim da imamo šanse.Čak je Klopp rekao:prvu sezonu će nam se smjati,drugu ćemo biti solidni a treću će te nam se diviti. YNWA!!!!.
UTD-Lukaku daje golove samo protiv nebitih timova,odbrana jako loša Lindelofa nije Jose trebao gurnuti u vatru,Rašford,Lingaard sve je to još mlado,Pogba precjenjen Matić će raditi posao koliko moze
Chelsea-Igra im je proičitana svaki trener od većih timova je našao rješenje za njihovu igru
4senal-Imaju dobar tim mislim da bi mogli biti jako dobri
Spurs-Svake godine sve isto
Shity-Nemaju golmana
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST ali biti prvak Evrope je ono cemu teze klubovi
osim engleza. Njima je to bonus

al pitaj njihove fanove što bi radije, da im klu0b osvoji prvenstvo ili lp.
azo234 je napisao/la:QR_BBPOST 4senal-Imaju dobar tim mislim da bi mogli biti jako dobri
mislio si kazati 4.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la emirates »

Ne slazem se. Nisam nikada pitao direktno, ali sudeci po reddit threadovima, navijaci zele LP. Tu lezi prestiz. Tu dokazujes da si najbolji u Evropi, da si bolji od Reala, Barce, Bayerna, Juventusa, Dortmunda itd. To nece dokazati utakmicama protiv Brightona, vec u medjusobnim omjerima.

EDIT: Pitao sam jednog fana Leicestera sto su tako losi prosle sezone, i jedan od razloga je naveo jer se dosta paznja pridavala LP. Znaci, nije bas da im je svejedno.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Nemoj gledait na redditu, recimo jedna od stvari koja je postala ismijavanje Uniteda je to što više nema domačih navijaca, samo strance

Popričaj s ljudima, tijekom igranja wowa sa svakim britancem s kjima sam pričao je kazao kako bi radije prvenstvo nego LP.
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la Sake »

Nikad se ne zna ko će osvojiti PL, možda bude neki novi Leicester.
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST mislio si kazati 4.
mislio si kazati da će porasti za 4. mjesta od prošle sezone.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la emirates »

Da, ali kazem ti nije stvar samo Uniteda i njihovih threadova, vec vecina, pa evo i Leicestera. Uostalom, reddit i cine pretezno Amerikanci i Britanci, tako da su vece sanse da naidjem na te navijace, nego na ove iz ostatka Evrope.

Uostalom, ja stvarno ne vidim dovoljan kvalitet niti u jednom engleskom timu da bi osvojili LP, sve da im zivot ovisi o tome. Chelsea je trenutno najbolji, a ne vidim da ove sezone mogu dalje od QF (ovisno o zrijebu u osmini finala). Sjecam se samo Citya i Monaca prosle sezone, gdje iako je bila jako zabavna utakmica, odbrana na obje strane je debelo zakazala, a najvece pojacanje John Stones je ispao smijesan u par navrata.
slika
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la Cenation Leader »

Znao sam da će ovo Arsenal okrenuti jednostavno bez obzira na sve djelovalo mi je na preokret u oba navrata kad su gubili. Strašno otvaranje.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premier Liga 2017/18

Post Postao/la emirates »

Sake je napisao/la:QR_BBPOST Nikad se ne zna ko će osvojiti PL, možda bude neki novi Leicester.
Da, ali je to izuzetak, ne pravilo. Desavaju se cuda, te sezone se sve poklopilo Leicesteru i iskoristili su to. Pretezno se zadnjih 10ak godina vrti izmedju Chelsea, Citya i Uniteda.
slika
Odgovori