HNL 2017/18

Hrvatska nogometna liga

Arhiva nogometnih događanja sezone 2017/18
Odgovori
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

HNL 2017/18

Post Postao/la emirates »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST pa dobro, nije tamo igrao još, kakve su mu bile statistike ove sezone u širokom? vidim da je imao dobru prije prodaje

premda, on je već 21 godinu napunio. što i dalje nije puno, ali nije ni junior više
Ma da, ali generalno nasi igraci nekako nemaju srece u tom Dinamu :mrgreen: Tbf, dosta njih i jesu bile ublehe.
Dobru je sezonu imao Menalo. 12 golova i 5 asistencija u 22 utakmice. Dosta doprinosi igri, jak ofanzivno, ima fin centarsut, zna driblati. Ne znam samo kakvaje vasa konkurencija na to poziciji LMF/LWF?
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

HNL 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Dani Olmo igra tamo, a po meni je on fantastičan potencijal koji treba dobiti poziv i u repki, ja ne bih ni sekunde dvojio, ja bih ga pozvao, pogotovo u mlade.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

HNL 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Danas dvije tekme u kojima se odlučuje o opstanku u ligi, sutra direktan dvoboj za drugu poziciju na tablici.

Liga 10 je apsolutno pun pogodatk za naše prilike, svako kolo se nešto događa, stalno jake utakmice (jake za naš pojam)

@emirates kada ćete vi na ligu 10, vama bi isto odlično došla.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

HNL 2017/18

Post Postao/la emirates »

Ne javljaju nista. Na pocetku kada su spomenuli ligu 12 se pricalo da je to samo uvodna faza pri skracivanju na ligu 10, ali evo, od tada nista.
slika
Avatar
Mortiis
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1616
Pridružen/a: 27 vel 2017, 17:41
7
Lokacija: ECW Arena,Philadelphia,PA
Status: Offline

HNL 2017/18

Post Postao/la Mortiis »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Danas dvije tekme u kojima se odlučuje o opstanku u ligi, sutra direktan dvoboj za drugu poziciju na tablici.

Liga 10 je apsolutno pun pogodatk za naše prilike, svako kolo se nešto događa, stalno jake utakmice (jake za naš pojam)

@emirates kada ćete vi na ligu 10, vama bi isto odlično došla.
meni osobno ta liga10 je najdosadnija i najdebilnija liga koju smo imali...znam ja da mi nemamo 16 ekipa koje mogu izgurat prvu ligu,ponajvise financijski...a nemamo bas ni 16 zadovoljavajucih stadiona itd itd...ali te lige 10,lige12 i slicna sranja me uzasno zivciraju....to me jako zivcira i u austrijskoj ligi koja je do ove sezone bila liga10,a od sljedece opet isto sranje..liga12...
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

HNL 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

s jedne strane te razumijem, kada stalno gledaš iste utakmice, ali kod nas to funkcionira, ništa nije tako dobro funkcioniralo kao liga 10.
slika
Avatar
Mortiis
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1616
Pridružen/a: 27 vel 2017, 17:41
7
Lokacija: ECW Arena,Philadelphia,PA
Status: Offline

HNL 2017/18

Post Postao/la Mortiis »

pojasni to malo da dobro funkcionira :D ?
loš bolje rečeno katastrofalan nogomet,prazni stadioni,preplaćeni igrači,klubovi u ili pred bankrotom,infrastruktura iz proslog stoljeca,utakmice predosadne,mutnih poslova nikad više itd itd...
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

HNL 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Potpuno ću se složiti sa navedenim, da su kod nas prazni stadioni, koji su često rugla... no ako pogledaš, trend je u splitu, rijeci i osijeku pozitivan. Jako lčesto ćeš vidjeti pune stadione, uzmi primjer hajduka, 2 puta u sezoni im dolaze i dinamo i osijek i rijeka, što su postali mamci za gledatelje. što je svakako bolje nego jednom godišnje, pa da u ligi 16 dolazi velika gorica, imotski, solin i slični drugoligaši koji ciljaju na prvu ligu. Lani je sezona imala jedno 300 gledatelja više po utakmici u prosjeku nego sezonu prije, ove godine će imati sličnu brojku u odnosu na sezonu ranije - da se razumijmo, to su i dalje male brojke, ali raaste.

Zatim, stalno se govori da svim našim klubovima fali jakih utakmica, one sezone kada je bila liga 16, imao si dva puta godišnje dinamo hajduk, i to je to. sada to imaš 4 puta godišnje, rijeka je postala jaka, osijek također, tako da svatko iz velike četvorke ima 12 jakih utakmica u ligi godišnje. Isto tako, imas dva ili tri jednako slaba na dnu (a ne njih pet ili šest), pa istom analogijom borba za opstanak postaje zanimljivija.

Jedino s čime se od navedenog neću složiti je da su utakmice predosadne, bilo je jako puno dobrih i zanimljivih utakmica ove sezone. nije to razina nogometa lige prvaka, ali bilo je drame, poteza, preokreta. najveci kamen spoticanja su mutni poslovi, i to što nam je liga i dalje poluprofesionalna (premda je zakonski profesionalna). I da, jedino dinamo ima pretplacene igrače, možda i hajduk, ostali nemaju, štoviše, donji dom često ima problem s plaćama.

postoje neki pozitivni trendovi, samo... naša vrhuška nogometa + krovna organizacija, brinu samo za reprezentaciju i samo jedan klub - tu je najviše toga trulo. recimo, padne kiša, možeš odgoditi koliko koliko su stadioni loši drenažama, ili igrat vaterpolo, što često gledamo...
slika
Avatar
Mortiis
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1616
Pridružen/a: 27 vel 2017, 17:41
7
Lokacija: ECW Arena,Philadelphia,PA
Status: Offline

HNL 2017/18

Post Postao/la Mortiis »

kad jedan caktaš ima plaću 500.000€ mislim da se moras sloziti da tu automatski svaka priča staje ....
niti jedan jedini igrač hajduka nebi smio imat plaću veću od 50.000€ godišnje,jer ju ničim apsolutno nisu zaslužili...čak nitko,apsolutno nitko u HNL nije zaslužio više od 100.000€ godišnje,a jedan gabrijel boban ima toliku plaću...

baš je bilo neki dan u novinama popis tih plaća hajdukovih igrača,pa ono je bilo suludo...osim caktaša još ih par ima slične cifre...otići će hajduk vrlo brzo u kurac opet...financijski gledano
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

HNL 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Problem je s balonom koji se stvorio u kompletnom nogometnom svijetu, zato i kod nas plaće budu tolike. tri su kluba koja toliko plaćaju, s time da rijeka puno racionalnije nego dinamo ili hajduk. dinamu opet visi ffp nad glavom.

ps: to i je kritika na hajduk, da pljunu pare za ljude koji ne vrijede.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

HNL 2017/18

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Zar nije bila vijest prije par miseci da je Hajduk jedini klub koji posluje u plusu u ciloj ligi?
slika
Odgovori