Serie A 2017/18

Arhiva nogometnih događanja sezone 2017/18
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la TheViper »

Otvaram temu o mojoj omiljenoj ligi :D

Ocekuje nas jedna zanimljiva sezona, mozda nece biti zanimljiva borba za scudetto jer je Juventus jos uvek najjaci, ali ce zato biti opasna borba za prva 4 mesta. Inace, od, sledece sezone, 4 kluba idu u LS. Mnogi se pojacavaju, a koliki su njihovi dometi ostaje nam da vidimo. Idemo redom.

Milan- Pocecu sa mojim voljenim klubom. Jako sam zadovoljan trenutnim prelaznim rokom, dovedeni su Conti, Rodriguez, Musacchio, Kessie, Calhanoglu, Borini i Andre Silva, uz to se ocekuju Biglia, Kjaer i jedan napadac, velika zelja je Aubameyang. Ukoliko Montella skocka ekipu kako treba realna je borba za prva 3 mesta.

Juventus- Bez ikakve sumnje najozbiljniji kandidat za scudetto, od pojacanja im je jedino stigao Schick iz Sampdorije. Navodno, blizu su da dovedu Douglasa Costu i Bernardeschija sto ce biti ogromna pojacanja, takodje traze i desnog beka nakon odlaska Alvesa. Spominju se Cancelo i De Sciglio, pored toga planiraju jos jednog veznjaka. Veliki problem ce biti ako Sandro ode u Chelsea.

Inter- Inter ko Inter, svake godine dovode dobre igrace, i na kraju vecina se ne snadju ili ispadnu promasaji. Za sada su skormno odradili prelazni rok. Dosli su stoper Skriniar i golman Padelli, Borja Valero je jako blizu dolaska. Ovo je skromno kada se pogleda kakav je posa odradio Milan. Od pojacanja se spominju Di Maria, Nainggolan i levi bek Nice Dalbert. Po meni, velika je greska prodati Perisica da bi doveli Di Mariu, ali to je njihov problem. U svako slucaju borice se za prva 4 mesta.

Napoli- Oni ne bi trebali previse da menjaju ekipu, od pojacanja je dogovoren Mario Rui, levi bek Rome. On ce biti konkurencija Ghoulamu. Imaju sjajne pojedince kao sto su Hamsik, Martens, Insigne, Milik... Oni su posle Juventusa najjaca ekipa u ligi, uz to su i uigrani. Kao pojacanje se spominje Leno.

Roma- Mozda najvece pojacanje je dolazak Monchija koji je pravi transfer mag, medjutim veliki problem je to sto su otisli Salah, Paredes i Rudiger, uz to nije iskljuceno da odu Manolas i Nainggolan. Ukoliko ne dovedu prave zamene bice problem. Od pojacanja su dosli Hector Moreno, Karsdrop, Gonalons i Pellegrini. Jasno je kao dan da im trebaju dobri stoperi, zamena za Salaha (spominje se Berardi) i jos jedan veznjak ako ode Radja. Trebace im mnogo srece da bi se borili za plasman u LS.

Lazio- Kod njih je uvek toplo-hladno, jedna sezona je dobra, druga losa i tako ukrug. Gotovo sigurno im odlaze Keita i Biglia, a Lotito je poznat da dovodi low cost varijante. Po svaku cenu moraju a zadrze Sergeja i Ciru. Njihov realni domet je 5-6 mesto.

Od ostalih klubova Fiorentina je u raspadu, odlaze im Gonzalo Rodriguez, Bernardeschi, Valero, verovatno i Kalinic. Atalanta je takodje ostala bez nekih veznih igraca, videcemo kako ce se snaci u LE. Torino nije previse menjao, bilo bi lepo kada bi zadrzali Belottija.

Vasa misljenja o ovoj ligi? :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Serie A 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Liga je postala turbo dosadana zadnjih par godina od kada Juventus dominira. Isto tako, novi klubovi koji doću iz druge lige, najčešće odmah lete van na kraju sezone, što je još jedan pokazatelj kako vrlo vjerojatno financijski sve ne štima, to jest, da se ne mogu boriti s ciframa koje imaju oni koji su već tu (jedino engleska i njemačka tu rade relativno dobar posao)

Juventus je prvi favorit (dodat ću da im je na meti Darmian iz Uniteda). Za ostale je još teško kazati pošto je transfer rok još daleko od kraja, primjerice Roma, za sada dosta prodaju, vidjet ćemo koga će dovesti.
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la Wulf7X »

Uz Englesku i Španiju tradicionalno najjača. Juventus već neko vreme drži lidersku poziciju pa je malo uzbuđeno opalo, međutim Milan sada opasno rešen da uradi nešto u vezi toga. Još su tu velikani tipa Inter i Roma, biće zanimljiva sezona :)
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la TheViper »

Ne bih da palim vatru, ali od kad je Roma velikan? :mrgreen:

Inace, kada se zavrsi prelazni rok analiziracu pojacanja ovih najpoznatijih timova i davati ocene. Ovo su moje ocene za prethodne 3 godine:

2016

Juventus 9,5
Napoli 8,5
Roma 6,5
Inter 7,5
Milan 4,5
Lazio 5,5
Torino 7
Fiorentina DUD

2015

Juventus 9
Roma 8,5
Napoli 6
Milan 6,5
Inter 7
Lazio 6
Fiorentina 4,5

2014

Juventus 7,5
Inter 5,5
Roma 8
Milan 6
Napoli 5
Lazio 7,5
Fiorentina 3

Napomena, ocenjujem samo ovih 7 ekipa, jedino sam sa Torinom prosle godine napravio izuzetak jer su odradili sjajan posao :D
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la TheViper »

Ovako bi mogao da izgleda Milan nakon dolaska Biglie i Bonuccija.

slika

@Sherpa sta sada mislis o Milanovom prelaznom roku? :)
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la Melloo »

Fantastican tim koji ce trebat uigrat :mrgreen:
Najjaca odbrana sto ide prema gore sve losije cuj Suso :mrgreen:
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la Wulf7X »

Gde su Gatuzo, Inzagi, Nesta, Maldini, Sedorf, Kaka....šta je bre ovo? :shock: :shock: :shock: :shock:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Serie A 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

@theviper mislim da su napravili odličan posao, no sada treba pokazati sve na terenu. Mislim da ako ne ulove ligu prvaka da će biti sranje
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la TheViper »

Veruj mi ja sam u soku, i dalje ne verujem da smo doveli najboljeg stopera na svetu za 40 miliona evra, i to od Juventusa :o

Navodono planira se jos Aubameyang za kraj.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Serie A 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Teško, prema nekim informacijama Borussija nije dobila službene ponude, ali ga je ponudila Chelseau.
slika
Avatar
dejanpetkovic
Rank 7
Rank 7
Postovi: 558
Pridružen/a: 03 srp 2017, 20:49
6
Lokacija: Niš
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la dejanpetkovic »

Zadnjih par dana sam malo analizirao pojacanja,timove,selekciju igraca...

PA bih da pitam,ko sme samnom da se opkladi da ce Torino ove sezone biti ispred Milana na tabeli.

Prihvatam bilo kakvu vrstu opklade.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12235
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la Rio146 »

Oho, evo izazova za @TheViper
Yes Sir!
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la Wulf7X »

:lol: :lol: :lol:
slika
Avatar
dejanpetkovic
Rank 7
Rank 7
Postovi: 558
Pridružen/a: 03 srp 2017, 20:49
6
Lokacija: Niš
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la dejanpetkovic »

Ja sam ozbiljan,nadam se da ce neka dusa da se javi.
Da bacimo po 100 evrica na sto,pa kom opanci kom obojci :cool:
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la TheViper »

Mozda si mislio na drugi klub iz Torina :lol:

Prihvatam naravno bilo kakvu opkladu, jer nema jebene sanse da ce Torino biti ispred Milana, njima je plafon 6. mesto, jos ako im uzmemo Belottija...
Odgovori