Epizoda 18 - Miris dima

Wrestling e-fed
Odgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Epizoda 18 - Miris dima

Post Postao/la Sherpa »

Otvorio je vrata i osjetio dobro poznati miris dima. Dva čovjeka koja su sjedila ispred hrpe nadzornih monitora pozdravila su ga sa 'šefe'. Samo je klimnuo glavom, i sjeo u lagano povišenu kožnu fotelju ispred centralnog stola. Natočio si je čašu viskija, lagano zapalio cigaru, sjeo na fotelju i napravio par klikova po naslonu fotelje. Par sekundi kasnije cijeli stol je zabljesnuo, nova količina monitora dodala je još malo svjetlosti u inače mračnu sobu. Stavio je slušalice na uho. Sve je bilo spremno za početak.

Uključio je sve jedinice na konferenciju. I krenuo govoriti. 'Gospodo, planirali smo ovo već neko vrijeme. Znate svoje zadatke, znate svoje rasporede. Imate 24 sata da obavite posao i još 10 sati da se vratite. Vidimo se sutra na doručku.' Podigao je pogled a centralni displej koji je trenutno pokazivao na lokalno vrijeme. Ono na analognom satu je samo čekalo da se dvije kazaljke dodirnu na samom vrhu, dok je onaj digitalni jedva čekao hrpu nula. 'Dečki, vidimo se na doručku, bit će poseban. Radijska tišina kada sat otkuca, javite se tek kada završite. Tri, dva, jedan. Krećemo.' Skinuo je slušalicu, ustao i pogledao na ekrane ispred kojih su sjedili njegovi ljudi. Na lijevoj strani bile su kamere koje su pokazivale na razne gradove diljem Balkana, na nekima od njih su se pokazali ljudi koji su se kretali poput specijalaca na zadatku. Na desnoj strani je bila slika koju su standardno gledali. Nekoliko sati kasnije krenuli su dolaziti prvi pozivi koji su javljali kako je operacija uspjela.

Sutradan je bio dan kojeg je čekao nekoliko mjeseci. Kojeg je planirao. Za kojeg ni u najboljim snovima nije očekivao da će proći ovako glatko. Upravo je ispred njega bila puna prostorija likova u gaćama i jutenim vrećama preko glave. Izgleda da su se lagano počeli buditi od koktela koji im je bio ubrizgan. Uključio je mikrofon kako bi se obratio svima njima. 'Hrpa Trnoružica i dalje spava, ali vam nema princa koji će vas probuditi. 'Hajmo, skidajte te vreće sa glave.' Onog trena kada su ih svi skinuli sa glave odlučio je biti pristojan, upaliti dečkima svijetlo. Jednim dodirom se upalilo desetak reflektora zbog kojih su svi refleksno stavili ruke ispred očiju kako bi se zaštitili od tog blještavila.

'Znači to su hrvači koji su nastupali za BWA, očekivao sam nešto bolje, ali što je tu je. Od sada ćete nastupati za mene. Nije da baš imate izbora, čak ni vaše familije ne znaju da ste ovdje. Nije da baš imate kuda otići. Ja imam, čeka me doručak, a vas tuširanje.' Kada je to izgovorio momke je iz više različitih direkcija pogodio mlaz vode ispucan iz vatrogasnih šmrkova. 'Oh da, zaboravio sam vam kazati. Dobrodošli u Remetinec.'

Minutu kasnije, zajedno s njim, u zatvorsku blagovaonicu ušla su kolica s jednim od najboljih doručaka koji je ikada ovdje poslužen. Ali ne zatvorenicima, nego onima koje njih čuvaju.
slika
Odgovori