NXT Takeover: Chicago

Za WWE događaje koji su iza nas
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la Wulf7X »

Odličan meč za kraj, realno dobar deo posla su odradili DIY a somovi samo pokupili titule, zanimljivo je videti kuda vodi ovaj heel turn ali neće da dobro izaći :?
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la Sake »

Kako dobar turn. Toliko emocije, skoro sam zaplakao. Svaka im čast. No more Revival vs. DIY :cry:

Overall TakeOver jedan od mojih omiljenih. Možda i omiljeni čak. Dva odlična meča, UK i Ladder, vrlo dobar opener, i solidna dva meča u sredini i na kraju Najbolji Heel Turn Ikad.

@Melloo Don't be a smark, Enjoy the moment
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la ejdzejp1 »

odličan meč i sjajan heel turn Ciampe za kraj, overall jedan jako dobar TakeOver
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la Sake »

Ja sada neću moći zaspat misleći o ovom heel turnu.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la TheViper »

Ukratko o matchevima

Strong def. Young ***3/4

Zabavan opener, svidja mi se sto je Strong odmah na pocetku napao ostale clanove Sanitya. Bilo je jako neizvesno i pobednik me je iznenadio, ali svakako mi je drago zbog Stronga. Sad bi mogao da krene na titulu.

Dunne def. Bate ****3/4

Ovo je bilo jebeno awesome, kako mi je krivo sto ranije nisam gledao UK diviziju. Fantastican match i veliki kandidat za MOTY.

Asuka def. Cross and Riot ***1/4

Zabavno je bilo, mada iskreno ovaj match me najmanje zanimao. Ocekivana pobeda Asuke.

Roode def. Itami ***1/2

Sasvim dobar match. Bilo je dobrih momenata, dosta kickouta na finishere i Roode retaina.

AoP def. DIY ****1/4

Odlicno je ovo bilo, mnogo dobrih spotova i poteza, jasno je da su Ciampa i Gargano bile glavne zvezde u ovom matchu. Kada je Gargano odgurnuo Ciampu da bi umesto njega primio udarac mi je nekako telefoniralo ono sto ce se desiti u nastavku. Na, kraju AoP ocekivano retaina. Posle toga usledio je sokantan heel turn Ciampe i meni se to ne svidja. Bio je dobar moment, ali bolje da su ih jos neko vreme drzali kao tag team, pa da su na main rosteru osvojili titule pa tek onda eventualno raspad. Zbog pretpanog rostera tesko ce uspeti kao single wrestleri.

Sve u svemu odlican Takeover.
Zadnja izmjena: TheViper, dana/u 21 svi 2017, 11:12, ukupno mijenjano 4 puta.
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la AlenB »

Roderick Strong vs Eric Young - ***1/2
Čak i puno više nego što sam očekivao od ovoga meča, sjajno su izgradili akciju, napetost, upade Sanitya i izvanredno Strongovo izvlačenje iz problema te sjajni, brzi napadi. Možda najbolji performansa za obojicu do sada u NXT-u. Roderickova pobjeda bi bio takav feel good moment.


Tyler Bate vs Pete Dunne - *****
Wow, jednostavno wow. Nemam drugo što za reći. Sasvim sigurno najbolji WWE meč u zadnjih par godina, jednostavno prekrasno. Ovo je već WWE moty, nisam siguran hoću li išta voljeti kao ovo.

Asuka vs Ruby Riot vs Nikki Cross - ***1/4
Imali su težak posao pratiti meč ranije, uspjeli su zadržati publiku djelomično, no daleko je to odličnog meča. Završetak malo antiklimatičan.

Bobby Roode vs Hideo Itami - ***3/4
Zbog malo sporije sredine neću dati pune četiri zvjezdice, no generalno sam jako zadovoljan, odlično sellanje i napeta završnica. Finisher kickouta je bilo, no dobro su odrađeni.

Authors of Pain vs DIY - ****1/4
Sjajan meč, uopće nisu silovali risky poteze i spamali spot za spotom. Odlično razvijena psihologija, dovoljno velikih spotova i zaista predivno ispričana priča (kada je Gargano izamknuo Ciampu da bi njega udarili ljestvama umjesto Ciampu samo da bi Ciampa nakon meča napravio heel turn i postao najomrženiji čovjek). Fantastičan heel turn.

Vjerojatno najbolji Takeover ikada. Kakav show!
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la TheViper »

Nisi gledao Strong-Young?
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la AlenB »

Jesam al sam zaboravio kopirati recenziju za to, pisao sam u notepadu prvo. :D

Btw.



heel Itami i feud s Ohnom bi super funkcionirao
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la TheViper »

slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la Melloo »




Sad kad su emocije manje ovaj heel turn je dobar bio, njihov feud ce da bude jos bolji al sta onda dalje
Nek Gargano uzme CW titulu bar
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la AlenB »

Mene zanima hoće li feudati u NXTu ili će napraviti tranziciju na glavni roster nekim slučajem.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la TheViper »

Triple H has announced that Tommaso Ciampa may have suffered an injury during his match tonight and will be needing some time off to rest up

Verovatno nece odmah biti njihov feud.
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la ejdzejp1 »

NXT TakeOver: Brooklyn review

Roderick Strong vs Eric Young - ***1/4
Nisam puno očekivao od ovog meča, a dobio sam jedan sasvim dobar i jako zabavan meč. Jako mi se svidilo ono prije meča kada Strong nije čekao da SAnitY njega napadnu već im se prikrao s leđa i napao ih. I Roderick i Young su bili jako jako dobri u meču. Pobjeda Stronga je bio odličan trenutak i po meni je to ispravna odluka, a sada ćemo vidjeti kako će se priča dalje razvijati, ne vjerujem da je ovdje kraj.

Tyler Bate vs Pete Dunne - ****3/4
Stvarno nemam riječi. Perfektan meč. Sve je bilo odlično, od chain wrestlinga na početku pa do sjajnih kontri i odlične sekvence sa punchevima i kickovima. Odličan heel work Dunnea, a i Bate je bio sjajan u meču. Stvarno im svaka čast, za mene je ovo trenutno WWE meč godine. da je meč trajao malo duže, vjerovatno bih dao 5* ali i ovako je to bio fantastičan meč. Dunne je pobijedio, što mi je stvarno jako drago. Nije moglo bolje za novi početak UK divizije.

Asuka vs Nikki Cross vs Ruby Riot - ***
Cure su imale stvarno nezahvalnu ulogu, ići poslije najboljeg meča na showu i jednog od najboljih mečeva godine. Ali, po meni su uprkos tome uspjele napraviti jedan dobar meč. Kraj mi je bio čudan, nije mi se svidio i umanjio je ocjenu meča. Asuka je retainala, i nadam se da sada lagano idemo prema meču nje i Ember.

Bobby Roode vs Hideo Itami - ***3/4
Jako dobar meč. Bilo je jako dobrih trenutaka. I Roode i Hideo su odlično sellali povredu ruke i koljena. Finisher kickouti su po meni odrađeni dosta dobro i pomogli su da se unese napetost u meč. Roode je naravno retainao.

Authors of Pain vs DIY - ****1/4
Još jedan odličan meč u kome su ova dva tima, a ništa manje nisam ni očekivao. Akcija je stvarno bila jako zabavna, meč je dosta dobro građen, a i spotovi su bili odlični. Mene se najviše dojmio storytelling, pogotovo kada je Gargano popio metak za svog partnera. Heel turn Ciampe nakon meča je sa strane priče sjajno odrađen. Ali, sa druge strane, to sada vjerovatno znači da će kada pređu na main roster ići u CW diviziju, što se meni lično ne sviđa, mogli su biti odličan dodatak tag team diviziji na RAWu ili SDu. Ali, turn je bio odličan, a i feud bi mogao biti odličan, tako da se možda ovo ispostavi kao dobar potez.

Sve u svemu, ovo je bio jedan odličan TakeOver, niti jedan meč nije bio loš, uživao sam u svih 5 mečeva, od kojih su 2 MOTY kandidati po meni. 8.75/10
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la emirates »

Evo taman sam krenuo gledati Takeover, i primjetio sam da se Asukin engleski nije uopce poboljsao u odnosu na debi. Mislim, kada radis u SADu, pogotovo u biznisu kakav je WWE, moras se barem malo potruditi da naucis jezik zemlje u kojoj se nalazis. Kako Itami i Nakamuram mogu. Nakamurin engleski je i dalje meh, ali napreduje + njemu je teze kad mora pricati sa onim stitnikom za zube, i opet ne zvuci gore od Asuke. Na main rosteru joj moraju managera naci.

EDIT: Dunne izgleda kao tipican klosar :mrgreen:
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

NXT Takeover: Chicago

Post Postao/la Sake »

NXT ponovo onakav kakav je nekad bio. Razmišljam da počnem pratiti weekly.
slika
Odgovori