Crown Jewel

Za WWE događaje koji su iza nas
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la Maki »

Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la Melloo »

Moje izvinjenje ne znam sto sam mislio da je 5.Sad sam istrazio. Au taj mec je overreatao zestoko onda, meni nije ni za 5 bio.
Idemo sad previse u offtopic
Avatar
Lujaa
Rank 7
Rank 7
Postovi: 809
Pridružen/a: 07 svi 2018, 22:40
5
Lokacija: Nis, Srbija
O meni: I love puroresu
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la Lujaa »

Kaze Dave tesko je rvati se u Tokio Domeu.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la HunterDX »

Da objasnim zasto je ok sto je Dave otisao iznad 5*

Meni je to sasvim ok, wrestling napreduje, pa je tako normalno da i ocene rastu.

Ako je Dave dao 5* pre 8 godina nekom mecu, onda je wrestling napredovao i desio se bolji mec, pa normalno da se ide na visi nivo.
To je kao kada u skoli uceniku date dobru ocenu, onda se pojave bolji posle par godina, zasto bi njemu smanjili, kada je u tom trenutku imao znanje za tu ocenu, u ovom slucaju ocene(zvezdice) nisu limitirane, tako da moze da ih podize.

Sto je i znak da ce novije generecije prevazilaziti nove, Zvezdice su neki pokazatelj, a taj napredak je dobar znak.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6874
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la crocop97 »

Ali svaki se meč mora stavit u kontekst vremena i prostora u kojem se odvio i tradicije iz koje nastaje osnovna forma određenog meča. Koji su uopće kriteriji kvalitetnog meča, razlikuju li se kriteriji od stila do stila ili ćemo uzeti neki današnji 6*+ polusatni spotfest bez ikakve psihologije i neki lucha tehnički meč iz 90-ih i gledati ih iz iste perspektive? To po meni nema nikakvog smisla, ali šta ja znam :think:
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST To je kao kada u skoli uceniku date dobru ocenu, onda se pojave bolji posle par godina, zasto bi njemu smanjili, kada je u tom trenutku imao znanje za tu ocenu, u ovom slucaju ocene(zvezdice) nisu limitirane, tako da moze da ih podize.

Sto je i znak da ce novije generecije prevazilaziti nove, Zvezdice su neki pokazatelj, a taj napredak je dobar znak.
Time automatski umanjuješ vrijednost onog starijeg meča jer on ispada inferiorniji, a to što se stvari mijenjaju ne znači da se mijenjaju na bolje.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la HunterDX »

Da ne treba tako, ne bi ni Dave isao vise od 5*, mnogi wrestling fsnovi ne podrzavaju to, pa cak i ja sam nekim mecevima smanjim * kada ih vidim.
Ali mi je to sto Dave radi ok i razumem ga.
To je moje misljenje.
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la azo »

Meni je ok bilo kad je jednom, pa cak i dvaput otisao preko 5 jer se moralo naznacaiti da je taj mec najbolji do tada...
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la Melloo »

Ma nek ide
Daj boze da se svake sedmice desavaju mecebi gdje on mora ici preko 5 pa da gledamo vrhunski wrestling stalno
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Meltzer je doduše prilično uništio svoj sistem uvođenjem 6* mečeva.
Osim što on nije bio prvi koji je dao 6*, i osim toga što smatram da nije ničemu naudio svojoj skali. Svi mečevi koji su dobili preko te brojke su ponajbolji mečevi ne samo godine nego svih vremena

Onaj meč s g1 je imao jednu jako dobru i zanimljivu priču, o hrvaču koji dva puta nije uspio i koji je za novu priliku morao dobiti tog najvećeg rivala, koji ujedno drži titulu, bez da je titula u igri, i to sve unutar 30 minuta. Dal bi mu ja dao šest? Ne, ali Za ostala tri meča iz serijala, bez problema. Jedan bolji od drugoga

Na kraju krajeva, meč je dobar onoliko koliko se tebi svidi, a ne koliko se nekom drugom svidi. Meni je recimo Omega vs Cody bio odlično dizajniran meč u kojem sam potpuno uživao, mnogima nije.

No Crown Jewel, on nije imao ništa vrijedno spomena.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la HunterDX »

Da sad na istom PPV-u rade mec AJ i Omega, onda Okada i Rollins.
AJ i Omega odrade odlican mec, bez greske, ja cu im dati 5, onda Rollins i Okada razvale i odu na neki visi nivo cak, ne mogu da im dam istu ocenu, a ne mogu ni ovima da smanjim, jer su bili perfektni.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la Maki »

@Sherpa
Ne znam, meni to dodavanje zvjezdica nije baš dobar potez. Skala od 1-5 je bila sasvim dobra, i prije kada si gledao 5* meč znao si da je to najbolje što ćeš dobiti. Ovako ne znaš, sutra može biti 8* star ili 9*. Jednom kad ukloniš poklopac, možeš ići u nedogled.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la Sherpa »

I neka ide u nedogled, pošto to znači da ćemo dobiti meč bolji nego što je bio Omega Okada 4
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la HunterDX »

@Maki Postoji stara skola wrestlinga, kao i nove.
Osnovna skola, srednja i fakultet. Tu postoji razlika u znanju.
Tako ti je u wrestlingu.
Ne slazemo se svi, licno sam sreo svega par ljudi koji podrzavaju dodavanje zvezdica, takodje sam jedan od njih.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la Maki »

Eh, ne mora značiti da je nova škola wrestlinga bolja od stare. Različite su, ali obe imaju i prednosti i mane. Nekako, mislim da bi Meltz trebao i nekim starim mečevima retroaktivno dati 5*+ (mada neki već imaju, Steamboat-Flair mislim). Jer u to doba oni su bili vrhunac wrestlinga.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Crown Jewel

Post Postao/la Sherpa »

Al gledaš skalu, tada se nije išlo preko 5, tako da sve što je dobilo 5 je vrhunac wrestlinga (po njemu) u tom periodu. Danas je vrhunac sve ovo što je dobilo preko pet.

Ne treba ići ponovo gledati stare mečeve. Mnogi od njih bi dobili puno manje, što sam i stavio njegov tweet. Zato što nemreš tadašnji wrestling gledati današnjim očima. Tako da bi taj stil samo degradirao sjajne mečeve tog vremenskog perioda.
slika
Odgovori