Survivor Series 2017

Za WWE događaje koji su iza nas
Avatar
FilipS
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1769
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:02
7
Status: Offline

Survivor Series 2017 recenzija

Post Postao/la FilipS »

slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la ejdzejp1 »

Kickoff

Matt Hardy vs. Elias
Sasvim prihvatljiv kickoff meč, nije bilo loše. Odluka o pobjedniku je dobra s obzirom da nažalost neće ništa napraviti s Mattom dok nema Jeffa. **

Enzo Amore (c) vs. Kalisto - WWE Cruiserweight titula
Prosječan meč, ništa više i ne mogu očekivati od ove divizije dok je Enzo šampion. **

Sami Zayn & Kevin Owens vs. Breezango
Solidan i zabavan meč, imali su uključenu publiku i wrestling je bio clean. Nisu niti u jednom trenutku prešli na neki viši nivo pa je zbog toga ostalo samo na solidnom. **1/2

Main show

Shield vs. New Day
Odličan opening meč, i jedni i drugi su stvarno dobro odradili posao i čini mi se da je ovo četvrti PPV zaredom da New Day meču dajem 4 i više zvjezdica. Odlični su u ringu ove godine. Da ne bude da samo njih hvalim, i Shieldovci su bili na istoj razini. Pacing meča je bio jako dobar tako da niti u jednom trenutku nije bilo dosadno, a završni stretch je bio sjajan sa odličnim nearfallovima i posebno mi se svidio onaj trenutak kada su se svi članovi oba tima držali za svoje partnere kako bi ostali na nogama, te završni spot. Kao što sam već rekao odlično odrađeno, nemam zamjerke. Drugi najbolji meč večeri. ****

RAW vs. SmackDown - ženski eliminacijski meč
Bilo je zabavno. Meč je imao dobrih trenutaka, ali je isto tako bilo i onih loših kao recimo to što je Becky eliminisana prva ili onaj klišej kod ženskih mečeva gdje se eliminacije dešavaju odmah jedna iza druge ali to je bilo neizbježno s obzirom na minutažu koju su dobile. Asuka kao sole survivor je bila jedina ispravna odluka ovdje. **3/4

The Miz vs. Baron Corbin
I ovo je zapravo bilo prilično dobro, bolje nego što sam očekivao. Početak nije bio baš dobar ali su se kasnije popravili. Corbin je dobro sellao nogu iako su to zanemarili u završnici ali ok. Uništavanje Miztouragea je bilo kul za vidjeti, a kraj mi je bio ok jer sam na to već navikao u Corbinovim mečevima. EOD skoro uvijek dolazi outta nowhere. **3/4

The Bar vs. The Usos
Jako dobar meč, falio je malo jači prvi dio da bude odličan. U svakom slučaju dobio sam ono što sam očekivao, kvalitetan wrestling kroz cijeli meč koji je kulminirao odličnim završnim stretchem. Odličan callback na prošlogodišnji SSeries sa Sharpshooter/Brogue Kick kombinacijom. Takođe odličan kraj sa onim izvanrednim flying tagom. Volio bih vidjeti još njihovih mečeva. ***3/4

Alexa Bliss vs. Charlotte
Dobar meč, samo što mislim da bi bilo bolje da je prvi dio sa Alexinom dominacijom bio malo skraćen. Dobro su ispričale priču razlike u veličini i završnica je bila jako zabavna sa ispravnom pobjednicom. ***

Brock Lesnar vs. AJ Styles
AJ je najbolji performer u kompaniji. Mislim da to više nitko ne bi trebao dovoditi u pitanje, u svijetu je već diskutabilno ali i tu je sigurno u top 3. Nestvarno je bumpao za Lesnara i učinio je da njegovi napadi izgledaju dosta jače. Da se razumijemo, nije samo on odradio odličan posao, i Lesnar je bio jako dobar i izgledalo mi je da je jako motivisan, čak je sellao za Stylesa dosta više nego za Joea i Strowmana. Vidim da se neki žale na prvi dio meča, ali ja mislim da je on bio itekako potreban da se izgradi Stylesov comeback. Drugi dio meča sa Stylesovim comebackom je bio strašno napet, sa nekoliko uvjerljivih nearfallova za Stylesa. Odličan meč, mislim da bolje nije moglo što se tiče rezultata, Brock je i dalje nepobjediv kao šampion a Styles je prikazan kao velika prijetnja i dostojan WWE šampion. ****

RAW vs. SmackDown - muški eliminacijski meč
Ne znam odakle da počnem. Prošle godine je meč bio jako, jako zabavan ali je imao dosta gluposti i zaobilaženja pravila zbog čega mi nije bio odličan. I pored toga, bilo je malo more spotova i jako zabavne akcije. Ove godine toga nije bilo. Sama in-ring akcija je bila dosta solidna, ali nije bilo nekih posebnih spotova skoro nikako (izuzev onog Suplexa kroz komentatorski stol) i meč je sve više padao kako se bližio kraju. Sam početak sa Orton-Joe, Nakamura-Balor i Roode-Hunter interakcijama mi je bio super. Međutim, od eliminacije Nakamure i Roodea sve je krenulo nizbrdo. Publika je izgubila interes zbog eliminacije dvojice najover likova u meču (uz Joea i Balora) i sve od tada mi se činilo totalno flat. Booking i redoslijed eliminacija je bio užasan, u WWE su ponovo pokazali da su im part timeri važniji od full timera (izuzev Strowmana, njegovo prikazivanje u meču i poslije meča je za mene jedina pozitivna stvar proizašla iz ovog meča). Uplitanje Samija i Owensa je takođe ispalo nebitno budući da su koštali Ortona eliminacije, a Shane ih je potjerao sa stolicom. Kraj takođe totalno zbunjujući. Moglo se ovo puno, puno bolje odraditi. Ponovo je main event pokvario dojam o jako dobrom PPVu. 2 zvjezdice idu samo za početni dio i prikaz Strowmana u meču. Ostalo je bilo jako, jako loše. **

Generalno mi se PPV svidio, bilo je jako dobro sve do main eventa koji je dosta pokvario dojam i ostavio gorak okus u ustima. Takođe mi se nije svidjelo što je SD ponovo prikazan kao B show, izgubili su ženski eliminacijski meč, njihov glavni šampion je izgubio i izgubili su main event, a pritom su izgubili i u ukupnom rezultatu. Overall je bilo dobro, ali moglo je puno bolje.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58086
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la Sherpa »

Kako je main event bio sranje, ne čudi me kako nitko nije spomenuo team green

yes - john cena u zelenom je izgledao TOTALNO debilno. Jedan tim u crvenom, drugi u plavom... I onda big john poseban.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la TheViper »

Mozda nije imao SD majicu zato sto je free agent :roll:
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
Melloo je napisao/la:QR_BBPOSTNakamura i Roode ispali ko joberi, tim ih nije probao ni spasiti
Ali su zato njih dvojica pomogli ovima kada su trebali da srede Strowmana, glup booking.
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la Sake »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Kako je main event bio sranje, ne čudi me kako nitko nije spomenuo team green

yes - john cena u zelenom je izgledao TOTALNO debilno. Jedan tim u crvenom, drugi u plavom... I onda big john poseban.
mogu reći da je free agent, mada da, bio je član tima i trebao je nositi boje tima.

Jbg, moraju promovirati novu majicu.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58086
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la Sherpa »

Morao je nositi majicu. On nije bio free agent, on je bio freelancer kojeg je smackdown kratkotrajno angažirao.

Izgledalo je turbo turbo debilno
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la ejdzejp1 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Kako je main event bio sranje, ne čudi me kako nitko nije spomenuo team green

yes - john cena u zelenom je izgledao TOTALNO debilno. Jedan tim u crvenom, drugi u plavom... I onda big john poseban.
to sam ja primijetio odmah čim je izašao
i da, bilo je jako glupo, samo što sam to zaboravio spomenuti pored svih ostalih sranja u main eventu
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12311
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la Rio146 »

Nakon trodnevnog gledanja show-a, evo i moje recenzije:

Kickoff sam preskočio, mečevi me uopće nisu zanimali.

Shield vs New Day

Iznenađujuća odluka da Shield bude u openeru, ali definitivno jako dobar početak show-a, i vjerovatno najbolji odrađeni meč.

Ženski eliminacijski meč
Becky je definitivno postala lower mid carder. Glupa odluka da kapetanica odmah bude eliminirana, al ajde. Jako mi se svidjelo što su napravili od Tamine, ona mi je oduvijek bila draga. Carmelle ni na vidiku. Asuka, Alicia, Natty, Naomi solidno. Nia je isto bila dobra.

Corbin vs The Miz

Ovaj me meč i nije pretjerano zanimao, ali bio je ok.

The Usos vs Sheamus & Cesaro

Završnica je bila predobra, ali meč mi je bio malo predugačak.

Charlotte vs Alexa
Čisto solidno. Očekivao sam takav meč, i takvog sam ga i dobio. Zadovoljan.

Lesnar vs Styles
Čestitke za AJ Styles-a, jer je odradio fantastičan posao, ali meč je bio katastrofa. AJ je jedan od najboljih na svijetu trenutno, WWE champ, ali prvih 5-6 minuta nije bio ni F od Fenomenalnog. Čisti burial.

Muški eliminacijski meč

Samo su mi se dvije stvari svidjele. Prvo Roode - Triple H, i drugo vjerovatni face turn Strowman-a. Od 10 hrvača u meču imamo 3 part-timera. I sva tri ostanu u zadnjih 4. Nakamura, Roode i Balor, koje trebaju graditi, nisu skoro ništa napravili.
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58086
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la Sherpa »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Becky je definitivno postala lower mid carder.
Ja i dalje tvrdim kako je njena eliminacija bila zbog razmišljanja da će je tim tipom eliminacije zaštitit.
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la Sake »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Čestitke za AJ Styles-a, jer je odradio fantastičan posao, ali meč je bio katastrofa. AJ je jedan od najboljih na svijetu trenutno, WWE champ, ali prvih 5-6 minuta nije bio ni F od Fenomenalnog. Čisti burial.
pa baš zbog prvih 5-6 minuta je ostatak meča bio onoliko odličan koliko je bio, jer je tih prvih par minuta bilo buildanje za AJov comeback. Čisti burial? Lesnar je sellao za njega više nego što je sellao i za Strowmana i za Joea i mnoge druge. Wrestleri, menadžeri, komentatori, svako ko prima platu od WWEa je govorio kako je AJ bio najteži Brockov protivnik dosad, Lesnaru su falile minute da stane na noge nakon meča.

Totalno je pokopan.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12311
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la Rio146 »

Al zasto toliko iz krajnosti u krajnost? AJ je prvih 5-6 minuta licio kao Curt Hawkins.
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58086
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la Sherpa »

Zato što je priča dobra, Lesnar je ušao u meč i dao apsolutno sve od sebe da ga dovrši turbo brzo. Razbijao ga je, ponizio ga je, ali to nije bilo dovoljno, AJ je preživio i krenuo u kontra ofenzivu, Lesnar je od tada pa nadalje par puta bio na konopcima. To je dobar način kako predstaviti underdoga u meču. Odlično su odradili uloge.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12311
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la Rio146 »

Složio bi se s tim bookingom, samo u slučaju kad hrvača treba izgraditi. Tipa Balor, Wyatt, Roode pa čak i Nakamura, a ne nekoga tko je već izgrađen.
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58086
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la Sherpa »

dave

Elias vs. Matt Hardy .25
Enzo vs. Kalisto 1.5
KO/Zayn vs. Breezango 1.25
Shield vs. New Day 3.75
Women's Elimination 2.5
Baron vs. Miz 2.75
Usos vs. Bar 3.5
Charlotte vs. Bliss 2.5
Lesnar vs. AJ Styles 4.25
Men's Elimination 1.75
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Survivor Series 2017

Post Postao/la AlenB »

slažem se s ocjenama
slika
Odgovori