Best in the World 2018

29.6.

Ring of Honor
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

ROH Best in the World 2018 recenzija

Post Postao/la ejdzejp1 »

Csonka često overratea mečeve, ali pored njega vidio sam još mali milion ljudi koji su nahvalili show. Pogledat ću show prvom prilikom svakako. Neće me previše čuditi ako show i ne bude nešto jer ROH PPVi su, barem meni ove godine čisti prosjek.
slika
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

ROH Best in the World 2018 recenzija

Post Postao/la raptor1989 »

2, 2, 2.5, 3 i 3. To su moje ocjene za prvih pet mečeva. Uglavnom vidjet ćete ih sve u temi RECENZIJE kada budem gotov. Već sada BITW 2018 je najgori ROH-ov PPV koji sam gledao. Ukupna ocjena je na 2.5/5. Pošto sam bio dosta razočaran s prvih 5 mečeva (nisam si želio pokvariti subotnju večer), ostavio sam si 3 zadnja meča za danas.
Zadnja izmjena: raptor1989, dana/u 01 srp 2018, 13:07, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

ROH Best in the World 2018 recenzija

Post Postao/la AlenB »

Eto vidite dečki da nisam jedini :D
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Best in the World

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Zaljubio sam se u Mayu i Hanu
:clap: :clap: :clap: :dance: :dance: :dance:

Koliko sam vidia općenito šta ljudi govore o WoH i ono malo mečeva šta sam pogleda, imaju katastrofalnu žensku diviziju.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Best in the World

Post Postao/la Melloo »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Zaljubio sam se u Mayu i Hanu
:clap: :clap: :clap: :dance: :dance: :dance:

Koliko sam vidia općenito šta ljudi govore o WoH i ono malo mečeva šta sam pogleda, imaju katastrofalnu žensku diviziju.
Imaju.Kazem ti grade fiziviju oko zena ko je ne znaju basicse kamol jos da ocekujes dobsr mec od njih.Kada dodju cure iz stardoma one spasu da to sve ne bude botchfest i to je to.
Mayu Iwatani je nevjerovstna.Kako me na Tanu podsjeca to je nevjerovstno.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Best in the World

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Mayu Iwatani je nevjerovstna
O njoj se već govori ko o nasljednici Io, ima samo 25 a onoliko je dobra.
slika
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

ROH Best in the World 2018 recenzija

Post Postao/la raptor1989 »

Prosječan show. Preporučam da ga propustite i pogledate nešto drugo.

<< ALL INDY LIST >>
...
26. The Crash WrestleCon 2.75/5
27. wXw 16 Carat Gold 2018 Day 1 2.6/5
28. ROH Best in the World 2018 2.6/5
29. House Of Hardcore 40 2.6/5
30. CHIKARA Beware The Snowman 2/5
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Best in the World

Post Postao/la AlenB »

Jay Lethal vs. KUSHIDA
Rating: 4.0 stars

The Kingdom (c) vs. EVIL, SANADA, and BUSHI – ROH WORLD SIX-MAN TAG TEAM CHAMPIONSHIP
Rating: 2.5 stars

Adam Page vs. Punishment Martinez
Rating: 3.75 stars

Flip Gordon vs. Bully Ray
Rating: 2.0 stars

Sumie Sakai, Jenny Rose, Mayu Iwatani, and Tenille Dashwood vs. Kelly Klein, Hazuki, Kagetsu, and Hana Kimura
Rating: 2.25 stars

The Briscoes vs. The Young Bucks – ROH WORLD TAG TEAM CHAMPIONSHIP
Rating: 4.75 stars

Dalton Castle vs. Cody vs. Marty Scurll – ROH WORLD CHAMPIONSHIP
Rating: 3.0 stars

klasika, dva 4-star meča premda je meni nepomjmljivo kak je dao 4.75 ovima, ali eto, pogledajte i vi pa prosudite sami
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Best in the World

Post Postao/la ejdzejp1 »

pogledah i ja ovo konačno

The Kingdom (c) vs. BUSHI, EVIL & SANADA - ROH Six-Man Tag Team titule
Očekivao sam dosta više, a mislim i da su imali prostora da to ispune. Iz nekog razloga nisu. Bilo je to daleko od lošeg meča, ali nekako mi se nije činilo vrijednim PPV spota. Bilo je tu samo da ubace LIJ i titule na show. Kingdom su solidno odradili posao i imali su nekoliko prilično dobrih timskih poteza ali to je uglavnom bilo to. Nije bilo nikakve napetosti oko promjene prvaka tako da se to nije ni desilo. **1/2

Flip Gordon vs. Bully Ray
Još jedan meč koji nije trebao biti na PPV-u. Dok za prethodni mogu naći objašnjenje, za ovaj ga ne vidim. Svidjelo mi se to što je Flip pokazao drugačiju verziju sebe, ali ne znam šta on radi u feudu sa Bullyem i kraj je bio čisto sranje, pogotovo što je došao tako naglo i bio je prvi ili drugi potez Bullya. Post match segment je bio ok. *1/2

Kelly Klein, Hazuki, Hana Kimura & Kagetsu vs. Tenille Dashwood, Mayu Iwatani, Sumie Sakai & Jenny Rose
Bolje od prethodna dva meča u svakom slučaju. Bilo je jako dobrih trenutaka i sve cure su dobile priliku da pokažu šta mogu. Iwatani i Kimura su mi pogotovo bile dobre. Onih par high spotova su isto bili super. Jedina veća zamjerka jeste previše heel gluposti i varanja. Sve u svemu, prilično dobar i zabavan meč. **3/4

Austin Aries vs. Kenny King
Jako dobar meč, do ovog trenutka najbolji na showu. Super su ispričali priču i odradili character work, King je smatrao Ariesa prijateljem i nije želio otići toliko daleko da mu dovede karijeru u opasnost, dok je Aries bez dileme iskoristio prvu priliku koju je imao da mu to uradi. Osim toga, akcija je bila zabavna i svidjela mi se struktura, a King nije ništa izgubio u porazu. ***1/4

Jay Lethal vs. KUSHIDA
Negdje na razini prethodnog meča, ali očekivao sam dosta više jer je KUSHIDA odličan, a i Lethal zna biti isto tako odličan kad hoće. Meni je prvenstveno Lethalov performans u ovom meču bio jako prosječan osim par dobrih kickova i nekoliko Suicide Divea, a ni KUSHIDA nije bio dobar koliko je znao biti u mečevima za Junior titulu u NJPW-u iako je imao par lijepih diveova i jednu jako lijepu kontru u Armbar iz Suicide Divea. Rukovanje sa ošamućenim Lethalom je bilo jedan od rijetkih odličnih trenutaka. U završnici su imali nekoliko kul sekvenci što mi je poboljšalo meč, ali opet to je bilo debelo ispod mojih, a vjerujem i očekivanja većine drugih. ***1/4

Punishment Martinez (c) vs. Hangman Page - Baltimore Street Fight za ROH TV titulu
Mislim da bi bilo bolje da su odradili klasični ROH spotfest nego ovo. Sviđa mi se što je bilo drugačije, ali meni je bilo previše dosadno kroz veći dio meča da bi bilo nešto više od solidnog meča. Par spotova i završnica su digli meč ali onda je došao jako loše izveden kraj gdje je sudija ispao totalni kreten. Moglo je i moralo biti bolje odrađeno. **3/4

The Briscoes (c) vs. The Young Bucks - ROH Tag Team titule
Najbolji meč na showu, ali i ovdje sam u neku ruku ostao razočaran. Kvaliteta wrestlinga je bila super, ali booking meča je bio problem. Zašto je zaboga ovdje bio potreban jebeni ref bump? Možda bih i prešao preko toga, ali je trajalo skoro do kraja meča. Da se razumijemo, Briscoesi i pogotovo Bucksi su odradili sjajan posao i vjerovatno bih išao i nešto preko 4 zvjezdice da nije bilo tih nepotrebnih stvari ali eto. Jako dobar meč koji je mogao biti puno više. Možda sam malo prestrog na ocjeni ali jednostavno sam od početka showa vidio i previše ovakvih stvari. ***1/2

Dalton Castle (c) vs. Cody vs. Marty Scurll - ROH titula
I opet, klasičan ROH main event. Dobiju 10-12 minuta, ne urade ništa pretjerano zanimljivo i onda dođe do overbookinga, pokušaja varanja i sličnih stvari. Publika je isto bila poprilično istrošena nakon tag meča pa ovdje i nisu davali baš dobre reakcije na nearfallove u završnici. Izbor pobjednika je bio pogrešan po meni. Na Castleu se i u ovom meču vidjelo da ne može dalje sa povredom, Cody kao šampion mi se trenutno i ne čini kao najbolja ideja, ali su zato mogli dati titulu Martyu koji bi bio zabavan šampion po meni. Sve u svemu loš meč, nemam ništa više za reći. Čak nije bio ni Codyev 3-star special. *1/2

U konačnici jedan dosadan i prosječan show, možda čak i malo ispod.
slika
Avatar
El Ingobernable
Rank 4
Rank 4
Postovi: 60
Pridružen/a: 26 stu 2017, 19:30
6
Status: Offline

Best in the World

Post Postao/la El Ingobernable »

Evo i moje ocjene za Best in the World

EVIL & SANADA & BUSHI vs The Kingdom - ROH Six Man Tag Team titule - **3/4
Flip Gordon vs Bully Ray - *
Ženski tag team meč - **1/4
Austin Aries vs Kenny King - ***1/4
Jay Lethal vs KUSHIDA - ****
Punishment Martinez vs Adam Page - ROH TV titula - ***
The Briscoes vs The Young Bucks - ROH Tag Team titule - ***3/4
CODY vs Marty Scurll vs Dalton Castle - ROH titula - *1/4
slika
Odgovori