NXT TakeOver: Stand & Deliver

Za WWE događaje koji su iza nas
Odgovori

Ocenite PPV

Anketa je završila: 23 tra 2021, 09:04.

1
0
Nema glasova.
2
0
Nema glasova.
3
0
Nema glasova.
4
2
50%
5
2
50%
 
Ukupno glasova: 4

Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

NXT TakeOver: Stand & Deliver

Post Postao/la ejdzejp1 »

prva noć

KUSHIDA vs. Pete Dunne
Zanimljivo, KUSHIDA u NXT-u pokazuje kako bi junior mečevi u New Japanu trebali izgledati. Bez trošenja vremena, brza ali ne besmislena akcija kroz svih desetak i arm work koji je imao smisla, bio faktor u meču i imao payoff na kraju. Nemam ništa pretjerano za reći o ovome kad je meč jednostavno dobar. ****

Leon Ruff vs. Isiah Scott vs. Bronson Reed vs. Cameron Grimes vs. Dexter Lumis vs. LA Knight - Gauntlet Eliminator meč za #1 Contender spot za North American titulu
Mislio sam da će ovo biti obični gauntlet meč ali je izlazak novih ljudi u meč bio određen vremenski, a ne eliminacijama, što je po meni bilo dobro jer svaki novi ulazak dodaje novi element, pogotovo ovdje gdje su svi likovi različiti. Dosta velikih spotova, možda i previše za moj ukus ali opet unutra je bilo 6 ljudi, svaki učesnik je dobio svoje momente i jako mi se svidjela Grimes/Swerve kombinacija. Moj pick je bio Lumis i bio sam 100% ubijeđen da on uzima, ali Reed je lijepo iznenađenje. Sve u svemu dobar meč. ***1/4

WALTER (c) vs. Tommaso Ciampa - NXT United Kingdom titula
WALTER jednostavno zna kako odraditi meč da ima glavu i rep, ne bude dosadan i bude uvjerljiv. Ovaj nije bio drugačiji. Ciampa je svoj dio odradio odlično, ali ovo je WALTER-ov meč. Čak i ako zanemarimo hard-hitting stiff chopove i udarce, meč je izvanredno građen od početka do kraja. WALTER me užasno podsjeća na Shinga u selling aspektu, od trenutka kad je povrijedio ruku promašenim chopom, pa sve do samog kraja je sellao i niti u jednom trenutku nije zaboravio na to. Iako Ciampa nije radio na ruci (osim u par trenutaka kao escape button), WALTER je koristio tu ruku i zato je sellao. Hrvao je dosta sporije i nije nizao 15 poteza zaredom sa povrijeđenom rukom. Kasnije su dodali novi element kada je WALTER počeo raditi na Ciampinom vratu i to je bilo odlično jer je na kraju imalo ulogu u završetku kada je nakon izrazito dramatičnog i napetog stretcha WALTER udario Sleeper Suplex i kao dodatak na ljepotu chop s kojim je i pobijedio. Fantastično, u mojih top 3 ove godine sigurno. ****1/2

MSK vs. Grizzled Young Veterans vs. Legado del Fantasma - NXT Tag Team titule
Želio sam da mi se meč svidi dosta više jer su sva tri tima dobra. Donekle mi se svidjelo jer je akcija bila brza, ali u isto vrijeme ništa nije imalo nekog značaja, jednostavno su redali poteze bez nekog smisla i tek pred kraj u zadnjoj MSK/GYV sekvenci sam osjetio neku dinamiku dva različita tima. Nije bilo loše, ali nije mi se svidjelo. **3/4

Io Shirai (c) vs. Raquel Gonzalez - NXT Women's titula
Jako mi se svidjelo što za promjenu jedan TakeOver main event nije bio epik i išao preko 20 minuta, nego je trajao tek nešto manje od 13. Još jedan dokaz da main event meč može biti kompletan i dobro odrađen u 13 minuta ako se uloži dovoljno truda. Solidno ispričana David vs Goliath priča, potezi koje su radile su izgledali dobro i sve je bilo jako dobro konstruisano. Što se pobjednika tiče, nekako sam to i očekivao, odluka je okej jer Raquel nije loša ali je bilo boljih izbora za završiti reign Shirai od nje. ***1/2

druga noć

Santos Escobar (c) vs. Jordan Devlin (c) - ladder meč za ujedinjenu NXT Cruiserweight titulu
Najveći problem cruiserweight titule u NXT-u jeste to što se ni po čemu ne razlikuju od većine rostera, a meč sa ovakvom stipulacijom to popravlja, bilo to samo na jednu noć. Meč je uglavnom zaobišao sve standardne probleme ladder mečeva, intenzitet je bio na mjestu i neki spotovi su bili stvarno dobri. Dobar meč. ***1/2

Ember Moon (c) & Shotzi Blackheart vs. The Way - NXT Women's Tag Team titule
Meč je nekako neprirodno naguran na card i nije mi se gledao, ali na kraju nije bilo nimalo loše. Izuzev nekoliko sloppy spotova poput onog duplog Eclipsea pri kraju, meč je bio dobar, trajao je baš onoliko koliko je trebao i držao me donekle zainteresovanog. ***

Johnny Gargano (c) vs. Bronson Reed - NXT North American titula
Lumis/Gargano je meč koji je bio građen i teasan kroz prethodnih par mjeseci tako da bi taj meč vjerovatno imao više smisla ovdje, ali ovo je bez dileme dosta bolji matchup. Klasična veliki face/mali heel dinamika koju je Gargano dosta uspješnije odradio protiv Leea prošle godine, ali i ovaj meč je bio dosta dobar. Heat segment nije bio dosadan, comeback spotovi Reeda su dolazili u pravo vrijeme (takođe je imao nekoliko impresivnih spotova) i uplitanje Theorya mi se svidjelo. Gargano je pobijedio što je prava odluka po meni, poraz mu nikako ne treba trenutno. ***1/2

Finn Balor (c) vs. Karrion Kross - NXT titula
Ovaj zadnji Balorov run sa titulom mi je pokazao da je on sjajan worker kada dobije platformu i kada radi sa pravim protivnicima, te se zna prodati kao top guy. S druge strane, Kross me se nije pretjerano dojmio i osim onog jednog meča sa Dijakovićem prošle godine, nije pokazao da je dobar. Otkad se vratio prestali su sa enigmatičnom prezentacijom i sada ga prezentuju dosta realističnije što je zanimljivo. Početak mi se jako svidio, Balor na sve načine pokušava isprovocirati emociju od strane Krossa što mu i uspijeva, i Kross pravi pogrešku nedugo poslije. Zatim se pretvorilo u jedan izrazito realističan meč gdje je Balor preuzimao ulogu underdoga, ali je bio više ravnopravan nego što sam očekivao, dok je Kross bio dominantan. ali ne kao inače i bilo je super. Koristili su nešto pravih wrestling i grappling tehnika, rib work je bio i više nego uspješan i meč je bio vrlo vrlo dobar. Meč je mogao otići na obje strane, po meni nije bilo pogrešnog izbora. ****

Adam Cole vs. Kyle O'Reilly - Unsanctioned meč
Priča je odlična, turn je bio odličan i način na koji su nastavili je takođe odličan. Međutim, ni u jednom trenutku nisam bio pretjerano zainteresovan za meč jer sam znao da će odraditi neki meč sa stipulacijom koji će trajati puno više nego što treba i imati puno više spotova nego što treba. Podsjetilo me na Kenny/Mox lights out meč, razlika je u tome što je ovaj meč bio nešto dosadniji i duži ali je imao i bolju priču, tako da je to donekle slično. Bilo je 20 minuta duže nego što je trebalo biti, storytelling je bio dobar ali me nakon određenog vremena prestalo biti briga i u globalu meč nije bio dobar. Nije bilo ni toliko loše, jednostavno je bilo debeli overkill. Kraj mi se svidio, kao i odabir pobjednika. Nadam se da će nešto uraditi sa O'Reillyem, a ne baciti ga u midcard. **1/2

Jako jako dobra prva noć i nešto lošija druga, ali ništa loše u globalu.
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

NXT TakeOver: Stand and Deliver recenzija

Post Postao/la Maridius98 »

http://prohrvanje.com/nxt-takeover-stan ... recenzija/

Još jedan sjajan TakeOver. Preporuke za WALTER/Ciampa i OReilly/Cole.
slika
Odgovori