NXT Takeover: Philadelphia

Za WWE događaje koji su iza nas
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia

Post Postao/la Melloo »

Uradio rewatch.Zadnjih 15 min je cista perfekcija. Sve je imalo smisla pa i kickout iz finishera kad je publika poludjela. Ono isto sto mi se svidjelo je da ga gargrano nije dugo drzao u garga no escape.I kako je samo Gargrano prodao ona koljena na kraju.
*****
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia

Post Postao/la emirates »

Cole vs Black - ****
Almas vs Gargano - ***** Kakva jebena mecina. Storytelling na apsolutno vrhunskom nivou, Gargano je ovdje postao zvijezda, Almas je oprao onu prvu losu godinu u NXTu u potpunosti, akcija u ringu jakojako zabavna. Match je jebeno dug bio, ali su odlicno popunjavali praznine sa uletima koji su imali smisla. Kick outi nisu bili pretjerani, i nisu sluzili tek toliko da ima kick outanja. Kraj je dosao taman po potrebi, jer da je Gargano kick outao iz onoga jos, bilo bi vec previse. Savrsen match. Najbolji u NXTu do sad. Kraj sa Ciampom isto odlican. Gargano moze postati novi Daniel Bryan. Nazalost, bit ce glavno lice CW divizje :(
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia

Post Postao/la azo »

The Undisputed ERA (Bobby Fish & Kyle O'Reilly) (c) vs. The Authors Of Pain (Akam & Rezar) (w/Paul Ellering)
Nisam očekivao da ovo otvori,show.Nisu nista izgubili,a nisu ni dobili.Heel work Undisputed Ere mi nije djelovao previse uvjerljivo ali je bilo dobro.Meču je nedostajao neki veliki spot da bi ostao zapamćen.Sve u svemu nije lose ali nije nista ni previse dobro

Ocjena:***1/2

Kassius Ohno vs. The Velveteen Dream
Obzirom da nije bilo puno builda ispalo je sasvim dobro.Očekivan rezultat,bilo je ne izvjesnosti.Sjajno odrađen kraj.Obzirom da nije bilo builda,ličilo je na nesto bolji TV meč,volio bih da nastave sa ovim rivalstvom.

Ocjena:***1/4

Ember Moon (c) vs. Shayna Baszler
Sjajan meč,drama,prekrasan storytelling.Ember je Shaynu prodavala kao luda,a i Shyna nije bila losa.Dobro odrađen kraj obje su ostale zaštićene.Ember su sjano predstavili kao underdoga u ovom feudu

Ocjena:***1/4

Adam Cole vs. Aleister Black
Auh,na nogama sam docekao kraj meca,dobro je dali su pobjedu Blacku par sjajnih spotova,to je ono sto treba imati Extream Rules meč,nisu išli sa overbookingom do kraja sto bi se vjerovatno desilo da je main roster u pitanju naklon do poda ovoj gospodi,nemam sta dodati.

Ocjena:****1/2

Andrade Almas (w/Zelina Vega) (c) vs. Johnny Gargano
Rođen je novi Daniel Bryan.Kakav meč,emocije sjajni spotovi odličan storytelling.Selling obojice do potpune perfekcije.Kakvi nearfallovi bar sam 5 puta mislio da je gotovo.Candice je isto dobila sjajnu rekaciju.Almas je dobio ogroman heal heat.Šta još reći,osim da je ovo po meni najbolji NXT meč u historiji,sad za WWE ne znam moram se malo prisjetiti par meceva,ne bih se iznenadio.I da superkickovi su izgledali pre lijepo Nisam puno očekivao,bio sam skeptičan,što radi publike što radi meča,na svu sreću sam pogrijesio.

Ocjena:*****
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia

Post Postao/la TheViper »

Ne pamtim kada su wrestling fanovi bili ovako slozni oko nekog matcha kao za Gargano/Almas. Svima je 5* :)
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia

Post Postao/la ejdzejp1 »

The Undisputed Era (c) vs. Authors of Pain - NXT Tag Team titule
Jedan dosta dobar meč za otvaranje showa, iako sam mislio da će to mjesto dobiti Velveteen i Ohno. O'Reilly i Fish su imali dobar gameplan, smislen i dobro povezan leg work na Akamu koji je to dobro sellao. Rezar je bio prilično dobar u comeback spotovima. Jako mi se svidjela priča, bila je jednostavna a opet efektivna. Roll-up kraj je dobra odluka za zaštititi AoP. ***1/4

Kassius Ohno vs. The Velveteen Dream
Jako dobar meč sa dosta stiff udaraca i kickova. Bilo bi vjerovatno i bolje da nisu uprskali na par mjesta, pogotovo DDT spot. Svejedno, jako dobro. Dream je bio jako over, publika ga je tretirala kao pravu zvijezdu. ***1/2

Ember Moon (c) vs. Shayna Baszler - NXT Women's titula
Čak mi je i ovo bio dobar meč. Shayna je dobro odradila arm work, svidjelo mi se što su iskoristile isti spot kojim je Shayna povrijedila Dakotu Kai. Hope spotovi su isto bili dobri i jako mi se svidjelo kada je Moon udarila Eclipse ali nije mogla pinovati Shaynu zbog štete koju je pretrpila ranije. Kraj je bio pomalo outta nowhere, ali ok. ***

Aleister Black vs. Adam Cole - Extreme Rules
Overall odličan meč. Nije trajalo baš predugo, odlično su koristili stipulaciju, imali su publiku koja je odlično reagovala na sve što su radili i overbooking sa SAnitY i Undisputed Erom je bio sjajno odrađen i samo je pomogao kvaliteti meča. Spotovi su isto bili dobro odrađeni i pravi čovjek je pobijedio. ****1/4

Andrade "Cien" Almas (c) vs. Johnny Gargano - NXT titula
Trudio sam se da nađem neku zamjerku ovdje, ali jednostavno nisam mogao. Apsolutno perfektan meč i po meni vjerovatno najbolji WWE meč u zadnjih 6-7 godina (tačnije od Cena-Punk I), a možda i najbolji meč u historiji NXT-a. Sve je bilo fantastično odrađeno, od psihologije i storytellinga do odličnih spotova, stiff udaraca, nearfallova i uplitanja Candice i Vege. Gargano je kao i nebrojeno puta do sada perfektno odradio ulogu underdoga, a i Almas je bio odličan šupak (btw. odličan entrance, La Sombra is back). I na kraju je to sve začinjeno povratkom Ciampe koji s leđa udara iscrpljenog Gargana. Preporučujem svima koji nisu da odmah idu pogledati meč, ovo je nešto najbolje što pro-wrestling može pružiti. *****

Već mi je dosadilo pisati kako je TakeOver bio odličan.
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia recenzija

Post Postao/la AlenB »

slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia recenzija

Post Postao/la TheViper »

Gargano/Almas je dobio vise petica nego ja za 12 godina, koliko sma isao u skolu :mrgreen:
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia recenzija

Post Postao/la Melloo »

Jel sada svima jasno zastp je Almas sa 25g main eventao najveci show u meksiku :whistle:
Sinoc la sombra maska :clap:
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia

Post Postao/la Melloo »

Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia

Post Postao/la Melloo »

Da napomenem ko je jedini ovdje vjerovao u Almasa dok nije bio zvijezda jos i ko ga je drzao na avataru.
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia

Post Postao/la Sake »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Da napomenem ko je jedini ovdje vjerovao u Almasa dok nije bio zvijezda jos i ko ga je drzao na avataru.
Ista situacija sa mnom i sa Usosima. :cool:
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia

Post Postao/la Melloo »

Sake je napisao/la:QR_BBPOST
Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Da napomenem ko je jedini ovdje vjerovao u Almasa dok nije bio zvijezda jos i ko ga je drzao na avataru.
Ista situacija sa mnom i sa Usosima. :cool:
Mi u Bih vidimo sta drugi ne vide :mrgreen:
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia

Post Postao/la Rio146 »

Pogledao samo ženski meč, Cole vs Black i Almas vs Gargano. Ova druga dva me nisu ni zanimala.

Basler vs Moon

Zapravo vrlo solidno. Moon je nosila meč, ne puno ali vidjelo se. Basler je stvarno dosta napredovala u ovako kratkom vremenu. Malo je previše dobila ofenzive, ali ok.

Cole vs Black

Zapravo vrlo dobar meč. Mislio sam da će biti MOTN, ali prevario sam se. Stvarno dobro korištenje stipulacije, pogotovo onaj fireman's carry backbreaker na stolice. Fantastično.

Almas vs Gargano

Kakav je ovo bio meč! MOTN i kandidat za MOTY. Predobrih spotova je bilo. Recimo jako mi se svidio onaj Garganov bump, pa Almasov Double Moonsault, Spear Gargana...ma malo more fenomenalnih poteza.
Yes Sir!
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia

Post Postao/la emirates »

Meltzer:

Undisputed Era vs. AOP 3.5

Velveteen Dream vs. Kassius Ohno 2.75

Ember Moon vs. Shayna Baszler 2.75

Aleister Black vs. Adam Cole 4.25

Andrade Almas vs. Johnny Gargano 5
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT Takeover: Philadelphia

Post Postao/la AlenB »

Zasluzeno napokon 5 zvjezdica!
slika
Odgovori