NXT

Rasprava o TV epizodama NXT-a

Razvojni program 2.0
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10357
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Markovic619 »

► Prikaži “Spoiler”
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8778
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Wulf7X »

Zar nisu oni nešto kao na NXT UK rosteru :think:
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24574
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Matt Riddle/Timothy Thatcher vs Imperium
Lijepo su izgradili tenziju između šampiona. Prvo kad je Riddle bacio papuču Thatcheru u facu, pa onda kad je Barthel skinuo Riddlea sa aprona onemogućivši Thatcheru da napravi tag i na kraju kad je Riddle Monkey Flipao Barthela u Thatchera. Tako da je onaj Thatcherov odlazak na kraju imao smisla. Što se tiče wrestlinga, bilo je dobrih stvari. Riddle na početku lijep Gutwrench Suplex, onda kasnije lijepa Dropkick kombinacija Imperiuma. Očekivan rezultat. Očito da Dunnea neće još dugo biti pa je bolje imati pojaseve na nekom pravom timu.
8/10

Lijep brawl bivših šampiona.

Tegan Nox vs Indi Hartwell
Išli su na to da je Indi iznenadila Nox na početku pa je imala onu sekvencu kad je dominirala, no na kraju naravno Tegan je dobila. Lijep Diving Crossbody i Running Knee Kick za kraj.
5/10

Ripley je imala solidan promo.

Nisam siguran zbog čega odmah imamo Riddle-Thatcher ali je lijepo bilo kad je Timothy roknuo Riddlea monitorom.

Tony Nese vs Jake Atlas
Nije loše bilo. Vidjeli smo dobrih stvari. Prije svega Atlas je imao sjajan Leaping Neckbreaker, pa onda je bilo kul kad je Nese išutao Atlasa tako da je ovaj visio niz top rope. Kraj takođe vrlo dobar, Atlas imao kul finisher, taj Leaping DDT. Očekivan rezultat.
7/10

Onaj TUE video call je parodija na Bubbly Bunch.

Kross i Scarlett su imali meh vignette. Idu mi na živce ti kriptični promoi.

Dakota je imala bolji vignette, ali mi je idalje bzvz što su je turnali.

Solidan promo Swervea, pogotovo zbog onog što se kasnije desilo.

Hahaha In Your House TakeOver. Nema šta. Obožavam ovo kad svi podjebavaju Huntera.

Finn Balor vs Cameron Grimes
Meč je krenuo kao i svaki Grimesov meč, sa njegovim pokušajem Cave Ina. Nije me začudilo što je Grimes imao većinu ofanzive, ipak je on ovdje bio heel no ono što me jeste začudilo je to što je ipak ošamario Balora nakon što mu je u facu rekao da će mu izbiti pišalinu iz usta. Istina, Balor je odmah narednim potezom kontrirao i to onim dobrim Double Foot Stompom, ali Grimes mu je ipak lupio šamar. Ne sviđa mi se što uključuju Priesta. Priest je tek nedavno izgubio od Leeja i sve je isto bilo, napad onim štapom i sl. Ako sad izgubi i od Balora, a vjerujem da hoće, ispašće da uvijek napada i gubi na kraju te će ispasti jadan. Neočekivan rezultat ovog meča tho. Velika stvar za Grimesa. Solidno, mada nije dugo ni trajalo.
7/10

Jack Gallagher vs Isaiah Swerve Scott
Lijepo su ukomponovali ovaj Neseov napad i povezali ga sa onim Swerveovim promom od ranije. Kad je Gallagher roknuo onaj Dropkick čim je Swerve ušao u ring, mislio sam da je tu kraj ali su dobro napravili da je Swerve ipak stavio nogu na konopac. Meč je bio okej, mada ništa posebno. Kul je bilo kad se Gallagher zaletio Dropkickom u corner, a Swerve se izmaknuo i Gallagher se složio u corner. Swerve imao lijep Jumping Kick, a Gentleman prelijep skok u Guillotine. Mislio sam da će ipak Swerve dobiti, no eto Gallagher je dobio što mi se sviđa jer bi bilo predvidljivo da su oba 0-2 učesnika izgubila.
7/10

Kayden Carter vs Aliyah
Nisam se mogao uživiti jer je očito da od ove dvije neće biti ništa. Eto lijep kvazi Springboard Dropkick od Carter. Išli su na to da je Aliyah htjela impresionirati Stonea (koji je definitivno parodija na Tonya Khana) i tako je samu sebe ukopala. Lijep Submission za kraj, no kao što sam rekao od ove 2 neće biti ništa pa je ovo bio filler.
4/10

Okej, Dinner with Garganos. Šta reći? Bukvalno su govorili isto kao i prošli put, eto sad su samo naveli imena. Ne sviđa mi se što je Gargano prozvao North American Championa kad je rekao da je njihov cilj da skupa budu NXT i NXT Women's šampioni. Onda bi valjda trebao ići na NXT titulu, ali dobro. Kontam da je to jer je Cole još uvijek NXT šampion pa neće da bude heel vs heel. Nekako su mi random izabrali te protivnike i ne uklapa mi se u njihov konačni cilj. Candice bi logičnije trebala prozvati Charlotte ili makar Io ili Rheu, a ne Yim. Za Gargana sam već rekao. Čudno.

Matt Riddle vs Timothy Thatcher
Većina meča je prošlo u mat grapplingu što je bilo kul za vidjeti no mogli su malo više ukomponovati nekih jačih poteza jer ipak je ovo lični meč pun mržnje. Makar bi tako trebalo biti. No lijepo su grapplali na patosu, vidjeli smo i submissione. Drago mi je što su napravili da je Thatcher 3 puta iskoristio to što je RIddle bos da preuzme inicijativu. To je velika slabost za Riddlea i trebaju ići na to da protivnici to češće koriste. Thatcher je tu ispao pametan. Kasnije je postalo bolje. Lijep Sitout Powerbomb Riddlea, lijep Fujiwara Armbar Thatchera. Kraj je napravljen tako da su obojica ostali zaštićeni. Zadovoljan sam.
8/10

Okej, ne sviđa mi se što je Riddle krenuo tapkati kad ga je Thatcher stavio u Fujiwara Armbar nakon meča. Jer pazite i tokom meča je Thatcher napravio Fujiwaru ali tad je Riddle izdržao a poslije meča nije mogao ni 2 sekunde. Malo mi to ne pije vode.

Bolji show od prošle sedmice, ali ništa što bi se izdvojilo kao baš spektakularno. Nekako je bilo sve run of the mill.
7/10
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la AlenB »

sviđa mi se jako ideja oko IYH Takeovera :clap:

meni je bilo kul što su Riddle i Thatcher imali iste večeri meč, ali bilo bi to još bolje i smislenije da su se doslovno čitav show tukli bez prestanka i onda je Regal popizdio i poslao ih u ring istog trena
slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17426
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Bolji show od prošle sedmice, ali ništa što bi se izdvojilo kao baš spektakularno. Nekako je bilo sve run of the mill.
7/10
Meni je podjednako dobar kao prošli. Ukupno solidan show, ali kao da mi je falilo nešto posebno po čemu ću ga se sjećat. Osim novih prvaka, ništa upečatljivo.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10357
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Markovic619 »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST Zar nisu oni nešto kao na NXT UK rosteru :think:
Jesu, ali trenutno NXT UK se ne snima, stali su sa tejpinzima.
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la AlenB »

trik pitanje, je li cage fight isto što i steel cage :mrgreen:

pretpostavljam da će ovo imati samo onak pin submission mogućnost pobjede bez izlazaka iz kaveza, što bi bilo ok

slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24574
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Maki »

Karrion Kross vs Liam
Squash.
N/A

Ciampin promo je bio generičan ali eto najava za TakeOver. Jej.

Akira Tozawa vs El Hijo del Fantasma
Solidno, mada ništa o čemu će se pričati. Lijep Splash Fantasme Tozawi na apronu i fino je bilo kad je El Hijo del Fantasma iz Fireman's Carrya nasadio Tozawu na top turnbuckle. No ne sviđa mi se kako su odradili ono sa Tozawinim Diving Senton finisherom. Da, El Hijo del Fantasma se otkotrljao iz ringa i spriječio da ga Tozawa odmah pinuje, ali svejedno ga je Tozawa vratio u ring nakon svega 2 sekunde maks i ovaj je opet kickoutao iz 2,00. Da je makar bilo 2,90 pa da se kaže. Kraj je bio okej. Ono, Tozawa se pokušao osloboditi ali je ipak popio Fantasma Driver i kraj.
7/10

Ima smisla da Thatcher izaziva Riddle na Submission match.

Koji cringy vignette za Shotzi. Toliki tryhard da je bilo teško i gledati.

Mia Yim vs Santana Garrett
Yimin Snap Dragon me podsjetio na Omegu i zbog toga će meč dobiti ocjenu.
3/10

Ono poslije meča je bilo super odrađeno. Hilariozni Gargano koji pjeva Miain theme song i onda je popio kick od Yim. Naravno prejako je bilo kad je krenuo bježati od Leeja. Nije loš heel Gargano. Očekujem mixed tag.

Grimesov intervju se može svrstati u sličnu kategoriju kao Shotzina vignetta, ali je meni sjeo. Onako i zamišljam Grimesa, kao lika koji je redneck, hvali se preko mjere i te stvari. Solidno.

Solidan intervju Mavericka.

Roderick Strong vs Dexter Lumis
Kad je Lumis napravio onaj Legdrop od konopce podsjetio me je na Hogana. Strong je imao lijepo slaganje Lumisa na apron. Klasičan meč. Strong sa Backbreakerima i Olympic Slamovima, Lumis imao lijep Slingshot Suplex. Išli su na taj Lumisov creepy faktor jer je bukvalno natjerao Stronga da prekine hold pogledom. Na kraju iznenadni pin i pobjeda Stronga. Fino.
7/10

Brawl poslije sjajan. Prejak Diving Elbow Drop Dreama preko barikade i prejak visual Lumisa kako mazi onesviještenog Stronga. Highlight showa.

Ne znam kuda idu ove otmice. Kontam da je možda El Hijo del Fantasma zapravo iza njih, ali ko će znati.

Oney Lorcan/Danny Burch vs Ever-Rise
Svoje mišljenje o timu Lorcana i Burcha sam već dosta puta rekao. Sva sreća pa je ovo bio kratki squash.
N/A

Ček...ček...Riddle i Thatcher će se boriti u kavezu, ali koliko sam shvatio to neće biti obični Steel Cage. O ne, valjda neće biti oktagon.

Kushida vs Drake Maverick
Naravno ovdje je bila priča da li će Maverick uspjeti ostati u turniru. Da bi ga napravili većim underdogom, Kushida je većinu meča dominirao i fokusirao se na Drakeovu ruku što ima smisla jer Kushida zavšrava Hoverboard Lockom. Posebno mi se svidjela Kushidina kontra Top Rope Bulldoga u Armbar. No kraj mi se ne sviđa. Radije bih da je Maverick naredao par poteza i pokazao da zaista zaslužuje da ostane u turniru. Ovako je ispalo kao da je samo na sreću dobio.
7/10

Očekivana najava Triple Threata.

Priestov promo mi je zapravo imao dosta smisla.

Io Shirai vs Rhea Ripley
Išlo se na to da je Ripley tempirana bomba i kad ju je Shirai backrakeala, Ripley je pukla. Solidan meč. Par Crossfaceova od Shirai, Superplex od Ripley. Bilo je tu stvari. No naravno očekivani dolazak Charlotte i uplitanje u meč. To se vidjelo na kilometar.
6/10

Krajnji visual ove epizode je microcosm današnjeg WWEa. Overpushana plavuša stoji dominantno nad talentovanijim kečerkama.

Na kraju, nema se puno reći o ovoj epizodi. Bila je manje-više besposljedična sem eto Maverickovog ostajanja u turniru ali to se moglo i predvidjeti.
6/10
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10357
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Markovic619 »

Ova epizoda je bila dobra jer su nastavljene sve moguće priče.

Ciampin i Priestov promo su bili dobri.

Post-match Lumis/Strong i Yim/Garrett su bili najbolji dijelovi ove epizode.

Ovo je samo pokazatelj da NXT treba više promoa i ovakvih segmenata a smanjiti filler mečeve.
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ne znam kuda idu ove otmice. Kontam da je možda El Hijo del Fantasma zapravo iza njih, ali ko će znati.
To i ja mislim od prvog trenutka, kad su oteli Mendozu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Sherpa »

Zašto moramo imati ovako fejk stvari? Ovo nije ni dobar fejk. Pa čak ne izvede ni isi potez...

slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la AlenB »

slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la TheViper »

Cek, zar on nije dobio release?

A sudija je samo zbog ratinga.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10357
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Markovic619 »

TheViper je napisao/la:QR_BBPOST Cek, zar on nije dobio release?
Koliko ja vidim NXT funkcioniše kao zasebna promocija, prvo Maverick, sad Angle, ko je naredni? :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la Sherpa »

Patetično

Daš čovjeku otkaz onda ga zbog rejtinga zoveš.
slika
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5303
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

NXT TV

Post Postao/la ante »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST
TheViper je napisao/la:QR_BBPOST Cek, zar on nije dobio release?
Koliko ja vidim NXT funkcioniše kao zasebna promocija, prvo Maverick, sad Angle, ko je naredni? :D
Heath ce ispunit svoj dio prorocanstva osvajanjem NXT titule. :mrgreen:
slika
Odgovori