Bayley

I'm a hugger

Petkom na FOXu
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la emirates »

Heel turn za Bayley bi bio samo posljednji ekser u kovceg. Ona je prirodan face, emituje pozitivnoscu. Da, takvi su bili i Sami i Becky, ali ona jednostavno nije nivo ovo dvoje na micu i u glumi da takav turn iznese. Djelovalo bi jako forced, pogotovo ako bi postala agresivan heel, jer nema look za to.
Koliko god ja mrzio sta su uradili od nje u onom Alexa feudu (totalni atentat njenog lika), ona isto snosi dio krivice za neuspjeh. Hajde sto u onim losim segmentima nije bila dobra, ali realno ona ni NXTu nije bila dobra na micu, a tamo je barem imala slobodu. Uvijek su joj to isticali kao manu, a 3 godine nakon toga nije postala nista bolja. Raw Talk isto lose, a pogledas onda neke druge likove koji su na Talking Smacku uspjeli da iskoriste tu podlogu, likove koji su generalno losiji od nje kao Corbin ili Carmella, i tacno se zapitas gdje je poslo po zlu. Mic work je jako bitan, to je ono sto dijeli midcardera od main eventera, to je oni sto legitimise likove poput Miza i Bliss koji su losiji u ringu od dosta svojih kolega, ali opet igraju jednu od vecih uloga. Daniel Bryan je isto bio los na micu, a gledaj ga sad.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la HunterDX »

@emirates To što uz nju više ide da bude face, ne znači da je ne treba turnati, ne bi ona morala ni da koristi mic preterano.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la Sherpa »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Mic work je jako bitan, to je ono sto dijeli midcardera od main eventera,
o, apsolutno se slažem

ali onda pogledaš kako je na mikrofonu loš roman izabran da bude lice kompanije, koji je prilično često imao loše napisane promoe, ali bogme ne i najbolju dostavu istih

ili pogledaš becky lynch, koja nije postala ništa bolja na mikrofonu nego prije, samo je imala naglasak kojeg su toliko hejtali, i postala je hot kada to nisu očekivali

ili matt hardy, koji je kao broken bio nešto najbolje u wrestling svijetu, a kao woken je bio parodija samog sebe

gdje se moram zbilja zapitati koliko je do osobe, a koliko je do toga što toj osobi daju te kako na nju gledaju iz pozornice. Bayley nije dobra na mikrofonu, to joj ne pomaže, ali očigledno problem nije samo u tome, jednostavno je ne žele visoko i ako je tako, jako je teško nešto napraviti po tom pitanju.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la emirates »

@HunterDX Onda bi morala biti neki silent badass, a to njoj ne lezi jednostavno. Nema look a ni pozadinu da to opravda.

@Sherpa Mislim da Roman ima bolji delivery. Ima on primjera gdje je znao iznijeti promo, ali definitivno ne za push koji je dobio tu cemo se sloziti. Becky je uvijek bila sjajna, i to je uvijek pokazivala barem u backstage segmentima ili onim yt promoima. Mojo Rawley je npr isto imao odlicne intenzivne promoe na twitteru. Ali za Bayley se stvarno ne mogu sjetiti promoa kojim sam bio odusevljen, ni u ringu, ni u backstageu, ni na drustvenim mrezama. Zao mi je zbog toga jer mi je pravo draga, i da su neke stvari malo drugacije uradili sa njom mozda bi se mogao uraditi damage control, ali ruku na srce nije ni ona puno uradila da ih razuvjeri.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la Maki »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Heel turn za Bayley bi bio samo posljednji ekser u kovceg. Ona je prirodan face, emituje pozitivnoscu. Da, takvi su bili i Sami i Becky, ali ona jednostavno nije nivo ovo dvoje na micu i u glumi da takav turn iznese. Djelovalo bi jako forced, pogotovo ako bi postala agresivan heel, jer nema look za to.
Koliko god ja mrzio sta su uradili od nje u onom Alexa feudu (totalni atentat njenog lika), ona isto snosi dio krivice za neuspjeh. Hajde sto u onim losim segmentima nije bila dobra, ali realno ona ni NXTu nije bila dobra na micu, a tamo je barem imala slobodu. Uvijek su joj to isticali kao manu, a 3 godine nakon toga nije postala nista bolja. Raw Talk isto lose, a pogledas onda neke druge likove koji su na Talking Smacku uspjeli da iskoriste tu podlogu, likove koji su generalno losiji od nje kao Corbin ili Carmella, i tacno se zapitas gdje je poslo po zlu. Mic work je jako bitan, to je ono sto dijeli midcardera od main eventera, to je oni sto legitimise likove poput Miza i Bliss koji su losiji u ringu od dosta svojih kolega, ali opet igraju jednu od vecih uloga. Daniel Bryan je isto bio los na micu, a gledaj ga sad.
Ne slažem se. Upravo si naveo dva primjera likova za koje niko nije vjerovao da mogu biti dobri heelovi. Ne vidim zašto bi Bayley bila različita. Samo bi trebalo napraviti od nje drugačiju vrstu heela. Sami, a pogotovo Becky su cool heelovi (inače najgora vrsta heela) koji uvijek moraju poklopiti protivnika na micu, koji su baje i uvijek samouvjereni. Bayley bi trebala biti malo nestabilniji heel, agresivan heel koji mrzi to što mora raditi, ali zna da nema drugog načina. Treba biti slično onome što je Sherpa rekao, agresivni heel koji je spreman na sve. Ne treba imati duge, cool promoe, ne treba biti kao mnogi današnji WWE heelovi koji namjerno od publike traže cheereve, treba biti heel kojeg će booati. Za tako nešto ti ne treba toliko mic skill.

Uostalom, treba uzeti i još jednu stvar u obzir. Iskreno, Bayley je loša na micu i to se vidi, ali nikome ne bi bilo lako na micu iznijeti lik sretnog huggera. Miz i Alexa imaju daleko lakše likove jer su i oni cool heelovi koji poklapaju i publici i protivnicima. Miz je sigurno trilion puta imao promo kako on stalno radi i kako ga niko ne cijeni. Blissini promoi su isto tako repetitivni, vrijeđanje protivnika, hvaljenje sebe. Daleko je lakše igrati badass negativca nego dobricu. Zato recimo više puno cijenim mic work Becky Lynch dok je bila face jer je imala puno teži karakter za iznijeti.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la Sherpa »

bayley bi mogla biti jedan od negativaca kojeg je prestalo biti briga, čak ne cool nego nekoga s kime s publika može povezati. netko tko priča proču o tome kako je usprkos talentu i znanju bila preskočena od strane kompanije, kako se svima pružila prilika, no ne njoj koja je marljivo radila, da se pružila onima glasnima, a ne radnicima.

ima jako puno načina na koju se nju može postaviti, ali bojim se da ako to naprave, ona će biti predstavljena kao heel kukavica.

@emirates više sam htio apostrofirati na to koliko nije važan mic skill koliko odluka da li ćeš biti važan ili ne. naravno, kada u nekom aspektu nisi dobar ne pomaže, al pogledaj koliko ljudi ima koji imaju mic skill, a ni trunke talenta.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la HunterDX »

Meni je Bayley bila totalno kul kada je napala Sashu, nije baš da nema heela u njoj.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOSTnetko tko priča proču o tome kako je usprkos talentu i znanju bila preskočena od strane kompanije, kako se svima pružila prilika, no ne njoj koja je marljivo radila, da se pružila onima glasnima, a ne radnicima.
Nikako ovo. Ovakvih heelova u WWE-u ima mali milion, Bayley bi samo postala još jedna u nizu. Ako je zaista žele oživjeti, onda trebaju napraviti od njega drugačiju vrstu heela.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la Sherpa »

jesu, samo razlika je u tome što nju zbilja jesu preskočili, dok su mnogi samo to pričali.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la Maki »

Svejedno, publika neće prihvatiti još jednog heela koji priča istu priču.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la HunterDX »

Ma jednostavno joj se da turn, onda izadje i ispičkara i decu i ljude koji su je voleli i krene da uništava sve, dobri feudovi, dobar booking i kraj priče.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la emirates »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST pogledaj koliko ljudi ima koji imaju mic skill, a ni trunke talenta
Da, ali onda imas treci faktor - wrestling heritage :mrgreen: Natalya nije nista bolja od Bayley na micu, ali dolazi od Hartovih, pa ce time opet ona dobiti title match prije Bayley. Tamina i Nia Jax su i gore, ali opet je tu familija. To nije fer, ali je realnost jbg. Ne kazem da nema izuzetaka losijih likova koji su pushani bez obzira sto su losi, ali od svih likova koji cekaju priliku, kada si los u nekom polju onda nemas neki pull. Evo Peyton Royce je jobber na SD a po meni je dosta bolja na micu od Bayley, iako slabija u ringu.

@maki Ja mislim da ona nema kapacitet da to iznese. Sami i Becky su imali dobre promoe i prije toga, samo sto nisu bili koristeni dobro. Za Bayley ne znam... ne vjerujem da agresivna heel Bayley moze da bude uvjerljivo. Mozda ako bi bila nesto kao Bo Dallas u NXTu?
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la Maki »

Ne vidim zašto ne bi mogla. Napad na Sashu je bio uvjerljiv. Heel Bayley treba veoma malo pričati, a više djelovati. Napadati protivnike i sl.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la Maki »

Ugovor joj ističe na jesen.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Bayley

Post Postao/la Sherpa »

slika
Odgovori