Znanost, mistika, snovi...

Nasumični razgovori
Odgovori
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Rio146 »

Ovu temu želim otvoriti već dugo vremena. Još davno sam gledao film Lucy. Glavna glumica u tom filmu (Scarlett Johansson), krijumčari drogu u trbuhu. Vrećica s drogom pukne, i droga joj završi u tjelu. Ta droga utječe na njen mozak, te joj omogući da koristi 100% kapaciteta svoga mozga. Prema mitu ljudi koriste samo 10% svoga mozga. Što vi mislite, kako bi izgledalo da ljudi koriste 100% kapaciteta svoga mozga? Što mislite o putovanju kroz vrijeme, i je li moguće? Što mislite o teoriji da je zemlja ravna ploča ( :lol: :lol: :lol: )? Jesu li Amerikanci sletjeli na mjesec, ili su samo imali snimanje u studiju? Jesmo li sami u svemiru? Je li postojala Atlantida? Tko i kako je napravio Stonehenge i piramide? Postoje li Loch Ness, Jeti i ostali? Novi svjetski poredak? Što mislite o zagonetkama poput Golden Owl, ili Kryptos zagonetke?

Mišljenja?
Yes Sir!
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Sake »

Volim ove stvari :D
Da ljudi koriste 100% svog mozga ne bi bilo ovih mitova i izmišljotina. Osim da je zemlja ravna , to je tačno.
Zadnja izmjena: Sake, dana/u 07 svi 2017, 15:55, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Sherpa »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Što mislite o teoriji da je zemlja ravna ploča
imamo slike iz satelita, prilično jasno.

Misliti suprotno od toga da 'okrugla' je pomalo otužno.
Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Jesu li Amerikanci sletjeli na mjesec, ili su samo imali snimanje u studiju?
Ovo je jedno jako nategnuto pitanje. Svi oni koji tvrde da je snimano u studiju, imaju razloga tako gledati - ajmo pogledati situaciju, tada smo poslali čovjeka na mjeseca, a u zadnjih 50 godina nikoga? Kažu preopasno? Kasda je to zaustavilo čovječanstvo u ičemu?
Neki kažu kako bi rusi lajali da je stvar lažna, osim ako i oni nisu potpuno lažirali svoje pokušaje.

Jesmo li sami u svemiru, ja mislim da nismo, no mislim da nećemo tako skoro doznati točnost tog mog razmišljanja.
slika
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Cenation Leader »

Jedno je sigurno, ljudi definitivno ne koriste 100% sposobnosti svoga mozga, jednostavno da smo kao narod više ambiciozni i gladni znanja svijet bi bio još daleko bolji. Ja se držim onoga da nije najteže nešto napraviti nego da je najteže natjerati se da nešto napravimo.

Zemlja je naravno okrugla, to objašnjavaju i razna historijska putovanja, kao i to da nikad nismo vidjeli neki dio gdje bi bio kraj te ploče i da čovjek jednostavno propadne...

Putovanje kroz vrijeme definitivno mislim da nije moguće, to što ima nekih slucajnosti i podudarnosti je jednostavno koencidencija, čak stoji i ono da je svaki čovjek nekad imao dvojnika ili osobu veoma sličnu sebi tako da...

Za Amerikance zaista ne znam da li su bili, mnogi govore da tehnologija u to vrijeme nije bila na tom nivou da omogući putovanje u svemir, ne mogu da donekle ne podržim tu teoriju jer jednostavno tek krajem 19. i početkom 20. stoljeća je krenulo ono ludo razvijanje tehnologije i sad da li bi za to vrijeme došli do tog stupnja da idu u svemir, hmmm ne znam meni je to dosta nesigurno.

Da li smo sami, iskreno mislim da nismo ali trenutno nemamo nekih dokaza ni teorija da mozemo o tome vise pričati.
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la AlenB »

Ja mislim da svatko tko se vozio avionom na nekoj visini koja je malo veća može potvrditi da je zemlja okrugla. Osobno nisam još, ali i po slikama možeš vidjeti koliko se iz zraka primijeti da je zaobljena. Jer ti kad se podigneš na neku visinu, trebao bi vidjeti dalje kopno (u nekim idealnim uvjetima bez magle), no pogled odjednom nestaje jer se zemlja naravno tu zakrivljuje i silazi.

A da ne govorim kako kretanje sunca (odnosno kretanje zemlje, ali s našeg gledišta kretanje sunca) i izlazak istog u različitom vremenu po cijelom svijetu. Da je zemlja ravna, sunce bi obasjavalo sve odjednom jer lol, Sunce je koliko puta veće od Zemlje, jel?
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Sherpa »

Ti koji tvrde su uvreda za znanost i sve one koji su nastradali od inkviizijce u srednjem vijeku kako bi dokazali heliocentričnost planete. Kada vjera nije dopuštala razvoj znanosti, zato ga i zovu mračni srednji vijek.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Rio146 »

Hahaha i ja mislim, to jest tvrdim da je zemlja okrugla, ali dosta poznatih ljudi kaže da je zemlja ravna ploča. Naravno takvom gluposti samo privlače pažnju na sebe, što im je i u planu, samo ne razumiju da nije svaka reklama, dobra reklama. Za slijetanje na mijesec se iskreno nadam da je točno, iako sam vidio pogrešaka u dosta tih slika. Kao i većina smatram da nismo sami u svemiru. Ali ovo za Stonehenge i piramide, mi je jako fascinantno...
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Sherpa »

Recimo o piramidama bi bilo zanimljivo vidjeti kakvih je sve zapisa bilo, ako ih je uopće bilo, u Aleksandrijskoj knjižnici.

Dal je izvedivo da se takvo što napravi? Je, mislim da je bilo i pokušaja modernih ljudi kako bi to dokazali, al da je fascinantno, mistično i u svakom slučaju prilično kompleksno za to doba - apsolutno. Recimo meni je Machu Picchu prokleto fascinantan, kao i uskršnji otok - mogli bi jednom o takvim mjestima malo pričati, svaki tjedan jedno :D
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Rio146 »

Ovo s Hitlerom mi je isto fascinantno!

Yes Sir!
slika
Avatar
dejanpetkovic
Rank 7
Rank 7
Postovi: 558
Pridružen/a: 03 srp 2017, 20:49
6
Lokacija: Niš
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la dejanpetkovic »

A deja vu ? Sta li to predstavlja nikad mi nije bilo jasno.

Dajte neki dobar dokumentarni film o piramidama,takodje jedna od velikih misterija za mene.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Rio146 »

dejanpetkovic je napisao/la:QR_BBPOST A deja vu
To je nešto što vidiš/doživiš, a siguran si da si već to negdje vidio/doživio?
Yes Sir!
slika
Avatar
dejanpetkovic
Rank 7
Rank 7
Postovi: 558
Pridružen/a: 03 srp 2017, 20:49
6
Lokacija: Niš
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la dejanpetkovic »

Znam sta je deja vu,ali kako se desava...
Gde sam ja to dodjavola vec doziveo :D
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la crocop97 »

dejanpetkovic je napisao/la:QR_BBPOST A deja vu ? Sta li to predstavlja nikad mi nije bilo jasno.

Dajte neki dobar dokumentarni film o piramidama,takodje jedna od velikih misterija za mene.
http://www.imdb.com/title/tt2124189/
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Wulf7X »

Zanimljiv video, svakako ima neke logike mada ne razumem zašto baš efekat leptira hah. Pročitao sam negde za Hitlera da ga su ga poštedeli Britanci ali nisam znao za ovo sa posterom :D
slika
Avatar
Mortiis
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1617
Pridružen/a: 27 vel 2017, 17:41
7
Lokacija: ECW Arena,Philadelphia,PA
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Mortiis »

netko spominje hitlera....

pa eto da i izrazim nekakvo moje misljenje o njemu tocnije njegovoj smrti...

moje misljenje je da je 99.9% on WW2 prezivio...

ajmo redom...

1.zasto njegovo tijelo nikad nije javno prikazano?
2.zasto je negdje u 90ima receno da su ta 2 tijela koja su nađena,oba bili skeleti 2 žene...?
3.ako su svi vodeci nacisti imali dvojnike,kako to da ga i hitler nije imao?
4.ako su mnogi nacisti imali uhodane puteve za bijeg u latino ameriku,sad da on nije imao...gluposti...pa jedan ante pavelic je uspio pobjeci,mengele,eichman itd itd....(iako mengele je bio uhvacen,samo nisu znali da je on nazi oficir tj da je uopce clan ss-a ili wehrmachta jer nije imao na podlaktici istetoviranu krvnu grupu (sto su svi ostali imali)...i onda kad je pusten je pobjegao)
5.bilo je podosta svjedoka koji tvrdi da je viđen u latino americi (cini mi se argentini - koja je bila poklonik nacizma i nacista)

itd itd ....
Odgovori