Znanost, mistika, snovi...

Nasumični razgovori
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Maki »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ne pričamo o glupostima, hvala.
aha, pričate o nevidljivom misterioznom biću koji je navodno dao ljudskim sisavcima 400 godina zivota jer tako pise u nekoj knjizi koja je kopirala grčku i egipatsku mitologiju. Got it!
i to je trilion puta realnije od napredne civilizacije koja je pod pustinjom. Vjerovatno su i nju Annunakiji napravili.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10241
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ne pričamo o glupostima, hvala.
aha, pričate o nevidljivom misterioznom biću koji je navodno dao ljudskim sisavcima 400 godina zivota jer tako pise u nekoj knjizi koja je kopirala grčku i egipatsku mitologiju. Got it!
i to je trilion puta realnije od napredne civilizacije koja je pod pustinjom. Vjerovatno su i nju Annunakiji napravili.
LOL nisi ni pogledao video pa niti ne znas o cemu je rijec. Za razliku od filozofije, taj video barem prikazuje stare zapise i crteže iz tog drevnog doba o kojem pricate koje se nalaze zabiljene tisucama godina u pustinjskih špiljama te građevine koji su arheolozi iskopali.
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6859
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la crocop97 »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST 20 pure strikeova od sv petra
Šta ćeš reći ako umreš a onda te Bog oživi i vidiš ga kako stoji ispred tebe?
Pitao bih ja njega gdje je on bio za Križarskih ratova, Auschwitza, genocida u Ruandi i ostalih grozota i da mi se ne pojavljuje pred očima dok ne smisli dovoljno dobar alibi. :roll:
Slobodna volja.
Ali ako je svemoguć i sveznajuć, koja je onda svrha napraviti jedno tako falično biće? I zašto je odgovornost na pojedincu, ako je sudbina unaprijed određena? Osobno na religiju gledam kao nešto što je nastalo iz ljudskog egzistencijalnog straha, a ujedno ljudske arogancije zbog koje misli kako je uopće bitan u cijeloj priči. I tekstovi koje religije uzimaju kao dogmu su samo zapisane narodne mudrosti i priče i dobre životne filozofije, ništa više i ništa manje.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Maki »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST
~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ne pričamo o glupostima, hvala.
aha, pričate o nevidljivom misterioznom biću koji je navodno dao ljudskim sisavcima 400 godina zivota jer tako pise u nekoj knjizi koja je kopirala grčku i egipatsku mitologiju. Got it!
i to je trilion puta realnije od napredne civilizacije koja je pod pustinjom. Vjerovatno su i nju Annunakiji napravili.
LOL nisi ni pogledao video pa niti ne znas o cemu je rijec. Za razliku od filozofije, taj video barem prikazuje stare zapise i crteže iz tog drevnog doba o kojem pricate koje se nalaze zabiljene tisucama godina u pustinjskih špiljama te građevine koji su arheolozi iskopali.
O bokte. Pričamo o liku koji se zove Balkan UFO i koji ima videe tipa "Piramida na Mjesecu" i "Tajni plan CIA". Sori ako ga ne smatram pouzdanim izvorom.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Maki »

Eto pogledao sam 7 minuta proseravanja. Tipično za ancient aliens teoretičare. Prikazuju neke statue i simbole i tvrde da ti simboli nešto predstavljaju što njima odgovara. Naravno nikakav suvisli dokaz ne prikazuju da je to zapravo tako.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Maki »

Ali ako je svemoguć i sveznajuć, koja je onda svrha napraviti jedno tako falično biće?

Čovjek je stvoren savršen.
I zašto je odgovornost na pojedincu, ako je sudbina unaprijed određena?

Sudbina nije unaprijed određena.
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la TheBesir »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST 20 pure strikeova od sv petra
Šta ćeš reći ako umreš a onda te Bog oživi i vidiš ga kako stoji ispred tebe?
Pitao bih ja njega gdje je on bio za Križarskih ratova, Auschwitza, genocida u Ruandi i ostalih grozota i da mi se ne pojavljuje pred očima dok ne smisli dovoljno dobar alibi. :roll:

Za dalju raspravu postoji posebna tema.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la HunterDX »

@Maki Pogledaj od 28 do 33 min samo, to je samo 5 min. Jedva sam našao ovaj klip, a pre par nedelja sam ga gledao.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Maki »

Pogledao sam. Ajmo rasčlaniti ovo:

Forica sa Biblijom ne dokazuje ama baš ništa. Samo zato što se neko ne želi zakleti na Bibliju da nešto jeste ili nije uradio, ne znači da to nije tačno (šta ako ne vjeruje?). No, postoje neki malo određeniji problemi sa foricom:
- ne prikazuje one koji se JESU zakleli na Bibliju. Gugl search mi otkriva da su se Eugene Cernan i Edgar Mitchell zakleli, a da je Alan Bean takođe bio
spreman.
- lik je nasilnik. Inače taj lik se zove Bart Sibrel i napao je Buzza Aldrina i krenuo ga vrijeđati zbog čega su završili na sudu.
- lik bukvalno prilazi tim ljudima na ulici i gura im knjigu u facu da se zakunu. Prije svega, svi ti astronauti su trilion puta već čuli za te teorije
zavjere
i sad im prilazi lik na ulici i traži da se oni njemu kunu. Da li bi ti to uradio? Da ti neko priđe na ulici i rekne zakuni se na Bibliju da nisi nešto uradio?
Ja ne bi, jer ja nemam obavezu čudacima sa ulice išta dokazivati.

Igor Petrovič Volk. Prvo, prevod nije ispravan. Čovjek nije rekao da oni nisu išli u svemir, već da FAKTIČKI nisu išli u svemir. Ogromna razlika i činjenica da je izbačena ta ključna riječ mi dosta govori. Ali hajde da stavimo stvari u kontekst. To je bilo gostovanje u bugarskoj emisiji Bъпрос на гледна точка i voditelj je Volka prije ovog što je prikazano u filmu pitao da li misli da postoje vanzemaljske civilizacije i on odgovara da otkud će on to znati. Kad je rekao da oni faktički nisu otišli u svemir, nije mislio reći da je to laž, već da ono dokle su oni otišli se i ne može nazvati kosmosom. Tako da...
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la HunterDX »

Ja im ne verujem.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Ja im ne verujem.
Gledaj, svako ima slobodu da vjeruje u šta želi, naravno. I ja sam imao tu fazu kad sam vjerovao u silne teorije zavjere. Bio sam uvjeren da piramide nisu mogli napraviti ljudi, da je slijetanje na Mjesec lažno itd. Ali da li si ikada saslušao argumente druge strane? Da li si ikad bio dovoljno otvoren da dozvoliš da povjeruješ u to što kaže druga strana? Preporuka. Bad Astronomy od Phil Plaita. Posvetio je 20-tak strana knjige Moon landing teorijama. I niko nije bolje sročio kontra-argumente od njega.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Ja im ne verujem.
Gledaj, svako ima slobodu da vjeruje u šta želi, naravno. I ja sam imao tu fazu kad sam vjerovao u silne teorije zavjere. Bio sam uvjeren da piramide nisu mogli napraviti ljudi, da je slijetanje na Mjesec lažno itd. Ali da li si ikada saslušao argumente druge strane? Da li si ikad bio dovoljno otvoren da dozvoliš da povjeruješ u to što kaže druga strana? Preporuka. Bad Astronomy od Phil Plaita. Posvetio je 20-tak strana knjige Moon landing teorijama. I niko nije bolje sročio kontra-argumente od njega.
Slušam svačije argumente, nekad sam verovao da su piramide napravili ljudi i da smo sleteli na mesec, ja čak i ateiste slušam, nemoj da misliš da sam tvrdoglan, naprotiv.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Maki »

U redu, de mi reci šta te je odvuklo na conspiracy stranu? Ne mislim ništa ružno, ali me interesuje. Kasnije ću ti napisati šta je mene odvuklo na mainstream stranu.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST U redu, de mi reci šta te je odvuklo na conspiracy stranu? Ne mislim ništa ružno, ali me interesuje. Kasnije ću ti napisati šta je mene odvuklo na mainstream stranu.
Neke stvari ti ne mogu reći, jer ne želim da pišem o tome, a da imam svoje razloge, imam ih. Upoznao sam ljude iz raznih krajeva sveta, neki su dobri, neki su se bavili mutnim poslovima.
A imao sam i gomilu situacija koje su mi promenile život.
Tako sam izgubio veru u naučnike i u čitavu svetsku politiku, a ne piše mi se šta i kako, jer mislim da sam već previše rekao.
Samo imam svoje razloge, što naravno ne znači da sam u pravu.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Znanost, mistika, snovi...

Post Postao/la Maki »

Okej, poštujem.

Meni se samo ne sviđa to povezivanje nauke sa ateizmom. Ne samo nauke. Ako ja vjerujem da su ljudi sletjeli na Mjesec to ne znači da ne vjerujem u Boga. Ako vjerujem u heliocentričnu okruglu Zemlju ne znači da mrzim Boga i rušim ga. Ako vjerujem u teoriju velikog praska ne znači da negiram Boga.
Odgovori