Pitanja Dana

Nasumični razgovori
Odgovori
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Pitanja Dana

Post Postao/la HunterDX »

To je kao da si me pitao, zašto bi samo žene radjale decu.

Što se ratova tiče, neka u rat ide ona koja se dobrovoljno prijavi.
Mi smo po prirodi jači od njih, pitanje je kako bi žene to podnosile, pitanje je i da li bi bile plodne nakon toga.

Jednostavno nisam za tako nešto.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Pitanja Dana

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Jednaka prava znači jednake obaveze.
ja ovo potpisujem. I to je ono što mnogi zaboravljaju u toj priči.

Samo imamo problem što startne pozicije nisu ravnopravne. Možda ti @maki nisi to vidio, pošto se nisi susretao sa tim stvarima. Ali odi na razgovor za posao kao žena, znaš li koliko poslodavac će te pitati planiraš li ubrzo zatrudnjeti ili imaš li djece. Na istim tim razgovorima muškarce ne pitaju ovo drugo pitanje. Pa ni porvo, pošto i muškarac ima pravo uzeti porodiljni.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Pitanja Dana

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST pitanje je kako bi žene to podnosile
Ovo će varirat od individue do individue naravno, al eto primjera radi znam da je bila priča da će američki marinci snizit standarde za žene kad pročaze trening naspram muškaraca, a kad bi stigle na bojište svejedno bi se od njih očekivalo da mogu sve šta i muškarci. Van toga, sićam se da sam pročita jednu ženu koja je govorila drugima da ne idu u vojsku jer će muškarci oko nje uzimat veće rizike samo da ona ne bi morala.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Pitanja Dana

Post Postao/la Maki »

@Eumaus The Swineherd
Možda je i odlučio patrijarhat, ali to znači da patrijarhat može donijeti i privilegije ženama. Kao i ono da se prvo spašavaju žene i djeca. Čudno kako se moderni feministi nikad ne bore protiv tog dijela patrijarhata. :think:

@HunterDX
Kakve veze sad ima fizička snaga? U današnjem ratovanju to ti sve manje treba. Pita li se iko kako muškarci podnose rat. Ali nek Hillary Clinton kaže da su žene glavne žrtve rata lol.

@Sherpa
Gle, ja nikad neću tvrditi da je položaj žena u današnjem društvu dobar. Ima tu dosta stvari koje se treba poboljšati (recimo to što si ti naveo, onda to što i dan danas žene često gledaju samo kao seksualne objekte, što su uglavnom one žrtve silovanja i nasilja u porodici, kao i to što se često smatraju manje inteligentnim od prosječnog muškarca, smatra se da su preemotivne i konstantno u PMSu i sl), ali isto tako smatram da se feminizam kao pokret koji je monopolizovao borbu za prava žena i borbu za prava muškaraca najmanje bori za tu prosječnu ženu, već tjera neki inat sa muškarcima iz nekih razloga. Uz to samo otuđuju muškarce od žena i obrnuto.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Pitanja Dana

Post Postao/la crocop97 »

Smatram da vojska nije nikako okruženje za žene, ne samo zbog samog ratovanja i tjelesne spreme nego i zbog toga što su u opasnosti i od muških kolega. Među američkom vojskom česti su slučajevi seksualnog zlostavljanja, godišnje bude prijavljeno oko nekoliko tisuća slučajeva silovanja, dakle to su samo oni službeno prijavljeni.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Pitanja Dana

Post Postao/la HunterDX »

Traže se jednaka prava muškaraca i žena, ali to ne znači da imamo iste mogućnosti i da u svemu možemo biti jednaki. To je kao da se u sportovima spoje muškarci i žene, ne bi išlo.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Pitanja Dana

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Traže se jednaka prava muškaraca i žena, ali to ne znači da imamo iste mogućnosti i da u svemu možemo biti jednaki. To je kao da se u sportovima spoje muškarci i žene, ne bi išlo.
Samo što učestvovanje u sportu nije obaveza ni za jedan pol, dok odlazak u vojsku u mnogim državama jeste, ali samo za jedan pol.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Pitanja Dana

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Traže se jednaka prava muškaraca i žena, ali to ne znači da imamo iste mogućnosti i da u svemu možemo biti jednaki. To je kao da se u sportovima spoje muškarci i žene, ne bi išlo.
Samo što učestvovanje u sportu nije obaveza ni za jedan pol, dok odlazak u vojsku u mnogim državama jeste, ali samo za jedan pol.
U nekim zemljama jeste, kod mene u Srbiji 10 god nije bila ni za muškarce. :lol:
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Pitanja Dana

Post Postao/la crocop97 »

Feminizam voli dvostruke standarde, a razlike među spolovima ne treba negirati, nego glorificirati (pod tim ne mislim na superiornost određenog spola). Ovi što kažu da "ne vjeruju u biološki spol" vodeći se politikom identitet kao performativ su potpuno u krivu, mogu ja reć da ne vjerujem u postojanje sunca što ne znači da to tako i jest.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Pitanja Dana

Post Postao/la Maki »

Smatram da biološke razlike definitivno postoje, ali da treba postojati limit u njihovom uzimanju u obzir jer ako se to pravdanje biološkim razlikama ne ograniči, onda nestaje jednakost.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Pitanja Dana

Post Postao/la HunterDX »

Da mora da postoji puna jednakost, radjali bi se kao isti pol.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Pitanja Dana

Post Postao/la crocop97 »

Jednakost u smislu jednakih prava apsolutno podržavam, ali nisam za pozitivnu diskriminaciju.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Pitanja Dana

Post Postao/la HunterDX »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Jednakost u smislu jednakih prava apsolutno podržavam, ali nisam za pozitivnu diskriminaciju.
Upravo. Kandidujem te za predsednika. :D
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10162
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Pitanja Dana

Post Postao/la ~MandyRose~ »

nitko ne smije imati jednaka treba, svi vi trebate zivjeti pod mojom diktaturom i to je jedini pravedni drustveni konstrukt za dobrobit covjecanstva
WENDY CHOO GANG!

slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Pitanja Dana

Post Postao/la crocop97 »

Podržavam, @~MandyRose~ über alles
slika
Odgovori